sevraj... de fumat :(

am comis/o si nu stiu cum s/o repar
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:14
eu sunt fumatoare, dar eram convinsa ca va reusi, eu n/am reusit sa le las mai mult de jumatate de zi
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:16
uite, in loc d chistoc da-i asat:http://www.youtube.com/watch?v=EwDFjR7R4Jw
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:18
eu am inceput sa fumez tot cu mentolate... am pacalit-o pe bunica-mea ca-s pentru tuse....:)) ca sa imi dea pace sa fumez linistita.
Dupa mentolate am trecut pe full flavour direct. Intre doua si trei pachete, depinde de zi. Si de nr. de cafele: 10-15....
Cioco n-am putut sa maninc - de fapt n-am prea putut sa maninc deloc, ca imi era rau - sex, nici atit, nu stiu cine a vehiculat ideea...dar exclus sa vad fiinta vie in zilele astea...:))... ca n-ar mai fi fost vie prea mult timp, la cit de rau imi era mie si ce viziune apocaliptica asupra tuturor aveam.

Acum, ca am ras deja pachetu' , ma gindesc daca mai cobor sa imi cumpar unul sau revin la sevraju' meu.

quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:22
asa ma "pedepsesc" si eu - nu ies la cumparaturi sa nu-mi iau rezerva obisnuita de tigari si incerc sa ma limitez la ce am - cu taraita...
ei, da' cand se termina, dupa vreo 2-3 ore, dupa ce am trantit, "alduit" si m-am rastit la toti cei care au facut greseala sa ma sune (asta daca le si raspund!) sau sa-mi iasa in cale pe net...ma iau de o aripa si merg la ABC dupa "doza"
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:30
tare...atre de tot.....eu mai simt ca daca imi sta cineva in cale pana la chiosc...matur toata strada cu el....
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:32
panteruto...io s mai smechera otira ...imi las cite o tigara in pachet....si pun pachetu bine!!!!!!!!!!!!!foooarte bine....si dupa aia ma chinui sa l gasesc!!!!!da imi las in masina intotdeauna o tigara...sti...asa sa stiu eu,, ca doamne fereste de vreun cutremur!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:33
Fleur, am luat/o eu prin balarii, nu/i trebuie nimic, nici macar sex, tutun si atat!
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:37
io sincer, am fumat doua saptamani dupa care m-am lasat... avem un pitic pe creier, care-mi spunea ca-mi miros urat mainile si ma spalam pe maini pana mi se usca pielea... folosesc aceasta ocazie ca sa multumesc piticului

dar am un amic care s-a lasat incet-incet ca s-a insurat cu o nefumatoare si aia nu-l lasa sa fumeze in casa. si ca sa nu iasa prea des afara a mai lasat din numarul tigarilor, pana cand a ajuns cam la 1-2 tigari pe zi la servici cand isi bea cafeaua cu restul lumii. de lasat de tot nu s-a lasat, dar cred ca daca ar vrea s-ar lasa. cat despre plasturi, guma si alte chestii, le-a incercat o buna prietena de-a mea si mi-a spus ca-i fac spor... nu c-as vrea sa va descurajez, dar din pacate e o chestie de vointa. iar ca sa te lasi asa direct si dintr-o data - ca sa folosesc un pleonasm - nu se poate, pentru ca nicotina se fixeaza in celule si devine parte functionala din metabolism. ii ia timp metabolismului sa se obisnuiasca fara ea. daca vrei sa te lasi dintr-o data, trebuie sa ai o perioada cand stai acasa fara sa faci nimic. stiu ca pare ca tocmai am citat dintr-o revista de sanatate, dar nu e chiar asa. sunt un pic pe domeniu meu aici si de-aia ma umflu asa in pene... acu ca vreti sa ma credeti sau nu, asta e alta problema. deci faza e ca e nevoie de multa vointa. te asezi langa pachetul de tigari si iei cand simti ca sucombi... iti faci de lucru, te agiti cat poti. dar daca ajungi la frisoane si ameteala iei o tigara ca sa poti redeveni functionala. numai sa nu te amagesti ca ai cate o ameteala la fiecare 5 minute.
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:37
sa vedeti ce frumos este cand mergi cu vreo firma de turism, cu autocarul, in strainatate - opreste la 4 ore, timp in care (in mers adica) iti vine sa-i pui soferului pistolul la spate sa opreasca...
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:38
eu cred ca daca nu fumeaza nici in noaptea asta reuseste, daca n/o muri naibii!
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:39
fa cerere de sofer fumator... sau am alta idee, cere sa se modifice timpul la tahometru...
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:41
snow - eu fumez de ani buni si sunt sensibila la mirosuri - deja mor - sunt obsedata de mirosul de fum, de tutun si, mai ales, de ceea ce se depune pe geamuri, perdele, mobila, etc - ma iau cosmarurile gandind la ceea ce poate fi pe plamanii mei
resping psihic cu toata scarba, groaza, fumatul si nu ma lasa, viciul naibii
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:41
da cu avionu?si aeropoartele e de nefumatori?????????si alergi de la o paorta la alta si peste tot na i voie sa fumezi?!!!!
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:42
de unde reiese ca esti mai incapatanata ca mine... fac pariu ca esti dintr-o zodie macar cu un corn...
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:43
nu moare bre..!
uite, eu aveam un fix la un mom dat cu spalatul pe dinti! ma spalam pe dinti cu cea mai mentolata pasta, dupa fiecare tigara!
si apoi.. nu stiu daca asta ajuta 444, mie mi-a spus la un mom dat un baiat ca... a saruta o fumatoare e similar cu a linge o scrumiera murdara.... si de aceaa n-amm mai fumat euuu...vreo7ani
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:43
taica-meu de cate ori se da jos din avion imi intoxica masina... nu poate 40 de minute pana la ploiesti fara 3 tigari... zici ca-i turc caposul naibii...
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:44
mie mi-a iesit un caine un cale, intr-o noapte in care as fi dat un regat pe o tigara...
Culmea era ca non-stop-ul obisnuit era inchis, asa ca m-am dus pina la prima benzinarie. Si cum lipaiam eu disperata plici-plici prin ploaie, la 2 noaptea, prin toate baltile cu pantofii mei cei albi, a pocnit nenorocirea o javra de caine care mi-a iesit in cale tocmai atunci. Si a mai avut si prosta inspiratie sa ma latre. Ca deh, era caine. Doar nu era sa-mi spuna buna dimineatza....
Ce a alergat el spre mine, dar ce am mai alergat eu dupa el, si ce de suturi si tocuri si genti in cap si-a luat catelul ala... numai el stie. Mi s-a pus brusc sa apar toate drepturile oamenilor printre maidanezi... noaptea in Bucuresti... mai ales atunci cind ar fuma si n-au ce!!!

quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:45
7 ani astia curg si in momentul prezent?
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:45
De la: snowflake, la data 2009-09-13 23:43:08de unde reiese ca esti mai incapatanata ca mine... fac pariu ca esti dintr-o zodie macar cu un corn...


eu?
as, cu colti, gheare si coada
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:46
da de ce vrei sa stii??
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:46
De/asta s/o fi dus in lumanari unul dupa care eram eu lesinata si nu fuma? mi/am facut atatea ganduri si de fapt eram o scrumiera?
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:47
ca am senzatia ca, arzale-ar focu de tigari, le-ai incercat din nou... si fac si eu ca aia de la un curs de asigurari pe care l-am facut mai demult: daca renunti la un pachet de tigari pe zi, ia gandeste-te cati bani pui deoparte...

eu ii dau pe ciocolata, dar shhhhhhh... ca dupa aia investesc in cure de slabire, si intru in sevraj dupa un tort imens si dulce... sunt o viciata, dar asta e postul unde par asa o fecioara...
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:51
De la: fleur_de_lis, la data 2009-09-13 23:43:43nu moare bre..!
si apoi.. nu stiu daca asta ajuta 444, mie mi-a spus la un mom dat un baiat ca... a saruta o fumatoare e similar cu a linge o scrumiera murdara.... si de aceaa n-amm mai fumat euuu...vreo7ani


ete nah... nu i-ai zis ca nu-l pui tu sa linga nimic? Ii convine bine, nu-i convine...alta scrumiera. Exista optiuni.

quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:52
eeeeeeee........ ...combinate trebile bre....tocmai...ma pusese un preot sa jur ca...nu ma voi mai atinge de pipe....daar...de cate ori ne certam grav....cearta se oprea brusc cd eu ma ridicam sa plec sa cumpar o tigara!
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:55
ba cred ca eu l/as fi pus sa linga ceva daca mi/ar fi zis asa
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:55
ce?? putina??/aia se spala dragutza
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:56
ai pisici, sau catei, 444?
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:58
n/am ,da fac rost
elodia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:59



aici ar trebui sa ma simt vinovata
din cauza asta - cu "ea/eu fumatoare, el nefumator", se apucase cineva de fumat - pe vremea facultatii

toate ca toate, da' poate aveti ceva idei - cum sa facem sa scapam de fumat?
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice organice 1 De la: gedilika77 21 Februarie 2009 19:37
Inima sau bronsita??? 64 De la: LoganElena 15 Aprilie 2014 19:16
chist ovarian 20 De la: danutza_vamps 6 Octombrie 2010 15:10
John of God...ceva impresionant? 9 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:02
embolizarea uterina 3 De la: garbo215074 20 Martie 2012 16:29
Setari Cookie-uri