o parere as vrea.....

saracu.....di ci bre sa l ierte ...???ca saracu io zis sa vie la munte ca sa duoarma....ca doar ca nu s pomi....sa stea sa infloreasca!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:37
las, anakin ca nu-i rodicuta - cel putin , asa sper

mai raise. ce tot atatea discutii si despicari de fir in 4? la ce ajuta?

pentru mine, e clar. un tip iti face o invitatie la munte. te-ai mai intalnit cu el si nu a scos cutitul sa-ti ia gatul. ati discutat, stii cam cum gandeste
vrei sa te simti bine? vrei sa petreci cateva zile la munte? vrei sa uiti de stresul zilnic?iti place de tip si l-ai accepta ca partener, fie si pentru cateva zile? care e problema?

ce atatea ganduri?
parintii pot gresi. generatia noastra a trait alte timpuri. avem alte conceptii si tot felul de gargauni in cap

am si eu copii. poate si eu as fi fost o baba inacrita si dogmatica , daca aia mici, nu-mi dadeau peste ochi si nu ma faceau sa vad lumea altfel

nimic din ce e normal si firesc in viata, nu e interzis.atat timp cat tie nu-ti este rusine cu tine , totul e ok.

dogmele, teoriile lui peste, conceptiile de pe vremea lui pasvante nu ajuta la nimic. dimpotriva
si_totusi
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:42
nu stiu, ziceam si eu asa.. vad ca mai nou fiecare sht..fata care este invitata la o plimbare, la o petrecere, la un munte, isi pune mai intai problema daca ala i-o trage sau nu.
Dar daca baiatul ala nu o vrea, sau daca o fi homo, sau daca o avea-o in ghips, sau daca vine cu si el cu gagica-sa, panama, sunt atatia de "daca", vad ca nu s-a intrebat inca. Nu are decat o singura obsesie: "m-a invitat la munte si nu stiu daca sa ma culc cu el sau nu .." si pana la urma parca o vad ca il roaga sa o scape de obsesie ...

Bine, asta in afara de faptul ca barbatii e niste porci.
anakin
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:45
Anakine, poi shto... fata vrea o opinie avizata, daca sa mearga cu ala sau nu...
Ca daca totusi nu i-o trage, la ce bun sa mai mearga cu el, ha?
Numa' asa, sa piarda timpul degeaba cand acasa ar putea gasi alti doritori?
ready_vivus
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:51
pai nu?????ce el la ce s o gindit cind o invitat o la munte?????
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:52
anakin intrebarile de care pomenesti tu ma intereseaza inainte de toate numai ca daca te intreb pe tine nici cu parerea nu poti sa iti dai ca ori e ori nu ...si m-am ocupat eu de asta.O zi buna mai departe!
ready_virus nu jigni fie chiar si sub forma de gluma
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:55
Exact, redi... de-asta ziceam ca sa il ierte! asta pe langa faptul ca naivul de el nu stie ca a incercat sa ii desfaca cutiutza Pandorei

ranise, faptul ca ai deschis un topic in care ceri o parere-doua acolo, asta inseamna ca este posibil sa primesti si pareri care nu iti plac. In consecinta, va trebui sa suporti si sa accepti micile contradictii cu unii care, impardonbil gest!, isi permit sa isi dea cu parerea!
anakin
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:56
asta cam asa e.

generic vorbind, cand e vorba sa intre in incurcaturi, barbatii nu mai e porci. e insurati si nu-si mai iubesc nevasta. sau sunt mai in varsta si au experienta. orice galusca este inghitita

accepta tot felul de tampenii .cand e ceva normal, isi fac procese de constiinta. daca un baiat de varsta lor le face o invitatie , pai stai asa ; incepe balciul intrebarilor fara substanta, a scarpinatului cu mana dreapta la urechea stanga

bine ca se accepta tot felul de compormisuri contra firii . asta da. e de bine.


si_totusi
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:57
raniso, de data asta -si numai de data asta- EU nu am facut nici o gluma
ready_vivus
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:58
totusico, ezact!
garbo_C
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:59
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:59
Ca daca totusi nu i-o trage, la ce bun sa mai mearga cu el, ha? -asta nu suna a parere contradictorie.....oricum multumesc pt toate parerile, eu nu v-am cerut parerea ca sa mi se zica numai sa ma duc sau invers ...vroiam parerea unor persoane din afara sa zic asa ...
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:05
pai atunci trebuia sa intrebi pe forumurile internationale, daca noi, astia din tara, nu putem avea pareri ...
anakin
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:07
bre raniso, stii cum e cu dilema asta a ta? cam asa:
- mamico, m-a invitat ionut la film... care fusta sa-mi iau, aia lunga pana in calcaie sau aia pana peste genunchi?
- nu conteaza fata mamii, oricum poalele tot la gat iti vor ajunge!
ready_vivus
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:08
anakin m-am referit ca din afara mediului meu . adik voi care nu ma cunoasteti .....deci nu a fost cu rautate spus.gata multumesc pt pareri...va enervati si nu pricep de ce ..eu am mai raspuns la cine mi-a scris si voi ziceti ca eu desfac firul in patru, daca tot am deschis topicul trebuia sa se vada ca il urmaresc nu ?inca o data ms pt timpul acordat.un An Nou Fericit!
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:18
ranise, pai si cum crezi tu ca noi, astia de pe aici, ar putea sa iti spuna ce sa faci tu? ca te duci cu ala in creierii muntilor si te violeste naibii, ba mai mult, ti-o mai si trage...
si atunci nu vii matale inapoi si ne balacaresti pe noi, astia care ti-am zis sa te duci?
ready_vivus
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:21
redi, uite nene, sa nu creada ranishoaia ca ne enervam si sa nu inteleaga de ce.. pana la urma ei nu ii trebuie sa ii spunem daca sa se duca acolo sau nu, ci probabil sa ii spunem daca i-o trage ala sau nu. Banuiesc eu.

