accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este

pe prima am iubito acum nu cred ca o pot ierta ... si pe a doua a o iubesc...dar nu stiu ce sa fac...sa nu credeti ca glumesc am 26 ani
si nu am avut probleme de genul asta pana acum...poate in seara asta imi dau si eu seama ce vreau pana la urma...pt ca situatia asta...sunt in acelasi timp cu amandoua dureaza de vreo 2 luni
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:36
cea de a doua stie si a acceptat asa in ideea ca o sa termin relatia cu prima...numai ca acum am zis pauza pt amandoua sa ma gandesc mai bine ce vreau
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:38
ma poate ajuta oare cineva...cu un sfat....orice
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:42
Sincer, nu imi place sa dau sfaturi dar din ce am citit, am inteles ca prima te-a inselat deci, daca iti place sa fii folosit si inselat din cand in cand ramai cu ea, daca vrei sa fii cu adevarat iubit si respectat ramai cu a doua.Oricum, tu hotarasti.
Bafta!
garbo070380
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:53
mersi pentru sfat...e destul de complicata situatia...si se pare ca nu e nimeni dispus sa ma ajute...ar trebui sa merg la un psiholog...sau poate e vreunul online acum...
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 01:59
eu cred ca inimii nu-i poti porunci, dar as inclina sa dau credit celei de a doua, prima a avut sansa de a fi cu tine dar te-a inselat,nu a stiut sa pretuiasca relatia cu tine, sau nu a vrut. problema e ca tu inca nu ai reusit sa te desprinzi de aceasta relatie, esti inca ancorat in ea..si ramanand in ea e posibil sa o jignesti si ranesti pe cea de a doua. Eu una as spune ca e cazul sa pui punct cu prima dar cum spuneam ,,inimii nu ii poti porunci" Succes!!
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:01
A fi cu amndoua e o chestie duala , si nu e corect catusi de putin,am avut in trecut pe cineva pe care incepuem sa-l iubesc , insa pentru faptul ca inca nu se desprinsese de relatia avuta inainte de a ma cunoaste si tipa insista , stiind ca eu sunt pritena actuala( mai grav tipul permitandu-i asta, unicul lucru care m-a deranjat) am preferat sa ma retrag. In final , fiecare dintre noi a luat-o pe drumul ei , oricum nu a ramas cu nimeni , si cred ca asa a fost cel mai corect.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:06
De la: garbo095084, la data 2010-01-21 01:59:43mersi pentru sfat...e destul de complicata situatia...si se pare ca nu e nimeni dispus sa ma ajute...ar trebui sa merg la un psiholog...sau poate e vreunul online acum...

tocmai ai dat de unul online dar pe Garbo intru doar pt a ma destresa..daca te ajuta sfaturile au fost ,,avizate" :-) SUCCES!
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:11
eram aproape convins ca cineva trebuie sa fie psiholog aici...:) mersi mult pt sfaturile de pana acum...si daca ai avut placerea sa ma ajuti pana acum poate pot sa iti mai dau cateva detalii care sa te faca sa intelegi mai bine situatia mea...asta asa ca sa te ajut si eu sa te destresezi...:) fara suparare
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:14
M-am destresat destul pe Garbo, cred ca ti-au fost de folos sfaturile sau sugestiile , daca detaliile corespund realitatii as crede ca e bine inainte de a incepe o alta relatie sa te ,,dezancorezi" in totalitate de prima , evalunad desigur ,,posibilele avarii" la nivel emotional si neincalcandu-ti( in egala masura) orgoliul peste ,,limita admisa" :-)
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:17
Mersi mult pt toate sugestiile tale din seara asta!! sper sa fac alegerea cea mai buna...
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:23
ok , noapte buna ! :-)
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:26
noapte buna si poate ne mai auzim!
garbo095084
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:28
poate ne si "vedem"?
