se mai poate reveni

De mult sunt pe aici dar niciodata nu am postat pana acum,am citit si am tras concluzii pt mine, asta ca o paranteza.
Acum vreau sa va zic povestea mea poate ma puteti ajuta sa ma clarific. Am o relatie de doi ani, de fapt am avut pentru ca de 3 saptamani nu mai suntem impreuna.Pentru mine era baiatul ideal din multe puncte de vedere. Dupa cateva luni de relatie ne-am mutat impreuna totul era oki pana la un punct cand vazand ca el nu pune problema casatoriei am pus-o eu.Atunci el a zis ca nu-i timpul deoarece nu-s bani,ca vrea sa termine casa (deoarece stateam in apartamentul familiei mele si desi nu eram deranjati decat 1 data pe an de venirea maicamii pt o scurta perioada de timp)si mii de alte motive care nu aveau prea mare importanta.Eu sunt de conceptie ca relatiile lungi ajung sa nu se mai finalizeze cu o familie, plus ca el era persoana cu care voiam o familie .Nu am putut sa trec peste acest refuz al casatoriei si de atunci au inceput certurile desi am incercat din rasputeri sa tec peste.Certuri care au mai dus de doua ori la despartire pentru 2 -3 zile.Acum sentimentul meu fata de el e f confuz.Cand simt ca nu pot fara el, imi e dor de el , cand simt ca nimic nu se mai poate lega odata ce s-au intamplat atatea si s-au spus prea multe.ce parere aveti o sa pot trece peste problemele dintre noi si sa refacem relatia?
multumesc iar daca v-am deranjat va rog sa nu bagati in seama subiectul.ms

Postat pe 11 Mai 2010 15:49
nu inteleg un lucru te simti mai iubita daca ai niste acte in mana care arata ca e casatorit cu tn?sincer..sunt niste hartii..important e sa va iubiti,sa fiti fericiti.il inteleg si pe el ca na poate isi doreste sa aiba casa lui proprie e normal sa se gandeasca la viitor.si poate nu se simte inca pregatit de casatorie stii ca in general barbatii sunt cam speriati de acte


