sevraj... de fumat :(

am io un zmeu de cocarita...o cheama alinuta....daca ramin jos in living la calculator din 5 in cinci minutye vrea afara....ma ridic ii deschid usa...iese...o inchid ma pun la calculator ...zgirie la usa ....vrea inuntru....si uite asa....iar ...si iar....
nazirra
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:01
pishu nu faceee??/
fleur_de_lis
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:03
nazirro, e ingerul tau pazitor - vrea sa mergi cu ea la aer nu sa stai pe net - ceea ce nu e sanatos
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:05
eu...cu mintea mea inca tulbure (ca n-am fumat decit un pachet) - m-am gindit sa imi iau 2 sapt. concediu - in doua saptamini se alege, la bal sau la spital. Si plec undeva frumos la plaja. Pe frigul asta... nu stiu... Africa?
Si imi iau un amant, doi, trei, struguri, seminte de dovleac, alune si muuulta apa.
Pina la urma, macar mor...demn.
Acasa nu pot sa ma las. Basta.
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:05
face ..afara!!!!da ma cheama sa merg cu ea....daca ma vede ca ma imbrac ia lesa si o tirie dupa mine.....daca deschid usa la masina ...si nu s atenta ....direct in spate se urca ...si nu poti sa o mai dai jos....a monopolizat un fotoliu pe care numai ea sta!!!!!o doamne!!!ii ie sete n are apa isi plimba castronasu pe gresie....de o aud de sus....vara nu sta afara ca i cald ....iarna ii frig!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:07
quasaria, , nu stiu...in concediu, frumos - iti vine sa savurezi o tigara - ce faci?
eu ma gandeam la spital - camasa de forta, ceva - ca la dezintoxicare
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:08
De la: quasaria, la data 2009-09-14 00:05:36eu...cu mintea mea inca tulbure (ca n-am fumat decit un pachet) - m-am gindit sa imi iau 2 sapt. concediu - in doua saptamini se alege, la bal sau la spital. Si plec undeva frumos la plaja. Pe frigul asta... nu stiu... Africa?
Si imi iau un amant, doi, trei, struguri, seminte de dovleac, alune si muuulta apa.
Pina la urma, macar mor...demn.
Acasa nu pot sa ma las. Basta.

auzi stii cee?/
daca te duci in concediu..si promiti sa imi povestesti si mie cum o fopst...promit sa ma las si io
fleur_de_lis
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:10
pantero, aia nu e moarte demna.
Camasa de fortza...da' eu de ce ziceam ca imi iau un amant, doi, trei?
M-or tine... pe loc, sa nu ma duc sa imi iau tigari.
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:10
ma tot gandeam ca exista, daca ati vazut, un numar de TELVERDE, pe pachetele de tigari si grupuri (gen AA), asta inca n-am incercat...
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:10
Quasaria, ia/o si pe prietena mea,te rog frumos,ca o am pe constiinta daca i se intampla ceva,E fata de gasca si nu atenteaza la nimic din ce iei cu tine.
elodia
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:11
sa ti mai zic...daca tip la andreea mea....latra de nu ne mai auzim....daca pun muzica ...latra....de trebuie s o opresc....am dus o cu jeepu da nu avea loc in spate ci in carlinga ...a sarit...pe strada....e o comoara....o iubim toti trei ca pe ochi din cap ...o avem de 9 ani!!!!ea e stapina casei!!!!!!
nazirra
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:11
cu conditia sa nu iei si tigari
elodia
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:12
daca tot n-ai fumat pachetul, lasa-l acolo, macar e un pachet mai putin... si zici ca ziua n-a fost complet terminata... ce zici?
snowflake
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:13
hai, mai Q, moarte in chinuri?
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:13
am si eu un nebun de caine, care se repede in orice masina deschisa... cand merg cu el pe strada trebuie sa fiu atenta sa nu se suie in masinile oamenilor... si mai e si ciobanesc german: mic si delicat ca un bibelou un rasfatat prost-crescut... gurile rele cica eu i-am scos coarne... il am in poze la mine. sa ziceti voi daca vedeti macar vreun corn...
snowflake
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:16
nazirro, ai o comoara - eu nu mai am
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:16
cine, eu n-am atentat la pachetul ala??? Ba l-am atentat de tot. L-am si terminat.
Ba nu, mai am una bucata Kent, sa vedem ce fac cu asta. Urmeaza alt moment de suspans, in care trebe sa cobor si sa ma bat cu maidanezii pt. dreptul meu la alt Kent. Inuman, nene.... Ce viata... Fumat mi-a trebuit....

