NU STIU CE SA MAI CRED!

nu stiu, Dari, de ce om fi noi asa "defecte"... dar daca tu ai invatat cum sa te multumesti cu chestii din astea "pasagere", vinde-ne si noua secretul, poate ne-o folosi intr-o zi.
.
garbo_C
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:08
Eu nu faceam,decat sa ii atrag,indirect atentia...ca sunt...multi barbati care vor...chestii pasagere,

sau,daca vreti,sa ma exprim mai plastic,sa ne bifeze...in carnetel,
ca tot vorbeam la un moment dat de cei care obisnuiesc sa noteza cam cate le-au trecut prin brate...

Nu stiu daca suntem defecte...dar ei asa ne vad,cateodata...

Si nu...NU am descoperit...secretul,modalitatea de a ajunge sa gandim ca ei,barbatii...

DORI_
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:14
ba eu nu ma voi multumi cu "chestii pasagere" si cu "firmituri furate" in mare taina...
nu e corect sa ma asigur intai ca am inlocuitor si apoi sa ies din relatia care nu imi mai spune nimic...e ca si cum "daca nu-i cal, las' ca-i bun si magarul la casa omului"
rivalo, pune-te putin in locul sotiei respectivului, daca tie nu-ti pasa de al tau sot - poate ea isi iubeste sotul - ti-ar place?
panty_C
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:16
oooo... panteruto, ar fi mana cereasca... i-ar lua remuscarile cu mana, daca ar avea... daca n-are, e si mai misto, ca nu mai trebuie sa se fereasca... fac un open marriage...
snowflake
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:42
panty_C
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:45
nu..nu m-am pus in locul ei..aici e vb despre niste sentimente npe care le am eu fata de el..nu s-a intamplat nimic intre noi..nu am de ce sa ma simt vinovata..imi pare rau ca ati inteles cu totul altceva..
rivala
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:49
eu una n-am insinuat sau inteles altceva - ma referam la ce ai avea de gand, eventual, sa faci mai departe!
panty_C
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:51
tomai asta e ideea ..ca nu stiu ce voi face..ce simt pentru el nu am simtit pentru nimeni altcineva..e foarte complicat..ma gandesc ca poate as fie o joaca de-a lui..dar nu inteleg de ce ar face asta..pentru ca el a inceput cu avansurile..la inceput nu-i dam prea multa importanta..si acum cred ca nu-mi mai da el..de vreo 2 zile nu a mai dat nici un semn..saptamana trecuta ma suna in fiecare zi..imi trimitea 4-5 mesaje pe zi..si acum nimic..pauza
rivala
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:09
iar amanti si amante ?
ai dreaq...unu' nu mai sta p-acasa
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:33
In ciuda sentimentelor tale,amplificate de ideea de ,,fruct oprit'',multumeste-i Cerului ca nu te mai cauta si te-a lasat in pace pt ca sigur ,,jocul vostru aparent nevinovat'' ar fi putut lua alta intorsatura.Faptul ca simti pt el ,,ceea ce n-ai mai simtit pt nimeni'',este doar o parere,pt ca daca dai timpul inapoi vei constata ca si pt sotul tau aveai sentimente nemaiintalnite pana la acel moment.Fiecare dragoste e diferita in felul ei,dar sentimentele in esenta lor sunt de fapt aceleasi.Concentreaza-te mai mult pe viata ta de familie si vezi de unde a aparut ,,bresa'',pt ca daca n-ar fi fost o fisura, nimeni si nimic nu te-ar fi facut sa iesi din cercul conjugal atata timp cat acesta este perfect si te implineste ca femeie.Acest capitol din viata ta eu il consider de bun augur,intrucat te ajuta sa te descoperi( cat de vulnerabila poti fi,sau cat de neimplinita,nefericita,etc)si pe viitor sa poti lua decizia potrivita.Raspunsul la intrebarea ,,nu stiu ce sa mai cred'' ar fi in acest caz: un joc pe care l-a castigat el,pt ca tu acum suferi,dar adevaratul castigator esti tu, pt ca ti-ai primit lectia si in eventualitatea apritiei unui alt ,,jucator'' vei sti ce ai de facut.Totul a fost un joc din partea lui,multi barbati isi incearca puterile seductiei uneori din plictiseala,alteori din teama de-a nu mai fi in top,sau pur si simplu pt ca sunt bolnavi. Armonia fie cu tine!Mira
Mira_V
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:41
De la: pik_nik, la data 2010-01-26 20:32:13m-ai speriat...credeam ca-s io!

