NU STIU CE SA MAI CRED!

bai irino, tu chiar vrei sa te-njur ?

numai dereglati pe forumu' asta...de unde dreaq ati scapat, nene ?

dereglati, courve de 2 bani si barbati care se dau femei

aferim!!!
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:29
ANOUK ,am senzatia ca a "amutit",daca, nu, o sa si-o ia de la mine,un pic,asa de control,nu vezi ca vede numai barbati peste tot[cu penis]
scrichy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:35
"tu sti..cum e sa fi arsa..daca da ..spune-mi si mie...e bine sau e rau?"

da! rivalo pe cine intrebi? ne lasi aici sa dezbatem da' nu ne spui ce si cum... adica tu ce faci pana la urma? ca doar te-ai gandit ce-ai face nu?
clippy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:37
scry, da, da...besteleste barbatii...da' io zic ca tare ar mai vrea unu' prin batatura...prea e setata pe ei, nu vezi c-a facut o fixatie ?
si-n coliva si-n pilaf, numa' de barbati povesteste

in fine...
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:38
scrichule.....sa moara ce-am pe casa...i-o bagam????...ca bag mana in foc ca aberanta asta de irinuca nu scapa nescarmanata bine de noi....nesacramata bine.....noroc ca nu ne punem mintea cu ea prea mult.......sa nu rascoleasca si barbatul din mine ca ramane fara replica....
tutankhamon
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:39
Tzigle, mai ai,daca da,tot e bine
scrichy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:42
nu mami....e doar antena de teveu di pa bloc.....si cu cablele astea nu mai am nevoie de ea......s-o ia aia cu coasa....
tutankhamon
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:44
Poate isi strica coasa in ea si intra in stagnare
scrichy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:50
nu..inca nu m-a gandit..nu poti lua o decizie in 5 minute..eu am vrut sa aud niste pareri din partea voastra..ma gandesc ca poate imi vor fi de folos..poate a mai trecut cineva prin ce trec si eu acum si poate sa-mi dea un sfat..asta e tot!
rivala
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:58
da'voi chiar aveti o problema cu "bifatul"asta.... Uite asa descoperi de ce se tem femeile cel mai mult si mai mult: sa fie bifate in carneteeeel... ta-daaaam!!

Cre'ca nu e suficient de clar faptul ca sint multe, multe femei pe lumea asta. Cit timp si-ar pierde unul cu telefoane si sms-uri ca sa fie cu o oarecare o data, de doua ori - daca oricum ii e indiferenta, nu il atrage, nu e indragostit, n-are nimic cu ea?! Si vinatul asta.... daca tot ti-e perfect paralel, il prinzi pe ala mai la indemina, nu alergi zece km dupa un iepure, daca zac iepurii gramada in drum.

