E iubire sau interes ?

Buna la toata lumea ! Sunt si eu curioasa sa aflu si parerea altcuiva decat a familiei mele pls : am fost cu un baiat timp de 6 ani in care totul a fost perfect pana intr-o zi cand l-am vazut cu altcineva cand trebuia sa fie intr-o deplasare, m-am inchis in mine si m-am refugiat in carti, internet etc pana am cunoscut pe altcineva cu care sunt de aproape un an, stam cu chirie si toate cheltuielile le suport eu pt k el zice k isi gaseste un job de cand il stiu doar k nu o mai face sub motive k nu are unde si chiar m-am saturat sa platesc si la restaurant,haine,intretinere,chirie,mancare si el nu face altceva decat sa se joace toata ziua la calculator si zice k ma iubeste de moare, am pierdut si un copil acum 4 zile k m-am enervat prea rau in fine...ce as putea sa fac nu mai suport asa ceva ma simt folosita rau si totusi nu cred k am ajuns sa platesc un barbat sa stea cu mine. I need help :!!!! :D
Puficel
Postat pe 5 Martie 2010 18:42
"...si totusi nu cred k am ajuns sa platesc un barbat sa stea cu mine..."

nu ti se pare ca asta faci?
roby_cado
Postat pe 5 Martie 2010 18:45
De la: Puficel, la data 2010-03-05 18:42:03Buna la toata lumea ! Sunt si eu curioasa sa aflu si parerea altcuiva decat a familiei mele pls : am fost cu un baiat timp de 6 ani in care totul a fost perfect pana intr-o zi cand l-am vazut cu altcineva cand trebuia sa fie intr-o deplasare, m-am inchis in mine si m-am refugiat in carti, internet etc pana am cunoscut pe altcineva cu care sunt de aproape un an, stam cu chirie si toate cheltuielile le suport eu pt k el zice k isi gaseste un job de cand il stiu doar k nu o mai face sub motive k nu are unde si chiar m-am saturat sa platesc si la restaurant,haine,intretinere,chirie,mancare si el nu face altceva decat sa se joace toata ziua la calculator si zice k ma iubeste de moare, am pierdut si un copil acum 4 zile k m-am enervat prea rau in fine...ce as putea sa fac nu mai suport asa ceva ma simt folosita rau si totusi nu cred k am ajuns sa platesc un barbat sa stea cu mine. I need help :!!!! :D
Pai poate ca zice ca te iubeste,,ca ii merge bine are gaina de jumulit..El nu face nimica..Pt ca poate asta il face sa te iubeasca..Dar daca el,te-ar tine pe tine acasa? Te-ar mai iubi asa? eu zic sa nu ii mai platesti nimic,,ca sa vezi daca te mai iubeste sasa mult precum zice...Pt ca este sanatos,,fiecare trebuie sa munceasca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Martie 2010 18:49
nu inteleg. iti dai seama in ce situatie te afli, nu-ti place.... si atunci ce mai astepti? ce vrei de fapt?
anirica
Postat pe 5 Martie 2010 18:51
exact ce spune si roby,....acest individ nu te merita, pur si simplu profita de tine,......nu merita sa intretii un trantor (scuze de expresie),.....dute unde vezi cu ochii,....
ladyDY
Postat pe 5 Martie 2010 18:52
pt ca multi barbati din romania sunt casnici..pt ca vor munca la birou..Pt ca zic ca le place mai mult,cum muncim noi femeile..Nu te mai lasa folosita,,nu ii mai da un ban..Sa munceasca....nu il lasa sa traiasca pe spinarea ta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Martie 2010 18:53
puficel, toata lumea poate sa-ti dea sfaturi dar numai tu decizi ce faci cu viata ta. eu zic sa faci ce crezi ca e mai bine pentru tine si sunt sigura ca stiai deja inainte sa ne intrebi pe noi
anirica
Postat pe 5 Martie 2010 18:56
multumesc mult pt raspunsuri oricum cum ziceti poate stiam dinainte dar faza e ca nu stiu cum sa-i zic ce sa-i zic pleaca, gaseste-ti loc de munca, o sa-mi vina iar cu un raspuns cum am mai primit ceva de genu un santaj: k azi il iubesc maine nu cum de sunt asa schimbatoare...vreau un mod placut sa zic sa-i spun k imi doresc o altfel de viata zic k merit asa ceva
Puficel
Postat pe 5 Martie 2010 23:36
plus ca o baga repede pe aia cu asa sunt toate femeile pe interes ca il parasesc ca nu are bani etc...
Puficel
Postat pe 5 Martie 2010 23:37
Puficel..vezi-ti de drumul tau..e atat de simplu
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 23:46
Puficel, tu ai avut un moment de sinceritate cind te-ai intrebat daca platesti barbati sa stea cu tine.
Daca te simti mai linistita asa, afla ca majoritatea oamenilor asta fac. Tranzactioneaza. Tu tranzactionezi in aceasta situatie un pic mai clar decit restul. Dar diferenta pina la iubire adevarata e la fel.

Pe de alta parte, nici tu nu il prea iubesti. Asa ca sinteti la paritate. Fake din ambele parti. Daca nu-ti convine piesa, iesi din scena. Daca iti place, ramai.... E teatru, oricum.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2010 23:54
eu inteleg asta STIU K TREBUIE SA TERMIN dar faza e ca nu stiu cum sa-i spun ce sa-i spun auzi stii pleaca mai nou de cateva zile suntem ca 2 colegi de apartament se trezeste mananca se baga la calculator si mai se ridica inainte sa doarma sau sa manance iar e nesimtire pe fata si daca ii reprosez ceva tot eu sunt aia nebuna isterica etc mi-e rusine de rusinea lui pe bune cum un barbat nu are pic de demnitate i-am zis in fata in afara faptului k ai ce ai in pantaloni eu sunt barbatul in casa asta si degeaba ce sa fac ii fac bagajele si ii zic dispari odata k m-am saturat ?!
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:01
cam asa ceva.
Fa-i bagajele sau mai bine sa si le faca singur...din pomii din fata blocului. Au mai avut blugii lui ocazia sa zboare? Nu.

