de ce se inseala si femeile dar si barbatii?

aha... deci toate dumurile duc la intorsura?

mai, pe vremea mea, duceau la Roma...
.
garbo_C
Postat pe 25 Ianuarie 2010 11:56
nelly, tipic...ce atata graba?
zambila
Postat pe 25 Ianuarie 2010 11:57
corect....si nu uitati...vara nu i ca iarna....
nazirra
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:00
Buna intrebare...dar raspunsul trebuie sa si-l dea fiecare in parte...Motive, daca le cautam ar fii...e celmai simplu sa gasim motive..exterioare, dar adevaratul motiv este in noi...santem prea slabi de-a ne infrunta temerile,sa comunicam sincer cu cel cu care am jurat ca vom fii impreuna la bine si la rau...dar parca ne este mai usor numai la bine...ne este mai usor sa gasim scuze decat mijloace de-a combate slabiciunea din noi,frustrarile ce se aduna intre orice cuplu la un moment dat...decat sa ne uitam in ochii persoanei pe care am iubit-o (candva), sa fim sinceri cu noi, cu nevoile noastre , ne este mai usor sa fim ca si majoritatea lumii...alegem calea mai usoara in loc sa luptam pentru noi, pentru relatia noastra. Alegem calea mai usoara fara sa ne dam seama ce pret mare platim, desi ar merita mai mult sa ne descoperim calitatile si sa redescoperim ceea c ne-a atras la partenerul nostru de viata,sa-i cautam calitatile, sa redescoperim dragostea dintre noi, s-o recladim bazata pe comunicare,intelegere ,respect, ajutor reciproc...Dar totuusi multi aleg calea mai usoara(cred ei) si platesc un pret mult prea mare...de fapt se inseala pe ei insusi,asteptarile lor, siguranta care o cautau in relatie...si totusi o fac....E mai usor sa inseli si e mai la indemana decat sa te privesti in oglinda ochilor partenerului(ei), sa te vezi asa slab , sa n-ai curajul sa recunosti ca esti om, ai slabiciuni si nu ai puterea de-a comunica sincer temerile, frustrarile adunate...desi odata el(ea) insemna totul pentru tine.......
toma40
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:03
unii barbati insala la 20 de ani pentru a capata experienta, la 30 sa nu-si piarda experienta si de la 40-50 intra la andropauza si uite se gaseste cate o scuza, iar femeile pentru ca intalnesc barbatii cu care pot insela.
scopul scuza mijloacele
ladyDY
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:07
si uite asa, pt fiecare etapa, barbatul gaseste cate o scuza...
Begonia
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:11
si femeia il acuza
elodia
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:16
apoi dulcea impacare , ietarea reaprinderea discutiilor finalul fiecare pe drumul lui
ladyDY
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:36
De la: garbo048253, la data 2010-01-25 12:36:44apoi dulcea impacare , ietarea reaprinderea discutiilor finalul fiecare pe drumul lui

nu o lua si tu asa in tragic! mai sunt si finaluri fericite
violeta1981
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:40
Vio m-am referit doar la unii sau unele, nu i-au nimic in tragic. astea sunt realitatile vietii de zi cu zi a unora dintre noi oamenii
ladyDY
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:44
happy end-uri unde? in filme probabil.Se spune ca atunci cand ceva se termina ce e mai bun abia urmeaza.....
oare?
mikiduta39
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:06
De la: anakin, la data 2010-01-25 11:42:18Tu faci parte din categoria celor satule, blondino?..

De frig inseala, bre... nu vazurati cate grade-s pe minus? Pai cum sa nu te iei in brate cu cel/cea de langa tine, sa mai puneti si voi un bustean pe foc, acolo, nu?


eu daca as fi maritata nu m'as mai gandi la inselat Anakin tu probabl ai insela intr-una