Barbatii astia au si ei ce face. Nu se plictisesc chiar asa de groaznic incit in loc sa numere oi in gind numara femei. Ceva-ceva tot simte ala care MENTINE o relatie platonica si in aparenta imposibila. Ca fac ei pe indiferentii... si atutudinea macho rules, ca le sta in git sa declare ca sint vreun pic implicati, asta e altceva. Dar chiar sa consideram ca toti sint pusi pe sedus doar ca sa iti dea papucii... nu stiu.... trebe sa fi avut experiente foarte triste sa ajungi la o asemenea concluzie universala. Si sa il categorisesti imediat pe unul despre care nu stii nimic: stii doar ca femeia asta e indragostita de el.
quasaria
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:58
atitudinea macho rules ????!!!
Anouk_Aimee
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:59
Tu casatorita, el casatorit. Sa nu crezi vreodata ca el se gandeste la tine ca la marea dragoste... Parerea mea? Da-i inainte daca te tine, dar vezi sa nu afle barbatul, iar daca crezi ca o sa te simti vinovata si intr-o moment de sinceritate ai sa-i povestesti totul,ai face bine sa renunti! (Daca sotul tau te-ar insela, nu ti-ar spune cu siguranta decat daca vrea sa divorteze!) Ce vrea el de la tine? E simplu sa te ... aiba- ca sa fiu mai finuta. Depinde de tine, de ceea ce iti face tie bine si neaparat trebuie sa te gandesti la consecinte, sau sa fii deosebit de atenta la detalii daca ai de gand sa-ti inseli sotul si fizic, nu doar cu gandul! Adica vrei sa-l ai si tu? Sau ai inceput sa il vezi ca un Fat-Frumos si marea dragoste, pentru ca in cazul asta ar trebui sa fugi cat te tine picioarele! Ai sa te simti folosita, umilita si fraiera ca ai lasat sa se intample asa ceva, constiinta o sa o ai incarcata... Daca vrei decat sa-l f.. atunci da-i inainte
eva_2506
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:33
Draga mea...intreaba-ti inima!Ce simti pentru sotul tau,in primul rand...Merita sa te perpelesti pentru altul!? De ce stai asa mult de vorba cu acest barbat insurat!? Poate e bine sa stai mai mult cu sotul tau...si-ti trece...Bafta!
GretaP
Postat pe 28 Ianuarie 2010 07:39
nu crede tot ce vezi sau ti se spune...nu te indragosti doar pt ca cineva a fost mai atent cu tine decat cel de acasa daca aparent iti ofera mai multa atentie decat cel de langa tine...orice barbat este dispus sa piarda ani,bani si chiar se straduiesc sa para ceea ce nu sunt doar ca sa cucereasca o femeie frumoasa...nu uita ca barbatii simt cand o femeie este nefericita si se foloseste de asta ca sa te seduca...probabil tu treci prin o perioada mai dificila si el a observat asta trecand la actiune si pana la a face o greseala e doar un pas...cred ca ar fi bine sa privesti la relatia cu sotul tau sa vezi ce se intampla cu voi si sa rezolvi acolo ceva...daca nu se mai poate repara nimic atunci fa o pauza da la o parte si pe sotul tau si pe cel care te cauta...peste un timp vei vedea ca te-ai aprins dupa un necunoscut doar pt ca simteai nevoia de dragoste ,poate de sex...se spune ca barbatii de la o varsta nu mai pot fi cu sotiile lor ...nu mai sunt atrasi de acestea dar incearca sa schimbe ,sa aibe si alte aventuri ca sa faca o comparatie....daca e mai bine cu sotia se intoarce la ea daca gaseste altceva si-i place traieste viata dubla....daca sotul tau deja s-a plictisit de tine si cauta sa compare poate ai nevoie si tu sa faci la fel dar daca e doar legat de problemele de zi cu zi cauta sa vi le rezolvati ...parerea mea este ca nu e bine sa te arunci in bratele unui barbat doar pt ca ti se pare ca el te doreste ...toti barbatii isi doresc femei frumoase pt aventuri dar dupa ce se intampla sa fii cu el posibil sa ai de suferit ...nu esti o femeie libera si depinde f mult de felul in care el te apreciaza sau e doar o nevoie de sex pt a face o comparatie...nu cred ca vrei sa fii folosita pt o experienta ...cunosc barbati care au cheltuit mult si au investit ani in cucerirea unei femei doar pt a dovedi ca el poate avea o femeie pe care altii n-au reusit sa o aiba...este un orgoliu al unor barbati care se considera atragatori si mai au si bani...isi doresc tocmai ce nu pot avea...tu ce-ti doresti?
yzabela_03
Postat pe 28 Ianuarie 2010 10:58
crezi ca poate gandi cineva in locul tau?
esti indragostita clar alfel nu puneai atatea intrebarii.
cantareste bine lucrurile si gandestete la ce va urma si la ce vrei ........ poate sa fie rau poate sa fie bine ,totul e sa stii cum sa o faci ,Daca tu intrebi pe altii e clar ca nu sti .bagate daca crezi ca te poti controla ,daca nu stai acasa .Amantii sant pentru femeile adevarate ,ESTI ?
nix
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:06