LILO
Postat pe 21 Ianuarie 2010 04:32
mesri pt msj azi a fost inca o dimineata de singuratate miam luat baietelul in brate si mi lam pupat lam pregatit pt scoala si lam dus eu la scoala .A venit si iel acasa aceiasi problema ca a avut treaba am inghitit in sec miam plecat capul si miam spus ca nu are rost sai cer explicatii ca numi da niciun raspuns concret.Mam ocupat de casa iam facut mancare copilului si vb de una singura in gandul meu poate d-zeu imi da putere sa trec si peste asta.ASTEPT MSJ TALE SE VEDE CA ESTY O FATA DESTEAPTA ITI DORESC O ZII BUNA
garbo070402
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:28
Ai trei variante,cred ca si tu ti-ai dat seama de asta.
Spui "gata",ii faci bagajul si il trimiti la respectivele,sau pleci tu,dupa caz. Usor de spus,greu de facut. Un divort e traumatizant pt copil,mai ales ca e destul de mare.
Accepti situatia in continuare,plangi noaptea si ziua iti vezi de treburile obisnuite,astepti sa se schimbe si poate ca o sa se intample si asta,dar nu stii cand.
Incerci sa iei atitudine,sa vezi ce nu ii mai place la tine,ce poti sa schimbi ca sa ii atragi din nou atentia,esti si tu indiferenta cu el,nu ii raspunzi la telefoane,iesi in oras,te aranjezi. Bine,totul in limita decentei si a bunului simt.
Tu stii el mai bine ce poti sa faci!
violeta1981
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:16
De la: garbo070402, la data 2010-01-21 16:28:35mesri pt msj azi a fost inca o dimineata de singuratate miam luat baietelul in brate si mi lam pupat lam pregatit pt scoala si lam dus eu la scoala .A venit si iel acasa aceiasi problema ca a avut treaba am inghitit in sec miam plecat capul si miam spus ca nu are rost sai cer explicatii ca numi da niciun raspuns concret.Mam ocupat de casa iam facut mancare copilului si vb de una singura in gandul meu poate d-zeu imi da putere sa trec si peste asta.ASTEPT MSJ TALE SE VEDE CA ESTY O FATA DESTEAPTA ITI DORESC O ZII BUNA
Pai da pt ca femeile sunt tolerante...Poate ca si femeile sunt rele si fac si ele rautati de asta nu le respecta...Dar nu doar asta..Barbatii sunt egoisti si reci...De asta daca vede ca femeia este slaba o domina in favoarea lui..Pt ca de obocei femeia gandeste cu inima...Nu gandeste cu creierul,,nu lupta ca sa fie si ea fericita...MAI BINE TINE IN EA SI SUFERA...Pai femeia este vinovata pt ca nu se impune,,ca nu este mai hotarata...Pt ca este si o vorba...Cand pisica nu este acasa...Soarecele joaca pe masa....Si de asta barbatii au devenit asa pt ca le merge,pt ca femeile sunt slabe si le permit
omulsincer
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:37
De la: garbo070402, la data 2010-01-21 16:28:35mesri pt msj azi a fost inca o dimineata de singuratate miam luat baietelul in brate si mi lam pupat lam pregatit pt scoala si lam dus eu la scoala .A venit si iel acasa aceiasi problema ca a avut treaba am inghitit in sec miam plecat capul si miam spus ca nu are rost sai cer explicatii ca numi da niciun raspuns concret.Mam ocupat de casa iam facut mancare copilului si vb de una singura in gandul meu poate d-zeu imi da putere sa trec si peste asta.ASTEPT MSJ TALE SE VEDE CA ESTY O FATA DESTEAPTA ITI DORESC O ZII BUNA
Trebuie sa ii arati ca esti mai puternica..Pt ca daca te vede barbatul ca esti slaba te domina in favoarea lui...De asta trebuie sa inveti sa fii pe pozitie si mai hotarata...Pt ca nu poti sa ccepti sa suferi atata....Pt ca suferinta duce la distrugerea caracterului tau...o sa te inraiesti si poate o sa ajungi sa te imbolnavesti ..Asa ca ai grija..Rogate la Dumnezeu sa iti dea putere sa iti pui barbatul in banca lui...Dumnezeu sa fie cu tine,,cu voi...Pai de ce sa pleci capul la barbat? ce barbatul are capul lui Hristos cumva? I-a fata draga si te impune sa te vada mai horata..Ca o sa ajungi asa ori la spitalul de nebuni..oRI DA O BOALA IN TINE...pt ca stresul provoaca o groaza de boli
omulsincer
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:40
Alta solutie de ce nu este?
