Ceva sfaturi?

la greu, oamenii se schimba in mod diferit...unii nu mai au nici un scrupul
nefertiti_dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:34
cind ramii fara tasta,chemi ajutoare
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:36
asa ajungi cu optiunea`n brate!?
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:38
Ok. EU sunt cea vinovata de toate. Incerc sa ies din povestea asta, dar nu pot. Acum doua zile i-am scris un mesaj de adio si de atunci nu ii raspund nici la mail-uri nici la mesaje nici la telefoane, dar nu mai pot ca doar si eu sunt suflet.Si daca cineva ti-ar spune in fiecar ora cat de mult te iubeste si vrea sa fie langa tie si te implora sa nu-l parasesti....ai putea sa rezisti?
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:39
mai , stii amely,se poate intimpla
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:39
De la: Cattish, la data 2009-09-05 14:30:47Scuze doamna sau domnisoara perfectiune, care nu a gresit niciodata, dar esti cam superficiala in viata asta. Poate in urmatoarea iti mai schimbi putin optiunile.


superficiala? si eu cred la fel. cum sa nu se culce ea cu un barbat insurat ? poate in alta viata sa faca asta si sa vada cum e sa fii femeie cu picioarele pe pamant .

da ,tu nu esti superficiala si-mi place. ai printzipuri si mustrari de constiinta si cosmaruri...

auzi, da cand vorbea el la telefon cu nevasta, nu-ti era asa putina rusinica sa asculti? sau ..putina jena pentru situatia in care te aflai. intreb ,sa nu patesc si eu ca micass si sa o iau pe panta superficialitatii
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:42
Las` ca`mi deschid eu o partie cu optiuni.
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:44
ciudata superficialitate...
nefertiti_dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:45
Poate ca am vrut sa vad cat de adevarata e povestea care mi-o spune el...Si nu am fost niciodata cu constiinta impacata, nici nu am afirmat ca sunt o sfanta.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:46
Pai Totusico zic si eu desi stiu ca-s rea: cum poti avea cealalta parere ?? faci sedinta??
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:47
In nici un caz spionand
nefertiti_dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:49
...unde mai pui ca asa adrenalinaa nu-i de ici de colo
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:51
De la: blanca, la data 2009-09-05 14:51:01...unde mai pui ca asa adrenalinaa nu-i de ici de colo
da'...de unde stii bre matale treaba asta cu adrenalina?
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:54
Tanti Catti, ia`l pe nenea "iubi" cu tot cu cei 3 prunci. Fa`te matale fata de casa ,mama si gospodina cu sortu` la gat.
Sa nu te puna mama zmeului sa-ti faci griji daca s-a platit factura la curent...ca ce daca se strica mancarea la prunci ,faci alta ,sau ii duci la restaurant. Ia-ti cariera de maner..si ne auzim peste vreun an.
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:54
ma intreb ce ar trebui sa faca o sotie,care isi tine pe palme un barbat,ca sa ii fie lui bine si ei asa si asa.cunosc o poveste,cind sotia si-a ajutat f mult sotul.duc o viata de invidiat.el ar fi vrut sa continue o mai veche relatie din tinerete(noroc,ca mai sunt si persoane cu"constiinta" si asa-zisa iubita nu a intrat in acest joc!),mai ales ca in mod cert,insul mai avea si alte relatii extraconjugale!!1
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:54
amely nota 10!
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:55
Bravo, totusico!
kyra
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:58
Lilo, ma rusinez daca ma pupi
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:58
ashanna, las-o asa, mami!
parafrazandu-l pe Abraham Lincoln, tu nu ai tacut si astfel ai inlaturat orice dubiu .
vezi ca ii vei gasi maxima completa pe un alt topic... ori intreaba-l pe "goagal"
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:58
blanco, eu cred ca a facut un brainstorming... daca o sti ce-i ala
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:00
Da poison stiu ca esti un intelectual, un geniu nedescoperit al omenirii.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:02
chiar geniu inca nu, dar am deprinderi in a mirosi facaturile, puisor! ce sa-i faci, am prieteni care m-au invatat...

si acum poti fi fericita: EU m-am invrednicit inca o data sa va dau replica, atat tie cat si celeilalte fatuci
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:06
Nu am spus ca trebuie sa renunte la cariera, ci doar sa isi imparta timpul mai bine, sa nu se mai planga atat ca trebuie sa creasca trei copii. Si nu sunt de acord cu idea ca femeia trebuie sa stea la cratita sa faca mancare, sa spele...
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:07
Nici eu! Barbatul sa le faca! Ce draq, drepturi egale toata lumea!
De ce nu`i dai tu vreo idee cu impartirea timpului?
De exemplu mai du`te si tu cu vreun copil la dentist ,scoala, gradinita, cursuri de x si y ,parc....
Sau nu ai timp? Papuse..viata asta nu e numa` sex! Baga la cap!
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:18
eu nu cred in povesti din astea cu zane , vrajitori si feti frumosi.

a fost odata vremea cand , inca mai inghiteam astfel de scenarii. eram mai tanara si credeam ca tot ce zboara se mananca. acum, s-au cam dus acei ani ai de plutire. picioarele sunt pe pamant- zic eu

am destula experienta de viata sa zic ca fata sufera.

s-a indragostit . incearca sa creada ca ea detine controlul si ca ea pune capat unei relatii. in subconstient, stie ca nu e asa

controlul acesta exercitat asupra lui , semnifica nesiguranta si nicidecum dorinta aflarii unui adevar. nimeni nu vrea sa afle adevarul cand e vorba de o relatie de genul acesta. te autoamagesti si speri

sa fim sincere. cand iubesti, nu te gandesti la cealalta decat sub aspectul rivalitatii si a mijloacelor de a o invinge. nu esti manata nici de mila nici de compasiune

cand tii la un om si acesta a dat semne ca-si ia adio, mintea incearca sa gaseasca tot felul de scenarii si treci prin tot felul de stari: te revolti, treci prin puseuri de personalitate ranita, ai impresia ca el a gresit ca apoi, sa crezi ca tu esti cea care ai facut un pasul decisiv in destramarea acelei legaturi si sa te invinovatesti; doresti sa ierti - desi, nu ai ce si nici nu-ti cere nimeni acest lucru

e un mod de manifestare care-ti da senzatia ca inca mai ai un cuvant de spus.

si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:18
Posibil.
Eu o cred doar daca face asa in oglinda
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:36
si asta e posibil. insa, de dragul conversatiei si a studiului de caz, vorbim si noi discutii, vorba lui matraguna
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:40
eu zic s/o taiem incolonati catre unul mai necajit, l/au napadit amintirile si se joaca in gand cu amintirea,cu fata,n/am prea inteles
elodia
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:44
iooii, totushico! ce era sa-ti fac!!
sau sa-mi faci? ca tocmai ma pregateam sa te intreb da nu cumva ai ajutat-o pe fata asta la sticloantza cu vin de zicea ca o cam trage seara...
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:51
apoi, teoria se face numai in fata unei sticloante? iote ca si in miezul zilei e buna . ajuta la digestie. numai tu cu serul adevarului?

si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
am nevoie de un sfat 29 De la: marius85 4 Decembrie 2014 19:11
Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede... 161 De la: myriam_paradise 31 Octombrie 2010 21:12
salutare la toata lumea 15 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:40
Rudele 2 De la: nathalie 6 Decembrie 2011 21:51
Setari Cookie-uri