vreau sa divortez!!!

100.000 de euro.... pentru veniturile din romania e cam mult. Deci cam complicat sa plateasca: poate sa faca un credit si atunci doar schimba creditorul... sa zicem ca, daca isi achita ratele, nu ii vor rapi bancile copilul.
Foarte nasol cind se ajunge aici.
quasaria
Postat pe 19 Ianuarie 2013 12:19
Bravo, sa iti fie de bine.Viata ta abia de acum incepe cu adevarat.
garbo_11524
Postat pe 18 Februarie 2013 14:23
Noul Cod De Procedura Civil aduce modificari esentiale in ceea ce priveste modalitatea prin care se poate efectua desfacerea casatoriei. Noutatea consta in introducerea procedurii prealabile obligatorii de informare cu privire la avantajele medierii in caz de divort. Recomandarea normelor europene este ca divortul sa fie efectuat in totalitate la mediator, datorita avantajelor pe care procedura medierii le ofera. Concret, divortul la mediator dureaza mult mai putin decat divortul la judecatorie sau divortul la notariat, traumele psihice prin care sotii sau copiii trebuie sa treaca odata cu divortul sunt mult reduse prin divortul la mediator, ancheta psihosociala pentru incredintare minor nu se mai face cand divortul se efectueaza la mediator, divortul la mediator se realizeaza in biroul mediatorului in conditii de discretie si confidentialitate si, nu in ultimul rand, costurile divortului la mediator sunt mult mai mici decat celelalte modalitati de desfacere a casatoriei.

Cu toate acestea http://mediatorbucurestimustateanu.ro/medierea-obligatorie-in-caz-de-divort/
Mediator_Bucuresti_Mustateanu
Postat pe 18 Aprilie 2013 10:11

Cu alte cuvinte, v-ati comparat/ "cronometrat" cu primaria, judecatoria si ati ajuns la concluzia asta?

Cum -cum poate omul sa va aleaga pe voi cand el stie ca primaria l-a...."de buna voie si ne silit de nimeni".....semnati condica...da?? Ca ala ii bate-n poarta toata ziua, ca tribunalul ii forul legislativ legal cunoscut de el, care le desface casatoriile, imparte bunurile si trimite copilu' unde-i este locu'......cu tot "tacamu'"....?? eu asta nu inteleg nici daca-mi dai una


"Stiu ca ciupercile apar duipa ploaie dar unele sunt otravitoare." >:(
Fss_ssu
Postat pe 18 Aprilie 2013 12:28
Adica un divort la mediator costa mai putin de 40 de lei? Din cate stiu, costul minim la tribunal, atunci cand partile sunt de acord in toate privintele atat e
Andaro
Postat pe 18 Aprilie 2013 13:57
poti incerca mai usor prin mediere. fara sa ai batai de cap la divort, se face partajul amiabil si cu acordul va duceti la tribunal si semnati actele de divort. E mai mai rapid, mult mai simplu si mai putin costisitor.

Putem discuta mai multe prin telefon la 0748991097 sau la adresa de mail iulia.chiurtu@gmail.com
iulia_marinela
Postat pe 4 Octombrie 2013 13:09
LASA-NE NENE CU BALIVERNELE!!!
Green7
Postat pe 25 Mai 2014 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce unele posturi de tv refuza postatorii vechi? 16 De la: elodia 8 Aprilie 2010 19:01
divort 44 De la: garbo_455882 24 Decembrie 2016 18:11
pt femei de la un barbat 30 De la: garbo_8352 19 Aprilie 2013 15:26
Divort 5 De la: Gina_Giner_1 6 Martie 2016 12:58
Mi-am parasit sotul acum cateva luni,locuiesc 5 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 07:03
Setari Cookie-uri