Si cam gata, ca se satura sh..fata de pareri si acush inchide sandramaua.
anakin
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:32
dupa cum spune si titlul "o parere as vrea" ei pai eu asta si vreau sa vad, citesc de fapt ...decizia finala tot mie imi apartine nu am cerut sa mi se spuna ce pasi am de facut ca sa ajung in pat sau nu....:)
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:47
parere ca ce????sa te duci????sa nu te duci????
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:49
da
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:52
aha.....no, sa sti ca mai dureaza......!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:55
e un cantec. sa o luam vers cu vers

pasul 1
orice om in viata are cate-o zi, care sa-i aduca numai bucurii

pasul 2
sa pretuiesti orice zi din viata ta si s-o traiesti, ca si cum ar fi ultima

pasul 3
ai doar o viata, sa stii! nu mai poti intoarce zilele

pasul 5
anii tineretii nu-i prea pretuim, ajungem la batranete si atunci ne caim

pasul 6
am vrea sa luam viata de la incept, sa fim tineri si sa facem tot ce n-am facut

pasul 5
liberul arbitru
asta-i de la mine. nu-i din cantec



si_totusi
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:01
Aprob pozitiv,totusico, senzualitatea si sexualitatea trebuie traite, ce atata vorba..
Pana la urma e un act firesc, romanasii au idei preconcepute..
Tinkerbell_
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:13
Ranise, tu pana la urma cum vrei sa te sfatuim ? Vrei sa iti spunem ce vrei tu sa auzi ? Vrei sa te indemnam sa te duci la munte pt ca tu chiar iti doresti asa ?

Este evident ca nu te-a invitat ca sa va jucati in zapada, sa dati nume constelatiilor, sa le dati nume viitorilor copii etc

Eu cred ca baiatul te-a vazut mai vulnerabila si vrea sa...elibereze din tensiune ! ( ca sa ma exprim mai ,,light'' )
Kid0
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:26
mey da ce "sariti" pe mine intrebandu-ma ce vreau...am gasit ce am vrut ..adica cateva pareri indiferent de care ...am multumit si gata.
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:31
Iar noi ne-am dat cu parerea..problem ?
Kid0
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:36
bro, tu mori de plictiseala, mamicule ?

ranise, daca nu vrei sa te culci cu el, paroleaza si gata...stai pe cour acasa si explica-i ca inca nu esti pregatita pentru chestia asta

ce atata despicat firu' in patru ?
Anouk
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:39
Ranise, tu pana la urma cum vrei sa te sfatuim ? Vrei sa iti spunem ce vrei tu sa auzi ? Vrei sa te indemnam sa te duci la munte pt ca tu chiar iti doresti asa ?
deci .....nu e nici o problema ca ti-ai dat cu parerea...la asta m-am referit cand am zis ca "sariti" pe mine.
ranise
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:41
De la: ranise, la data 2009-12-28 16:05:26Ca daca totusi nu i-o trage, la ce bun sa mai mearga cu el, ha? -asta nu suna a parere contradictorie.....oricum multumesc pt toate parerile, eu nu v-am cerut parerea ca sa mi se zica numai sa ma duc sau invers ...vroiam parerea unor persoane din afara sa zic asa ...
numai sa ai grija la sfaturi draga sa le analizezi,daca sunt bune...Pt ca multi oameni te invata doar lucruri rele si pe cele bune le tine doar pt ei...Sau le vinde pt bani....Asa ai grija si cu oamenii astia,,,ca sunt rai,nu toti dar majoritatea
garbo027119
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:49
De la: garbo027119, la data 2009-12-28 17:49:08
De la: ranise, la data 2009-12-28 16:05:26Ca daca totusi nu i-o trage, la ce bun sa mai mearga cu el, ha? -asta nu suna a parere contradictorie.....oricum multumesc pt toate parerile, eu nu v-am cerut parerea ca sa mi se zica numai sa ma duc sau invers ...vroiam parerea unor persoane din afara sa zic asa ...
numai sa ai grija la sfaturi draga sa le analizezi,daca sunt bune...Pt ca multi oameni te invata doar lucruri rele si pe cele bune le tin doar pt ei...Sau le vinde pt bani....Asa ai grija si cu oamenii astia,,,ca sunt rai,nu toti dar majoritatea
Este multa rautatate pe forumul asta si invidie....Ai grija
garbo027119
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DA, DACA MAI POT! 73 De la: garbo233027 9 Octombrie 2012 02:12
Virginitatea=subiect de discutii 182 De la: florin_c76 17 Aprilie 2010 23:56
De ce totul se rezuma la bani si la sex? 210 De la: florin_c76 18 Aprilie 2010 21:00
FERICITI SUNT BARBATII LA BATRINETE ,AU MAI MULT TIMP PENTRU DRAGOSTE SI SEX ! 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
relatii pe internet ... 92 De la: Blonda_Suprema 7 August 2013 17:41
Setari Cookie-uri