Mie mi se pare ca sint multe alte solutii...

Una ar fi sa iti iei bagajele si sa pleci. Ti-ai invata copilul o lectie de demnitate, prin faptul ca nu te lasi calcata in picioare ca om. Ar intelege ca ce face tat'su este unul din lucrurile trecute la ASA NU. Atitudinea ta ii spune lasa, nu conteaza... imi iau una si o prostesc eu, ca femeile accepta. Doar sint barbat ca tata, ce mama ma-sii...

A doua solutie ar fi sa procedezi ca el. Bip, bip, honey, ce mult te iubesc...ce sa fac, uite stau cu fraieru' pe canapea si ma uit la un film. Bineinteles ca mi-e dor de tine, pupici. Abia astept sa...si sa....
N-are rost sa te ascunzi de el, in fond el a stabilit regulile jocului. Sa vedem cum rumega conversatiile astea ale tale... Probabil va fi saracul profund ranit si va face un apel la putina decentza... doar e barbatu'tau, nu?
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:31
mersi mult pt sfat esty o draguta am cumnate si am si 3 surori ele sint ff bn stabilite la casele lor implinite si familiile lor fara probleme dar eu nu ma-am destainuit nimanui pina acum.Simteam nevoia sa ma descarc sa vb cu cineva tu miai dat multa putere azi am fost o alta persoana mai vesela mai cu capul sus iti multumesc din suflet incerc indiferenta am vb serios si vad ca are efect chiar sa schimbat imi spune ca ce ai in cap?? ce se intimpla cu tine??? esty sotia mea,,,, si nu vreu sa te pierd ba chiar a facut scene de gelozie crede ca daca scriu pe net imi gasesc barbat asta il inraieste si il simt mai cuminte a inceput sa ma scoata la plimbari ba chiar a stat in casa toata ziua si mia zis numai vb dulci sa vad daca o fi schimbarea in bine eu mai astept msj tale mersi pt sfaturi
garbo070402
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:37
Pentru 084:
Si baietii plang cateodata?Se intampla ca si voi sa fiti inselati,sa suferiti,sa aveti dileme,adica...pardon,suflet?Si eu care credeam ca sunteti un fel de extraterestri,fara pic de suflet si cap,doar cu scula(scuze ptr.limbaj)...
Oricum,sa stii ca imi face bine sa constat cele de mai sus.
Omule, cred ca n-ai cum s-o iubesti pe cea''noua''(ca sa zic asa)ca pe cea veche.Poate ca intre voi a intervenit rutina dar daca inca va iubiti,cred ca nu merita sa dai vrabia din mana ptr.cioara de pe gard.Pe ce a veche o cunosti si poti aprecia daca inselatul ei a fost doar o ratacire sau poate tu ai provocat-o sau daca a fost ceva serios.Apropose,tu n-ai inselat-o niciodata?Pe cea noua n-ai cum s-o cunosti cu adevarat.Parerea mea.Esti si este si ea naucit de niscaiva hormoni si atat...
Daca chiar te gandesti la un nou inceput,cu aceasta noua persoana din viata ta,te felicit .eu nu am,sau nu vreau sa am aceasta optiune.
mai vorbim.Numai bine.
garbo071563
Postat pe 21 Ianuarie 2010 23:12
Pentru 563: Multumesc pt sfaturi...inca nu m-am hotarat...si situatia se complica pe zi ce trece...:)
garbo095084
Postat pe 22 Ianuarie 2010 08:46
Cand alergi dupa doi iepuri exista riscul sa-i pierzi pe amandoi
rodyk
Postat pe 22 Ianuarie 2010 08:56
402,vezi sa nu fie doar o amagire....
omu' a simtit probabil a pierde teren
sa nu revina la vechile obiceiuri
nu te entuziasma prea tare,mai lasa timpul sa treaca si nu ceda usor
eladaela
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:38
De la: garbo095084, la data 2010-01-21 01:59:43mersi pentru sfat...e destul de complicata situatia...si se pare ca nu e nimeni dispus sa ma ajute...ar trebui sa merg la un psiholog...sau poate e vreunul online acum...




