accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este

bravoo totusico!
fleurdelis
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:55
Nu cred ca asta este un sacrificiu pentru copil. Sunt convinsa ca te gandesti si la copil dar mai cred si ca iti este greu sa il lasi. Eu nu am copil, nu stiu cum e dar inclin sa cred ca m-as gandi ca daca deja il afecteaza comportamentul tatalui sau si certurile dintre voi, mai tarziu s-ar putea sa il afecteze si mai tare pentru ca va cresti si va deveni mult mai constient de ce se intampla... Te-ai gandit si ca este foarte posibil sa va fie mult mai bine fara el?
garbo089734
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:37
De la: si_totusi, la data 2010-01-23 15:53:25mai, daca vreti un divort rapid si o mama de bataie, luati-va dupa buna noastra 01

urmati-i sfaturile
Pai mai bine sa taca sa inghita tot....Si sa sufere ca proastele....Eu mai bine lupt decat sa fiu luata de proasta...Nu mai duce femeile in eroare tusico care esti toata ziua si noaptea barbat sa nu ramana femeile fraiere si sa lupte..Ajungi la divort daca taci din gura,,ca se satura femeia si pleaca
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:43
da, parerea mea este ca un copil iti ofera cele mai mari satisfactii, uneori orice ai face este de apreciat, ma refer la cariera, scoala, etc care la un moment dat oricat de prospere ar fi devin un pic anoste dar un copil e o binecuvantare in adevaratul sens al cuvantului inlocuieste orice succes si este permanent nu devine anost cu timpul... un copil e o binecuvantare si ai fost binecuvantata deci nu intoarce spatele... lasa viata sa se desfasoare precum ne-a fost data si vei fi fericita... lucruri minunate ti se vor intampla o data ce copilasul va veni... lasa-l sa vina
ilonka_boros
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:43
Pai da,,ca femeile isi lasa copiii baieti sa faca sex de la 12 ani...Ce crezi ca un barbat care s-a culcat cu o multime de femei in viata lui...Crezi ca dupa ce se casatoreste,o sa ii ajunga doar o femeie?
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:57
mam gaindit ff bine ca si chiar baiatul a ajuns sasi dea seama si ne spune mami tati pupativa sa nu mai fiti suparati, calvarul mare o sa fie pt baiat nu pt noi.Incerc sa nu mai ma vada copulul suparata sa nul traumatizez ca il simt ca sufera
garbo070402
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:16
De la: garbo070402, la data 2010-01-24 15:16:15mam gaindit ff bine ca si chiar baiatul a ajuns sasi dea seama si ne spune mami tati pupativa sa nu mai fiti suparati, calvarul mare o sa fie pt baiat nu pt noi.Incerc sa nu mai ma vada copulul suparata sa nul traumatizez ca il simt ca sufera
Pai da nu trebuie sa stai suparata..Fii mereu zambitoare si amabila...Dar fii mai dominatoare...Fii mai hotarata...
omulsincer
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:57
De la: garbo070402, la data 2010-01-20 19:56:56am 32 de ani si sint casatorita de 13 ani avem un copilasi impreuna are 9 anisori baietelul nostru este f inteligent si vede ce se intimpla in casa.SO
tul meu este foarte curvar de vreo 6 luni gasesc pe tlf lui msj de dragoste si primite si trimise asta nu inteleg cum a putut ascunde chestia asta atit de mult,are toane cind este indiferent cu minelam simtit in unele zile ca nul interesa de absolut nik eu vb eu auzeam,a inceput sami lipseasca nopti de acasa si il intreb dar imi spune ca a fost cu prietenii.Deja incepe cearta in cesa neintelegerile am sunat la nr din msj miau raspuns niste tupeiste si cind au auzit cine sint au inchis.iam zis si lui ca am sunat si mia rasp ca sint curve pt aventuri ca eu sint sotia lui cinstita si ca pe mine ma iubeste dar mi lea spus asa de nepasator.Intr_o dimineata mam trezit si copilul ne pupa ne striga mami taty afara ninge asa greu am inghitit in sec si miam spus incepe alta zii trebuie sami accept viata chiar nu mai pot sint unele momente de imi vine so iau de nebuna pe strazi.Dacami putety da niste sfaturi sau sa ma consolati va rog din suflet ca eu chiar nu cred ca mai am putere sa lupt nu stiu ce sa fac atita timp iel cit o tine langa cu msj si apeluri simt ca inebunesc



