se poate ierta infidelitatea?

si tu ai dreptate, rica!
de acum incolo toti cainii maidanezi se vor numi caini prieteni!

(chiar daca, de cele mai multe ori, n-are nici o legatura prietenia cu fidelitatea )
pik_nik
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:08
eeeii,cum nu?! Nu vreau sa am prieteni infideli!
Si cand ma gandesc ca esti pe lista mea de prieteni..
rica_mld
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:12
si totusi se poate ierta din mai multe puncte de vedere se poate vedea ca un moment de slabiciune se poate vedea ca o lipsa a partenerului se poate intelege mai ales la tineri ca pofe ale tineretii deci uni mai ganditiva la ce spuneti ca sincer nu multii ati trecut prin asta da ce e mai interesant e ca niciodata dupa infidelitate nu va mai fi la fel
djbeat
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:59
am ramas fara aer!
pik_nik
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:10
'aid sa-ti face asistenta personala bush a bush...vreai?
preciouss
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:13
pik_nik
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:19
........PUTETI DEPASI MOMENTUL...........
insa,decizia e numai a ta, fa asa cum simti!!
succes...
sophia1971
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:36
Discutind la rece situatia nu e prea grozava dar cu iubirea nu te pui, ce este de facut ?Suferinta e la mare rang dar de ce trebuie sa suferi ?Orice raspuns il gasesti in tine , ce anume l-a determinat sa te insele ?barbatilor trebuie sa le dai dragoste cu pupeta altfel se plictisesc si schimba fustele dupa placul lor , tu trebuie sa iti impui sa fii mai presus decit orice alta femeie pe care si-ar alege-o el , sa-l determini de fiecare data sa spuna : tot ce am eu acasa e mai bun ! dar e mult de muncit cu tine insuti nu-ti mai lasa demnitatea calcata in picioare ,daca natura lui este de mare aventurier trebuie sa inveti sa traiesti cu un asltfel de personaj , in primul rind sa devii o actrita desavirsita sa incerci sa te iubesti mai mult pe tine ,sa arati mereu bine ,cocheta , surprinzatoare in orice moment ,inceteaza sa il controlezi lucrul acesta irita pe toti si mai ales iti faci tie rau ,lucrurile se vor schimba in momentul in care tu vei reusi sa te schimbi ,imi cer scuze nu stiu cit te poate ajuta aceste fraze dar capul sus viata e frumoasa vei vedea mai tirziu
pryss
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:00
pryss, si alea care n-au talent de actrite ce face? ii omoara si intra la zu haus?
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:34
nu fulguletzule....se bat cu pumnul in piept ca sunt bune samaritence si modeste, si stiu care sunt regulile buneicuviinte....dar cand li se spune ca nu sunt ceea ce par a fi se supara si arunca cu epitete pe unde se nimereste...
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:39
ale naibii epitete... lucratura diavolului, sigur...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:41
e mai nasol ca "e" si din conturi multiple...iaic...or fi mai multi diavoli??
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:42
nu, si-a extins businessul si a angajat...
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:48
Draga mea,nu-i mai gasi atatea scuze.....daca faceai tu ce a facut el,nu te ierta,fii sigura.Du-te in Grecia,linisteste-te,e f buna solutia.Vino relaxata inapoi si uita-l.uita-l de pe acum.Ce rost are o astfel de relatie.A inceput cu stangul,ai dreptate.Si nu e bine deloc.Barbatii sunt magari,nu stii inca asta?Uita-l,se poate si e mai usor decat crezi.Fa-l sa planga dupa tine,dar tie sa nu-ti pese.Mai sunt baieti din plin.Crede-ma,asta merita pt ce a facut:sa-l uiti!!!Nu are nici o scuza sa-ti fi facut asta.Crede in tine si merge mai departe.Daca vei reusi performanta de a-l uita,poti sa te consideri o eroina!!Crede-ma,mai mult rau de atat nu poti sa-i faci.Bataia e o solutie de moment.Important e sa nu ierti ce ti-a facut pt ca iti prinde slabiciunea si asa va fi tot timpul.Uitarea si indiferenta dor mai tare!!!......Iti dau ID-ul meu de mess: cinderela70.....Poate aud vesti bune de la tine!
garbo010154
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:03
bravo fetitza...sa nu-l ierti! Prin asta am trecut si eu...crede-ma,cel mai bine e sa o iei de la capat singura si sa-l uiti. Va fii greu,stiu asta, si mie mi-a fost foarte greu! Dar cel mai sanatos pentru tine e sa il dai uitarii pt ca nu se va schimb aniciodata. bafta si ai grija de tine!
garbo022724
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:38
Scumpa mea, in primul rand cati ani ai? Te intreb doar asa pt ca eu una dupa 10 ani de relatie am patit ceva asemanator, numai ca pe mine m-a lasat cu un copil, copilul lui, pe care si-l dorea enorm, in brate, plangand, si nu s-a mai uitat inapoi.
A plecat pt o ea, mai frumoasa de care s-a indragostit nebuneste.
Initial m-a inselat cu alta, si eu l-am iertat pt ca credeam si subliniez credeam ca il iubesc, ca e totul pt mine, dar nu e asa, acum vad altfel lucrurile.
Insista ca ma iubeste si ca sunt totul pt el, viata lui, sufletelul lui si ca viata lui nu are rost fara mine. Dupa 2 ani am ramas insarcinata, el nu mi-a mai dat motive sa cred ca m-ar insela, dar...dupa ce am nascut intr-o perioada in care aveam mare nevoie de el, eu si copilul nostru -am gasit mesaje de dragoste in telefonul pe care tot eu l-am setat sa ii salveze mesajele trimise fara ca el sa stie..si surpriza se iubea nebuneste cu o alta, Cristina...
Numai D- zeu stie ce a fost in inima mea.. si l-am iertat iar si dupa cateva luni in care jura cu cerul si pamantul ca ma iubeste, l-am prins cu o alta, Florina.. si de data asta n-a mai contat nimic pt el.. a lasat si casa si copil si, pe mine cu copilul de 10 luni plangand in usa ca fetita va creste fara un tata care sa ii spuna povesti seara la culcare sau care sa o indrume in viata. In prostia mea chiar si atunci l-as fi iertat daca s-ar fi intors.
Am trecut prin perioade grele, am divortat, fetita e in grija mea, muncesc mult si imi vad de viata mea.
L-am iertat din inima si pe el si pe ea pt ce au facut si le doresc numai bine, sa fie fericiti desi si-au construit fericirea pe nefericirea mea.
Acum dupa aproape 1 an de la despartire sunt f bine, am vazut ca ce simteam pt el nu era o dragoste adevarata, am intalnit un barbat minunat pe care pot sa spun ca il iubesc cum nu am iubit pe nimeni..si sunt fericita ca fostul mi-a redat libertatea desi nu o cerusem. In privinta lui nu imi pare rau ca l-am iertat prima oara pt ca acum nu as mai fi avut o minunatie si o comoara de fata. Si l-am iertat pt tot raul facut, noi oamenii suntem datori sa iertam..
Acum tu decizi ce vrei si ce simti, insa sfatul meu e sa nu te minti niciodata singura, cred ca ar trebui sa ii spui ca il iubesti dar ca trebuie sa iti recastige incredrea, lasa-l o perioada in care sa iti demonstreze dragostea lui. Daca te iubeste va suporta orice si iti va demonstra asta.Stiu ca va fi greu..
Mult succes!!!