In concediu, as lua pe toata lumea, da' mi-e ca daca sintem doua care vrem tigari nu ne mai tine nimeni... asa, macar eu de una singura sper sa pot fi tinuta cu fortza.
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:16
snow, l-am vazut - e dulce si...fara coarne
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:17
Q, eu nu mai incerc asa ceva - am incercat si, din pacate, s-au apucat ei de fumat

nu glumesc - depinde ce caracter ai - daca al tau e mai puternic si cel ce e cu tine, tine la tine...se da dupa tine chiar daca tu nu vrei asta si intentiile sunt bune...
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:19
eu optez pentru amant in orice situatie... la amanti ma mai gandesc ca inca imi sta pe creierul postul ala cu femeile care nu fac fata la barbati... da' ma duc sa dorm pe el... cum traduc desteptii aia de traducatori la filmele americane... si va zic la ce concluzie am ajuns...

somnic usor! si nu va mai faceti curaj una la alta ca nu puteti... ganditi pozitiv, zise cucu catre vulpe...
snowflake
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:19


somn usor, snow!
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:22
noapte frumoasa
elodia
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:23
fleur_de_lis
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:24
somn usor.
Intre timp ma mai conversez si eu cu ultima mea tigara - am descoperit ca tb. sa ajung si la bancomat, ceea ce e mult prea mult la ora 00.25.
Fie ce o fi, mai incerc o data. Maine tot ma duc la scarbici, unde am macar pe cine sa omor, nu ma invirt de turbata prin casa, ma invirt de turbata printr-un loc plin de oameni.

Sa vad. Poate-poate dovedesc si nenorocirea asta de tigari.
Daca nu...revin la planul cu amantii in Africa.
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:27
noapte fara cosmaruri si insomnii, Q!
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:28
las-o draq de tigara....unde sa mai iesi pt as aceva la ora asta!
fleur_de_lis
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:28
noapte buna...pupici.
Revin...maine seara...cu vesti....
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:32
Noapte buna, va zic si eu!

Q, te asteptam cu vesti - SUCCES - da-ne un exemplu!
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:41
quasaria...nush in ce oras stai, da' cauta clinica vitanova...au un tratament cu biorezonanta contra fumatului...mie acu' 2 ani chiar mi-a mers cu asta...

bine, nu conteste ca m-am apucat iar dupa 3 luni de tigara...a proasta desigur, ca nu simteam nevoia sa fumez, da' m-a mancat in cour, dohhh...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:25
in Bucuresti... cum e cu biorezonanta? Mai exact, ce ti se intimpla ?
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua!Ma numesc Paula si am 29 de ani de 2 ani ma confrunt cu o anxietate si nu știu cum sa mai scap de ea.mai noi simt si nod in gât .am fost la fizioterapeuți ,psihologi nici un rezultat. 1 De la: garbo_496929 4 Februarie 2019 16:20
club bamboo 1 De la: garbo047833 15 Noiembrie 2009 22:39
Melleva 35 1 De la: lusel 11 Decembrie 2011 23:27
Rana pe col!!! V-ati confruntat cu asa ceva? 3 De la: garbo031466 26 Iulie 2009 22:33
despre medicamentul 7 De la: garbo243957 13 Iunie 2013 19:52
Setari Cookie-uri