cuvinte care dor ..

Stii ce ma doare cel mai mult?Ca te-ai intors si ai readus in prezent trecutulMa doare ca inca si azi mai sunt rani ce inca dorfarame de tacere rasfrante in ochii tai,franturi de amintiri,clipe sfioase se aprind in mine,le simt in toata fiinta mea,le simt si doarelacrimile nu pot sterge amintirea ta,lacrimile nu pot infrange durerea,lacrimile nu ma mai pot alinaMi-a mai ramas doar tristetea in care ma pot ascunde,mi-a mai ramas doar o masca pe care zi de zi sunt nevoita sa o port,mi-a mai ramas doar minciuna asta ingrozitoare numita viata pe care zi de zi o amdoar singuratatea care ma insoteste zi de zi,doar cenusa viselor pe care altadata le credeam sfinteSunt nopti in care nu dormsunt nopti in care ma rog sa uit,ma rog sa dispara tot ce-i negru in viata mea,ma rog ca tu sa imi parasesti inimaTe-am uitat,dar stii care e ironia vietii mele?Ca inca te mai simt,ca inca imi persisti in minteSi stii ce doare cel mai tare?Ca inca mai ai puterea sa ma ranestie ciudat,nu?StiuSunt prinsa intr-un moment si oricat de mult as incerca sa evadez,nu potma simt la pamant,ma simt fara putere,fara vointa,ma simtgoalanu mai pot lupta cu tine,ma dau batuta

Sunt zile in care inca mai aud ecoul pasilor tai,sunt zile in care inca mai aud cuvintele pe care ultima data mi le-ai zis,sunt zile in care inca mai simt mainile tale cum imi stergeau lacrimile,sunt zile in care inca iti mai aud vocea spunandu-mi ca o sa uit,ca viata merge inainte,ca o sa mai iubescSunt zile pline de durere,clipe care ma trezesc la realitate,care ma smulg din lumea in care ma pierd visand,sunt clipe care ma fac sa imi infrunt iadul,un iad pe care il traiesc multumita tie,multumita dorintei tale de libertatecand ai plecat,ai luat cu tine si zambetul meu,ai luat cu tine sice era mai frumos din mine,mi-ai luat fericiream-ai lasat intr-o lume de durere,intr-o lume plina de fiare,o lume care nu iartanu m-a iertat nici pe mine desi am implorat,desi m-am rugatnu a fost de ajunsam platit cu sufletul meu iubirea pe care am trait-oCum poti avea curajul sa ma privesti in ochi si sa imi spui sa uit ce a fost rau?Cum poti sa imi spui ca NOI nu a murit niciodata,ca NOI va fi mereu?Cum poti?Azi sunt doar eu,NOI nu mai existaAzi,desi am aripile frante,ma simt puternica,azi ma simt liberaIeri ti-as fi daruit si viata mea daca stiam ca asta te face fericitAzi nu mai fac astaTe doare sa stii asta?Te doare nepasarea pe care o vezi in ochii mei,te doare ca nu te mai privesc cum te priveam candva?Si pe mine m-a durut tradarea ta,si pe mine m-a durut ca ai plecat si nu te-ai gandit nicio clipa la suferinta pe care ai lasat-o in urma taAzi,mie nu-mi pasa
Ti-e greu sa vezi ca mi-am continuat viata desi inca mai am rani care dor?Adu-ti aminte ca tu mi-ai zis ca viata merge inainte si fara tine.ti-am ascultat sfatul
catalina90
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:35
I nisipuri,cu capul,ne bagam ca doi struti,
Ne trimitem pe unde,mii de semne de dor,
si alegem din visuri doar cele ce mor..
Despre nopti si de stele,nu vreau sa mai vorbesc..
Te invalui in ele,intr-un templu grecesc..

Ca sa fim tu si eu,
Un BA NU si un BA DA
Doar in vise
Putem evada!

elisabeta_boia
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:43
Betty, pune poezia la stangace!
Axl_22
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:45
De la: Axl_22, la data 2011-11-03 18:45:32Betty, pune poezia la stangace!

OK,dar mai am ceva de "lucrat" la ea...
elisabeta_boia
Postat pe 3 Noiembrie 2011 20:11
Tu vii aicea singura si-nvinsa?
Grai Cel Vrednic, Nevazutul Tata.
Tu fugi, de teama sa nu fii atinsa?
Dar cand s-a stins Lumina-adevarata?

De te-am trimis in lumile-nvrajbite,
Nu te-am chemat cu pumnii stransi si goi,
Ca pe-un manunchi de Raze impletite,
Eu te-asteptam s-aduci pe toti la Noi!