alege-o pe cea pe care o iubesti!
mulan
Postat pe 22 Ianuarie 2010 12:05
incerc sami salvez casnicia nu este chiar asa de greu ca el chiar ma iubeste lam speriat putin si a luato razna cu bautura si cu lacrimi chiar imi arata ca sa schimbat in bine mersi pt msj
garbo070402
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:22
asta am si facut miam dedicat timpul nu in lacrimi ci doar pt mine am iesit cu baietelul meu la plimbare la cumparaturi mam aranjat ceea ce la enervat ff mult ca domnule eu sint sotie nu vreo pustoaica ca el crede ca am ceva in cap deja devine gelos cami vede schimbarile fizice am parul ff lung si la deranjat ff mult ca lam tuns a explodat mersi din suflet pt sfaturi
garbo070402
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:26
esty o scumpica ai mare dreptate asa este nu plec capul dar trebuie sa fac ceva sai fie bine baietelului meu ca nu vreau sa traiasca fara tata eu nu am tata de la 12 ani si nici sotul nu are tata de mic nu vreau sa fie traumatizat copilul din cauza noastra dar vad ca, cu ajutorul lui d-zeu imi merge mai bine deja are efect este mai multa armonie in casa ba mai mult devine gelos ca vede schimbarea msj pt msj
garbo070402
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:29
am incercat si cu posibilitatea asta cu bagajul dar deja la bufnit plinsul ca eu sint familia lui si copilul ca de la o greseala deasta minora vreu sa ne distrugem fam??nu am putut pleca dar sa speriat se vedea pe chipul lui ca nu vrea sa ne piarda ca domnule ma iubeste cu sufletul ca orice barbat greseste.Am incetat cu certurile deja se vede schimbarea lui ma scoate la plimbari cadouri pe neasteptate si declaratii care nu mi lea mai spus de vreo 6 ani eu fara iel si baietelul meu numi pot iamgina viata asta este la femeie indura daca vrea sa fie respectata si iubita sa fiu exemplu pt baietel sa nu mil fac de ris trec si astea sint trecatoare ma bucur ca am cu cine ma sfatui sity multumesc nu vreau sa stie familia prin ce trec eu asta ma ajuta mult sa nu ma priveasca ca pe o victima
garbo070402
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:39
De la: garbo070402, la data 2010-01-22 13:39:43am incercat si cu posibilitatea asta cu bagajul dar deja la bufnit plinsul ca eu sint familia lui si copilul ca de la o greseala deasta minora vreu sa ne distrugem fam??nu am putut pleca dar sa speriat se vedea pe chipul lui ca nu vrea sa ne piarda ca domnule ma iubeste cu sufletul ca orice barbat greseste.Am incetat cu certurile deja se vede schimbarea lui ma scoate la plimbari cadouri pe neasteptate si declaratii care nu mi lea mai spus de vreo 6 ani eu fara iel si baietelul meu numi pot iamgina viata asta este la femeie indura daca vrea sa fie respectata si iubita sa fiu exemplu pt baietel sa nu mil fac de ris trec si astea sint trecatoare ma bucur ca am cu cine ma sfatui sity multumesc nu vreau sa stie familia prin ce trec eu asta ma ajuta mult sa nu ma priveasca ca pe o victima
Bravo draga sa continui asa...Dar sa ii zici barbatului tau sa demostreze si el ca este un exemplu bun pt copilul vostru..Nu doar femeia...Sa fii mai hotarata,,si gandeste mai mult cu creierul decat cu inima...Sa nu te mai vada ca esti slaba,pt ca atunci esti vulnerabila si de asta te ataca...fii mai tare mai hotarata...Si gandeste cu creierul....Si vezi ca barbatul tau se va cuminti si te va respecta mai mult...Te pupik si sa iti ajute Dumnezeu in toate
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
IUBIREA BAT-O VINA!!!- 162 De la: garbo071325 3 Iulie 2010 17:47
friica 6 De la: Celleste_ 20 Februarie 2010 10:20
De ce se ascunde?? 41 De la: garbo_397638 19 Februarie 2014 10:56
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
Setari Cookie-uri