mirelasf
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:17
salut , eu sunt casatorita de 4 ani dar credema ca eu nu as putea sa il iert pt. asa ceva , i-am spus,ori ce dar sa nu ma insele . Cat timp este respect , incredere si iubire incearca sa te bucuri de ea dar cand una din ele sau chiar toate 3 dispar eu cred ca nu mai are rost sa mai incerci . Cum poate spune acum ca te iubeste can in ziua in care te-a inselat ii spunea lucruri dulci acelei tipe ? Daca vrea doar sa faca cea ce tu ii reprosai nu se manifesta asa cu dulcegari si toate alea . Sa spunem ca a facut-o doar din cauza ca tu l-ai inpins catre ea din cauza geloziei , el trebuia sa incerce sa te convinga ca nu ai dreptate sa te iee cu tine peste tot ca sa iti arate ca nu este adevarat . Si sti cum se spune ca lupu isi schimba blana dar naravu da .
garbo022313
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:42
garbo041544 ... tipa e tare si la propriu si la figurat- luati exemplu !!! eu sunt mascul si imi place sa spun ca.. barbatii au scuza..naturii sunt mai multe fete ca baieti si e natural sa se intample asa, doar nu vreti sa ramana fetele neconsolate si mai e si presiunea fetelor care nu au pereche si cauta cu orice pret sa aiba- daca erau mai multi baieti ca fete atunci probabil fiintele sensibile erau masculii- e orealitate cruda la fel ca natura: salbateca... cine are tarie de caracter si nu se incadreaza in aceste standarde trebuie apreciat cu atat mai mult- sa gandesti cu mintea , inima si sufletul nu cu.. numai ca mai mereu se atrag extremele: fetele bune dau de baieti rai si baietii buni dau de fete rele ..daca nu merge..cauta in continuare si daca dupa un timp destul de lung nu ai gasit perfectiunea alege din doua rele- alege ..copilul de crescut cu bonusul de a cauta pe urma, in continuare- e mai greu da' nu imposibil
andalexkor
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:48
andalexkor-eu nu vad nici o scuza a naturii...daca vrei sa consolezi toate femeile care duc lipsa de ce mai cauti o relatie in care sa te implici...oare nu e mai corect sa fii un caine vagabond ca sa ai cand vrei ce vrei sau ce iti pica?....dar sigur ...daca barbatii
ar avea cand ar vrea ei nu ar fi nevoiti sa aiba una acasa numai ca problema voastra e ca nefiind siguri de voi va luati una de rezerva asa ca roata de la masina...deci pe cea de acasa o folositi numai la nevoie si uitati ca de fapt ele nu stau chiar dupa voi ca se gaseste unul care sa o consoleze...de ...voi consolati pe altele si altii consoleaza pe ale voastre...
yzabela_03
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:37
sarut mana .DA,se poate ierta infidelitatea....cel putin in cazul prezentat.Depinde foarte mult de cat de mult va iubiti.A gresit ce i drept fata de tine si nu trebuia sa te subestimeze .A avut insa nevoie de aceasta lectie si cu siguranta a invatat ceva ........Sfatul meu este sa uitati impreuna de ce a fost urat si sa va continuati viata dar asta numai in cazul in care Va iubiti cu adevarat .
dany_darius2001
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:55
Incerca sa uiti si sa mergi mai departe.Eu una nu cred ca te va mai insela daca te iubeste cu adevarat.Stiu prin ce treci, am trait si triesc ceva mai rau de cat inselat "minciuna" care ii mai puternica ca orice.Tu ai o sansa eu nu o am asa ca profita la maxim de ea.
maraciner
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:30
DACA VREI SA STII SFATUL MEU IMI POTI LASA UN ID DE MESS SI PUTEM VB ACOLO MAI MULTE SI EU AM FOST IN SITUATIA TA,ASTEPT RASPUNSU TAU
kismy
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:32
e vreun barbat pe aici care NU sustine infidelitatea??

