Poftiti,va rog,la cafeneaua mea!Cafeneaua celor indragostiti de viata!

eu....la versuri ma pricep...deci.....
Viata este cel mai drag cadou
Nu-i un pix de pus in colt,pe un birou.....
Este darul pretios dat din inalturi
S-o traim in omenie...nu prin laturi !!!....

Si pentru ca una ni s-a dat
S-o traim frumos....nu in pacat !!!....
Doar in bucurie si belsug
Far' sa tragem ca si boul prins la jug....

Doar cu fericirea in chip luminos...
Si cu veselie....aducand prinos...
Iar intelepciunea drumul bun croiasca....
Sa fim fericiti !!....Dragostea traiasca !!.....
etta70
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:45
Am mai gasit interesant un articol din "Avantaje"....intitulat..."Amintiri din viitor"...care spune ca sunt oameni care pot vedea dincolo de ceea ce se intampla acum si aici...
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:47
Sa fim fericiti! Dragostea traiasca! Frumos spus,draga Etta....ce ati mai facut?....Dragelor?....eu am facut salata de sfecla rosie pt.iarna....ne place si e un multivitamin natural am inteles....si eu va pup
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:06
Am citit o foarte frumoasa poezie a Ioanei pe topicul "Lumea cuvintelor noastre"......care se termina asa..."sa facem nebunii de toate...ce scot si ingerii din minti".....
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:18
frumos, nu? de asta il iubim noi pe Vanghi... ca stie sa ne atinga sufletul.
garbo_C
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:20
Vanghi...este Ioana?....Nu am stiut!...scrie tare frumos.
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:50
da, scrie minunat.
garbo_C
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:52
Noapte buna dragele mele...somnic usor...
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:53
Somn ushor, Dari!
dihoritza
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:54
Noapte buna Dari!
garbo_C
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:55
Dragutelor...am sa va fac pt.dimi....."albinuta".....daca va place atat de mult....si placintute cu dovleac.....si cafea dulce aromata...si tare...pt.cine o prefera asa....pt.ceilalti mai adaugam lapte,frisca....somnic dulce....alaturi de cei dragi...
DORI_
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:06
Dario, te tii de glume...spusesem mai devreme ca sunt singura acasa. Pai, alaturi de cine "drag" sa dorm daca sunt numai cu matza?
dihoritza
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:10
De la: Dari_Daniela, la data 2009-10-22 23:06:36Dragutelor...am sa va fac pt.dimi....."albinuta".....daca va place atat de mult....si placintute cu dovleac.....si cafea dulce aromata...si tare...pt.cine o prefera asa....pt.ceilalti mai adaugam lapte,frisca....somnic dulce....alaturi de cei dragi...


Salutareee salutaree cafenea !!
Eu am fost plecata in wekeend pe la munte, la Baile Herculane, da fusese un frig si o zapada mareeeee
Eu vreau placintutza cu dovleac daca pui la copt... ca sunt amatoare Darielooo !!
Ce sa va mai zic ??? sa va uitati pe HBO COMEDY ... se tot dau-reiau filme dragutze ... RETETA DRAGOSTEI e super fain, sau UN SARUT ADEVARAT mie mi-a placut .
Noapte buna all !!!
ely_a
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:02
De la: dihoritza, la data 2009-10-22 23:10:44Dario, te tii de glume...spusesem mai devreme ca sunt singura acasa. Pai, alaturi de cine "drag" sa dorm daca sunt numai cu matza?



amanunt remediabil
pik_nik
Postat pe 23 Octombrie 2009 05:19
'neataaaaaaaa... ....am trecut sa va las cafelutza....e aburinda inca !!... .......alaturi de garnitura de pupicei cu aroma de iubire !!....... ......ca sa incepeti saptamana in forta !!.....
etta70
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:34
Mmmm...delicios...garnitura de pupicei cu aroma de iubire... ...ne facem iarasi de cap....cafea fierbinte la ora asta mai bea cineva???...eu am facut...pt.ca azi am avut o zi incarcata si grea....cu siguranta ca si voi...
DORI_
Postat pe 26 Octombrie 2009 19:01
Dari... sefa ....ai inchis cafeneaua 3 zile?? why ..why ..why??? probleme in paradis???