parerea mea este ca nu trebuie sa dai mare importanta unor acte.daca est isigura ca te iubeste si ca il iubesti nu il lasa.
ronny_grati
Postat pe 11 Mai 2010 21:41
nu actele propriu-zis ma fac sa ma simt mai iubita, dar imi doresc un copil.simt ca e persoana cu care vreau sa fiu o viata.cunosc cateva relatii in care au fost impreuna ani de zile 7,8,10 si pana la urma au ajuns sa se desparta, iar daca exista o familie in adevaratul sens al cuvantului sigur se mai gandeau odata.in schimb la mine refuzul asta imi da de gandit,inseamna ca nu ma considera persoana super potrivita pentru el,nu ma iubeste indeajuns incat sa ma faca sotia lui.daca ma iubea f mult ma considera femeia lui pentru viata intreaga si nu i-l mai impedica nimic sa ne casatorim.iar eu i-l iubesc enorm numai ca acum sunt dezamagita(nu stiu daca o sa-mi treaca sentimentul asta de dezamagire!?) in schimb de cand cu certurile nu ma mai simt iubita.:(.ms pt sfat.
dalla17
Postat pe 11 Mai 2010 22:55
care acte??!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:56
De la: , la data 2010-05-11 15:49:54De mult sunt pe aici dar niciodata nu am postat pana acum,am citit si am tras concluzii pt mine, asta ca o paranteza.
Acum vreau sa va zic povestea mea poate ma puteti ajuta sa ma clarific. Am o relatie de doi ani, de fapt am avut pentru ca de 3 saptamani nu mai suntem impreuna.Pentru mine era baiatul ideal din multe puncte de vedere. Dupa cateva luni de relatie ne-am mutat impreuna totul era oki pana la un punct cand vazand ca el nu pune problema casatoriei am pus-o eu.Atunci el a zis ca nu-i timpul deoarece nu-s bani,ca vrea sa termine casa (deoarece stateam in apartamentul familiei mele si desi nu eram deranjati decat 1 data pe an de venirea maicamii pt o scurta perioada de timp)si mii de alte motive care nu aveau prea mare importanta.Eu sunt de conceptie ca relatiile lungi ajung sa nu se mai finalizeze cu o familie, plus ca el era persoana cu care voiam o familie .Nu am putut sa trec peste acest refuz al casatoriei si de atunci au inceput certurile desi am incercat din rasputeri sa tec peste.Certuri care au mai dus de doua ori la despartire pentru 2 -3 zile.Acum sentimentul meu fata de el e f confuz.Cand simt ca nu pot fara el, imi e dor de el , cand simt ca nimic nu se mai poate lega odata ce s-au intamplat atatea si s-au spus prea multe.ce parere aveti o sa pot trece peste problemele dintre noi si sa refacem relatia?
multumesc iar daca v-am deranjat va rog sa nu bagati in seama subiectul.ms
Nu stiu ce sa zic...Si eu am fost de principiul asta..Si nu mi-a placut sa ma incurc cu persoane care nu vroiau nimic serios....Este frumos sa cunosti un baiat care vrea sa intemeieze o familie...Si sa te uiti sa iaba si o situatie acceptabila ca sa o poata si intretine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:58
nu suntem bogati dar nici nu ne taraim de pe o zi pe alta.fiecare are o firma micuta,ne descurcam.nici macar inelul nu mi la dat.de ce ?
toate chestiile astea ridica un semn de intrebare?
a avut o suma frumusica de bani si a preferat sa-si puna centrala in casa la el si la tatal lui.toate motivele pt care a zzis el sa mai asteptam nu sunt intemeiate.sincer eu cred ca totul e pierdut.nu pot sa uit, dar totusi i l iubesc, in sufletul meu se duce o lupta care nu stiu unde ma va duce pe mine.ms mult de mesaje.
dalla17
Postat pe 11 Mai 2010 23:30
Nu va mai grabiti la maritat.
Doara
Postat pe 12 Mai 2010 05:58
te inteleg perfect...eu sunt intr-o reltie de 5 ani si 4 luni si imi doresc enorm sa formam o familie...nu e vb ca nu isi doreste acelasi lucru,dar spera ca intr-o zi ne vom putea construi o casa si ala va fi momentul in care trebuie s afacem pasul cel mare...intre timp,banii pe care ii castiga,ii da familiei,sa-si termine de renovat si ridicat etaj la casa..mai are 2 frati,iar el nu este favoritul familiei,deci posibilitatea ca acea casa sa -i ramana lui,este din start exclusa.daca incerc sa ii arat realitatea,spune ca vreau sa il indepartez de ai lui!nu stiu ce finalitate va avea relatia noastra,ca deja s-a complicat totul prea mult....stiu cum e sa-ti fie dor de el,sa-l cauti si sa nu te obisnuiesti cu ideea ca poate e mai bine sa sde sfarseasca.te sfatuiesc sa porti o disctuie extrem de serioasa cu el,pt ca asta am si eu de gand,in momentul in care revine in tara!comunicarea e f importanta,dar la mine nu a fost f eficienta,pt ca ii fac multe reprosuri,fapt care il indeparteaza....incercati sa vedeti ce va doriti cu adevarat amandoi,iar daca constatati ca doriti sa mergeti in aceeasi directie,nu ezitati stabiliti ce are fiecare de facut ca sa fie bine....ti-am spus povestea mea,ca sa vezi ca exista si relatii mai lungi care trec prin acelasi lucru,deci nu esti singura!!!iti doresc mult succes..astept vesti bune!
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 15:57
ms mult pentru sfat.o sa-ti dau un exemplu referitor la casa; 2 prieteni au facut nunta si urmau sa faca un copil dar au zis ca nu au casa si mai asteapta(statau in casa lu'sorsa care nu mai vine in tara)au asteptat ani de zile iar casa nu au mai reusit sa faca, si totusi a venit copilul(dupa vreo 4-5 ani de la casatorie) care acum are 6 ani iar prietenii mei tot nu si-au luat casa(desi au vandut niste pamanturi au serv bunute dar nu le ajung banii); dar partea cea mai amuzanta ca ar mai vrea un copil dar nu au casa-aceeasi greseala .iar in ceea ce priveste relatia mea deja e prea tarziu.ne-am despartit acum o luna si o saptamana, iar el mi-a respectat dorinta "daca u iti doresti sa ne despartim ne despartim".eu m-am obisnuit cu ideea plus sunt constienta ca nimic nu se mai poate face,imi e dor de el dar va trece.oricum sigur nu as fi putut trece peste anumite chestii. iti doresc mult succes cu iubitul tau si sa dea Domnul sa realizeze ce e cu adevarat mai important
dalla17
Postat pe 24 Mai 2010 15:06
Pai ce sa va fac fetelor daca va oferiti barbatilor,,mergeti acasa la ei si le faceti toate poftele..Apoi ce dorinta spre casatorie sa mai aiba barbatii daca voi femeile le oferiti tot cdea ce vor...Daca o femeie se culca cu un barbat inainte de casatorie,,,trebuie sa astepte ani de zile pana ii ceruta de nevasta...Asa ca daca nu ii dai barbatului,ceea ce vrea,,se roaga el de tine ca sa ii fii nevasta.... Asa ca tu ca femeie trebuie sa impui regulile..Ca doar de asta se spune,barbatul este capul..Femeia gatul..Barbatul fiind capul,are primul cuvant de spus..Si femeia fiind gatul are ultimul cuvant de spus.Daca ii desteapta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 14:07
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-26 14:07:51 Pai ce sa va fac fetelor daca va oferiti barbatilor,,mergeti acasa la ei si le faceti toate poftele..Apoi ce dorinta spre casatorie sa mai aiba barbatii daca voi femeile le oferiti tot cdea ce vor...Daca o femeie se culca cu un barbat inainte de casatorie,,,trebuie sa astepte ani de zile pana ii ceruta de nevasta...Asa ca daca nu ii dai barbatului,ceea ce vrea,,se roaga el de tine ca sa ii fii nevasta.... Asa ca tu ca femeie trebuie sa impui regulile..Ca doar de asta se spune,barbatul este capul..Femeia gatul..Barbatul fiind capul,are primul cuvant de spus..Si femeia fiind gatul are ultimul cuvant de spus.Daca ii desteapta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
b 8 De la: loredanalore 20 Aprilie 2012 18:04
Barbatii sunt rai sau prost intelesi? 15 De la: quasaria 4 Ianuarie 2011 15:30
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
singuratate in doi 35 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
iubire fara sex 53 De la: mady 20 August 2009 01:49
Setari Cookie-uri