Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie

De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:30:58
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:27:28Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este bun


rau maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:32
irinucooooooooo unde dai si unde crapa si de unde tasneste apa
yanyacharberet
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:34
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:32:07
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:30:58
De la: irina_24ro, la data 2009-09-25 15:27:28Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este
rau maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:35
da sa vezi tu yanyo unde iese cucuiul
eladaela
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:35
De la: yanyacharberet, la data 2009-09-25 15:34:53irinucooooooooo unde dai si unde crapa si de unde tasneste apa
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:37
las" ca i bine irinuco!!!!!fa nani la loc!!!!!o fost numa un vis!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:38
De la: nazirra, la data 2009-09-25 15:38:47las" ca i bine irinuco!!!!!fa nani la loc!!!!!o fost numa un vis!!!!!
Pai pijamalele se impart mai tarziu,nu acuma de ce vrei cumva sa scapi de mine? te simti cumva cu musca pe caciula?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:40
Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este
rau maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:44
nu iubita....io s musca!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:45
tovarasha irina...
mai draga!
dumitale ai cazut in cap de trei ori pe zi, de cand erai mica pana acum?

hmmm... da! asa se pare!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:51
De la: Nelu_Cotrocelu, la data 2009-09-25 15:51:15tovarasha irina...
mai draga!
dumitale ai cazut in cap de trei ori pe zi, de cand erai mica pana acum?

hmmm... da! asa se pare!
Nu domnule ranjila pe mine ma tin bine picioarele,adica ca sunt bine cu picioarele pe pamant si nu am cum sa cad in cap.Apropo frumoasa poza ai? Dragut esti.
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:54
las o bre nea nelu....la saraca nu i bine nici cum....
ca fomeile e toate curve....berbati e betivi si le bate pe fomeile curve....care e cu prieteni la berbati lor betivi curve....care inainte era prieteni....dupe care fura pormonelu....se face cremenali.....se omoara intre ei....intelegi ...nea nelu?????nu e bine in lumea lui irinuca nici fomeie...nici berbat.....are multe litere....care pasc....ea fluera...ca gigi....si se aduna ca oili....si de aia iese varza!!!!!!!!!"telegi mata??????hai ca poti nea nelu....ca nu i grele...bre.....cu stima ....o musculita ....cocosata
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:58
De la: snowflake, la data 2009-08-27 00:33:08n-am spus ca nu poate fi ca-n promotiile de sf. valentin. poate fi in multe feluri... unul din aceste minunate lucruri care il are omul e liberul arbitru: posibilitatea de a vedea totul cu ochii lui si de a se convinge de tot, de a invata din experientele altora sau nu... doar ca in ultima vreme, din lene sau pur si simplu din cauza unei grile comerciale agresive parem a fi tot mai putin ce vrem...

recunosc spre rusinea mea ca mi-am exprimat foarte ferm opiniile acolo unde trebuia sa las loc de discutii...

reluand: credeti ca exista idei preconcepute despre...
si daca da, asta e de bine sau de rau?

