Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum

am nevoie de job
garbo093956
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:25
deschide un topic de nevoi personale
sora_ilsi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:27
De la: reyya, la data 2010-01-16 00:31:06Deliuta, eu cred ca omul nu e soi bun si nu a fost niciodata doar ca tu iubindu-l si fiind foarte implicata ai vazut doar partea roz a lucrurilor, eu cred ca nu are rost sa suferi lnaga cineva care nu te ( mai) iubeste, e mult prea mare suferinta si orgoliul tau e posibil sa nu-ti permita sa ramai in relatie doar de dragul celui mic asa cum se doreste, eu cred ca e mia bine sa-l lasi sa plece in drumul lui, la cealalta..si e posibil chiar el dupa un scurt timp sa-si dea seama de greseala facuta, in ultima instanta eu cred ca totul se reduce la caracter, acum cu atat mai mult ca il aveti pe cel mic ar fi trebuit sa te faca sa te simti iubita si protejata..dar el a preferat sa abdice de la acest rol.
Cred ca nu ai pierdut nimik , pur si simplu inclin sa cred ca omul nu are calitate umana .Daca am fost prea dura sa-mi fie iertat, stiu cum e cand iubesti si cei din jur iti pun pe tava cruda realitate, e firesc sa suferi , dar e mult mai putin firesc sa ramai intr-o relatie doar de dragul celui mic , e un compromis mult prea mare( in opinia mea , desigur) Cele bune iti doresc !
Si unde mai exista barbati buni...Majoritatea sunt niste egoisti...Daca femeia nu face ceea ce zice el,,fug repede la altele...Sunt cu totii niste egoisti....Mai sunt si exceptii,,dar putini....Barbatii sunt reci si rationali...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:39
De la: garbo093956, la data 2010-01-17 21:25:30am nevoie de job
Da anunt pt ca cine cauta,,si insista...Mereu gaseste,...Sa nu astepti ca locul de munca sa te caute el pe tine
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:40
De la: buna01, la data 2010-01-17 21:39:02
De la: reyya, la data 2010-01-16 00:31:06Deliuta, eu cred ca omul nu e soi bun si nu a fost niciodata doar ca tu iubindu-l si fiind foarte implicata ai vazut doar partea roz a lucrurilor, eu cred ca nu are rost sa suferi lnaga cineva care nu te ( mai) iubeste, e mult prea mare suferinta si orgoliul tau e posibil sa nu-ti permita sa ramai in relatie doar de dragul celui mic asa cum se doreste, eu cred ca e mia bine sa-l lasi sa plece in drumul lui, la cealalta..si e posibil chiar el dupa un scurt timp sa-si dea seama de greseala facuta, in ultima instanta eu cred ca totul se reduce la caracter, acum cu atat mai mult ca il aveti pe cel mic ar fi trebuit sa te faca sa te simti iubita si protejata..dar el a preferat sa abdice de la acest rol.
Cred ca nu ai pierdut nimik , pur si simplu inclin sa cred ca omul nu are calitate umana .Daca am fost prea dura sa-mi fie iertat, stiu cum e cand iubesti si cei din jur iti pun pe tava cruda realitate, e firesc sa suferi , dar e mult mai putin firesc sa ramai intr-o relatie doar de dragul celui mic , e un compromis mult prea mare( in opinia mea , desigur) Cele bune iti doresc !
Si unde mai exista barbati buni...Majoritatea sunt niste egoisti...Daca femeia nu face ceea ce zice el,,fug repede la altele...Sunt cu totii niste egoisti....Mai sunt si exceptii,,dar putini....Barbatii sunt reci si rationali.si egoisti..
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:40
Feminismul va lipsi lumea de mame si de sotii crestine, iar egoismul va lipsi lumea de soti urmatori lui Hristos. Este nevoie a constientiza, cat mai repede, ca fiecare are chemarea lui, ca fiecare este luptat intru ale sale.

A intelege ca barbatul are datoria de a-si mantui femeia, copiii si pe sine, iar femeia pe aceea de a asculta de barbat si de a randui in chip odihnitor lumea in care vietuieste, este ceva ce tine de datoria fiecarui crestin. Acestea trebuiesc rostite in fata tuturor, cu curaj! La judecata, iubirea va fi criteriul de mantuire, insa sotii vor mai auzi inca o intrebare.