Hai, mai, Iza! Chiar crezi ca totul se reduce la orgolii, sex, etc? Poate lui nenea i s-au aprins "calcaiele" dupa fata! Suntem noi in secolul vitezei si a dependentei de bani, fitze, dar mai exista si chimia, frate! Scrie undeva ca te indragostesti doar la 20 de ani?
Iar pentru tante care a deschis subiectul: sa stii ca te poti indragosti iarasi si iarasi de d-l tau sot! Fugi acasa si vrajeste-l!
KrisLa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:40
nu stiu daca chiar sunt in masura sa-ti raspund (pt ca nu am suficienta experienta, dar am primit mesajul tau) si stiu cum e sa ai nevoie de un sfat dar nu stiu ce sa spun parerea mea este ca daca nu mai simti nimic pt sotul tau si deja esti indragostita de un alt barbat...adica eu vad chestia asta adica tu fiind casatorita ca pe o problema de fapt nu e chiar asa o problema dar in cazul asta chiar este si faptul ca tu iti doresti sa fi cu alt barbat ar trebui in 1 rand sa te gandesti daca mai merita sa continui relatia cu sotul tau.Adica nu e normal sa te gandesti daca sa il inseli atata timp cat tu esti casatorita mi se par f complicate lucrurile si faptul ca acel barbat se uita dupa alta femeie cu toate ca este casatorit imi dovedeste ca nu este un barbat de incredere in care nu ar trebui sa te increzi ti la el si e greu sa te hotarasti...il vrei pt tine dar totusi ai anumite indoieli si retineri...crezi ca el s-ar desparti de sotia lui pt tn sau nu stiu gandeste-te daca merita sa pui suflet pt un om care nu este in stare sa ramana doar cu sotia lui sau esti dispusa sa ai doar o aventura cu el!?!numai tu poti sti cum este el nimeni de aici nu cred ca iti poate spune concret daca te iubeste sau nu fi atenta la gesturile lui si la felul cum se poarta cu tn cunoaste-l mai bn daca asta iti doresti (doar atunci poti sa iti dai seama daca simte ceva pt tn) sau uita-l pt ca tu totusi ai un sot acasa si poate nu mai merg lucrurile atat de bn intre tn si el (asa cum ai spus mai devreme ca nu prea este d fapt langa tn) dar totusi este inca sotul tau si nu este corect si am citit si celelalte comentarii si au fost cateva in care se spunea daca tu nu te gandesti si la sotia lui dar nu stiu oricum daca ai renunta el si asa si-ar gasi pe altcineva (adica inafara de sotia lui)....fa cum simti si gandeste-te ca el s-ar putea sa vrea doar o aventura intrebarea este daca si tu esti dispusa pt o aventura de a lui doar pt ca ai nevoie de el ...dar mai mult ai suferi asa ca poate ar trebui sa te gandesti mai mult ca ar trebui sa renunti la el inainte sa mergi mai departe cu el si sa te atasezi si mai mult de el ca apoi sa suferi si mai mult. Dar totusi raman la parerea lui Becali ca ,,un barbat/femeie casatorit/a este proprietatea alt cuiva'' ....succes si sper sa iei decizia cea mai buna pt tn
xangelxgirl
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:36
Off nu stiu ce sa iti raspund desi mi-ai trimis mesaj sa iti raspund.habar nu am despre o relatie de casatorie, dar daca tu te infierbantezi pentru altul e pentru ca : acasa nu e totul ok, ori nu a fost prea frumos si rotund cand te-ai maritat ori acum nu mai e ca inainte. Despre el e cam la fel , cu singur amendament ca niciodata nu isi va pune casatoria gaj pentru o aventura cu tine. Niciodata. Chiar de va fi ceva intre voi, poate sa fie o mare dragoste, observa te rog daca o va face cu maxima discretie pentru voi amandoi, sau numai pentru el. Tu apoi vei fi macinata de vinovatie si el se va intoarce mereu acasa. Unde e cald si bine. Tu in schimb, ti-ai putea risca casatoria si nu stiu daca asta vrei. Daca asa va fi, fii barbata, pune capat casatoriei tale acum, cand inca nu s-a intamplat nimic si mergi pe drumul asata plin de neprevazut.asa ar fi fair-play, pentru toata lumea. Daca insa vei amesteca lucrurile toata lumea pierde. Chiar daca partenerii vostrii de viata nu vor afla, pana la urma tot tu vei pierde cel mai mult. Veyi Podurile din Madison Country sau Infidela. Filme carea au tratat situatia asta...
rionero
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:09
eu cred ca tipul vrea o aventura. daca esti dispusa sa o ai, ciocul mic si ...sa nu afle nici pamantul.sa fie secretul tau. oricum, nu e vorba de iubire.
si_totusi
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:20
De la: rivala, la data 2010-01-27 22:41:38este un pacat sa simtim acei "fluturi in stomac" ?..asta e..fara voia noastra se intampla..iar omul de langa mine..nu prea este langa mine....il respect pentru ca este sotul meu..nu l-am inselat niciodata..dar ne-am indepartat foarte mult unul de celalat ..sincer nu stiu ce simt acum in momentul asta pentru el..iubire in nici un caz..nu mai e ca la inceput..