garbo004473
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:18
Raspunsul e da.Daca este de bine sau de rau, nimeni nu stie.Dar fiecare se poate inscrie pe Garbo si da acolo cu presupusul.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:52
Pai da oamelor le este frica sa lupte ca sa se schimbe pt ca le este frica ca nu o sa-i accepte ceilalti oameni.Pai ce nevoiaie aveti voi de oameniii fara credinta pt ca oricum nu va ajuta cu nimic.Pt ca oamenii fara credinta se aduna doar atunci cand este vorba de prostii dar atunci cand este vorba sa se ajute intre ei,nu stie cum sa o rupa la fuga.La fel si criminalii pe ei ii unesc rautatea de a face rau,dar pana la urma ajung sa se omoare intre ei.Ce nevoie ai tu daca nu o sa fii acceptat de altii pt ca automat ce vei incepe sa te schimbi gandirea ta va incepe sa se schimbe si tu vei iesi din turma.Nu o sa mai fii acceptat de oamenii necredinciosi,dar ce nevoie ai tu de oamenii necredinciosi? Oricum nu te ajuta cu nimic.Pt ca pe oamenii necredinciosii ii unesc doar prostiile si pacate dar ei nu se ajuta intre ei.Sincer mie nu imi pasa ca nu acceptata de oamenii fara credinta in Dumnezeu pt ca oricum nu ma ajuta cu nimic.Oamenii pacatosi umbla doar sa iti umble capul cu prostii ca sa iti mearga rau,pt ca de ajutat nici unul nu te ajuta.Ce nevoie am eu de ei?
Pt ca oricum sunt nefolositori si nu te poti baza pe ei.Sunt schimbatori precum vremea,azi este
rau maine este bun poate,azi nu te fura ca sa faca aparenta ca este corect,maine iti fura portofelul.Sincer la ce mi-ar folosi asemenea prieteni?
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:10
De la: nazirra, la data 2009-09-25 15:58:42las o bre nea nelu....la saraca nu i bine nici cum....
ca fomeile e toate curve....berbati e betivi si le bate pe fomeile curve....care e cu prieteni la berbati lor betivi curve....care inainte era prieteni....dupe care fura pormonelu....se face cremenali.....se omoara intre ei....intelegi ...nea nelu?????nu e bine in lumea lui irinuca nici fomeie...nici berbat.....are multe litere....care pasc....ea fluera...ca gigi....si se aduna ca oili....si de aia iese varza!!!!!!!!!"telegi mata??????hai ca poti nea nelu....ca nu i grele...bre.....cu stima ....o musculita ....cocosata
Eu nu am zis ca toate sunt curve,toti curvari.Dar exusta barbati fideli? Exista femei ce nu inseala? Exista oameni corecti? Cati sunt in Romania? Ca eu sincer nu am intalnit?. Barbati fideli,corecti,harnici.
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:12
Mai, tu cand ai sa te mariti si ai sa faci copii sa vorbesti.Pana atunci, termina-ti scoala aia de papagali pe care o urmezi si la care ai ramas repetenta in anul I.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:15
irinuco!!!!trezestete!!!!nu numai in romania....peste tot...in lume....
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:18
si ca sa nu mai ramaie repetenta si anul asta eu zic s-o duca mamita,mam' mare si tanti mita....s-o duca si sa o uite acolo
eladaela
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:18
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 17:15:58Mai, tu cand ai sa te mariti si ai sa faci copii sa vorbesti.Pana atunci, termina-ti scoala aia de papoagali pe care o urmezi si la care ai ramas repetenta in anul I.
Mai fratioare,eu nu fac nimica.Eu as putea sa ma castoresc dar nu vreau.pt ca consider ca daca nu esti legat de materie Dumnezeu isi poate mai bine sa isi faca lucrarea.Cum nu toti oamenii nu pot face ceea ce fac eu.Eu am ales asta si imi place ceea ce fac.Nu insemna ca daca esti credincios nu trebuie sa te casatoresti.Eu nu vreau sa ma castoresc,nu stiu cand cand o vrea Dumnezeu,dar mie imi place mai mult sa ii ajut pe oameni.Pt ca eu consider ca iubirea lui Dumnezeu este mai importanta decat placerile trecatoare alaturi de un barbat.Si apoi daca o fii sa ma castoresc vreau tot un barbat care sa fie cu inima in Dumnezeu.Pt ca nu am de gand sa ma castoresc cu un barbat pacatos,schimbator ca vremea.
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:21
Asa ar trebui.Totusi trebuie sa stii ca Dumnezeu, ne da o lectie prin prezenta ei.Daca o intelegi esti o Doamna desteapta.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:21
De la: nazirra, la data 2009-09-25 17:18:35irinuco!!!!trezestete!!!!nu numai in romania....peste tot...in lume....
Pai numai oamenii care au credinta sunt corecti.Dar acei oameni sunt putini,si de asta sunt mici si ti se par ca si cum nu ar exista.Dar decat companie gresita mai bine lipsa asa am liniste.
irina_24ro
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:23
Optiunea iti apartine.De ce nu cauti tu insa niste prieteni care sa aiba aceleasi preocupari ca ale tale si sa te simti bine acolo?Sunt destule site-uri religioase, unde poti vorbi aceeasi limba cu prietenii tai.Desi consideri lumea ca fiind pacatoasa, te porti ca musca aceea sacaitoare, care se aseaza cand nu te astepti, pe cele mai ciudate lucruri.Ar trebui sa inveti lectia dragostei, pentru ca nu o cunosti.Daca ai citit Cantarea Cantarilor, ai inteles ca Solomon, a putut sa scrie un imn iubitei sale Sunamita sau Sulamita, fata lui Faraon si in acelasi timp a ridicat si un templu lui Dumnezeu.Cine te impiedica sa gasesti cele doua mari iubiri in inima ta?
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:38
boierule...de ce nu-ti masuri timpul mai cu folos,aducand din condei viersuri bucuratoare de suflet?