"Femeie, ai ascultat de barbatul tau precum Biserica a ascultat de Mine?"
"Barbate, ti-ai iubit femeia precum Eu Mi-am iubit Biserica si M-am dat pe sine-Mi pentru ea?"

Astfel, la sfarsit, din gura lui Hristos fiecare isi va auzi intrebarea sa. Raspunsul trebuie deci pregatit.
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:41
sincer nu stiu ce sati spun sa faci.eu am divortat in urma cu un an dupa o problema de genul asta si acum este cu aceeasi femeie desi avemimpreuna un copil de 4 ani.nu cred ca l mai poti aduce inapoi.
georgiana_gy2000
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:49
garbo094122
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:26
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si cinstit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este cinstit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:29
Ca sa poti pretinde iubire de la o femeie...Trebuie sa fii bun...Da sa fii bun,,dar sa nu fii prost...Sa fii bun dar sa fii sever...Pt ca datorita greselilor oamenilor ca confunda bunatatea cu prostia...Si sunt prea buni decat trebuie,,sufera...Pt ca sunt luati de prosti..Apoi devin egoisti si nu le mai pasa de nimeni...Dar asta din cauza prostiilor si slabiciunile lor....Si bunatatea asta are o limita...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:30
sar putea sa te insele din razbunare daca o face cu mai multe femei e razbunare daca o face numai cu una e altceva tu asigurate ca te mai iubeste si daca inca te mai iubeste mai insista tot tu mai lasa si de la tine si parinti unuia sau altuia nu au ce sa caute in relatia voastra iti urez bafta
klaus77
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:42
Ceao Deliuta!Sincer noi oamenii dam sfaturi multe,insa tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau!Insa totusi te sfatuiesc ca daca il mai iubesti(si oricum 6 ani + un copil pe care presupun ca amandoi il iubiti)sa lupti pt casnicia ta,pt familia ta!Incearca sa vorbesti cu el,sa stati impreuna,calmi,si sa discutati toata relatia voastra cu cea mai mare sinceritate!Lasa-ti orgoliul deoparte,si incearca sa fii tu insati!Desi el poate ca te-a inselat,el incearca doar sa te uite,insa dragostea,iubirea nu piere asa de repede!Propune-i sa mergeti intr-un loc doar voi doi,o cina romantica,ceva lenjerie mai provocatoare!Evident daca il iubesti lupti pt el cu orice pret!Incearca sa-i patrunzi din nou in inima lui,si nu uita ca daca totusi va impacati,tu poti fi pusa la incercare!Casnicia e foarte greu de mentinut,si de multe ori presupune de multa rabdare,de supunere,de iertare(de multe ori)!Asculta-ti inima,si iti doresc sa fii tare si curajoasa!Sper sa mai tinem legatura,chiar ma intereseaza ce se va intampla mai pe viitor cu voi!:)Bafta!:)
garbo093448
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:42
draga mea barbati sunt barbati de la adam cei drept nu toti dar femeile in ziua de azi au ridicat prea mult stafeta si nu toate pot sa o mai sara decat unele care mai sunt femei
klaus77
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:45
poate daca mai puneai o virgula,ceva,ma incumetam sa sar si io stacheta aia...
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:47
aici ai mare dreptate dar asa cum tiam scris nu toti barbati sunt barbati si nu toate femeile sunt femei si intro relatie unde nu este DUMNEZEU nu este dragoste adica nu este nimic .
klaus77
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:49
De la: garbo094104, la data 2010-01-17 22:49:06aici ai mare dreptate dar asa cum tiam scris nu toti barbati sunt barbati si nu toate femeile sunt femei si intro relatie unde nu este DUMNEZEU nu este dragoste adica nu este nimic .
Asa este intr-o casatorie unde nu este Dumnezeu..Nu este pace,nu este iubire...Nu este intelegere...Pt ca pacea si iubirea doar la Dumnezeu le gasim prin rugaciune..