Plangand stinghera si tremuratoare,
C-ai fost infranta, vii sa-mi dai de stire?
Nu te primesc saraca si datoare!
Cui ai lasat bogata Mostenire?

Mergand spre raza, jos ingenunchiata
I-a sarutat obrajii amandoi.
Copila mea, fii binecuvantata!
I-ati deci puteri si-ntoarcete-napoi!

Si chiar de-ar fi ca sterpul bulz de tina,
Sa-l paraseasca Ostile Ceresti,
Tu sa ramai! Caci tu esti doar Lumina
Si nu traiesti, decat cand stralucesti!

(Fragment din poazia Batea la poarta cerului o raza, V. Voiculescu)
angi_angi
Postat pe 13 Noiembrie 2011 09:29
Mda...
Cuvinte care dor...
Sunt atat de multe si atat de diferit percepute de fiecare dintre noi, incat nicio insiruire nu le-ar epuiza prea curand.

Dar sunt si cuvinte a caror NEROSTIRE doare.
Pentru ca, desi poate parea absurd, si tacerea, uneori, e dureroasa.
Atunci cand se lasa o liniste apasatoare, te vezi jucand intr-un film in care protagonist e mobilierul. Si vrei mai mult. Mult mai mult. In sens contrar.

In fine, e un punct de vedere...

,,Tacerea e cea mai rea, caci toate adevarurile ce n-au fost rostite se-nvenineaza.''
Nietzsche

nathalie
Postat pe 13 Noiembrie 2011 13:10
Ai mare dreptate,Nathalie! Aici merge bine "SI TACEREA E UN RASPUNS!"
elisabeta_boia
Postat pe 13 Noiembrie 2011 22:09
Betty,
nathalie
Postat pe 13 Noiembrie 2011 22:14
tacerea e un raspuns bun,
atunci cand vrei sa cotonogesti zdravan pe cineva....:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2011 22:18
,,Tacerea e cea mai rea, caci toate adevarurile ce n-au fost rostite se-nvenineaza.'' foarte frumos ..si o situatie reala!:)
w_Dreamer
Postat pe 14 Noiembrie 2011 17:10
exista si cuvinte care vindeca.....important este sa gandesti pozitiv.cand cauti un vindecator,uita/te mai intai in oglinda caci tu esti vindecatorul .
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 18:09
http://www.youtube.com/watch?v=4r6-USLYsbA
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Noiembrie 2011 06:53
Cuvantul este, poate, cea mai puternica arma din lume, un cuvant bun pretuieste de multe ori mai mult decat aurul, iar vorba rea ne loveste mai rau decat o piatra...Daca nu am avea cuvintele...nu am avea nimic...am fi nimic...

Cuvıntul este prietenul nostru pına il rostim, apoi, poate deveni ori arma, ori dusmanul nostru...

doinaelena
Postat pe 18 Noiembrie 2011 15:45
ce ne raneste mai rau ca despartirea...e cea mai rea experienta.
aminteste-ti insa cat de mult te iubeste dzeu.
o matusa de-a mea zicea ca nu merita sa sufere o femeie dupa un barbat,si nici barbatul dupa o femeie.
cine reuseste sa treca,peste astas,devine foarte puternic.
chiar daca m-as fi despartit,nu as fi regretat ca a fost.
merita sa iubesti,oricare arfi rezultatul.
daniilia
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:08
Tacerea doare, cuvintele dor........
"Dar cuvintele sunt lacrimile celor ce ar fi voit asa de mult sa planga si n-au putut"
(Lucian Blaga)
garbo105616
Postat pe 20 Noiembrie 2011 21:12
Da mare dreptate ave ti dor cuvintele insa totul trece iar durerea nu trece niciodata ..,,,,doar te obisnuiesti cu ea,,, spun asta din experienta vietii mele.Important e ca ai putere sa mergi mai departe si sa spui STOP Noi femeile ne lasam ades umilite,dar consider ca nu merita daca am avea 2 vieti da o iei pe cealalta in caz de,, dar nu avem una pe care trebuie sa o pretuim e greu e f greu sa o iei dela inceput dar va spun eu MERITA felicitari pentru postare am lacrimat dar i ti doresc multa fericire si succes!
garbo245338
Postat pe 21 Noiembrie 2011 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt prea mica!!!!!!! 23 De la: yanyacharberet 18 Ianuarie 2010 15:33
povestea mea trista- SOS 81 De la: garbo206316 21 Iunie 2011 09:01
as vrea sa-mi salvez casnicia 135 De la: cory_emy 6 Octombrie 2011 10:56
Cum am reusit eu sa trec peste o mare deceptie. 3 De la: Celleste_ 6 Aprilie 2010 11:42
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
Setari Cookie-uri