nu-i pacat sa-ti pierzi cumpatul cu zalude de aiestea?
preciouss
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:44
Superb exemplu, Ioane. Dar cati il inteleg?
sora_ilsi
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:44
O sora Ilsi, mai usor este sa judecam pe altii decat sa privim in inimele noastre.Dragostea este un dar pe care omul il face celui de langa el.Irinuca nu intelege, ca daca Dumnezeu ne iubeste, noi trebuie sa Il iubim pe El, calcand in picioare tot se afla in jurul nostru sau intre noi si El.Dumnezeu spune altceva:"Daca voi ma iubiti pe mine asa cum va iubesc Eu pe voi, demonstrati acest lucru, invatand sa va iubiti intre voi.Daca veti face acest lucru, inseamna ca ati invatat lectia Mea de iubire".
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:58
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 17:38:12Optiunea iti apartine.De ce nu cauti tu insa niste prieteni care sa aiba aceleasi preocupari ca ale tale si sa te simti bine acolo?Sunt destule site-uri religioase, unde poti vorbi aceeasi limba cu prietenii tai.Desi consideri lumea ca fiind pacatoasa, te porti ca musca aceea sacaitoare, care se aseaza cand nu te astepti, pe cele mai ciudate lucruri.Ar trebui sa inveti lectia dragostei, pentru ca nu o cunosti.Daca ai citit Cantarea Cantarilor, ai inteles ca Solomon, a putut sa scrie un imn iubitei sale Sunamita sau Sulamita, fata lui Faraon si in acelasi timp a ridicat si un templu lui Dumnezeu.Cine te impiedica sa gasesti cele doua mari iubiri in inima ta?
Pai cui ii plac femeile neserioase? Dar la femei le plac barbatii neseriosi? Atunci cand un barbat zice ca nu ii plac femeile serioase,isi bate joc de voi.Pt ca stiti voi ca barbatii invata femeile doar lucruri in favoatea lor,care ii convin lui,apoi daca ii merge rade de femeia ca este proasta si mai poveste si la baieti ce a facut cu ea.Barbatilor le plac femeile serioase si hotaratecare stiu ce vor de la viata.PT ca ei nu depun suflet pt o femeie neserioasa.O femeie neserioasa pt un barbat este o jucare pt el ca sa se descarce sexual.Dar nu pune suflet cu o femeie neserioasa,de asta barbatul inseala femeia si face misto din ele.Voi chiar nu intelegeti? Nu va mai luati dupa ei ca barbatii sunt rai si smecheri,nu au pic de umanitate in ei.
irina24
Postat pe 26 Septembrie 2009 00:29
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 17:38:12Optiunea iti apartine.De ce nu cauti tu insa niste prieteni care sa aiba aceleasi preocupari ca ale tale si sa te simti bine acolo?Sunt destule site-uri religioase, unde poti vorbi aceeasi limba cu prietenii tai.Desi consideri lumea ca fiind pacatoasa, te porti ca musca aceea sacaitoare, care se aseaza cand nu te astepti, pe cele mai ciudate lucruri.Ar trebui sa inveti lectia dragostei, pentru ca nu o cunosti.Daca ai citit Cantarea Cantarilor, ai inteles ca Solomon, a putut sa scrie un imn iubitei sale Sunamita sau Sulamita, fata lui Faraon si in acelasi timp a ridicat si un templu lui Dumnezeu.Cine te impiedica sa gasesti cele doua mari iubiri in inima ta?
Pai cui ii plac femeile neserioase? Dar la femei le plac barbatii neseriosi? Atunci cand un barbat zice ca nu ii plac femeile serioase,isi bate joc de voi.Pt ca stiti voi ca barbatii invata femeile doar lucruri in favoatea lor,care ii convin lui,apoi daca ii merge rade de femeia ca este proasta si mai poveste si la baieti ce a facut cu ea.Barbatilor le plac femeile serioase si hotaratecare stiu ce vor de la viata.PT ca ei nu depun suflet pt o femeie neserioasa.O femeie neserioasa pt un barbat este o jucare pt el ca sa se descarce sexual.Dar nu pune suflet cu o femeie neserioasa,de asta barbatul inseala femeia si face misto din ele.Voi chiar nu intelegeti? Nu va mai luati dupa ei ca barbatii sunt rai si smecheri,nu au pic de umanitate in ei.
irina24
Postat pe 26 Septembrie 2009 00:29
De la: irina24, la data 2009-09-26 00:29:13