Ca vad ca problemu' e adinc... il imbratiseaza in unanimitate ca si concept, nu numai ca se impiedica, saracii.... cutzu schip, cu numai trei picioare (asa era poezia).
quasaria
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:36
BUNA SEARA!UN SFAT PT FATA CARE SUFERA NUSGH CUM TE CHEAMA.....
EU AS ZICE SA IL IERTI MACAR O DATA PT CA DACA IUBESTI CU ADEVARAT ,INCEARCA SI REVINOTI SI TU INCETU CU INCETU O SA VA REFACETI RELATIA PT CA SA NU ITI PARA RAU MAI TARZIU CA NU AI PUTUT OFERI SANSA SI PT TINE NU NUMAI PT EL......
INCEARCA SI FII PUTERNICA
NU TE MAI GANDI LA AIA(DAU IN GATI MASI)A FOST O AVENTURA
DACA O MAI FI SI O SA SE INTAMPLE CA EL SA MAI CALCE ODATA GRESIT LASAL SI DAL NAIBI....
ASTIA NU-S BARBATI SUNT NISTE GOLANI .....DACA CREZI CA POTI IERTA IARTA CU ADEVARAT SI NU-I SCOATE OCHI TOT TIMPUL CA NU E BINE....
MULTA BAFTA SI AI GRIJA DE TINE
garbo032518
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:45
daca il ierti va face si a2a oara la fel pe de alta parte il iubestisi daca pleci de langa el poate iti va parea rau asa ca de ce nu pleci o vreme singura sa te poti gandi in liniste si sa poti lua o decizie cine stie poate a facut o greseala care si lui ii pare rau poate la ajutat si fata sa greseasca poate e bine sa il ierti si vezi ce se intimpla dupa aia trebuie sa te gindesti bine ca o relatie frumoasa este usor de stricat dar de facut mai greu
numai tu poti sa decizi ca tu il cunosti cel mai bine dar daca crezi ca poate face lucrul asta si altadata mai bine sa se termine de la inceput chiar daca tu il iubesti ,ochii care nu se vad se uita (si toti barbatii au cate un defect)alege raul cel mai mic
garbo032121
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:26
De la: garbo032121, la data 2009-09-20 21:26:50daca il ierti va face si a2a oara la fel pe de alta parte il iubestisi daca pleci de langa el poate iti va parea rau asa ca de ce nu pleci o vreme singura sa te poti gandi in liniste si sa poti lua o decizie cine stie poate a facut o greseala care si lui ii pare rau poate la ajutat si fata sa greseasca poate e bine sa il ierti si vezi ce se intimpla dupa aia trebuie sa te gindesti bine ca o relatie frumoasa este usor de stricat dar de facut mai greu
numai tu poti sa decizi ca tu il cunosti cel mai bine dar daca crezi ca poate face lucrul asta si altadata mai bine sa se termine de la inceput chiar daca tu il iubesti ,ochii care nu se vad se uita (si toti barbatii au cate un defect)alege raul cel mai mic


