nu am facut sex de 3 ani

..daca tu la 43 de ani te plangi de ne/bagare in seama...una mai tanara ce poate sa mai zica??....aveti asha un tupeu....fantastic...eu daca as avea 43 de ani...cred ca mi/ar fi rushine sa ma plang de asha ceva...asta vi se pare o problema serioasa de viatza????....am am mai zis eu ..oamenii de peste 40 de ani ar trebui sa aibe alte preocupari....zic io...sau poate traiesc eu intr/o lume paralela....unde asta e cea mai mica problema dintre toate.
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:25
De la: garbo091937, la data 2010-01-24 16:08:27ce ma sfatuiti sa fac?
de trei ani sotul meu nu mai este capabil de un act sexual , am 43 ani ,nu vreau sa-l insel dar uneori simt nevoia sa fiu alintata , sarutata , sa fac dragoste...
sunt prea batrana sa ma mai gandesc la asta?
nici macar cu "gegetul" nu la-i inselat? am intrebat doar din pura curiozitate
yanyacharberet
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:29
472, tu chiar traiesti intr-o lume paralela, paralela si teribil de trista...
dupa capul tau, nu-i nici o problema daca pentru partenerul de viata devii o simpla mobila, asa-i?
aaa... ba nu, asta poate fi e o problema doar daca ai 20-30 de ani, mai tarziu nu mai ai dreptul sa emiti asemenea pretentii...
vai de capul tau!
incep sa cred ca ai exact viata pe care o meriti.
garbo_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:30
adevarul e ca la 43 de ani, esti batran, batran, batran. adica mort

si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:35
pacat ca nu se aplica legea nescrisa a compensatiei pe lumea asta....pentru ca eu nu prea imi dau seama de unde se trage veselia voastra....sunteti vesnic cu o atitudine vesela pe forumul asta...de parca n u ati avea nici o problema pe lumea asta...si tind sa cred ca asha e ...pentru ca oamenii care auintr/adevar probleme pe lumea asta...nu au astfel de preocupari...la 43 de ani legate de sex...si daca totusi pe lumea asta...traiesti ca un om realist si cu capul pe umeri...nu se poate sa nu te lovesti de un anumit tip de probleme....
.....io stau cumva si ma intreb daca nu cumva...am gresit eu....cred ca satelitii de comunicatii mi/au facut o conexiune gresita....pentru ca am impresia ca forumul asta ar apartine...vreunui spital de nebuni din viitor....
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:35
472, eu zic ca faptul ca nu iti ajunge tie portia de mincare e problema cea mai mica dintre toate pe care le-am citit pe aici.
Poate ar trebui sa te straduiesti sa elimini obsesia asta cu banii? In special cu banii de mincare? Ca sa iti normalizezi relatiile umane, nu de altceva...

Pacat, intr-adevar, ca nu se aplica legea compensatiei.
quasaria
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:35
nimeni nu pare a te intelege cu adevarat ..decat daca te plangi ca nu mai esti dorit ...din punct de vedere erotic....la o varsta la care....problema asta chiar nu e o prioritate....sau daca e...asta ar trebui sa fie o exceptie rara....dar vad ca domina problema asta ...in temele de discutie ale forumului....incat daca stau si imi imaginez numai ca asta e viatza unora...inseamna ca traiesc intr/o lume in care...daca unii nu sunt satisfacuti sexual...iar eu as depinde de ei...as muri cu zile!!!!
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:39
472 n-ai vreaa sazti explic ce stare aveam eu si cum am ajuns pe site-ul asta! eu zic sa fii si tu mai mult prin preajma si sa te stradui sa primesti tot ce-i luminos pe-aicia...
fleurdelis
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:40
..dac pentru tine o farfurie de mancare avand anumite calitati nutritive....nu ti se pare afi o problema....scuza/ma ca intreb...dar tu ce faci ca sa iti castigi existenta....pentru ca daca farfuria aia de mancare chiar nu e o problema...se presupune ca castigi destul de bine.....si atunci....uite cum traim noi in lumi diferite!!
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:41
472, spune-mi te rog, plangandu-ti permanent de mila, avand atitudinea asta negativista si incapatanandu-te sa vezi numai partea goala a paharului, ai observat vreo o ameliorare a situatiei tale?
te-a ajutat atitudinea asta sa rezolvi niscaiva probleme?
tie chiar nu ti-e dor uneori, de o portie de ras sanatos, chiar asa, fara un motiv palpabil, doar pentru ca cineva a zis o gluma buna?!
garbo_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:43
..nu stiu da...chiar as vrea sa inteleg anumite probleme....la modul in care...odata intelese...sa nu mai trebuiasca sa....revin asupra lor....si cum nimeni nu imi explica...eu pot sa imi imaginez orice....vorba vine....incerc sa inteleg logic anumite probleme....dar nu prea pot....ce/i drept problemele pe care vreau eu sa le inteleg...nu sunt legate de sex...si poate de aia raman ne/lamurita!!!!
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:45
472, eu incep sa am niste banuieli in ce te priveste pe tine si activitatea ta pe aici in ultimele zile - cred ca iti recunosc stilul. Sper sa ma insel.
Facind abstractie de cele de mai sus, da, problemele de interactiune umana sint mai importante pentru unii oameni decit alea financiare. Faptul ca tu nu le vezi decit pe financiare e handicapul tau.
Iar la 43 de ani o femeie are dreptul sa fie iubita. Si sa considere acest lucrur prioritar. Poate mai mult decit la 20.