Ce-ai? N-ai auzit ca ala-i insurat? Sau ne-ai facut vreo surpriza si nu ne-ai spus?
Doara
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:36
doruletz, niciodata nu retin amanunte despre un "el"
pik_nik
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:40
M-asw fi ingrijorat daca era altfel.
Doara
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:42
hmmm fie o sa iei decizia corecta si o sa te opresti acuma sau...o sa te int cu el si azi si maine...poate o sa treceti la pasu urmator :) o sa fie niste clipe super .. pe care ai sa le regreti toata viata crede`ma...deci?
Nebunyka
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:00
cum?Ah!Buna seara dragii mei!
margelatu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:03
Au mare dreptate Mira,Sondra,Nebunyka....

de multe ori ne lasam coplesite de atentii..."pasagere"...
ne place sa fim...DIN NOU...in centrul atentiei unui nou barbat...
ne plac atat de mult...fluturasii din stomac...
uneori vrem si mai mult...concretizarea iubirii...

Uitand,ce este mai important...
uitand ca innainte de pedeapsa divina...vom fii pedepsiti de propria noastra constiinta....vom traii mai departe cu propriile noastre remuscari...
...care nu ne vor lasa sa ne bucuram...in tihna...de fiorii unei noi...indragostiri...

De preferat,pentru sufletul nostru,din ce in ce mai greu incercat...sa pasim inspre o noua iubire,doar atunci cand suntem...dezlegati complect de vechi legaturi...fie ele,de mariaj...ori doar simple iubiri...
DORI_
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:03
fetelor,oameni buni,ar trebuii sa va ganditi altfel!parerea mea!
margelatu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:06
De la: rivala, la data 2010-01-26 20:30:42Nu stiu ce sa mai cred..m-am indragostit de un barbat casatorit..si eu fiind casatorita la randul meu..la inceput nu l-am luat in seama..dar acum m-am indragostit..sunt zile cand ne trimitem sms-uri..ma suna ..vb ore in sir...ne trimitem mail-uri...dar sunt zile cand nu mai da nici un semn..tin sa specific ca inca nu s-a intamplat nimic intre noi..desi locuim in acelasi oras..si din cand in cand mai vine sa ma vada(zice el)la firma unde lucrez..nu mi-am inselat sotul niciodata..dar acum nu stiu ce mi-a facut omul asta..simt ca nu mai pot..innebunesc daca nu-l vad..daca nu-l aud..nu-mi dau seama ce simte el ptr mine..oare este si el indragostit?..voi ce credeti?


sincer, nu cred ca iti place ce am sa-ti spun: am fost alaturi de un barbat (fostul meu sot) 14 ani din care ultimii patru casatoriti.am avut de toate pt 10 vieti ( bautura, droguri, femei, soacra) dar niciodata nu m-am gandit sa-l insel. nu pt ca nu as fi avut ocazia ci doar pt simplul fapt ca imi place ce vad dimineata in oglinda. daca as fi facut asta, as fi devenit ca el. asa ca tu faci cum vrei, asta e doar parerea mea. bafta
diana36
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:07
De la: margelatu, la data 2010-01-27 20:06:15 fetelor,oameni buni,ar trebuii sa va ganditi altfel!parerea mea!


Sa gandim cum...?
DORI_
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:08
Eu as fi curioasa sa stiu ce vorbesc cu orele si ce-i scrie in sms-uri.
Doara
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:12
despre sinergia faptelor si meandrele concretului
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:13
sora_ilsi
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:16
Consider ca persoana care iti e aproape nu merge decat pe acelasi drum cu tine,apoi nu are nimic de ascuns si nu alege decat sa fie bine pentru amndoi cu mult respect si comunicare alaturi si mereu aproape,si mai cred ca poate exista si raspunsuri la intrebarile ei sau el cu multa apropiere,fara a apela la fel de fel de magariii,de genul de ati ghicii daca ai viata sau nu, sau alte tampenii ce pot gandii unii care nu au un pic RESPECT,ADEVAR SI DRAGOSTE!!!
margelatu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:21
sofico, tot confuz te exprimi, ca sa nu mai zic ca vorbesti numai siroape
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:23
Ilsi,am gresit cu ceva?
margelatu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:25
Fetelorjos in dreapta nu mai pot scrie ma puteti ajuta?
margelatu
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:28
sora_ilsi
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:28
@rivala...eu cred ca voi inca nu v-ati arso! Sau v-ati arso nesatisfacator. Dupa ce o forjati ca lumea, o sa va treaca indragosteala si va ramne doar "forjareala" ! va fi floare la ureche.
Reflex
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:30


cine-i arsa?
panty_C
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:32
sofico, las' ca te consiliaza darkshadow ala
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pt ca oamenii sa poata avea o relatie cu Dumnezeu trebuie sa fie smeriti...Ce este smerenia? 4 De la: oktaviatdy 23 Iulie 2011 10:52
Vizualizare mesaj 2008 1 De la: MaiaLuana 1 Octombrie 2010 13:20
Situatia in Romania 3 De la: buna01 15 Februarie 2010 17:20
cadouri pentru cei dragi 1 De la: garbo011360 10 Noiembrie 2010 17:01
Ajutor..... 1 De la: cris1980 27 Octombrie 2010 11:10
Setari Cookie-uri