Si spune-i ca dupa ambalaj urmeaza continutul.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2010 00:04
Mi-e rauuuuuu cred k e cazul sa beau ceva eu nu sunt atat de tupeista :D Doamne ce mi-ar place s-o fac
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:06
Puficel,ai un rucsac pe aproape?? Baga-i toalele in el si gata , pune-i rucsacul in fata usii..ii zbui ,,ciao", dar cam pana aici a fost filmul ..e simplu , ce draku atatea complicatii
reyya
Postat pe 6 Martie 2010 00:13
Da stiu f usor...da cand incepe cu d-alea k mi-am batut joc de el k l-am folosit (si nu stiu pt ce) bla bla crede-ma k nu e prima data a mai avut el tentative de plecare da degeaba :(
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:19
Atunci anunta-l sa-si cumpere urgent o parasuta ca e timpul sa zboare
reyya
Postat pe 6 Martie 2010 00:25
Bun..o sa caut motive de cearta si o sa-i spun k m-am saturat ori face ceva ori sa se duca la ma-sa ca si ea l-a dat afara din casa de trantor ce era se saturase sa-l tina ea pensionara si el 28 ani in putere..Mi-e foarte clar ce am de facut ms mult :*:*
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:29
dar nu trebuie sa fie cearta, ii spui pur si simplu ca nu mai corespunde schemei
reyya
Postat pe 6 Martie 2010 00:32
pufiiiiii.........spunei taty...frumos...si verde-n fata ca...de a doua zi...se-nchide sala de jocuri daca nu-i capabil ca pe langa iubirea aia...verbala...sa aduca si ceva palpabil in niste sacose sau pe un card acolo...cu care sa participe la viata de ...cuplu...ca parca asa am inteles ca va doriti sa fiti!!
sau...gresesc eu?
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2010 00:35
Pai el asa o sa perceapa ca pe o cearta si o sa inceapa sa planga si sa faca pe victima etc eu chiar nu am chef sa ma cert dar nu e genul care sa inteleaga de vorba buna bai frate asta e uite nu mai vreau etc el trebuie sa dramatizeze
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:35
nu ovidiu ai inteles bine dar deja i-am spus k nu este ceea ce ma asteptam k nu-l vad un familist sau macar responsabil de copilul lui..eram insarcinata in 2 luni si el tot in fata calculatorului fara nici o grija ca si cum am fi milionari Dumnezeule nu am intalnit nesimtire mai mare :(((( mi-e rusine de rusinea lui
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:37
lasa-l naibii e mai bine asa,schimba iubitul,schimba casa,zii clar mai baiete pleaca,iar daca stai cu chirie ce nu poti pleca tu singura?
utad
Postat pe 6 Martie 2010 00:42
spune-i chiar ca te-ai folosit de el!!
utad
Postat pe 6 Martie 2010 00:44
Da nu e cazu sa mai stau cu chirie daca pleaca el ca asa ma accepta ai mei inapoi ca pe el nu-l vor ca zic ca e pierzania mea :D
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 00:47
adio iubitule!sa auzim vesti bune de la tine
utad
Postat pe 6 Martie 2010 00:49
atunci...ceva nu pricep....
ce anume te leaga de el...sau de locuinta aia...de nu poti incheia odata asta!! ori...iti place conjunctura...ori il iubesti si te sodomizezi...ori...incearca si...intr-o zi...nu mai vii in locatia respectiva!!
sa-l vedem pe respectiv...ce anume are de gand!!
pt asta nu trebe nici sa te certi...nici sa faci scandal...ci doar sa-i spui ce anume are de facut in continuare daca sustine ca vrea o familie sau...pur si simplu...pleci tu...pe alt drum daca el nu vrea!
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2010 00:55
Cel mai greu de folosit sunt cuvintele, dar alta solutie nu ai. Sincer voreste cu el serios, tot ce ai spus si pe forum, faptul ca nu merge asa cuplul vostru, trebuie o schimbare spune-i si lui. Sunteti un cuplu, iar asa in ritmul asta nu merge. O sa vina cu multe lacrimi si cu scuze si ca de azi nu o sa mai fie asa..bla,bla...important e sa fi tare si sa poti pune punct. Ai grija de tine si nu uita ca tu esti cea mai importanta pentru tine.
isis_gabius
Postat pe 6 Martie 2010 13:53
mda nu ma asteptam deci eu in acest moment vorbesc cu el si-i spun tot ce ma doare si el mananca si nu zice nimic doar ofteaza teatral in fine eu sper k nu o sa mai suporte o sa se sature si se va simti sa plece :(
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 14:20
putere sa-l iau de-o aripa sa-l dau pe usa afara nu am poate ma mai trezesc si cu surprize cine stie ce e omul in stare sa faca dak pierde bani si confort..
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire din cauza banilor... 44 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 15:15
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
de cate ori poti ierta? 62 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:41
vreau si eu un sfat... 40 De la: eladaela 15 Ianuarie 2010 08:02
Viata dupa divort 336 De la: liaiedera 25 Martie 2010 17:26
Setari Cookie-uri