Referitor la mine: da, am suficiente "elemente nutritive" , asta cind n-am perioade de anorexie. Iar perioadele de anorexie nu le am datorita banilor - bani am. Desi nu i-am avut de la inceput, nici nu mi i-a dat nimeni gratis. Nici cind n-aveam bani de bilete de tramvai nu eram asa de ahtiata dupa ei. Si atunci ma gindeam tot la ale mele, mai exact la niste ochi albastri...
Pot sa iti explic si ce fac, sint economist, asta ca sa nu ai impresia ca as fi stripteusa... nu ca n-ar fi si asta un job. Nu traim deloc in lumi diferite - pur si simplu vedem lucrurile diferit.
quasaria
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:47
..ba da...imi e dor...de o prtie de ras sanatos....dar nu am de unde sa o obtin...din pacate ..pentru mine...pe lumea asta nimeni nu glumeste cu mine....si ma gandesc ca ...sa ajungi sa poti glumi cu cineva...sau pe langa cineva....nu e un drum scurt...trebuie sa cunosti foarte bine acea persoana...pentru a ajunge sa nu gafezi...intre o gluma buna si una proasta e doar un pas...
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:48
ce e drept...ca in ultimele zile nu am prea intrat pe forum din lipsa de timp...stilul meu de ascrie pe aici...e ce gandesc eu...iar daca am fost prea sincera...sau adevarul exprimat de sinceritatea mea deranjeaza...imi cer scuze
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:52
interesant cum simpla postare a viziunii tale sumbre asupra vietii reuseste sa arunce in jur o unda te tristete... dar nu tristetea aceea melancolica, ci o tristete neagra, bolnavicioasa...
cu regret, pe viitor nu-ti voi mai citi postarile.
e destul cenusiu in viata mea, nu mai am nevoie si de pesimismul tau.
garbo_C
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:57
..io nu spun ca o femeie de 43 de ani nu are dreptul sa fie iubita...dar ce vreau eu sa spun e ca la o asemenea varsta...mi se pare greu de crezut ca o asemenea problema se pune atat de usor pe tapet....si ma mai intreb inca o problema....la o asemenea varsta...o femeie...chiar nu are nici o confidenta in viata reala...cu care sa se poata sfatui.....eu recunosc ca intru pe forumul asta....ca sa umplu golul...format de disparitia unei societati reale...in care sa ma manifest si eu ca ..individa ...pe lumea asta.....cum am zis...nu traiesc usor...sunt ani de zile in care nu am stiut decat sa muncesc fizic....foarte mult...si avand un stil de viatza de genul asta....cred ca de aia nici nu am prieteni...reali....ori omul simte nevoia de a avea prieteni adevarati pe lumea asta.....eu am realizat de mult ...ca nu am....nu pot sa spun ca nu ma doare treaba asta....insa pentru mine pare a fi destul de tarziu ca sa mai schimb ceva....
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:58
De la: garbo055472, la data 2010-01-24 20:25:21..daca tu la 43 de ani te plangi de ne/bagare in seama...una mai tanara ce poate sa mai zica??....aveti asha un tupeu....fantastic...eu daca as avea 43 de ani...cred ca mi/ar fi rushine sa ma plang de asha ceva...asta vi se pare o problema serioasa de viatza????....am am mai zis eu ..oamenii de peste 40 de ani ar trebui sa aibe alte preocupari....zic io...sau poate traiesc eu intr/o lume paralela....unde asta e cea mai mica problema dintre toate.


