accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este

De la: garbo070402, la data 2010-01-22 13:39:43am incercat si cu posibilitatea asta cu bagajul dar deja la bufnit plinsul ca eu sint familia lui si copilul ca de la o greseala deasta minora vreu sa ne distrugem fam??nu am putut pleca dar sa speriat se vedea pe chipul lui ca nu vrea sa ne piarda ca domnule ma iubeste cu sufletul ca orice barbat greseste.Am incetat cu certurile deja se vede schimbarea lui ma scoate la plimbari cadouri pe neasteptate si declaratii care nu mi lea mai spus de vreo 6 ani eu fara iel si baietelul meu numi pot iamgina viata asta este la femeie indura daca vrea sa fie respectata si iubita sa fiu exemplu pt baietel sa nu mil fac de ris trec si astea sint trecatoare ma bucur ca am cu cine ma sfatui sity multumesc nu vreau sa stie familia prin ce trec eu asta ma ajuta mult sa nu ma priveasca ca pe o victima
Daca nu se linistete,,spune-i si familie tale..Ca sa stie ca nu esti singura....Ca barbatii astia sunt jale cu ei..Daca nu te impui...Pt ca te joaca asa cum vor ei..Fii tare si pe pozitie...Hotarata te pup
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:56
De la: buna01, la data 2010-01-22 13:54:17
De la: garbo070402, la data 2010-01-22 13:39:43am incercat si cu posibilitatea asta cu bagajul dar deja la bufnit plinsul ca eu sint familia lui si copilul ca de la o greseala deasta minora vreu sa ne distrugem fam??nu am putut pleca dar sa speriat se vedea pe chipul lui ca nu vrea sa ne piarda ca domnule ma iubeste cu sufletul ca orice barbat greseste.Am incetat cu certurile deja se vede schimbarea lui ma scoate la plimbari cadouri pe neasteptate si declaratii care nu mi lea mai spus de vreo 6 ani eu fara iel si baietelul meu numi pot iamgina viata asta este la femeie indura daca vrea sa fie respectata si iubita sa fiu exemplu pt baietel sa nu mil fac de ris trec si astea sint trecatoare ma bucur ca am cu cine ma sfatui sity multumesc nu vreau sa stie familia prin ce trec eu asta ma ajuta mult sa nu ma priveasca ca pe o victima
Bravo draga sa continui asa...Dar sa ii zici barbatului tau sa demostreze si el ca este un exemplu bun pt copilul vostru..Nu doar femeia...Sa fii mai hotarata,,si gandeste mai mult cu creierul decat cu inima...Sa nu te mai vada ca esti slaba,pt ca atunci esti vulnerabila si de asta te ataca...fii mai tare mai hotarata...Si gandeste cu creierul....Si vezi ca barbatul tau se va cuminti si te va respecta mai mult...Te pupik si sa iti ajute Dumnezeu in toate
Mai ales in barbati nu trebuie sa avem incredere...Pt ca barbatii sunt foarte reci si rationali si urmaresc doar interesul propriu...De asta femeia trebuie sa fie mai hotarata si mai pe pozitie..Si sa nu il lase pe barbat sa o joace cum vrea el...Sa faca femeia regulile
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:59
irino, azi daca ai de gand sa aberezi, ti-ai dat foc la valiza

asa ca, daca crezi ca poti avea o parere cat de cat la subiect , scrii. daca nu, ai grija. sunt nervoasa !

toleram noi ineptiile dar, mai abtine-te si tu. nu indinde elasticul prea tare
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:00
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 14:00:20irino, azi daca ai de gand sa aberezi, ti-ai dat foc la valiza

asa ca, daca crezi ca poti avea o parere cat de cat la subiect , scrii. daca nu, ai grija. sunt nervoasa !