Ok. Nu mai e ca la inceput. Nu mai simti nimic pentru el. Fii sincera, spune-i si dupa vezi ce faci. Crezi ca e mai ok sa iubesti si sa visezi la altul in timp ce il "respecti" pe sotul tau? Cel mai corect, atunci cand nu mai iubesti un om, indiferent daca ai pe altul sau nu, e sa-i spui si sa te desparti.
Doara
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:31
De la: xangelxgirl, la data 2010-01-28 18:36:36nu stiu daca chiar sunt in masura sa-ti raspund (pt ca nu am suficienta experienta, dar am primit mesajul tau) si stiu cum e sa ai nevoie de un sfat dar nu stiu ce sa spun parerea mea este ca daca nu mai simti nimic pt sotul tau si deja esti indragostita de un alt barbat...adica eu vad chestia asta adica tu fiind casatorita ca pe o problema de fapt nu e chiar asa o problema dar in cazul asta chiar este si faptul ca tu iti doresti sa fi cu alt barbat ar trebui in 1 rand sa te gandesti daca mai merita sa continui relatia cu sotul tau.Adica nu e normal sa te gandesti daca sa il inseli atata timp cat tu esti casatorita mi se par f complicate lucrurile si faptul ca acel barbat se uita dupa alta femeie cu toate ca este casatorit imi dovedeste ca nu este un barbat de incredere in care nu ar trebui sa te increzi ti la el si e greu sa te hotarasti...il vrei pt tine dar totusi ai anumite indoieli si retineri...crezi ca el s-ar desparti de sotia lui pt tn sau nu stiu gandeste-te daca merita sa pui suflet pt un om care nu este in stare sa ramana doar cu sotia lui sau esti dispusa sa ai doar o aventura cu el!?!numai tu poti sti cum este el nimeni de aici nu cred ca iti poate spune concret daca te iubeste sau nu fi atenta la gesturile lui si la felul cum se poarta cu tn cunoaste-l mai bn daca asta iti doresti (doar atunci poti sa iti dai seama daca simte ceva pt tn) sau uita-l pt ca tu totusi ai un sot acasa si poate nu mai merg lucrurile atat de bn intre tn si el (asa cum ai spus mai devreme ca nu prea este d fapt langa tn) dar totusi este inca sotul tau si nu este corect si am citit si celelalte comentarii si au fost cateva in care se spunea daca tu nu te gandesti si la sotia lui dar nu stiu oricum daca ai renunta el si asa si-ar gasi pe altcineva (adica inafara de sotia lui)....fa cum simti si gandeste-te ca el s-ar putea sa vrea doar o aventura intrebarea este daca si tu esti dispusa pt o aventura de a lui doar pt ca ai nevoie de el ...dar mai mult ai suferi asa ca poate ar trebui sa te gandesti mai mult ca ar trebui sa renunti la el inainte sa mergi mai departe cu el si sa te atasezi si mai mult de el ca apoi sa suferi si mai mult. Dar totusi raman la parerea lui Becali ca ,,un barbat/femeie casatorit/a este proprietatea alt cuiva'' ....succes si sper sa iei decizia cea mai buna pt tn