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:51
esti o femeie deosebita ............
klaus77
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:52
draga D ai 2 alternative ori pui piciorul in prag si ii spui ori cu tine ori cu ailalta ori il faci gelos incearca sa iesi cu un coleg ceva caruia ii explici ca vrei sa te ajute si atunci ai sa vezi cum stau lucrurile dac te mai iubeste ori ba si astfel il recastigi procedeaza cum iti cere inima asculta-ti inima sa nu regreti mai tarziu parerea mea :FA-L GELOS si dupa aia sa spui ce ai facut
PA succes !
MIMI1958
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:52
De la: garbo094104, la data 2010-01-17 22:52:13esti o femeie deosebita ............
Multumesc
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:54
Deliuta draga,tu acum esti intr-o dilema.Adica intr-o incurcatura cu doua variante din care oricare varianta ai alege,perspectivele sunt aproximativ egale:
1.il parasesti,esti fara el
2.il ierti,tot fara el vei fii.
Daca il parasesti,el va avea certitudinea ca a fost pe planul 2,dupa parinti,iar tu vei trai cu sentimentul de vinovatie ,ca "l-ai impins etc.etc"(de fapt nu l-ai impins...doar i-ai pus o piedica pe la spate...scuze daca sunt prea dur)
Daca il ierti,s-ar putea sa fii nevoita sa -i faci mereu pe plac,sa-i ierti si alte infidelitati care probabil vor urma(asta daca el nu e un "domn" ,si te va insela fara sa mai afli)
Totusi..exista o posibilitate ca sotul tau sa te iubeasca...sau sa te fii iubit,iar impacarea sa fie benefica pt amandoi.
Apropo de dilema,un prieten mi-a explicat in felul urmator ce e intradevar o DILEMA Mi-a spus asa:
-Amice ,o dilema e atunci cand un magar te prinde cu dintii de par ,si-ti vara scula in fund,iar tu nu stii pe unde sa scoti camasa.Raspunsul e atat de simplu.deschei nasturii si scoti mainile din camasa.
pa,pa ,ai grija de tine
Ariesh
Postat pe 17 Ianuarie 2010 23:03
preciouss...:=)))))
Ariesh
Postat pe 17 Ianuarie 2010 23:17
Sa stii ca si eu am patit ceva de genul....nu m-a inselat facand dragoste cu ea, ci doar a gasit in ea un sfatuitor si un prieten, ceea ce nu a gasit in mine, iar eu cand am aflat ca se intalneste cu ea, mi-au revenit sentimentele profunde pe care le aveam pentru el....si i-am aratat acest lucru...ceea ce este fffffffffff important pentru un barbat....iar acum,chiar daca ne mai certam,si mie imi este uneori fff greu sa trec peste...ne intelegem foarte bine si ne este bine impreuna....asa ca, daca tu oarecum te simti vinovata ca l-ai indepartat...continua relatia cu el,mai ales ca a ales sa continue langa tine, pana atunci cand tu simti ca nu mai merge si nu se mai poate. Si iubitulmeu zicea ca nu mai simte nimic pentru mine, iar acum ma iubeste mai ceva ca la inceput...Succes mult si sa fii iubita si fericita...si sa-ti traiasca bebele....iar din experienta asta sigur vei invata ceva....si nu mai lasati fratilor parintii sa intervina...chiar chiar daca au sau nu dreptate.....ma dispera faza asta si mancarimea asta intre socri si gineri sau nurori.....fiti mai cu capulpe umeri si nu mai lasati pe oricine sa intervina intre voi.PUPICI!!!!!!!!!
gmicky20
Postat pe 18 Ianuarie 2010 00:10
pe o parte si u ai gresit in clipa in care i-ai spus k mai mult tii cu parintii tai!intr-adevar ei sunt parintii tai si te vor iubi mereu neconditionat insa in clipa in care ai ales sa-ti faci propria familie,aceasta ar trebui sa fie pe primul loc mai ales k spui k ai un bebe de 7 luni si doar nu vrei sa-l lasi fara tata de la varsta asta!insa el a gresit cel mai mult trebuia sa fie alaturi de tine si la bine si la rau,nu de la o cearta sa se arunce in bratele alteia deoarece,acel cineva care are acum doar 7 luni va creste si va avea nevoie de ambii parinti!eu zic sa incercati sa stati de vorba si sa ajungeti la o intelegere,sa fiti o familie asa cum ar trebui sa fiti,si sa nu lasati pe nimeni sa se bage in treburile voastre pentru ca sunteti destul de mari incat sa le rezolvati si singuri!mult succes si iti doresc multa fericire alaturi de bebelusul tau si de persoana de langa tine.
