Persoane obositoare...prin modul de gandire.

Cred ca intotdeauna vor fi si dintotdeauna au fost in viata situatii cu variante oficiale si ne/oficiale...adica partea care este prezentata si partea care nu se vede..ca nu are cineva cum sa le vada absolut toate..asta e clar..intotdeauna exista parti ne/gandite ale unor situatii anume la un moment dat..cateodata e bine sa nu poti gandi anumite lucruri..dar alteori e bine sa gandesti in plus daca se poate...
Stiu ca unii au obiceiul..scuzat de o formare profesionala..pentru unii..ziceam au obiceiul de a cauta partea ne/vazuta si negandita a problemei..partea ascunsa din lucruri...de fapt unii asa traiesc o viatza intreaga ..ajungand sa se indoiasca de tot si toate...parand exagerati..uneori unii chiar sunt exagerati...ce ma sperie pe mine e ca desi unii par ca exagereaza...s/ar putea sa nu..
Esenta e ca ma consider cateodata obositoare pentru mine insa/mi..cand imi vad tendintele...de a copia un mod de gandire pre/existent...adica a cauta partea ne/vazuta a lucrurilor si a situatiilor ..de viatza prin care trec...si nu stiu daca pana la final o sa/mi foloseasca la ceva...chestia asta de a incerca sa vezi dincolo de ce se vede..
garbo055472
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:32
hai ca-ti zic eu, sa nu te mai obosesti...in general, nu-ti foloseste
zambila
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce actor tanar din Romania( femeie sau barbat) preferati? 76 De la: fleurdelis 16 Martie 2010 22:25
Biciclete 1 De la: Ioan_Paul 13 Octombrie 2014 12:59
Afaceri 1 De la: Jasmine_delly 30 Octombrie 2010 02:30
Cititul mintii 32 De la: fluturas_kidz 27 Octombrie 2010 23:27
Vizionati emisiunea "Sport , dieta si o vedeta" !!! 1 De la: fittnescoffe 2 Noiembrie 2011 16:03
Setari Cookie-uri