Ceva sfaturi?

bavetica...


vai, in ce lume traim!

si vorba aia,prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul!

in toata postarea ei (fara suparare,poate nu vad bine) nu a scris ca i ar parea rau ca a practicat o asemenea meserie...atat ca nu se lauda...


oh my god
l_erika
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:13
si atunci ce ma fac ,daria? inseamna ca is destul de batrana la varsta a doua?!! ce ma fac?!?! ca nici nu m am apucat inca







cred ca tre sa am o discutie serioasa cu sor mea, nu de alat da a trecut de gradi demult
l_erika
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:15
...pai e cam tarzior sa faci parte din "era noastra" asa ca asteapta si tu ca mine si greaca sa se legalizeze prostitutia ca sa te faci matroana...da dupe ce strangem si noi ceva banuti pentru era a saptea
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:21
....ma luai cu vorba si cherdui din vedere pe 444 - oare isi termina cercetarea pentru cartea aia fantomatico-fantastico ?
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:24
De la: daria_pet, la data 2009-09-11 20:21:53...pai e cam tarzior sa faci parte din "era noastra" asa ca asteapta si tu ca mine si greaca sa se legalizeze prostitutia ca sa te faci matroana...da dupe ce strangem si noi ceva banuti pentru era a saptea
dariaa nu ERA ci epoca asa sa exprimat ely75 epoca ei cevelezata
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:24
...le incurc, maica, nu vez ca's trecuta de a patra ....
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:27
Parerea mea:

1. LASA-L! Mai sunt barbati. Este OK.
2. Daca ai ajuns sa citesti punctul 2, inseamna ca nu vrei sa-l lasi pur si simplu. Atunci:
3. Lasa-l sa divorteze daca vrea, fara sa-l fortezi sau incurajezi.
4. Daca divorteza, ia-l! Este OK.
5. Daca NU divorteaza intr-un timp rezonabil si, pe deasupra, mai baga si tot felul de scuze, motive, pretexte pentru a o lungi inseamna ca nu va renunta la familia lui(eu, sincer, cred ca asa ar trebui sa procedeze) si, prin urmare, LASA-L!. Este OK.

6. Daca, totusi, ai ajuns la punctul 6 si nu ai gasit ca decenta nici una dintre solutiile enuntate de mine anterior, atunci in mod cert nu vrei sa afli ce gandesc. Ma multumesc sa spun doar ca NU este OK.

Succes!
Ecoul
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:47
Personal nu vad motivul pentru care Cattish ar trebui sa vada de interesul unei femei straine in detrimentul sentimentelor personale. La fel, nu vad de ce i-ar pasa ei de acea familie mai mult decat ar trebui sa-l preocupe pe barbatul cu care s-a incurcat. Afirm asta nefiind o prostituata, neprovenind din familie de c***e si tinand cont si de faptul ca viata m-ar putea pune in situatii din cele mai ciudate... Am siguranta ca sotiei aceluia nu i-ar pasa catusi de putin de sentimentele lui Cattish, ea de ce ar trebui sa-si sacrifice dragostea de dragul strainei? Atata timp cat iubeste si e iubita, cat copiilor nu li se provoaca vreo suferinta (iar ea chiar nu si-a declarat nepasarea in ceea ce-i priveste) nu vad de ce trebuie sa i se calce pe gat pentru ca a indraznit sa ceara un sfat: doar asa se simt unii mai la inaltime? Nu multora le e dat sa-si intalneasca marea dragoste, iar eu cred ca e o greseala sa renunti la ea atunci cand iti iese in cale. E doar parerea mea, desigur.
after
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:32
Uite ca am avut rabdare sa citesc toate paginile.
Catfish mai ai nevoie de o parare?

Lasa lucrurile sa se intimple firesc si de la sine.
Tipul de 48 de ani cu nevasta si 3 copii e plictisit de aceasi nevasta (e tipic la barbati de virsta asta dupa 20 de ani de casnicie).Nu cred neaparat ca vrea o relatie stabila cu tine. Vrea doar divertisment, e in perioada cautarilor, isi traieste fanteziile ce le-a avut cu 20 de ani in urma dar cind din motive de cele mai multe ori financiare nu si le-a putut realiza.

Tu vezi-ti de viata ta (scoala, servici) si renunta la alcool ca iti schimba look-ul. Stii tu la ce ma refer. E una sa bei social un pahar sau doua si alta sa te faci manga din cauza de neimpliniri. Mai bine plingi, mergi la gym si loveste sacul de box si refuleaza-te in efort fizic epuizant. Ajuta!

Nu te gindi la casatorie cu el sau cu oricine altcineva acum. Tie iti trebuie timp sa intelegi ce vrei de la viata si asteptarile tale sunt high.
Deci bucura-te de ceea ce primesti, si cauta-ti implinirea in satisfactii profesionale.
Mai tirziu ai sa vezi tu cum este si cu cele de pe plan familiar.
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:36
De la: Ciresica, la data 2009-09-11 21:36:53Uite ca am avut rabdare sa citesc toate paginile.
Catfish mai ai nevoie de o parare?

