accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este

am 32 de ani si sint casatorita de 13 ani avem un copilasi impreuna are 9 anisori baietelul nostru este f inteligent si vede ce se intimpla in casa.SO
tul meu este foarte curvar de vreo 6 luni gasesc pe tlf lui msj de dragoste si primite si trimise asta nu inteleg cum a putut ascunde chestia asta atit de mult,are toane cind este indiferent cu minelam simtit in unele zile ca nul interesa de absolut nik eu vb eu auzeam,a inceput sami lipseasca nopti de acasa si il intreb dar imi spune ca a fost cu prietenii.Deja incepe cearta in cesa neintelegerile am sunat la nr din msj miau raspuns niste tupeiste si cind au auzit cine sint au inchis.iam zis si lui ca am sunat si mia rasp ca sint curve pt aventuri ca eu sint sotia lui cinstita si ca pe mine ma iubeste dar mi lea spus asa de nepasator.Intr_o dimineata mam trezit si copilul ne pupa ne striga mami taty afara ninge asa greu am inghitit in sec si miam spus incepe alta zii trebuie sami accept viata chiar nu mai pot sint unele momente de imi vine so iau de nebuna pe strazi.Dacami putety da niste sfaturi sau sa ma consolati va rog din suflet ca eu chiar nu cred ca mai am putere sa lupt nu stiu ce sa fac atita timp iel cit o tine langa cu msj si apeluri simt ca inebunesc
garbo070402
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:56
Pai in situatia asta, trebuie sa chibzuiesti bine si indelung, sa vezi plusurile si minusurile, sa realizezi ce poti face si ce nu, sa constientizezi cam cum va fi casnicia ta de acum inainte si daca vei putea face ceva sa o salvezi, si abia apoi sa iei o hotarare
pretty_varza
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:09
Daca tot accepti realitatea, te sacrifici si alta solutie nu e, incearca sa nu te mai plangi. Inghite si asta e.
Doara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:21
De la: garbo070402, la data 2010-01-20 19:56:56am 32 de ani si sint casatorita de 13 ani avem un copilasi impreuna are 9 anisori baietelul nostru este f inteligent si vede ce se intimpla in casa.SO
tul meu este foarte curvar de vreo 6 luni gasesc pe tlf lui msj de dragoste si primite si trimise asta nu inteleg cum a putut ascunde chestia asta atit de mult,are toane cind este indiferent cu minelam simtit in unele zile ca nul interesa de absolut nik eu vb eu auzeam,a inceput sami lipseasca nopti de acasa si il intreb dar imi spune ca a fost cu prietenii.Deja incepe cearta in cesa neintelegerile am sunat la nr din msj miau raspuns niste tupeiste si cind au auzit cine sint au inchis.iam zis si lui ca am sunat si mia rasp ca sint curve pt aventuri ca eu sint sotia lui cinstita si ca pe mine ma iubeste dar mi lea spus asa de nepasator.Intr_o dimineata mam trezit si copilul ne pupa ne striga mami taty afara ninge asa greu am inghitit in sec si miam spus incepe alta zii trebuie sami accept viata chiar nu mai pot sint unele momente de imi vine so iau de nebuna pe strazi.Dacami putety da niste sfaturi sau sa ma consolati va rog din suflet ca eu chiar nu cred ca mai am putere sa lupt nu stiu ce sa fac atita timp iel cit o tine langa cu msj si apeluri simt ca inebunesc
Pai eu zic cel mai bine ca sa iti pui barbatul la punct...Nu poti accepta ca sa se duca la curve dar pe tine te iubeste...Pai ce iubire este asta...Iti spala creierul in favoarea lui...Dar nu te lasa pacalita...Ea si te impune....pt ca poate i-ai permis cam multe de asta ti s-a urcat in cap...Pt ca asa sunt femeile,,gandesc mai mult cu inima decat cu creierul..De asta fac barbatii ce vor cu ele....Eu zic sa discuti cu el serios si ca nu accepti sa fii jucaria lui...Daca nu accepta,,te poti desparti o perioada si sa ii zici sa te caute cand se hotaraste sa fie barbat serios...Pt ca nu te poti lasa asa batjocorita si sa nu incepi si tu sa mergi pe la alti barbati....