evelyn30
Postat pe 18 Ianuarie 2010 00:14
buna dim deliuta, daca nu o vei face acum vei ajunge sa o faceti peste ani si ani, iar durerea va fi si mai mare.asculta ce ti spun, da? tot cam asa s-a intamplat si la mine, aveam copilul mic si am ramas de dragul copilului si acum unde am ajuns?la mine a fost cu totul si cu totul altfel. mi-a spus:la instructiunile tatalui meu care realmente nu s-a bagat niciodata in familia mea nou creata cu 23 ani in urma.tatal spuse:mai, daca nu va mai intelegeti cu cuscra este mai bine pt voi sa va mutati cu chirie si atunci veti fi singuri.raspunsul sotului dea tunci:nevasta si copil mai gasesc,pe cand mama si tata nu.iti spun sincer acea decizie o luasem in urma unei batai luata de la soacra ,iar el imi spunea sa fiu precum sandy bell erau ceva desene animat.i-am spus:mai, dar eu traiesc real nu sunt papusa din desenele animate, da?si cum sa merg amasa la voi sa ce? atunci el spuse:iti vei cere scuze.am intrebat si eu:sa pun asa:va rog frumos sa ma scuzati ca m-ati batut?asa ca draga mea el facu numai ce vru mamasa ,iar eu ca proasta fata cuminte, primul barbat din viata mea si am ajuns dupa 23 de ani de casnicie sa stam singuri de 3 ami, iar el s-a mutat la masa.durerea cea mai mare este ca am auns la varsta asta, iar un alt barbat nu ai cum sa-l intalnesti asa usor si sa poata intelege durerea ta ...este pacat ca ati ajuns la asa ceva, dar iti spun am luptata ani in sir ,dar fara rezultat ,iar rezultataul fu acelasi DESPARTIREA noastra.Este greu, dar invata ceva din ce am trait eu...mult succes in viata!daca vrei sa vb mai mult intra pe adresa de mess:tmary_1963@yahoo.com

pupici!
garbo031872
Postat pe 18 Ianuarie 2010 06:49
LASA-L FATO!
Acuma pana nu este prea tarziu, iar copilul te ajuta bunul Dumnezeu sa ti-l cresti. pERMANENT EL V-A PROFITA DE FAPTUL CA STIE CA-L IUBESTI, ASA CA BINE NU O SA -TI MEARGA NICIODATA.
Am 42 de ani , am fost casatorita 17 ani, si stiu ce spun.
Noroc sa ai!
2256
Postat pe 18 Ianuarie 2010 07:48
Nu ai incotro. Tu l-ai indepartat prin comportamentul tau prin cele spuse de tine....Nu ai cum sa-l aduci inapoi daca se simnte mai bine cu cealalta"in bratele careia l-ai aruncat", dupa cum spui. Nu ai decat o solutie sa discuti cu sotul tau sa afli daca el doreste sa mai raman acu tiendaca , nu nu-ti ramane decat divortul....Pana la divort poti incerca sa te porti omeneste cu el , ca o sotie iubitoare si cine stie? poate cand veti ajunge la discutia clarificatoare el isi va schimba optiunea, daca nu......continua-ti viata fara el !
cornelia_leia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:42
jimbolia frig si incepe sa fulguie ora 10 si 10 dimineata
cobra_jimbolia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:12
sibiu....gheata la mal
eladaela
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:13
bucuresti, ninge de0-azi noapte!~
fleurdelis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:19
cum e timpul in celelalte zone?ca si la jimbolia?
cobra_jimbolia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A devenit sexul ghilotina omenirii? 148 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:38
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
dragoste la distanta 3 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 14:14
testul de sarcina 2 De la: tutankhamon 18 Decembrie 2009 21:08
Destinul este unic sau noi Îl alegem ... Totul este scris dinainte sau este influențat prin alegerile noastre ? Aștept păreri :) 76 De la: marinescu75 7 Mai 2015 22:41
Setari Cookie-uri