se poate ierta infidelitatea?

ups!
ca-mi erau foarfecele cu totul si cu totul intamplator in mana...

alea mari,de gradina..
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:59
fata mea eu sunt inselata de 5 ani cu prietena mea buna,si am o relatie de 20 de ani cu EL ....sincer astia nu si revin niciodata ....spun numai minciuni ...ca tu esti cea mai ...dar de fapt ei sunt niste lasi si daca esti tanara crede ma ai viata inainte vei gasi barbatul pe care l doresti ...succes si bafta
garbo039090
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:01
te rog incearca sa nu mai suferi si sa te gandesti ce fel de barbat iti doresti si vei gasi ceea ce vrei ,,,,lasa l dracului si gaseste un grec frumos cu care sa te distrezi ....si uita si mai ales iarta ca doar asa vei fi fericita ...cand vei ierta vei gasi barbatul pe care l doresti
garbo039090
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:04
De la: garbo039090, la data 2009-09-19 20:01:24fata mea eu sunt inselata de 5 ani cu prietena mea buna,si am o relatie de 20 de ani cu EL ....sincer astia nu si revin niciodata ....spun numai minciuni ...ca tu esti cea mai ...dar de fapt ei sunt niste lasi si daca esti tanara crede ma ai viata inainte vei gasi barbatul pe care l doresti ...succes si bafta


iarta-ma ca te intreb...dc mai stai cu el?...si daca e prietena ta "cea mai buna"...dc ii permiti sa-ti faca asta?
Ines
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:15
macar stie cu cine i-o face, ca in familie
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:18
mai daa..bunaaa...buna prietena ai...sevede ca sunt transmisibile gusturile astea off...
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:20
Depinde de infidelitate;....intr-o situatie ca a ta....depinde doar de tine si de ceea ce simti tu...dk il ierti sau nu....dk merita inca o sansa sau nu...Nu te poti lua dupa ce spune lumea....ci trebuie sa faci cum iti dicteaza atat inima cat si mintea...Trebuie sa stii sigur dk poti sau nu trece peste asta...pt ca e posibil sa va impacati si sa va faceti mai mult rau.... avand in vedere firea ta posesiva...lipsa de incredere...etc....

Eu una de exemplu nu am putut trece peste...desi eram de 5 ani impreuna....Daca faci acest compromis o data....el o sa ramana cu convingerea ca o sa-l poti face toata viata....si ce rost are atunci...???..
Mai bine iti iei o pauza...si vezi cum va fi viata ta..fara el....e foarte posibil sa descoperi ca te simti minunat....eu una asa ma simt acum...Poti descoperi ca exista alti 20 de baieti care iti pot oferi mai mult decat a fost in stare acest individ.....dar eu sunt de felul meu mai practica...
Asa cum ti-am spus...decizia iti apartine in exclusivitate...si nu poti lasa pe altcine sa hotarasca pt tine..
Bafta!
lore_dana70
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:48
lasa-l acum..stiu ca e foarte greu..iti vine sa musti peretii, dar nu vei putea trece peste asta niciodata..chiar daca pe moment nu te gandesti pt ca il iubesti foarte mult..va veni o perioada in care te vei gandi intruna...asa e facut...sa se duca si daca ai o personalitate atat de puternica..nu poti sa treci peste asta!
valentinapoterasu
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:51
multa prostie pe lumea asta!
deer
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:09
:sml-happy0065 :PUTETI DEPASI MOMENTUL.... daca faceti AMANDOI tot ce va sta in putinta pentru a REINVIA PASIUNEA...care a fost intre voi. Recastigati-va unul altuia INCREDEREA si, bineinteles, NU MAI CALCATI STRAMB daca vreti ca iubirea voastra sa reziste PANA LA ADINCI BATRANETI.........
MULT SUCCES !!!.......
sophia1971
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:40
Draga mea, du-te fara sa te uiti in urma ta. Crezi ca daca ii mai acorzi o sansa nu o sa mai faca? Te inseli amarnic. E crud ceea ce-ti spun dar atat de adevarat!Cel mai bine du-te pe drumul tau, cauta pe altcineva...cui pe cui se scoate.
De ce iti spun asta? Pentru ca si eu mi-am pierdut timpul asteptand pe unul care avea creierul intre picioare. Mi-am pierdut timpul asteptand si acordand sanse peste sanse.
garbo007046
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:42
Lasa.l sa te caute el..nu fa tu pasul asta..e randul lui sa.i pese...atunci o sansa mai merge.
Dar dak va mai calca stramb in urmatorul an, nu astepta 3 ani sau 5 ani de relatie, direct ia.ti adio. Nu se merita sa pierzi 3-4 ani din viata cu oameni care nu au ganduri "hotarate" fatza de tine, anii aia nu ti.i mai da nimeni inapoi.
smileforme_isa
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:53
sincer parerea mea e ca mai bn te-ai desparti d el....iti sp din proprie exoerienta k dupa c a facut-o o data sigur o s-o mai faca si d alte ori......bineinteles e alegerea ta si u stii cel mai bn c e pt u
garbo044783
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:57
De la: smileforme_isa, la data 2009-09-19 21:53:10
Dar dak va mai calca stramb in urmatorul an, nu astepta 3 ani sau 5 ani de relatie, direct ia.ti adio. Nu se merita sa pierzi 3-4 ani din viata cu oameni care nu au ganduri "hotarate" fatza de tine, anii aia nu ti.i mai da nimeni inapoi.


matematica asta... cre'ca de la nu mai citesc bine: daca mai calca strimb in urmatorul an ia-ti adio mai repede de 3 sau 5 ani... asa... si daca nu? Si de ce pierzi 4-5? 3 sau 4? Sua 5?