un sfat..sincer am obosit sa tot citesc probleme de genul... asta si pot doar sa spun un singur lucru, orice om are dreptul este adevarat la o a doua sansa dar este ff bine daca ati sta o perioada separati si veti medita daca puteti trece peste asta si asa veti afla daca va mai leaga ceva pt ca este ff usor sa spui din gura "DA TE IERT"daca nu o vei putea face si din suflet deoarece sufletul,inima este cea care va decide daca il vei mai dorii incontinuare..
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:37
inseala si tu eu asa as face
garbo050498
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:24
De la: garbo012423, la data 2009-09-19 15:15:53
De la: garbo001158, la data 2009-08-23 11:42:03relatie inceputa cu stangul? daca ii accepti acum infidelitatea, se va repeta!
lasa-l fata!
lupul isi schimba parul.........

Buna,
E trista dar si amuzanta povestea ta.Scuza-ma, nu m-am putut abtine sa nu zambesc.Daca a acceptat sa-l bati in halul ala,parerea mea e ca te iubeste.Te-a inselat probabil din motivul pe care ti l-a explicat.Tu stii ce e mai bine de facut,dar daca il ierti incearca sa-i dai mai mult credit.Nimanui nu-i place sa fie sub lupa.Iubirea cere incredere.Cand iubesti,iubesti si atat.Iti doresc sa iei decizia cea mai buna si daca il ierti, sa ai puterea sa treci peste ce a facut.


mi-a placut!!!!
intr-adevar....dubios(ii cauta scuze, si isi ia vina asupra ei ca sa-l justifice intr-un fel sau altul) !!!
SUCCES!!
Ayshe
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:34
DRAGA MEA, DACA TU CREZI CA MERITA , IARTA. DAR SA MERITE CU ADRVARAT. FERICIREA MERITA CAM MEREU IERTAREA, COMPROMISUL, PUTIN ROZ IN VIATA ASTA GRI CRED EU CA MERITA. DOAR SA STII CE VREI
mariana_cpavel
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:41
De la: garbo050498, la data 2009-09-20 22:24:35inseala si tu eu asa as face
................
.este oare o solutie inteligenta?........
cu siguranta ca NU,,,,
sophia1971
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MA SIMT SINGURA.- MI-AS DORI UN SFAT DIN PARTEA DVS. 76 De la: Iulia_Pop_1 13 Iulie 2013 01:13
ADMINE ai amabilitatea si respecata mi dorinta 20 De la: Axl_22 18 Ianuarie 2012 13:29
fata gemeni si baiatul capricorn 1 De la: garbo174522 21 Noiembrie 2010 19:40
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
oare cum poti cuceri pe cineva care iti place? 3 De la: luptatoareacurajoasa 9 Mai 2010 22:45
Setari Cookie-uri