hmm...nasoala situatie...dintotdeauna a fost asa sotul tau mai fustangiu sau e recenta treaba,pt ca dk e demult...nush ce sa zic dar o schimbare ...e un vis cel mai probabil.dar dk chestia ii recenta aparuta adik nu de ani buni de zile...poti sa te mai impui...in cazul in care e veche ocupatia lui...eu zic sa mai astepti 1,2 ani sa mai creasca copilul sa se si maturizeze umpik ii explici frumos mami si tati nu se mai inteleg ....si asa e mai bine si ca voi il iubiti oricum...chiar dk intre voi exista certuri..si asta e.merita sa traiesti asa?copiii se adapteaza cel mai usor schimbarilor:) crede-ma nu trai intr-un chin in ideea ca pt copil.....ce va fi bine pt el sa auda zilnic certuri pt ca inevitabil dar acolo se ajunge daca el ii cum ii.explica-i sotului tau ca nu e un adolescent rebel ca totusi are o familie si nici u nu crezi ca tot ce zboara se manca.Si am zis in ultima instanta fiecare cu drumul lui....dk esti apropiata de copil cat de curand poti sa-i explici si o sa fie alaturi de tine.
biutza18
Postat pe 27 Ianuarie 2010 23:44
inca esti tanara nu te gandi numai la voi din pacate "fosta sotie m-a lasat dupa 7 ani de casnicie si 2 copii si nu umblam si nu are decat 30 ani acum daca il lasi o sa regrete mai tarziu
marian_ploiesti
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:01
402 , as crede ca iti lipseste cu desavarsire orgoliul si independenta din moment ce suporti un asemenea specimen langa tine, eu l-as face cadou cu papion la gat de-as fi sigura ca dispare pt totdeauna. Nu merita efortul de a-l pastra.
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:08
Cum dracu,se sacrifica,eu una nu pricep,e dependenta de el,mai precus de banii lui,eu una nu as fi stat nici moarta,vorba aceia:ca nici un barbat,nu e un capat de tzara
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:13
aia e tare ,,alea sunt curve pt aventuri iar ea, sotia lui cinstita"...cat de cretin si alunecos e omuletul ..dar cat de fraiera e ea sa mai ramana langa Cassanova Eu l-as livra doritoarelor
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:16
REYYA,cumparam angro si vindem transhat
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:20
trei la zece mii?
LILO
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:21
mey nu ma speriati ...cum draku transat ?
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:23
ii taiati ceva sa scape de complicatii sau cum?? il faceti eunuc??
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:23
REYYA,nu ai zis,tu,ca il livrezi doritoarelor,gata oferta
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:25
livrat intreg mey...sa se bucure doritoarele de Cassanova..eu sunt buna la sufletel
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:28
De la: LILO, la data 2010-01-28 00:21:40 trei la zece mii?