Xangel... mai ia, mama, o gura de aer! Nu de alta, dar s-ar putea sa-ti pierzi cunostinta!
KrisLa
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:31
Bai nene!! Tanti asta a trimis mesaj ca nu stie ce sa faca la juma' de Romanie !!! Ce tot atata tam-tam pe faza asta??? Vrea si ea, ca florinache, la sfarsit de saptamana sa ii apara titlu de mail topicul deschis cu atata naduf??? Hai bre, lasa-ma si da-te mai incolo. E insurat pleaca-n lume si gata!
Nu-ti convin sfaturile date pana acuma, du-te la popa! Nu mere cu popa si primesti prea multe canoane, incearca la un doctor... Dar de data asta incearca sa ramai in spatiile verzi cu oameni in alb, fara sa mai sari gardul!

Si incetati oameni buni cu mesajele pe privat de genu': "raspunde-mi pe topicul deschis de mine (-imi, -mi) ca nu stiu ce sa ma fac"!! Ai deschis un topic, ti-l vede careva, iti raspunde, gata, lasa asa!!
Ce faci acuma? Pescuiesti?????
Romeo_Ex
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:55
haide iza... cu "orice barbat este dispus sa piarda ani, bani, bla ...bla... ca sa isi demonstreze..." - or fi toti chiar asa timpiti incit sa se tina dupa un fund ANI ca sa-si demonstreze ce? Functiile biologice?

Sint femei gramada, stai linistita. Sa-si tot demonstreze.
Niciodata o partida de sex nu justifica atitea drame cite credem noi. Intotdeauna cind lucrurile sint mai complicate nu este vorba numai de sex. Si nu este vorba numai de simpla vinatoare. Si in acest caz nu poti sa spui ca nu e implicat. E implicat in bine sau rau - dar implicat este.
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 22:13
eu cred ce a intervenit o indiferenta,o obisnuinta, o acceptare reciproca dar monotana intre tine si sotul tau, raspunsul ar trebui sa-l stii tu.daca i-ti doresti sa-ti pastrezi casnicia ar trebui sa gasiti solutii,impreuna,pt ca si el e de vina,pt ca i-ti da timp sa "te uiti la altii"
Marcel34
Postat pe 29 Ianuarie 2010 01:44
.....sincer,cred ca fabulezi!..tu casatorita,el la fel...si SOC!! "iubirea"a cazut pe tine in pozitia misionarului!
Acum,daca te-ai casatorit doar pentru a "intra in randul lumii",esti jalnica! Daca practici sportul "prinde-ma sau ma impiedic"de mai mult timp,eu spus sa incerci swing-ul,poate vrea si sotia domnului ceva "picant",si poate sotul tau o sa fie "open mind"... Daca tot se practica si in Romania,si se mediatizeaza,o fi solutia adulterului...??
onix01
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:48
Respectul pentru sot,este in sub fusta??..glumesti cand spui ca-l respecti!Daca faci mancare,si speli nu inseamna ca-l respecti!"Nu mai este ca la inceput"..normal dragutza,omul se maturizeaza,sentimentele "imbatranesc' in acelasi timp cu noi,"iubirea de 18 ani",se transforma in RESPECT,intelegere si comunicare!Poate ar fi indicat sa-ti amintesti de calitatile sotului tau,sa-ti amintesti momentele frumoase petrecute cu el...vezi fotografiile de la nunta...si aminteste-ti pentru ce ai spus "DA"!




onix01
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:10
bla bla, onix.

Ai uitat sa spui cum dai drumu'la robinetu'cu sentimente nobile.
Cifru, ceva?

In rest, predica perfect patetica. Si inutila.
"Respect, comunicare si intelegere" ai pentru multa lume cu care cu constuitui un cuplu, ca sa nu spun altfel. Sentimentele "e normal"sa se reduca la respect? Cine stabileste normalitatea asta? Si ca in situatia asta nu e normal un divort respectuos? Sau il inseli cu tot respectul? Ca alte variante nu prea sint....

quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2010 08:42
Q,mi-a placut asta...."il inseli cu tot respectul"
eladaela
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:24
buna asta Q
panty_C
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:56
dadadaa...asta si mai avea doruletzul ceva cu sexul platonic! aiaa..m-a facut PRAFFF!
fleurdelis
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASATORIE INTRE CRESTINI? 17 De la: Ciresica 11 Decembrie 2009 07:11
coleg da semnale mixte 13 De la: 24 Aprilie 2018 09:30
ce este fericirea pentru fiecare dintre noi ? sunteti mai fericiti cand iubiti si sunteti iubiti ? 105 De la: garbo_19362 17 Octombrie 2013 10:46
Incredibil s-au oparit "doamnele rele de gura" 89 De la: garbo265966 9 Iulie 2012 06:31
Relatii pe internet 164 De la: zambil 12 Aprilie 2010 17:15
Setari Cookie-uri