Si daca mai calca strimb peste doi ani? Mai repede de 10? Sau la intervale mai mari nu se pune?
quasaria
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:55
panty_C
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:57
mdaa..eu zic sa faci ce simti tu ...poate o sa fie bine..si eu am trecut printr`o sit ca a ta ,tot in aceasi erioada si daca nu ma inshel in aceasi zi .. si uite`ma...tot cu el ...incercand sa reparam tot ... numai k noi suntem impreuna de 4 ani .. mult nu?... insa cateodata nu stiu daca e adevarat sau nu .. desi ,,,dupa cum a zis si tu pare sincer...dar hai sa vedem ce facem si noi ... poate avem si noi partea noastra ... crede`ma k si eu aceleasi cuv le`am auzit ... la fel .. dar ... asteptam ,... si eu zic sa nu te mai incarci cu toae prostiile .. asa sunt toti barbatii...si daca e o femeie care sa zica, k al ei iubit n`a inshelat`o insemna k n`a aflay sau minte ..:)... o sa fie greu o perioada .. dar totusi incerca sa uiti
ddill
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:03
parerea mea e sa twe impaci cu el si sa il urmaresti in aproape aproximativ o luna daca vezi ca s-a schimbat ramai cu el daca nu te desparti normal ...
ioana_pop
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:46
Da dragele mele se poate ierta infidelitatea mai ales daca aveti copii si il iubesti din tot sufletul,eu o spun din experenta find si invarsta am 51 de ani si o stiu sa nu uitati dragele mele si cainele cu patru picioare se impiedica dar omul cu doua picioare,fiecare facem greseala in viata ,si sa nu uitati si dumnezeu ne iarta si noi trebuie sa iertam ca sa fim iertati de dumnezeu.
POPAURELIA_50
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:34
Sa plecam capul si sa intoarcem si celalat obraz.
Micass
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:18
asa, amin.
Ca al' de sus nu da cu parul... si nici cu ignore...cind da, da mai rau, coana Aurelia.
Partea asta a crestinismului ai cam uitat-o.
quasaria
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:28
Nu-l ierta, dai papucii!
Prin asa ceva am trecut si eu. Este greu la inceput si doare mult dar timpul sterge orice urma. Nuse va schimba deloc, speri degeaba.Bafta multa!
myky343
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:28
daca se impiedica si cainele, apoi e scuzabil pentru un biet om.
si_totusi
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:36
totusico, eu n-am vazut nici un caine, cununat la biserica, sa calce stramb
pik_nik
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:40
piku, cainii cununati nu calca stramb, domle .aia sunt caini de rasa, fidei. fata ,cred ca spune de aia care traiesc in concubinaj. adica , de maidanezi
si_totusi
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:44
mamaa ce zapaciti sunteeeeeeeeeeeeti... , neaTZA!
fleur_de_lis
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:50
gata totusico, asa sa se numeasca de acum incolo toti cei infideli, barbati sau femei! maidanezi!
pik_nik
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:00
aha. cutzu schiop...
quasaria
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:03
ancearca si tu sa-i ierti spunandui ca e pt. ultima oara.
iar cu patul al poti schinba cumparanduti unul nou.
fal sa creada ca ai ancredere an el dar tu fi cu ochii pe el dar nu asa de mult ancat sa-l ti an leza pt.ca atunci cand o scapa nu o sal mai prinzi.
stefania_85
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:05
De la: pik_nik, la data 2009-09-20 10:00:36gata totusico, asa sa se numeasca de acum incolo toti cei infideli, barbati sau femei! maidanezi!

este o insulta la adresa cainilor! cainii sunt cei mai fideli prieteni!
rica_mld
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:06
De la: rica_mld, la data 2009-09-20 10:06:06
De la: pik_nik, la data 2009-09-20 10:00:36gata totusico, asa sa se numeasca de acum incolo toti cei infideli, barbati sau femei! maidanezi!

este o insulta la adresa cainilor! cainii sunt cei mai fideli prieteni!

Pentru oameni. Cand se intalnesc cu alti membri ai comunitatii lor se cotarcesc la nimereala.
Micass
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amantA? 482 De la: neversaynever 25 August 2011 08:48
Omul nu invata nimic,nu se schimba in bine...El devine doar batran 105 De la: garbo001084 1 Noiembrie 2010 10:23
Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume 62 De la: garbo265966 10 Iunie 2012 21:54
Cand relatia e perfecta dar tu esti fara viata 24 De la: Gabriela_Andronescu_1 10 Aprilie 2017 04:24
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
Setari Cookie-uri