superbus
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:14
Dragul meu prieten....nu am inchis cafeneaua...deloc...va astept cu mare dragoste...voi...prietenii mei dragi ati fugit...nu stiu de ce...se transformasera cumva "razele sorelui din privirile mele"...in laser...???...Dar observ ca ,fara sa ne fii pasit pragul...esti totusi cu ochii pe noi...datoram vizita ta oare bunei dispozitii cauzate de victoria de aseara a echipei favorite...Dinamo...???....bine ai venit...cafeluta ptr.toti...si pt.tine cred un vin fierbinte...aromat...daca merge si un cremes facut de mine...va poftesc...cu drag...si sarutari dulci...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:06
Probleme in paradis? Ma intrebai...prietene drag...! Astazi alergand prin trafic ascultam pe postul de radio Trinitas...prelegerea unui prot care ne spunea ca noi in viata aceasta alegem daca dorim sa traim in Paradis sau in Iad...ca si unul si celalalt coexista si in viata aceasta si in cealalta si de fapt sunt in continuitate....ne spunea ca daca viata noastra este aici plina de nemultumiri,rautate,invidie....si in momentul "pasirii" in cealalta viata ne gasim in acesta stare ...tot asa o vom duce...si pe acolo...ca "iadul" de pe pamant se prelungteste si in viata de dincolo...ba chiar se adanceste...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:16
...si de asemeni daca aici avem o viata in care urmam invataturile crestine...ne facam...rezervarea la Paradis...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:17
Si atunci cum sa nu fiu trista...pt ca...zilele astea avand de "vizitat"...mai multe institutii publice...ca de obicei am constatat ca noi...oamenii de rand...suntem tratati...aproape cu dispret...lasati in asteptare...si nu pot sa-mi manifest nemultumirea ca sa nu ma abonaz la iad?
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:20
Stiu ca e mult mai simplu sa apelezi la cunostinte-intermediari ca sa iti rezolvi problemele...dar de ce???...de ce sa nu ne facem fiecare cu drag meseria/slujba pe care am ales-o?...o fii atat de greu...???...eu cred ca nu!...eu incerc sa-mi fac "activitatea"...cu drag...cu zambetul pe buze...cu intelegere pt.omul care apeleaza la serviciile mele...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:24
nu exista nici un paradis, nici un iad. traiti aici, asa cum va este bine . restul, e poveste

ce crezi ? daca te tarai si traiesti a ca pestele pe uscat, acolo sus ai rezervari in hotel 5 stele, cu taica sef all inclusiv?
si_totusi
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:25
Sunt om de rand...si am stat...vreo 3 ore la registrul comertului...pt.adaugare de mentiuni...la o firma deja constituita...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:26
Dar am stat si aproximativ 2 ore pt.a mi se repara un receiver pt.transmiterea televiziunii prin cablu...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:28
Am stat aproximativ 2 ore pt.a-mi platii impozitele...de fapt...diferentele ce mi-au aparut prin recalcularea lor...la Administratia financiara...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:30
Cu siguranta nu doar eu patesc asa...dar este normal???...este normal sa se intample asa?
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:31
Toate in aceeasi zi?
garbo_C
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:32
Bineinteles ca toate astea nu ma vor face sa iubesc mai putin viata...Chiar daca ea nu ma iubeste...poate cateodata...eu o iubesc...enorm...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:35
incepe sa semene a campanie electorala ... votati catindatul care a promis ca va reforma toate institutiile statului si va impusca toti bugetarii
Danistef277
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
multumesc!! 6 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 22:00
Cafeneaua prietenilor 1165 De la: Mihaa_kidz 4 Noiembrie 2010 12:18
:) 2 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 20:58
Cataodata'prieteni te lasa balta... 28 De la: preciouss 11 Decembrie 2009 21:23
ce pretuiti voi cel mai mult pe lumea asta ...? 74 De la: garbo_19362 30 Ianuarie 2014 23:46
Setari Cookie-uri