Ceva sfaturi?

444 ce-ai vrut sa zici ???ca-s blonda!
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:32
Ashanna(,) nici(,) eu(,) dar(,) cred(,) ca(,) tu(,) ai(,) avea(,) de(,) un(,) dush(,) scotian. Stii(,) cum(,) e(,) ala?
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:35
Eu nu-ti inteleg zbaterea. Daca tot ai prestat servicii sexuale pentru bani de ce iti faci procese de constinta acum? E ca si cum ai continua sa prestezi si ai doar un client fidel.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:42
Nu cred ca ai inteles. Eu nu stau cu el pentru bani. M-am angajat si ma intretin singura.A trecut timpul ,,prestatiilor''. Cu el nu prestez.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:44
e clar. il vrei, accepta statutul de amanta si gata.

aici nu-i vorba de mustrari de constiinta . e de ciuda ca nu divorteaza ala. sunt draci pe cortez ca merge sa-si vada copii si mai e gelozia .
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:54
Catiusa , citii si eu povestea. Oare de ce nu te cred ???
Dar trebuie sa recunosc ca stai bine cu imaginatia!!
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:54
Nu impun nimanui sa ma creada. Daca vreti sa ma ajutati cu un sfat ok. Daca nu, nu. Povestea e cat se poate de adevarata.

Tocmai ca eu nu vreau sa ma multumesc cu statutul de amanta si nici nu vreau sa-l despart, dar ma gandesc si la mine ca persoana.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:57
Imi pare rau sa te contrazic, dar sunt mandra ca e un tata exemplar care nu isi ignora copiii si le ofera tot ce se poate. Cred ca orice femeie si-ar dori un barbat responsabil
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:59
e simplu, faci ce crezi ca e potrivit pentru tine...
kyra
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:01
De la: Cattish, la data 2009-09-05 13:59:36Imi pare rau sa te contrazic, dar sunt mandra ca e un tata exemplar care nu isi ignora copiii si le ofera tot ce se poate. Cred ca orice femeie si-ar dori un barbat responsabil
cred ca si sotia lui si-l doreste.la asta te-ai gandit?
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:05
Draguta uneori intre responsabilitate si anumite slabiciuni personale se poate face f. usor confuzie !
...dar poate eu inteleg diferit ideea
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:08
Sotia lui are asta de 20 ani, dar nu stie sa aprecieze. Nu e interesata decat daca facturile sunt platite la timp, sa faca reprosuri si sa se planga ca nu are timp de copii. Consider ca daca iei decizia sa faci 3 copii, acei copii au nevoie de o educatie nu? si de o mama ? si tu lasi visurile tale si pasiunile deoparte. La varsta respectiva ar trebui sa fi constienta ce e prioritar.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:14
Aoleu, ma doare capul. Ai auzit tu vreodata un barbat care spune amantei ca se intelege bine cu nevasta? Toti au textele astea si toate cred prostia asta. "Nu pot divorta din cauza copiilor" Credeam ca la ce meserie ai avut cam cunosti barbatii. Tot tuta esti? Oricum, raspunsul e simplu si la indemana: accepti ori ba. Nu inteleg unde e complicatia si ce sfaturi ai vrea swa primesti.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:19
Consideri gresit . faptul ca-ti doresti copii si familie nu inseamna ca nu poti sa ai si alte visuri . Nu poti trai o viata intr-un singur plan...oamenii sunt mai complecsi de-atat.
Pe urma tu stii doar varianta lui deci nu te grabi sa judeci pe nimeni ... ti s-au mai si aprins calcaiele deci, obiectivitate... nema.
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:22
fetito!!! nu judeca,pt ca sa nu fi judecat(a) tu pe "el" l-ai ascultat.doar pe el.dar "varianta" nevestii-si o sti? femeia care l-o ingrijit o viata si i-o facut si copiii! hai ca incep sa ma infurii! nu-ti ajunge "joaca" de-a vampa,unde si asa faci destul rau? vrei sa mai distrugi si familii?!RUSINEE tie si celor ca tine!
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:22
si daca are de 20 de ani,ai considerat tu ca i-ar cam ajunge,nu?.plus ca, tu stii toate astea din ce-ti spune el,ceea ce, nu inseamna ca e si adevarat.
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:23
ei, nu zau? da de unde stii asta? ca asa zice el?