omulsincer
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:57
Trebuie sa ii arati ca esti mai puternica..Pt ca daca te vede barbatul ca esti slaba te domina in favoarea lui...De asta trebuie sa inveti sa fii pe pozitie si mai hotarata...Pt ca nu poti sa ccepti sa suferi atata....Pt ca suferinta duce la distrugerea caracterului tau...o sa te inraiesti si poate o sa ajungi sa te imbolnavesti ..Asa ca ai grija..Rogate la Dumnezeu sa iti dea putere sa iti pui barbatul in banca lui...Dumnezeu sa fie cu tine,,cu voi
omulsincer
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:00
draga402,
Si eu am o siuatie dificila,oarecum asemanatoare.Doar ca al meu nu lipseste de acasa si nu o face chiar pe fata.Dar dupa ce am aflat cate ceva,totul s-a schimbat intre noi.Nu mai avem aceeasi comunicare,legatura,chimie care era inainte.
Te inteleg perfect.Stiu cum te simti si cat de singura esti,inteleg cum ti se rupe inime in fiecare dimineata cand te trezesti si realizezi din nou durerea.Si eu simt la fel si chiar daca mi-a gresit atat imi vine sa alerg la el si sa-l iau de gat sa-i spun ce mult gresim.Dar nu o fac pentru ca stiu ca as strica si mai mult,pentru ca parca inebuneste cand ii vorbesc.Si atunci stau si astept si sper sa -si revina.Si eu am un copil de 11 ani si traiesc,inca odata iti spun,aceleasi sentimente ca tine.Fii tare.Lupta daca il iubesti.Cineva,care a trecut prin ceva asemanator,imi spunea zilele trecute sa nu ma gandesc decat la mine,nici macar la copil, cand iau o decizie ,pentru ca e f. greu sa uiti,chiar daca ierti. Sun foarte multe femei in situatia noastra.Parca au innebunit toti.Am fost socata de cate cazuri am auzit in ultimul timp.Asa ca fii tare.Lupta pentru fericirea ta .Numai atunci cand esti sigura ca nu se mai poate face nimic desparte-te de el.Pentru ca e usor sa te despati dar e foarte greu sa indrepti ceva,sa recastigi ceea ce ai pierdut,chiar daca nu e vina ta.
Te pup si astept mesajele tale.
Numai bine.
garbo071563
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:01
De la: garbo071563, la data 2010-01-20 21:01:16draga402,
Si eu am o siuatie dificila,oarecum asemanatoare.Doar ca al meu nu lipseste de acasa si nu o face chiar pe fata.Dar dupa ce am aflat cate ceva,totul s-a schimbat intre noi.Nu mai avem aceeasi comunicare,legatura,chimie care era inainte.
Te inteleg perfect.Stiu cum te simti si cat de singura esti,inteleg cum ti se rupe inime in fiecare dimineata cand te trezesti si realizezi din nou durerea.Si eu simt la fel si chiar daca mi-a gresit atat imi vine sa alerg la el si sa-l iau de gat sa-i spun ce mult gresim.Dar nu o fac pentru ca stiu ca as strica si mai mult,pentru ca parca inebuneste cand ii vorbesc.Si atunci stau si astept si sper sa -si revina.Si eu am un copil de 11 ani si traiesc,inca odata iti spun,aceleasi sentimente ca tine.Fii tare.Lupta daca il iubesti.Cineva,care a trecut prin ceva asemanator,imi spunea zilele trecute sa nu ma gandesc decat la mine,nici macar la copil, cand iau o decizie ,pentru ca e f. greu sa uiti,chiar daca ierti. Sun foarte multe femei in situatia noastra.Parca au innebunit toti.Am fost socata de cate cazuri am auzit in ultimul timp.Asa ca fii tare.Lupta pentru fericirea ta .Numai atunci cand esti sigura ca nu se mai poate face nimic desparte-te de el.Pentru ca e usor sa te despati dar e foarte greu sa indrepti ceva,sa recastigi ceea ce ai pierdut,chiar daca nu e vina ta.
Te pup si astept mesajele tale.
Numai bine.
b Pai da pt ca femeile sunt tolerante...Poate ca si femeile sunt rele si fac si ele rautati de asta nu le respecta...Dar nu doar asta..Barbatii sunt egoisti si reci...De asta daca vede ca femeia este slaba o domina in favoarea lui..Pt ca de obocei femeia gandeste cu inima...Nu gandeste cu creierul,,nu lupta ca sa fie si ea fericita...MAI BINE TINE IN EA SI SUFERA...Pai femeia este vinovata pt ca nu se impune,,ca nu este mai hotarata...Pt ca este si o vorba...Cand pisica nu este acasa...Soarecele joaca pe masa....Si de asta barbatii au devenit asa pt ca le merge,pt ca femeile sunt slabe si le permit
omulsincer
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:06
mai eugleno...mai lasa-ne mai in boii nostrii.....nici macar nu esti maritata ca sa dai cu presupusul...sau scrii numai ca sa te afli in treaba??