toleram noi ineptiile dar, mai abtine-te si tu. nu indinde elasticul prea tare
Pai parca erai fetita?De ce te superi asa tare?
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:03
aha! deci, ti-ai amintit ca-s fetita. uite ca , atunci cand vrei, nu mai ai pierderi de memorie si culmea, mai brodezi si ironii

apropo. mi-a placut chestia cu "trotusel"
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:09
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 14:09:33aha! deci, ti-ai amintit ca-s fetita. uite ca , atunci cand vrei, nu mai ai pierderi de memorie si culmea, mai brodezi si ironii

apropo. mi-a placut chestia cu "trotusel"
va doresc sa aveti femei hotarate cate vreti
Ca sa aveti de unde alege...Una mai frumoasa si mai hotarata decat alta
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:23
De la: buna01, la data 2010-01-22 14:23:08
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 14:09:33aha! deci, ti-ai amintit ca-s fetita. uite ca , atunci cand vrei, nu mai ai pierderi de memorie si culmea, mai brodezi si ironii

apropo. mi-a placut chestia cu "trotusel"
va doresc sa aveti femei hotarate cate vreti
Ca sa aveti de unde alege...Una mai frumoasa si mai hotarata decat alta
Asa poate ma lasati pe mine imi pace sa imi aleg partenerul care doresc
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:23
cauta irina. cine te impiedica? da, uite, ca sa ai succesuri, . incepe cu literatura.

stii si tu; nu e om sa nu fi scris o poezie. una din acelea simtite si pline de lacrimi si romantism ghebos

ca, ne-am cam saturat de shtourile cu individualismul si colectivismul. sunt fumate. schimba placa .

BAGA !
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:02
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 15:02:26cauta irina. cine te impiedica? da, uite, ca sa ai succesuri, . incepe cu literatura.

stii si tu; nu e om sa nu fi scris o poezie. una din acelea simtite si pline de lacrimi si romantism ghebos

ca, ne-am cam saturat de shtourile cu individualismul si colectivismul. sunt fumate. schimba placa .

BAGA !
Mergeam pe o cararuta.. Si cautam pe cineva si am gasit pe altcineva
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:07
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:07:12
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 15:02:26cauta irina. cine te impiedica? da, uite, ca sa ai succesuri, . incepe cu literatura.

stii si tu; nu e om sa nu fi scris o poezie. una din acelea simtite si pline de lacrimi si romantism ghebos

ca, ne-am cam saturat de shtourile cu individualismul si colectivismul. sunt fumate. schimba placa .