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 17:38:12Optiunea iti apartine.De ce nu cauti tu insa niste prieteni care sa aiba aceleasi preocupari ca ale tale si sa te simti bine acolo?Sunt destule site-uri religioase, unde poti vorbi aceeasi limba cu prietenii tai.Desi consideri lumea ca fiind pacatoasa, te porti ca musca aceea sacaitoare, care se aseaza cand nu te astepti, pe cele mai ciudate lucruri.Ar trebui sa inveti lectia dragostei, pentru ca nu o cunosti.Daca ai citit Cantarea Cantarilor, ai inteles ca Solomon, a putut sa scrie un imn iubitei sale Sunamita sau Sulamita, fata lui Faraon si in acelasi timp a ridicat si un templu lui Dumnezeu.Cine te impiedica sa gasesti cele doua mari iubiri in inima ta?
Pai cui ii plac femeile neserioase? Dar la femei le plac barbatii neseriosi? Atunci cand un barbat zice ca nu ii plac femeile serioase,isi bate joc de voi.Pt ca stiti voi ca barbatii invata femeile doar lucruri in favoatea lor,care ii convin lui,apoi daca ii merge rade de femeia ca este proasta si mai poveste si la baieti ce a facut cu ea.Barbatilor le plac femeile serioase si hotaratecare stiu ce vor de la viata.PT ca ei nu depun suflet pt o femeie neserioasa.O femeie neserioasa pt un barbat este o jucare pt el ca sa se descarce sexual.Dar nu pune suflet cu o femeie neserioasa,de asta barbatul inseala femeia si face misto din ele.Voi chiar nu intelegeti? Nu va mai luati dupa ei ca barbatii sunt rai si smecheri,nu au pic de umanitate in ei.
Mai bine fac rau la femei decat sa se schimbe,oamenii sunt foarte rai,toti vor oameni buni dar nimeni nu se straduie sa se comporte omeneste cu aproapele lui,doar judeca si judeca si se razbuna.
irina24
Postat pe 26 Septembrie 2009 00:31
De la: irina24, la data 2009-09-26 00:31:48
De la: irina24, la data 2009-09-26 00:29:13
De la: Ioana007, la data 2009-09-25 17:38:12Optiunea iti apartine.De ce nu cauti tu insa niste prieteni care sa aiba aceleasi preocupari ca ale tale si sa te simti bine acolo?Sunt destule site-uri religioase, unde poti vorbi aceeasi limba cu prietenii tai.Desi consideri lumea ca fiind pacatoasa, te porti ca musca aceea sacaitoare, care se aseaza cand nu te astepti, pe cele mai ciudate lucruri.Ar trebui sa inveti lectia dragostei, pentru ca nu o cunosti.Daca ai citit Cantarea Cantarilor, ai inteles ca Solomon, a putut sa scrie un imn iubitei sale Sunamita sau Sulamita, fata lui Faraon si in acelasi timp a ridicat si un templu lui Dumnezeu.Cine te impiedica sa gasesti cele doua mari iubiri in inima ta?
Pai cui ii plac femeile neserioase? Dar la femei le plac barbatii neseriosi? Atunci cand un barbat zice ca nu ii plac femeile serioase,isi bate joc de voi.Pt ca stiti voi ca barbatii invata femeile doar lucruri in favoatea lor,care ii convin lui,apoi daca ii merge rade de femeia ca este proasta si mai povesteste si la baieti ce a facut cu ea.Barbatilor le plac femeile serioase si hotaratecare stiu ce vor de la viata.PT ca ei nu depun suflet pt o femeie neserioasa.O femeie neserioasa pt un barbat este o jucare pt el ca sa se descarce sexual.Dar nu pune suflet cu o femeie neserioasa,de asta barbatul inseala femeia si face misto din ele.Voi chiar nu intelegeti? Nu va mai luati dupa ei ca barbatii sunt rai si smecheri,nu au pic de umanitate in ei.
Mai bine fac rau la femei decat sa se schimbe,oamenii sunt foarte rai,toti vor oameni buni dar nimeni nu se straduie sa se comporte omeneste cu aproapele lui,doar judeca si judeca si se razbuna.
irina24
Postat pe 26 Septembrie 2009 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul meu prefera sa faca alceva decat sa facem sex 58 De la: garbo264724 8 Septembrie 2015 13:02
De ce sunt barbatii atat de ciudati? 102 De la: stms10 19 Octombrie 2011 02:12
Ce parere aveti ? ... 85 De la: Ela91garbo 28 Februarie 2013 18:28
Distanta 5 De la: ufishor 29 Ianuarie 2011 12:37
Casatorie religii diferite 18 De la: garbo_473806 11 Septembrie 2017 19:42
Setari Cookie-uri