a meritat oare sa ii dau a doua sansa??

multzumesc fetelor....

tut mami ...astazi...? da tu nici duminica nu ai..?

kingutza...
l_flory
Postat pe 30 Noiembrie 2009 00:43
flory...nu prea.....ca in timpul saptamanii vin obosita de la munca si nu-mi mai arde de nimika.....ieri am facut juma de bucatarie...azi jumate.....ce sa fac....nu le pot lasa ca ma prinde craciunul cu casa necuratata....
tutankhamon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 00:50
ioi...tut...si maine adica azi e luni...

....stiu tut...stiu...
...noi pt asta ne-am nascut....
l_flory
Postat pe 30 Noiembrie 2009 00:55
noa lasa ca nici al meu nu o stat...ca o strans la par de pe covoarele din casa ca naparleste asta mica - catzalusha....de unde mama calului atata par nu stiu.....ca de-abia le curatasem ...o scuturat niste paturi....cuverturile de pe patul unde sta cindy.....si dupa aia o venit si m-a ajutat pe mine la jaluzele....
tutankhamon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 01:00
sfantul Grigorie Teologul marturiseste ca invidia este cel mai nedrept si cel mai drept pacat. Este nedrept pentru ca ataca pe cei nevinovati si drept pentru ca ataca si pe cei care o poseda.
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:35
Invidia se manifesta prin bucuria de raul altuia si prin intristarea de binele aceluia. Firesc ar fi "sa te bucuri cu cel ce se bucura si sa plangi cu cel ce plange "(Romani 12, 15). Invidia este actiunea indreptata impotriva posesiei altora si, cu cat aproapele poseda mai mult, cu atat aceasta patima creste si da nastere la ura, manie si crima.
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:35
pe om sa dezvolte afirmarea personala fara a tine seama de propria valoare. Cand esti cuprins de invidie, nu exista dorinta de a te asemana cu aproapele sau de a-l depasi. Cel care este stapanit de aceasta patima, asteapta caderea celui pe care il invidiaza. Astfel, am putea spune ca invidia sfarseste in momentul in care il vezi pe cel fericit, nefericit. Numai dupa ce moare persoana invidiata, purcede in a o lauda. Asadar, invidiosul este dusman al celor prezente, dar prieten al celor pierdute.
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:36
Invidia isi are originea in mandrie. Ea il face pe om sa dezvolte afirmarea personala fara a tine seama de propria valoare. Cand esti cuprins de invidie, nu exista dorinta de a te asemana cu aproapele sau de a-l depasi. Cel care este stapanit de aceasta patima, asteapta caderea celui pe care il invidiaza. Astfel, am putea spune ca invidia sfarseste in momentul in care il vezi pe cel fericit, nefericit. Numai dupa ce moare persoana invidiata, purcede in a o lauda. Asadar, invidiosul este dusman al celor prezente, dar prieten al celor pierdute.
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:37
misto
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:37
De la: si_totusi, la data 2009-11-29 23:21:41mai, irina, minte scurta. tu ai goluri de memorie. nu te laudai tu, ca esti la facultate?

stai ca mi-ai amintit. unde e situata " stramba' in barlad? ca nu mi-ai raspuns

Invidia isi are originea in mandrie. Ea il face pe om sa dezvolte afirmarea personala fara a tine seama de propria valoare. Cand esti cuprins de invidie, nu exista dorinta de a te asemana cu aproapele sau de a-l depasi. Cel care este stapanit de aceasta patima, asteapta caderea celui pe care il invidiaza. Astfel, am putea spune ca invidia sfarseste in momentul in care il vezi pe cel fericit, nefericit. Numai dupa ce moare persoana invidiata, purcede in a o lauda. Asadar, invidiosul este dusman al celor prezente, dar prieten al celor pierdute.
garbo027119
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:38
Depinde de mai multi factori:cat timp ati fost impreuna,din ce motive v-ati despartit,mai exista sentimente de ambele parti?Depinde foarte mult de motiv!
dragu_ta74
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:53
Sansa??? Niciodata! Daca-i dai a doua sansa inseamna ca-i oferi posibilitatea de a gresi din nou! Eu prefer sa feresc oamenii de greseli....
Darksukkubus69
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:13
De la: Darksukkubus69, la data 2009-12-19 16:13:40Sansa??? Niciodata! Daca-i dai a doua sansa inseamna ca-i oferi posibilitatea de a gresi din nou! Eu prefer sa feresc oamenii de greseli....


cand pui problema asa insemna ca ai o puternica convigere de sine ca esti perfecta...ca n-ai pata si nici gresela..iar asta nu o pot face decat cei prea plini de sine !
dupa mine omul in permanentza ( cu bun simtz )va balansa intre hotararea definitiva si credintza ca el insusi a gresit pe undeva...deci ca poate da o sansa
Nuku
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:32
Daca ma consideri o persoana prea plina de sine, chestia asta nu ma deranjeaza, dimpotriva, imi face o deosebita placere. Intotdeauna spun exact ceea ce gandesc, indiferent de urmari, nu am acceptat niciodata ipocrizia. Intr-adevar si eu am mai gresit in viatza... Si stii care a fost greseala mea?! Iti spun imediat: am fost prea toleranta cu cei din jur, iar asta nu mi-a adus nimic bun. De cand am renuntat la atata toleranta fata de ceilalti, imi este mult mai bine, incomparabil mai bine. Avand in vedere cate eforturi fac eu sa nu gresesc fata de nimeni (si nu a fost reciproc niciodata),da, mi-am castigat dreptul de a nu da nimanui o a doua sansa. Acuma... fiecare face cum considera, dar in ceea ce ma priveste imi merge cu mult mai bine gandind asa.
Darksukkubus69
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste de dragoste 11 De la: Axl_22 4 Septembrie 2011 23:00
am si eu o problema 11 De la: garbo098882 1 Aprilie 2012 20:09
Daca tot e tradare... 157 De la: dor72 5 Mai 2011 19:52
Sperante, vise si umilinta 155 De la: Lady_Di 28 Decembrie 2010 08:57
O iubesc, incerc activ de ani de zile sa avem "un nou inceput" iar mai nou este suparata ca am inselat-o. Si 2 De la: garbo_499995 10 Aprilie 2020 19:24
Setari Cookie-uri