DA,chiar trei,vrei
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:31
LILO,ai pus-o,afacere pe picior mare,ca sunt multi,ei,cine ofera mai mult,adjudecat,LILOOOOO
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:33
nu aveti ce face cu banii
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 00:35
402,ce mai faci?N-ai mai postat nimic si ...
Deci cum mai e?
garbo071563
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:00
de ce nu ai scris k si de a doaua ai fost inselat? pt ...084 cel care il iubesc doua femei (eu sant una din ele si anume cea "veche") si de ce nu ai specificat k si u m-ai inselat?
garbo096464
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:21
ce parere aveti despre asta?
garbo096464
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:34
Aaaaaaaaa...tu esti femeia woman si eu care credeam ca esti barbat...deja imi puneam parul pe moate...
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:37
asa e bine?
garbo096464
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:45
auzi femeie draga din tot sufletul meu iti zik ca nu are rost sa continui cu el de ce?pt ca chestia cu amanta si nevasta am avzut.o si eu la mine in casa:((( in familie eu sunt copilu lor dar...........mama este mama pana moare si eu ec am facut am crescut adika m.au crescut si am plecat in lumea larga cand ea avea ocazia sa divorteze nu o facu.to pt cine?pt mine si fratele meu pt ce a suferit si sufera in continuare?nu tiu eu zik parerea mea ca pt copii sa nu stai ku un barbat si mai ales caci u ai doar 32 de ani;) success
nimikkk
Postat pe 2 Februarie 2010 02:27
mai draguta!!!!in cazul asta tu ai de facut un singur lucru : dimineata ii prepari o supa cu diazepam....la pranz o tocana cu soricioaica...iar pe seara trantestei una bucata de friptura cu nitica cianura.....si apoi mai vb noi....=))=))glumeam....da tu stii f bine ca trb tu sa te schimbi in primul rand...invata sa te iubesti mai intai pe tine ....si apoi daruieste celor din jur. ITI IUBESTI BAIATUL....hmmmmmm....invata sa te respecti pe tine....cum vei primi respect mai tarziu de la el...ca de la sot din cate stiu.....si stiu!!!!!nu ai!!!astept un msj de la tine...dar incearca sa faci ce ti-am zis....sfaturi toata lumea da....daca le primesti..sant sigura ca nu asc. de ele...ca altfel nu ai fi stat atatia ani cu el....nu ai incredere in tine...invata sa ai....ai pus suflet in ceva ce nu a meritat...tu acum vezi?..si daca e asa e f.important sa incerci sa respecti niste principii....incearca!!
sheika29
Postat pe 2 Februarie 2010 12:13
.Apoi vezi tu ca zici ca barbatii fac femeile neserioase..pai si femeile sunt vinovate,pt ca faca atatea compromise,,apoi de asta urmeaza cat mai multe compromise si isi permit atatea..Pt ca femeile nu se impun...Apoi la barbati le plac,femeile mai hotarate sa ii mai puna un pic in functiune..Pt ca ei sunt insensibili,nu sunt ca femeile care sunt mai sensibile.Si pun suflet la tot
omulsincer
Postat pe 2 Februarie 2010 21:01
De la: garbo071563, la data 2010-01-20 21:01:16draga402,
Si eu am o siuatie dificila,oarecum asemanatoare.Doar ca al meu nu lipseste de acasa si nu o face chiar pe fata.Dar dupa ce am aflat cate ceva,totul s-a schimbat intre noi.Nu mai avem aceeasi comunicare,legatura,chimie care era inainte.
Te inteleg perfect.Stiu cum te simti si cat de singura esti,inteleg cum ti se rupe inime in fiecare dimineata cand te trezesti si realizezi din nou durerea.Si eu simt la fel si chiar daca mi-a gresit atat imi vine sa alerg la el si sa-l iau de gat sa-i spun ce mult gresim.Dar nu o fac pentru ca stiu ca as strica si mai mult,pentru ca parca inebuneste cand ii vorbesc.Si atunci stau si astept si sper sa -si revina.Si eu am un copil de 11 ani si traiesc,inca odata iti spun,aceleasi sentimente ca tine.Fii tare.Lupta daca il iubesti.Cineva,care a trecut prin ceva asemanator,imi spunea zilele trecute sa nu ma gandesc decat la mine,nici macar la copil, cand iau o decizie ,pentru ca e f. greu sa uiti,chiar daca ierti. Sun foarte multe femei in situatia noastra.Parca au innebunit toti.Am fost socata de cate cazuri am auzit in ultimul timp.Asa ca fii tare.Lupta pentru fericirea ta .Numai atunci cand esti sigura ca nu se mai poate face nimic desparte-te de el.Pentru ca e usor sa te despati dar e foarte greu sa indrepti ceva,sa recastigi ceea ce ai pierdut,chiar daca nu e vina ta.
Te pup si astept mesajele tale.
Numai bine.

cine ti-a dat sfatul,, sa te gandesti doar la tine
Nicool
Postat pe 9 Februarie 2010 02:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi am inselat barbatul! 229 De la: gabrielahapy 21 Iunie 2016 12:10
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
Doamnelor cat de open mind sunteti? 60 De la: Sassette 18 August 2014 17:48
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Setari Cookie-uri