Lasa lucrurile sa se intimple firesc si de la sine.
Tipul de 48 de ani cu nevasta si 3 copii e plictisit de aceasi nevasta (e tipic la barbati de virsta asta dupa 20 de ani de casnicie).Nu cred neaparat ca vrea o relatie stabila cu tine. Vrea doar divertisment, e in perioada cautarilor, isi traieste fanteziile ce le-a avut cu 20 de ani in urma dar cind din motive de cele mai multe ori financiare nu si le-a putut realiza.

Tu vezi-ti de viata ta (scoala, servici) si renunta la alcool ca iti schimba look-ul. Stii tu la ce ma refer. E una sa bei social un pahar sau doua si alta sa te faci manga din cauza de neimpliniri. Mai bine plingi, mergi la gym si loveste sacul de box si refuleaza-te in efort fizic epuizant. Ajuta!

Nu te gindi la casatorie cu el sau cu oricine altcineva acum. Tie iti trebuie timp sa intelegi ce vrei de la viata si asteptarile tale sunt high.
Deci bucura-te de ceea ce primesti, si cauta-ti implinirea in satisfactii profesionale.
Mai tirziu ai sa vezi tu cum este si cu cele de pe plan familiar.
ciresico cu rabdarea treci marea
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:25
..doamne, yania, cred ca o sa trec pe topicul cu nervozarile...Va rog pe toti - nu mai dati copy/paste...Pe forum asta inseamna ca inganati partenerii de discutie. Daca raspundeti la ceva de pe alta pagina, e sufiecient numele si data postarii. Please!
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:28
daria esti o mica mica egoista ce numai irina24 are voie , ce eu daca sunt cea mai mica nu am voie
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:32
Daria, lasa fata in pace ca mie mi-a placut sa-mi vad "intelepciunile" citate.

E ca sunt desteapta? Huh, huh?
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:34
daria..lamureste ma si pe mine alea de 30 sint la virsta a2a si alea de 40????io ce pui mei sint virsta a 3a????help,help!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:35
ciresico nu am avut intentia a te ingan, mia placut cum ai scris si ti-am spus ca , cu rabdarea treci marea nu a fost cu intentie rea
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:37
da, k la viteze nazirra stii??
a 1-a, a 2-a...si tot asa! nu cred sa mai intram noi pana'ntr'a 6
fleur_de_lis
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:37
da nazirro, nu stiai? peste 50 - gata, mumii
panty_C
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:37
Nazzira...hales-bules cu noi!

Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:38
bine ca te-ai desteptat la timp,ca altfel ce mai cita fata aia p'acilea?!?

ioi,auzi tu...
cica mie mi-a zis unu' nu demult cum ca as fi deja de varsta a 3-a...
si io i-am raspuns: auzi bade,nu vrai matale sa ma ajuti sa trec strada? ca daca mai raman mult pe trotuaru' asta pe care stai matale,sigur fac urticarie!
preciouss
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:39
helooou!!!!!!!sory..da io ma simt foarte tinara si nelinistita !!!!
cind nu ma uit in oglinda ,cind stau in picioare!!!!e drept ca atunci cind stau pe scaun prea mult ma cam doare spatele....da nu l bag in seama!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:41
Pretioaso minca-ti-as aluna ta, ca te pun coada mea de cireasa pe coada ta de extinct apa te ia!

Sherbetzel

Dariei ii e ciuda, Dariei ii e ciuda, nanananana!!!
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:42
..pai sa va traduc - 75-ul fu de parere ca cele de 30 de ani sunt de varsta a 3-a si nu au ce cata pe net... asa ca eu ma incadrez pe la a 4-5 a incolo..fiecare cu "epoca"ei
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:44
Daria, noi suntem de la Epoca de Aur, dar e nu stie ca e mica!
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:46
Cum am spus si mai devreme in ideea mea cu varsta nu am vrut sa jignesc pe nimeni am vrut doar sa fac pe cineva sa inteleaga ca nu avem aceleasi puncte de vedere si asta pt ca diferenta de ani intre noi este enorma. In rest nu am nimic de spus pt ca oricum nu ne intelegem.
ely75
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:54
http://www.youtube.com/watch?v=kdD52DAaFRs
pik_nik
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:09
superbaaaa!!!
blanca
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:13
http://www.youtube.com/watch?v=Np-LnAv815k
pik_nik
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:14
The sound of silence...


l_erika
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:19
http://www.youtube.com/watch?v=LOIjd0fBPX0&feature=related
pik_nik
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:27
spirit of nature...


sunt atat de trista
l_erika
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:31

Recomandari

Setari Cookie-uri