sevraj... de fumat :(

Quasaria - ceva vesti?
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:45
pik_nik
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:48
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:50
da mah... si mi-am comandat tigara electronica.
Una neagra. Seamana cu un pix.
Sa vad cind o sa vina...cre' ca saptamina viitoare.
Am citit ceva instructiuni si nu-mi suna prea bine asta cu rezervorul, doza, incarcatorul, vaporizatorul ...acumulatorul...

Mi-e imposibil sa imi imaginez cum pot sa consum ceva ce se baga in priza!! si scoate abur - ca fierul de calcat ?!?!

Om vedea...
Partea buna este ca imi imaginez ce expresie vor avea shefii mei cind o sa imi aprind tacticoasa pixu' respectiv...FIX in mijlocul unei shedintze oficiale.

Tigara, care tigara? Asta nu e tigara... scriu cu ea....
quasaria
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:59
Eu n-am auzit lucruri bune despre ea.
Micass
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:06
ce ai auzit?
acu' poti sa spui, am comandat-o deja....
quasaria
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:07
as vrea sa stiu daca da rezultate - te rog sa ma tii la curent
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:08
nu stiu daca da rezultate, da' macar o sa ma distreze, probabil, un timp. Mi-am luat jucarie noua.
O sa iti povestesc....
quasaria
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:10
k, merci!
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:11
ooof...stai sa-ti zic...e o clinica...unde faci un tratament cu biorezonanta magnetica, fo' 25 de minute...timp in care cel tratament rupe molecula de apa

adicatelea intrerupe procwsu' de dependenta...

dupa ce se termina sedinta iti pun baietii un cip deasupra ombilicului, si te trimit acasa cu instructiuni ferme sa bei 2 litri de apa in 2 ore...

tre' sa zic ca te cam muti in baie, he...he...

partea buna e ca mie nu mi s-a mai aratat sa fumez...mie, care devoram tigarile, dohh...adica nici macar nu ma gandeam : ioi, ce-ar merge o tigara acu'

partea nashpa e ca mancam ca o sparta, stiut fiind ca nicotina iti taie pofta de mancare

oricum...mi-e ciuda pe mine ca m-am enervat a proasta si m-am luat de fumat iar
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:06
wife, adica te lasi de fumat in juma de ora???!
Eu credeam ca e tratament de lunga durata... nu stiu cite sedinte....

Pai de ce nu te duci din nou, sa te lasi?
As merge si eu....


quasaria
Postat pe 19 Septembrie 2009 13:46
dap...te lasi in juma de ora...iti ia cu mana

nu poci sa ma mai duc ca nu mai au clinica in timisoara, crez ca ar trebui sa incerc la szeghed, mama ei de viata...

ia sa mai intru pe site-ul lor sa vad ce si cum
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 13:50
quasaria...mami....si eu am auzit lucruri nu tocmai placute despre tigara aia electronica...pana mea ce e....inainte de a o folosi documenteaza-te serios pe net...ceva de genul ca e mai periculoasa si mai nociva decat tigara de tutun...pe bune....ai grija.....sunt medic si stiu ce-ti spun....ai grija de tine....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 02:34
pai, eu am citit ca nu s-ar fi analizat efectele long term (normal, ca e noua...cind sa fi fost testata douaj' de ani). Si ca intretine dependenta de nicotina, si ca n-ar fi nici aia taman safe. Da' ca oricum e mai buna decit tigarile normale, macar n'are nspe mii de acizi si gudroane.
Asta am citit eu, poate n-am citit unde trebuia.
Mai exista si alte vesti proaste despre ea?
quasaria
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:55
Deci, pantero: mi-am primit azi pixu'.
Si n-am mai funat de la ora 11. Acu' e aproape 19....
Am mai iesit pe terasa sa trag doua fumuri dintr-un Kent, pe la 2, si mi s-a parut foarte nashpa ca gust - sau era surplus de nicotina, nu stiu.... cert e ca n-am putut sa-l fumez.
Asa ca n-am mai aprins nici o tigara. In schimb am pufait chestia asta a disperare. Cre' ca ii termin toate rezervele pina maine....

In concluzie:
1 - ARE nicotina (destula... am ametit cind am incercat sa fumez mai serios - si eu sint obisnuita cu doua-trei pachete pe zi full flavour). E drept ca mi-am luat rezerva max. (16 mg).
2 - nu lasa gustul ala timpit
3 - seamana a narghilea.
4 - nu mai simti nevoia sa fumezi, intr-adevar.