BAGA !
Mergeam pe o cararuta.. Si cautam pe cineva si am gasit pe altcineva
Nu prea le stiu pune pe pagina separat...pt ca nimeni nu te ajuta sa iti arate ceva,daca nu are nimic de castigat...Dar toti asteapta sa fie ajutati..Apoi barbatii zic ca femeile sunt rele...Dar pe ei nu se vad
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:09
auzi! da, cararuta aceea unde ducea?
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:10
De la: si_totusi, la data 2010-01-22 15:10:36auzi! da, cararuta aceea unde ducea?
Acum stau cam prost cu inspiratia...Doar daca ma inspir de pe undeva....Dar nu stiu cand
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:12
poate prin primavara
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:14
mersi mult ai dreptate de azi inainte o sa actionez cu creierul ca ma vazuse prea slaba puneam suflet prea mult acum chiar sint o alta persoana ma simt respectata nu calcata in picioare si eu te pupic si chiar imi ajuta d-zeu chiar se vede o zii buna si tie saty dea d_zeu multa fericire ca meriti la cum gindesty
garbo070402
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:14
De la: garbo070402, la data 2010-01-22 15:14:18mersi mult ai dreptate de azi inainte o sa actionez cu creierul ca ma vazuse prea slaba puneam suflet prea mult acum chiar sint o alta persoana ma simt respectata nu calcata in picioare si eu te pupic si chiar imi ajuta d-zeu chiar se vede o zii buna si tie saty dea d_zeu multa fericire ca meriti la cum gindesty
Da pai sa imi dea Dumnezeu un barbat cu suflet bun si cu bun simt,ca sa il pot suporta langa mine..Si sa nu trebuiasca sa il iau de o aripa si sa il zbor pe geam afara
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:20
De la: garbo070402, la data 2010-01-22 15:14:18mersi mult ai dreptate de azi inainte o sa actionez cu creierul ca ma vazuse prea slaba puneam suflet prea mult acum chiar sint o alta persoana ma simt respectata nu calcata in picioare si eu te pupic si chiar imi ajuta d-zeu chiar se vede o zii buna si tie saty dea d_zeu multa fericire ca meriti la cum gindesty
Pai da daca te vede ca esti slaba,,stie ca esti vulnerabila...Si atunci esti usor de atacat..Trebuie sa fii mai horata si sa nu mia arati ca esti slaba...Si o sa vezi ce bine o sa iti fie,...iti spun din experienta...Numai ca eu nu sunt casatorita...Inca il astept pe fat frumos Dar ma refer la relatia cu oamenii...Daca oamenii vad ca esti hotarata,,nu te ataca...Este ceva negativ care este in instinctele omului...Care ataca oamenii slabi si vulnerabili
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:23
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:23:33
De la: garbo070402, la data 2010-01-22 15:14:18mersi mult ai dreptate de azi inainte o sa actionez cu creierul ca ma vazuse prea slaba puneam suflet prea mult acum chiar sint o alta persoana ma simt respectata nu calcata in picioare si eu te pupic si chiar imi ajuta d-zeu chiar se vede o zii buna si tie saty dea d_zeu multa fericire ca meriti la cum gindesty
Pai da daca te vede ca esti slaba,,stie ca esti vulnerabila...Si atunci esti usor de atacat..Trebuie sa fii mai horata si sa nu mia arati ca esti slaba...Si o sa vezi ce bine o sa iti fie,...iti spun din experienta...Numai ca eu nu sunt casatorita...Inca il astept pe fat frumos Dar ma refer la relatia cu oamenii...Daca oamenii vad ca esti hotarata,,nu te ataca...Este ceva negativ care este in instinctele omului...Care ataca oamenii slabi si vulnerabili
Ceva negativ in om,,care ataca oamenii vulnerabili si slabi...Se folosesc de slabiciunea lor..Nu stiu de ce,,pt ca eu nu sunt asa
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:25
402,cum iti iese chestia cu aranjatul,iesitul in oras etc...?
ca la mine nu prea tine.adica chiar daca vede ceva nu da nici un semn.si ma chinuie in continuare singuratatea.am si momente mai bune,dar in general am un nod in gat si niste lacrimi care stau tot timpul gata sa curga...
garbo071563
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:50
De la: garbo071563, la data 2010-01-22 21:50:40402,cum iti iese chestia cu aranjatul,iesitul in oras etc...?