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:48
IRINO,tu la cati ai permis,de sti asa de bine
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:50
scrichule.....parca vad ca se strofoaca toata sa ajunga pe primul loc, si iar o ia in freza in 29 ale lunii....cu cateva postari in urma podiumului....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:54
of, of, of, da si femeia niste sfaturi si nimeni nu vrea sa le asculte...ce conteaza daca e maritata sau nu? are dreptate cu pisica...da' unde e pisica? e plecata dupa soareci in alta parte cand ii are chiar la ea acasa?
asa e si femeia...si barbatii astia care este niste porci...ca femeile sunt slabe si le permit...nah...si porma de-aia nu le-ajuta nimeni...ca nu merita...bleah...
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:54
ilsi...tu chiar citesti aberatiile asteia???
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:55
dragelor, pai voi mai aveti rabdare sa cititi?...
panty_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:56
pante...guilty....m-ai prins....io NU citesc niika din ce zice asta....le bag la shto...eh..eventual imi arunc un ochi asa...in diagonala....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:58
De la: tutankhamon, la data 2010-01-21 00:55:58ilsi...tu chiar citesti aberatiile asteia???


nu-mi scapa nimic...poate ca am si eu ceva de invatat de aici...imi imbogatesc vocabularul...ma autoeduc...etc., da' nu fiti invidioase, ca nu citesc decat o data pe saptamana..restul se poate deduce...sunt variatiuni pe aceeasi tema..."barbatii e porci si fumeile niste proaste care pun botu'..."
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:59
tuth, si eu, tot asa fac...altfel risc sa ma enervez si...merita?
neeeeeeeeeeeeee
panty_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:00
neeeeeee...estem prea tinere...estem??
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:01
tuth, tinere sau mai putin tinere, nu asta conteaza
ilsi, ai grija, s-a putea sa te "strice"
panty_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:06
daca te-ai hotarat sa accepti situatia , e interesant de aflat si care ar fi miza suferintei tale...nu de alta dar altminteri vom crede ca-ti place sa-ti faci rau singura ramanand langa un astfel de specimen.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:11
am scut...
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:13
De la: reyya, la data 2010-01-21 01:11:31daca te-ai hotarat sa accepti situatia , e interesant de aflat si care ar fi miza suferintei tale...nu de alta dar altminteri vom crede ca-ti place sa-ti faci rau singura ramanand langa un astfel de specimen.


ceva gen sado-maso?!
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:14
pey da..dar ,,divertismentul" ar trebui sa fie de scurt moment , nu sa traiesti intr-o continua suferinta langa un Don Juan din asta incurabil...e cam mare pretul platit, in final avem o unica viata.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:16
doamnelor si domnisoarelor ma puteti ajuta si pe mine intr-o problema urgenta???
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:25
avem treaba
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:27
care ar fi acea problema 084 ?
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:28
trebuie sa aleg dintre 2 fete care mi-au jurat ca ma iubesc sincer!!!
cu una dintre ele am avut o relatie de 9 ani din care vreo 7 la distanta si 2 am locuit impreuna iar pe cealalta am cunoscuto de 6 luni
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:30
NA,belea
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:31
iar pe cealalta am cunoscuto de 6 luni. prima m-a inselat motiv pentru care ne-am despartit...
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:32
bun asa.. pey si iubesti pe vreuna dintre ele? asta nu ai precizat..
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:33
De la: garbo095084, la data 2010-01-21 01:32:47iar pe cealalta am cunoscuto de 6 luni. prima m-a inselat motiv pentru care ne-am despartit...
pey inseamna ca prima relatie nu e inca incheiata pe deplin , chiar daca tipa te-a inselat se pare ca inca nu ai conturile incheiate cu ea, din moment ce nu stii pe care sa o alegi...si sincer, nu e foarte onest pt cea de-a doua sa nu stie acest fapt.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa slabesc 15 kg in doua luni? 3 De la: wife 10 Februarie 2010 11:43
infidelitate 82 De la: quark_said 25 Septembrie 2010 00:14
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
M-a inselat pentru o chirie. 21 De la: Alex37 21 Ianuarie 2018 15:47
Setari Cookie-uri