de la mn
blondina_X
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:35
evident, blondino, dar las asta pentru cand m-oi marita.. deocamdata mai stau, ca nu m-a cerut nimeni, si nici nu stiu daca nevasta-mea ar fi de acord...
anakin
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:47
Buna intrebare. Tine de fiecare ,cind nu mai este respect si nu mai vrei sa stii de acea persoana. :
garbo118274
Postat pe 12 Mai 2010 17:54
Pentru ca omul e animal de prada si-i place vinatoarea...si trofeul!
Ciresica
Postat pe 12 Mai 2010 18:55
De la: anakin, la data 2010-01-26 11:47:33evident, blondino, dar las asta pentru cand m-oi marita.. deocamdata mai stau, ca nu m-a cerut nimeni, si nici nu stiu daca nevasta-mea ar fi de acord...
Tu astepti o femeie instarita si darnica...Sa te iubeasca si tu sa o inseli la bani si cu alte femei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 22:39
preciouss
Postat pe 12 Mai 2010 22:42
De la: Ciresica, la data 2010-05-12 18:55:57Pentru ca omul e animal de prada si-i place vinatoarea...si trofeul!
Viata este o jungla...Invinge cel mai puternic....Pt ca cel mai puternic mananca pe cel mai slab...Daca esti slab esti dat usor la o parte si calcat in picioare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 22:43
irino, ce le mai stii tu....ca din carte le spui. popa trebuia sa te faci
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2010 22:43
totusoaico...ba cred ca de preuteasa-i shedea...
preciouss
Postat pe 12 Mai 2010 22:46
De la: preciouss, la data 2010-05-12 22:46:02totusoaico...ba cred ca de preuteasa-i shedea...
De nu ma pune popa,,daca as fii preoteasa sa tin la posturi...Apoi mie nu imi place sa ascult de barbat...Ci sa asculte el de mine....Ca ce are el si eu nu am....Ca ar trebui si femeile sa se faca preotese sa slujeasca...Nu doar popiii.Ca popii sunt lenesi.De asta s-a dus lumea de rapa.Datorita lor...Nu toti...Sunt putini cinstiti,dar poate nu foarte curajosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 22:50
corect, irino. la o adica, ce are popa si nu ai tu? numai ca, trebuie sa fii mai curajoasa si sa iei haturile in mana.
ai tine niste predici cum nu s-au mai auzit . ar veni lumea din 7 sate sa stea cu gura cascata la ce spui tu.
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2010 22:56
De la: si_totusi, la data 2010-05-12 22:56:41corect, irino. la o adica, ce are popa si nu ai tu? numai ca, trebuie sa fii mai curajoasa si sa iei haturile in mana.
ai tine niste predici cum nu s-au mai auzit . ar veni lumea din 7 sate sa stea cu gura cascata la ce spui tu.
Dar de ce oare trebuie sa ma marit? Ce eu pot sa ma descurc si fara un barbat langa mine..Eu cred ca doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele..Apoi sa fac o turma de copiii...Copiii imi plac...Dar mai mult imi place sa imi dedic viata,,inspre spiritualitate...Nu trebuie sa nasc copiii,,si nici de un barbat nu am nevoie..Pt ca si singura ma pot descurca....De ce oare imi trebuie neaparat un barbat,ca sa pot fii ascultata?Ma descurc bine si fara el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 23:01
ma dor tzatzanile gurii,bre...
preciouss
Postat pe 12 Mai 2010 23:01
Daca as putea avea bani mai multi...Sa imi pot infiinta o fundatie...Ceva...Poate o sa ma ajute Dumnezeu...Dar eu nu am nevoie de un barbat ca sa ma sprijine,pt ca si singura ma pot descurca....Nu vreau sa fac o turma de copiii..Imi plac..Dar nu simt asta..Nu simt ca doresc asta....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 23:03
Toate intrebarile alea erau retorice sau ea chiar se asteapta sa o lamurim noi?

Tylly
Postat pe 12 Mai 2010 23:03
copii?
ai tai?
fereasca sfantu'!

auzi-o ,Doamne,si da-i bani multi!
toti banii!
preciouss
Postat pe 12 Mai 2010 23:05
veve, nu mai rade. discut cu irina niste treburi importante si tu te hahaiesti?

irino, cine a zis sa te mariti, fata? ziceam sa te faci episcop. astia nu trebuie sa nasca copii . si apoi, toata lumea le zice preafericiti. nu ti-ar place sa-ti spuna si tie credinciosii asa? pai, nu?

uite cum suna: preafericita irina va tine o slujba prea frumoasa
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2010 23:07
De ce oare trebuie sa ma ascund in spatele unui barbat..Ca sa imi realizez ceea ce am de gand...Nu am nevoie de el..Pt ca ma pot descurca si singura..Si sigur ca daca imi face popa vreo 5 copiii...Nu mai am eu timp de slujbe...Apoi mai sunt si femei solitare....Nu simt ca as dori o familie..copiii,,barbat..Practic nici nu imi doresc asta...Doresc sa am oameni aproape de sufletul meu...Dar nu simt ca as dori un sot,,copii,o familie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 23:08
De la: si_totusi, la data 2010-05-12 23:07:15veve, nu mai rade. discut cu irina niste treburi importante si tu te hahaiesti?

irino, cine a zis sa te mariti, fata? ziceam sa te faci episcop. astia nu trebuie sa nasca copii . si apoi, toata lumea le zice preafericiti. nu ti-ar place sa-ti spuna si tie credinciosii asa? pai, nu?

uite cum suna: preafericita irina va tine o slujba prea frumoasa
Mie nu imi place sa ma laude si sa ma inalte oamenii...Practic nu am nevoie de lauda si de fala...Ci miar placea,doar ca oamenii sa gandeasca mai pozitiv...Sa nu se urasca intre ei...Pot ramane irina si atat...Nu am nevoie de bogatie si de fala..Ca oricum intro zi o sa mor....Si nu iau nimic cu mine..Decat faptele mele...Ci miar placea ca eu sa am doar strictul necesar si mai multi bani,ca sa am posibilitatea sa ajut oamenii....Nu pe puturosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare strumfeasca 106 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
Exista femei care nu pot face fata unui barbat? 143 De la: quasaria 19 Septembrie 2009 23:54
Diferente dintre barbat si femeie 369 De la: eu_geminy 12 Octombrie 2010 12:37
Cum sa faci sex cu o femeie dominanta? 224 De la: alehandra 24 Octombrie 2009 03:16
Setari Cookie-uri