si apoi cu visurile si pasiunile lasate vraistea, vezi doamne pentru binele copiilor. iar e poveste cusuta cu atza alba. da ce zic eu, azta? sfoara

omul si-a facut rost de o insotitoare pentru delagatii . simplu

si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:24
Il iubesti si vrei sa crezi tot ce zice el...Nu-i corect...
nefertiti_dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:26
Bey Roby ,ce-ti mai place sa dai cu pietre!!Da' dansu' o fii taaare nevinovat
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:26
Pe langa faptul ca ii e mai comod, probabil va fi pus in dificultate, in eventualiatea in care deveniti un cuplu stiut de lume, atunci cand va fi intrebat: "si? cum v-ati cunoscut?"
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:26
Stiu si varianta ei. Ca doar eu sunt tot timpul langa el cand vorbeste la telefon.
Si nu am zis ca el nu vrea sa divorteze. El vrea asta. Dar nu vreau eu. Intelegi? Si da poti sa ai si alte planuri in viata, dar depinde ce prioritati. Daca vrei sa te realizezi si sa ai vise, nu ai timp de copii nu-i faci si mai ales 3. Copiii ar trebui sa fie prioritatea no.1 nu serviciul.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:26
Bine ca ai facut tu cariera.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:28
Scuze doamna sau domnisoara perfectiune, care nu a gresit niciodata, dar esti cam superficiala in viata asta. Poate in urmatoarea iti mai schimbi putin optiunile.
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:30
Nu-s de acord. Poti avea si copii si vise. E adevarat ca trebuie sa fii o femeie puternica sa poti avea si familie (cu copii) dar si o cariera. A cam trecut vremea femeii casnice, langa cratita, insarcinata...Mai sunt si intretinutele, e drept, dar astea sunt o alta categorie...
nefertiti_dana
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:31
De la: Poison, la data 2009-09-05 13:35:59Ashanna(,) nici(,) eu(,) dar(,) cred(,) ca(,) tu(,) ai(,) avea(,) de(,) un(,) dush(,) scotian. Stii(,) cum(,) e(,) ala?

se pare ca nu ai inteles nimic.
ignorare humanum est. pa.
ashanna
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:31
eu nu prea inteleg! pt ca nu as face asa ceva,nici celei mai inversunate rivale .dc ti-a fost asa de greu inviata pe cum spui,nu stiu ce sa cred! ceva nu se leaga
LILO
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:32
De la: Cattish, la data 2009-09-05 14:30:47Scuze doamna sau domnisoara perfectiune, care nu a gresit niciodata, dar esti cam superficiala in viata asta. Poate in urmatoarea iti mai schimbi putin optiunile.

Si care ar fi greseala ta? Ca te vad nevinovata.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:33
pai n-are cum Lilo...sa se lege adica.
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:34
Pentru limba romana apasa tasta 1.
Cand ramai fara tasta ,cum ajungi la optiuni?
AMELYY
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:34
BEEEYYY,Blanco,reiese din ce am scris eu, ca ar fi nevinovat?.chiar n-am chef acum de "eternul"razboi dintre sexe.si mai terminati dreaq cu aruncatul ala cu pietre.chiar nu puteti fi obiectivi(unii dintre voi)?
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede... 161 De la: myriam_paradise 31 Octombrie 2010 21:12
A fost frumos, s'a terminat...acum ce mai e de facut?! 66 De la: me_reloaded 10 Octombrie 2010 21:43
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
Viata dupa divort 336 De la: liaiedera 25 Martie 2010 17:26
Setari Cookie-uri