O alta chestie misto e ca nu "se termina" - adica fumezi cit ai chef, dupa aia bagi tigara in buzunar, iar o scoti si fumezi cit ai chef... Eu am fumat in birou, dupa ce m-am zborshit la toti aia care se uitau urat: ia mai citit nene legislatia.... asta nu e interzisa.... N-au avut ce sa zica, nah. Desi... e straniu.

quasaria
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:05
multumesc, Q
mai am o rugaminte - de unde se ia si un pret, daca se poate?

sunt catranita rau - fostul meu instructor, care fuma mai mult caa mine, nu mai fumeaza de la 01.09...
asa a decis si fara alte stimulente uite ca...
si eu nu poooooooooooot
panty_C
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:52
am cautat pe google - sint o multime de sortimente, cu preturi de pe la 150 de RONI pina la 450.... Cred ca toate sint cam tot la fel... tot un fel de narghilele mici.

Am mai incercat si azi un Kent 8, ca mi se facuse dor... si mai mult de un fum n-a mers.
Am fumat in schimb un super slim menthol, de la o colega. Si ala i s-a parut cam ciudat dar, ma rog, cel putin am putut sa fumez ceva cit am avut pipa pacii la incarcat.


quasaria
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:30
felicitari pt achizitia noii jucarii si sa-ti fie de folos...
snowflake
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:03
imi e, imi e... ma droghez mai cu spor asa, ca asta e nicotina pura.
De fapt, cred ca asta e secretul.
Normal ca nu-mi mai plac tigarile obisnuite...
quasaria
Postat pe 23 Septembrie 2009 08:23
Intreb si eu,asa,ca proasta in targ,chestia asta scoate fum?
elodia
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:48
multumesc, Q, am sa vad si eu
panty_C
Postat pe 24 Septembrie 2009 00:26
scoate abur. Mie mi se pare ca seamana cu narghileaua f. mult.
quasaria
Postat pe 24 Septembrie 2009 20:12
Q, cum stai?
elodia
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:07
Eu nu am fumat niciodata, daca nu punem o tigara in facultate ca sa fiu si eu........

Tata este fumator de la 14 ani, acum are 56, tocmai si-a facut ceva analize ca se simtea ft rau si dupa o lunga discutie cu doctorul s-a lasat de fumat chiar din ziua respectiva, asa pur si simplu.

Noi il sustinem, mai ales ca ne chinuim de o viata sa-l convingem sa se lase, acum mananca ft mult si sta cu bomboane in buzunar
nelly05
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:46
am incercat si eu sa schimb tigarile cu bomboane, si mi-a reusit
acum fumez si mananc bomboane
noroc cu incercarea asta, altfel nu stiam cat sunt de bune!
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:49
Q, mai da-ne vesti!
panty_C
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:53
V-am mai spus, eu m-as fi apucat de fumat, dar n-am putut. Nu stiu cum ati reusit.
Micass
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:00
....Q, daca dracia aia are nicotina, care e avantajul?
daria_
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:01
Eu, marturisesc faptul ca m-am apucat - eram total "anti" - ca sa-i demonstrez tatei ca se poate lasa omul de fumat si...ghinion - la cateva zile am avut niste necazuri mari si...fumator inrait am ramas...
panty_C
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:03
...eu am fumat o jumatate de tigara in urma cu ceva ani (ceva cu gust de menta- kim parca se numea ) ca sa demonstrez prietenelor ca daca vreau, pot. Am citit undeva ca in apropiere de filtru este mai nociva, asa ca am refuzat sa o termin.
...decat sa fumez o tigara, mai bine dau foc la bani - asa sunt mai castigata
daria_
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Psoriazis 2 De la: stefanstancu 25 Februarie 2011 22:15
reteta de ....sanatate! 60 De la: fleurdelis 14 Octombrie 2010 20:39
Vand vitamina d3 injectabil si movicol pentru copii(junior) 2 De la: carmenst 20 Iunie 2011 14:08
Menstruatie. 5 De la: MelissaMarr 30 Octombrie 2014 20:35
Cauzele spirituale ale bolilor 2 De la: demonsauinger 9 Mai 2011 10:26
Setari Cookie-uri