ca la mine nu prea tine.adica chiar daca vede ceva nu da nici un semn.si ma chinuie in continuare singuratatea.am si momente mai bune,dar in general am un nod in gat si niste lacrimi care stau tot timpul gata sa curga...
Pai pune piciorul in prag
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:31
vad ca sa linistit este mai cumintel si eu te pup
garbo070402
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:37
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:37:09vad ca sa linistit este mai cumintel si eu te pup
Pai ai grija ca lupul isi schimba parul dar naravurile ba....Ca pe un om il poti doar controla,,dar nu schimba...Asa daca vei fii mereu asa hotarata si nu ii vei mai arata ca esti slaba si vulnerabila...O sa fie mereu asa cumintel...Dar daca o sa o iei de la capat..sa ii sufli in bors si tot o sa te arati asa in limba o sa incepe iarasi sa faca tarantele....Sa faca figuri asa ca ai grija si fii pe pozitie....mereu
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:40
Pai barbatii nu se duc la biserica ca sa se roage...Ei se duc sa vaneze femei credincioase pt ca stiu ca sunt inofensive...Ca sa le joace asa cum vor ei...Ca cica vor femei bune ca sa ii faca mai buni...Pai doar Dumnezeu te poate face mai bun,,daca ai credinta si te rogi nu un om...Pe un om il poti doar controla,,dar nu il poti schimba daca el nu vrea..Pe un om il poate schimba doar Dumnezeu,,asta daca doreste si el si are credinta se roaga...
De asta o femeie credincioasa,,trebuie sa se uite ce barbat isi ia..Nu sa spere ca el se va schimba...Lupul isi schimba parul,,dar naravul ba daca nu vrea...Pt ca majoritatea barbatilor sunt egoisti si au firi tari,nu ii poti schimba tu ca femeie daca el nu vrea...Asa ca mai bine femeia sa se uite bine si sa se intereseze inainte sa se incurce cu vreun barbat....
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:41
imi iese ff bn ca este baiatul la mijloc si il iubeste ff mult nul deranjeaza iesirile stie cal respect il deranjeaza schimbarile mele zilnice ? ca de ce ma aranjez atit?? ca ma iubeste mult ,,, sau am altceva in cap?? il las sa vb si asta il doare se vede te pup acum stiu indiferenta il zapaceste de minti
garbo070402
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:44
ai mare dreptate chiar mam schimbat si eu sufleteste,credema ca nu e un joc cu cel incerc chiar sint adevarate iel ma facut sa vad viata asa,il las in disperarile lui cu gelozia si dragostea ca sa vada cum e cind vb si nu e ascultat oricum mie acum imi zimbeste fata zilnic ba chiar baiatul imi spune MAMI ESTI VESELA?/ RIZI ,NU ESTY SUPARATA SI MA PUPA, astami da multa putere
garbo070402
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:49
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:44:34imi iese ff bn ca este baiatul la mijloc si il iubeste ff mult nul deranjeaza iesirile stie cal respect il deranjeaza schimbarile mele zilnice ? ca de ce ma aranjez atit?? ca ma iubeste mult ,,, sau am altceva in cap?? il las sa vb si asta il doare se vede te pup acum stiu indiferenta il zapaceste de minti
Pai draga poate este gelos...Ca ii frica sa nu te fure altii..Mai imbarliga-l si tu,,ca tu pt el vrei sa fii mereu frumoasa ca doar pe tine sa te iubeasca si doar la tine sa se uite...Ca tu doar pe el il iubesti...Spune-i vorbe frumosse dar in acelasi timp fii si mai impunatoare sa nu arati ca esti slaba..
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:51
De la: buna01, la data 2010-01-23 14:51:46
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:44:34imi iese ff bn ca este baiatul la mijloc si il iubeste ff mult nul deranjeaza iesirile stie cal respect il deranjeaza schimbarile mele zilnice ? ca de ce ma aranjez atit?? ca ma iubeste mult ,,, sau am altceva in cap?? il las sa vb si asta il doare se vede te pup acum stiu indiferenta il zapaceste de minti
Pai draga poate este gelos...Ca ii frica sa nu te fure altii..Mai imbarliga-l si tu,,ca tu pt el vrei sa fii mereu frumoasa ca doar pe tine sa te iubeasca si doar la tine sa se uite...Ca tu doar pe el il iubesti...Spune-i vorbe frumosse dar in acelasi timp fii si mai impunatoare sa nu arati ca esti slaba..