da 472...alte preocupari ,,subsidiare"...el trage o bauta cu prietenii , un barbut ceva...iar ea sta si se gandeste de ce dragul de el nu o mai place... sigur traiesti intr-o lume paralela..aceea in care sexul se face doar pt procreere, cu lumina stinsa..si maxim pana pe la 40 ca dupa aia ne putem apuca de barbut si dupa aia va mai plangeti ca vi l-a ,,furat" nu stiu care ,,papadie"..pey cu asa gandire..
reyya
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:00
mi/as dori sa vad si eu lucrurile in acelasi mod in care le vad si altii...dar daca nu reusesc...fara nici un fel de indrumare....devin o paria...sau cum???
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:00
..intr/o astfel de situatie...mi se pare greu ca femeia sa isi poata influenta barbatul in mod pozitiv....zic asta...pentru ca am observat ca mai nimeni nu a obtinut rezultete bune...in astfel de incercari....adica asta e o situatie...la care daca se ajunge...nu mai e nimic de facut....bine e sa nu intrii intr/o lupta...daca nu esti sigur ca ai s/o castigi!!!!
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:04
472, eu as spune sa-l schimbi , nu pe el , in sine ci sa-l schimbi cu altul..serios..
reyya
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:06
..altfel..se cheama sinucidere
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:06
...si ti s/ar parea o treaba usoara??...ce ..un barbat se schimba...ca o pereche de ciorapi???....ca eu cred ca nu...
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:07
..adevarul e ca nici eu nu inteleg...cum un barbat care era candva totul....a devenit brusc si dintr/o data un nimic????....ca multi se ascund in spatele a tot felul de scuze...care nu prea stau in picioare...
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:09
472,daca sunt ciorapi de calitate,ii vei purta mai mult timp,daca,nu,a doua ,a treia zi,in fine te duci sa cumperi altii,pe cei prosti ii arunci,la gunoi,e simplu.
scrichy
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:12
..observ ca ce spun eu nu prezinta interes pentru nimeni de pe forumul asta....probabil ca interes ar prezenta ...daca mi/as descrie...organul genital...si as cere o parere legata de geometrie....estetica si mod de folosire....nu/i asha?????
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:12
nu , nu ca o pereche de ciorapi ..nu la modul asta ..dar daca intre ei nu exista interactiune ..de niciun fel ( afectiva, comunicare, interese comune) si stau unul cu altul ca tot s-au luat ei doi dragalasii ,,odata cand erau tineri" ..chit ca acum nu mai au nimik in comun ..sa prelungim suferinta... eu una nu prea ma uit la cat timp a trecut daca ,,flacaul" nu mai e interesat de nimik in ceea ce ma priveste..aveam o prietena care spunea,,mi-am luat poseta si am plecat" , indiferent de timpul petrecut cu X daca ala oricum nu mai vede nimik interesant la relatia noastra, ce nu e corect?? Nu e nimik de spus ..cum probabil nu a fost nici in ultimii ani petrecuti alaturi de unul de gen.dar curajul de a lua aceasta decizie nu o au multi ,e adevarat, prefera sa se complaca.
reyya
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:13
De la: scrichy, la data 2010-01-24 21:12:09472,daca sunt ciorapi de calitate,ii vei purta mai mult timp,daca,nu,a doua ,a treia zi,in fine te duci sa cumperi altii,pe cei prosti ii arunci,la gunoi,e simplu.

...da dar asta se intampla numai cu obiectele vestimentare...nu si cu partenerii de viatza....serios vorbind......restul sunt doar glume proaste.
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:14
De la: LILO, la data 2010-01-24 16:26:42 AVIZ forumistilor...am o UMBRA(ciubucul meu) pe LILOO cu doi de O
sa stiti ca aceasta umbra,aparuta cu 6 zile in urma NU SUNT IO..
lilo maimuta...
ti-au aparut clone?
omulsincer
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:15
...nu e simplu de luat poseta si plecat...cand stii ca nu ai unde sa te duci cu adevarat
garbo055472
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:15
ma nene, pe unele subiecte zau daca se merita sa insisti prea mult...
fleurdelis
Postat pe 24 Ianuarie 2010 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul sau parinti??? 50 De la: deliuta 31 Decembrie 2015 18:39
DESPRE NOI, FEMEILE! 4 De la: nazirra 8 Iulie 2011 19:31
oare sunt insarcinata? 45 De la: tusi_Oli 17 Februarie 2011 10:49
Despre o iubire imposibila 80 De la: brendajoice_magno 8 August 2013 23:56
O problema 63 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 00:15
Setari Cookie-uri