stii comunicare este foarte importanta intr-o relatie..Pt ca stii noi femeile gandim total diferit de barbati...Dar cu vorbe dulci il poti dobora..Dar in acelasi timp si domina-l...
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:53
De la: buna01, la data 2010-01-23 14:53:32
De la: buna01, la data 2010-01-23 14:51:46
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:44:34imi iese ff bn ca este baiatul la mijloc si il iubeste ff mult nul deranjeaza iesirile stie cal respect il deranjeaza schimbarile mele zilnice ? ca de ce ma aranjez atit?? ca ma iubeste mult ,,, sau am altceva in cap?? il las sa vb si asta il doare se vede te pup acum stiu indiferenta il zapaceste de minti
Pai draga poate este gelos...Ca ii frica sa nu te fure altii..Mai imbarliga-l si tu,,ca tu pt el vrei sa fii mereu frumoasa ca doar pe tine sa te iubeasca si doar la tine sa se uite...Ca tu doar pe el il iubesti...Spune-i vorbe frumosse dar in acelasi timp fii si mai impunatoare sa nu arati ca esti slaba..
stii comunicare este foarte importanta intr-o relatie..Pt ca stii noi femeile gandim total diferit de barbati...Dar cu vorbe dulci il poti dobora..Dar in acelasi timp si domina-l...
spune- la sotul tau..ce ti-ar placea tie,ce nu iti place..Ca doar pe tine vrei sa te iubeasca si sa se uite...Sa fii mai hotarata...Comunica cu el,,spune-i tot ce ai pe suflet...Dar sa nu ii spui ca te-am sfatuit noi,,ca sa nu te creada pe tine o incapabila..Ignora sa ii spui asta,fara sa minti...Pt ca a minti este [pacat
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:55
De la: buna01, la data 2010-01-23 14:51:46
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:44:34imi iese ff bn ca este baiatul la mijloc si il iubeste ff mult nul deranjeaza iesirile stie cal respect il deranjeaza schimbarile mele zilnice ? ca de ce ma aranjez atit?? ca ma iubeste mult ,,, sau am altceva in cap?? il las sa vb si asta il doare se vede te pup acum stiu indiferenta il zapaceste de minti
Pai draga poate este gelos...Ca ii frica sa nu te fure altii..Mai imbarliga-l si tu,,ca tu pt el vrei sa fii mereu frumoasa ca doar pe tine sa te iubeasca si doar la tine sa se uite...Ca tu doar pe el il iubesti...Spune-i vorbe frumosse dar in acelasi timp fii si mai impunatoare sa nu arati ca esti slaba..
Fii mai dragastoasa ca asta sa ii dea incredere ca doar pe el il iubesti..Dar in acelasi timp sa fii si mai autoritara...Sa nu astepti doar de la el afectiune,,ofera si tu...Si spune-i ca pt el vrei sa fii mereu frumoasa ca el sa te iubeasca si sa se uite doar la tine..Stii tu,vorba dulce mult aduce...Ii mai incalzesti si lui inima si poate nu mai o sa fie asa gelos
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:58
De la: garbo070402, la data 2010-01-23 14:49:35ai mare dreptate chiar mam schimbat si eu sufleteste,credema ca nu e un joc cu cel incerc chiar sint adevarate iel ma facut sa vad viata asa,il las in disperarile lui cu gelozia si dragostea ca sa vada cum e cind vb si nu e ascultat oricum mie acum imi zimbeste fata zilnic ba chiar baiatul imi spune MAMI ESTI VESELA?/ RIZI ,NU ESTY SUPARATA SI MA PUPA, astami da multa putere
Pai da,,,dar trebuie sa te impui si sa sa nu il mai lasi pe sotul tau sa te insele..Daca el are pretentie sa fii fidela si tu trebuie sa ai pretentii ca el sa fie fidel...Pt ca barbatii nu au nici un drept sa isi insele nevestele..Ce jura atunci cand se casatoresc? Sa isi iubeasca si sa isi respecte femeia pana la moarte....Asa ca sa isi respecte atributiile si juramintele si sa nu il lasi sa isi bata joc de iubirea ra..
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:39
mai, daca vreti un divort rapid si o mama de bataie, luati-va dupa buna noastra 01

urmati-i sfaturile
si_totusi
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
daca recunoastem ca inselam 46 De la: thomas_andersro 13 Februarie 2014 16:08
Tradare dubla 62 De la: crisa_27 25 Mai 2011 14:41
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Infidel>titulara&infidel>secundara@sex in the city -Bucuresti 22 De la: amarezza 7 Ianuarie 2010 20:36
Setari Cookie-uri