cum ati reactiona ?!

...cum ati reactiona , daca iubitul , in urma unei discutii contradictorii , te lasa sa pleci noaptea la ora 1, singura ...pe jos, 7 km .....cum l-ati cataloga ?!!!!...eu stiu ....vreau sa aflu pareri ....si ...apropo :....el zice ca te iubeste si ca isi doreste o relatie frumoasa, s.a.m.d...
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:21
Frumosu-i relativ. Iar dac tii deja, ce mai conteaz prerea mea?
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:45
Da` de ca ai plecat tu ?....Nu putea sa plece el ?
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:46
O plecat de tt...md.
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:51
" te lasa sa pleci noaptea la ora 1, singura ...pe jos, 7 km .....cum l-ati cataloga ?!!!!.."

Un cadavru...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:58
Mai 'nainte era fost membr d'aia am zis...

R, nu neleg.
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:05
...asa trebuia sa fie !!!...nu ??!!!...
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:06
...scuze....a fost o eroare la activare/ dezactivare...
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:07
...vroiam sa aflu pareri ...doar atat ...va doresc la toate numai bine !
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:09
Seara placuta si tie

Nu am prins faza cu "fosta"
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:11
Numa' bine!

Prea multe puncte, de suspensie.
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:13
asa e in viata , cu multe puncte de suspensie !
O seara frumoasa !
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:19
pai m-am dezabonat din eroare...mi-am cerut scuze ! Iti doresc si tie o seara frumoasa si multumesc pt. prietenie !
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:20
Pentru Rotty !
garbo078762
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:22
Se mai intampla...Cu placere
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:39
Te-a LASAT sa pleci. Deci inteleg ca a fost decizia ta. Ti-a respectat decizia
burst4x
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:58
De la: garbo078762, la data 2013-01-29 18:21:00...cum ati reactiona , daca iubitul , in urma unei discutii contradictorii , te lasa sa pleci noaptea la ora 1, singura ...pe jos, 7 km .....cum l-ati cataloga ?!!!!...eu stiu ....vreau sa aflu pareri ....si ...apropo :....el zice ca te iubeste si ca isi doreste o relatie frumoasa, s.a.m.d...


El ca el, dar tie ce ti-a trebuit s-o faci pe-a viteaza? Dintr-o prostie risti tot.
Voi de taxi n-ati auzit? Lasai pe mai tarziu elucidarile care va framantau la acea ora si luai taxi. N-aveai bani? Luai de la el. Nu avea nici el, dormea unul pe hol.
magdabeauty
Postat pe 29 Ianuarie 2013 20:36
Ai avut un curaaaj-sora cu ..multe:atacul unor necunoscuti,viol,talharie,accident..si cate si mai cate... De iertat tipul nu poate fii vorba,acum ca ai facut-o{sa fie prima si ultima data ca pleci noaptea 7 km. pe jos singura..},nu-i mai da NICI un semn de viata,ignore total si vezi-ti de viata ta!
Cum as fii reactionat eu? Ori faceam ca Magda-un taxi; :sml-love0064Ori sunam o prietena-un prieten,o ruda si asteptam sa ma insoteasca acasa...
Nu-i un "iubit" acela care de pe urma unei discutii contradictorii-te lasa sa pleci in noapte singura!!
elisabeta_boia
Postat pe 31 Ianuarie 2013 00:13
"Ori sunam o prietena-un prieten,"

Betty ! Ai gresit emisiunea
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 07:55
De la: garbo078762, la data 2013-01-29 18:21:00...cum ati reactiona , daca iubitul , in urma unei discutii contradictorii , te lasa sa pleci noaptea la ora 1, singura ...pe jos, 7 km .....cum l-ati cataloga ?!!!!...eu stiu ....vreau sa aflu pareri ....si ...apropo :....el zice ca te iubeste si ca isi doreste o relatie frumoasa, s.a.m.d...



tu aici, ai pus 2 intrebari... ! cum am reactiona si cum l-am cataloga... asa-i ? ca sa raspund la a doua intrebare imi trebuie macar prima litera a numelui si a prenumelui... ca s-o pot face ! la prima... e mai complicat ! daca te-a "lasat" (deci nu dat afara...) inseamna ca asta ai vrut si ai facut. mai poate fi si faptul ca el potre chiar te iubeste... si cand ai plecat credea ca o sa-ti vina mintea la cap pana la poarta sau usa bloculu,. si o sa te intorci ! si apropo... nu ne-ai spus daca chiar ai facut aia 7km. si unde ai ajuns ? ca ai ajuns cu bine... asta vedem si noi acum. si poate ca el a plecat dupa tine si te-a urmarit de la distanta sa te apere in caz de nevoie... ! in tot cazul... alta data sa nu mai faci asta ! mai bine te inchizi in dormitor si ramai pana dimineata macar... ! poate el a vrut sa te opreasca... dar ia fost frica ca-i dai un pumn in nas... ! eu am patit asa o data.... ! si tipa avea centura neagra... ! asa ca eu zic sa va impacati... !!! mereu se intampla accidente din astea la copii......
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2013 08:59
daca asta a fost decizia ta si ti-ai exprimat dorinta in mod ferm ca vrei sa pleci, atunci ce putea sa faca? nu dai amanunte, ca sa putem sti daca a existat vreo insistenta din partea lui sa ramai.

si mai e un punct vulnerabil aici, exersarea vanitatii... mie imi pare un fel de santaj emotional. ...hai sa vedem cum reactioneaza, daca...
in situatii in care ai dubii in ce priveste sentimentele si modul de raportare a celuilalt la relatie, nu dai bir cu fugitii, crezand ca impresionezi, ci insisti sa discuti. sunteti, banuiesc, indivizi cu abilitati de comunicare si repere relativ la ce va doriti voi intr-o relatie si unul de la celalalt, normale.
esme
Postat pe 31 Ianuarie 2013 12:31
n-as reactiona nicicum.
Daca eu consider ca e ok sa plec la 1 noaptea pe jos 7 km, atunci plec. Daca nu, nu.
Nu trebuie sa "ma lase" nimeni, n-am cinci ani. Alternativa care e, sa ma sechestreze??? E ilegal!

Siguranta mea e responsabilitatea mea, nu a altuia.

Si oricum mie nu mi-e frica de bau-bau.... si chiar ma relaxeaza sa ma plimb noaptea, da' asta e o alta discutie.


quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 12:40
corect, Q,
asta e si opinia mea, doar ca mesajul subliminal pe care vrea sa-l transmita ea e usor perfid. caci, Q, tu nu ai fi plecat, perfect constienta fiind ca astea sunt dorinta si decizia ta, pt ca apoi sa apari vaitandu-te afectata, revoltata si uluita ca dumnealui n-a miscat un desht, iar tu sensibila, ti-ai luat-o stupefiant in freza (si habar n-ai de ce), fiindca musiu ti-a respectat dorinta.
n-ai fi pozat in drama queen, intr-un rol total prost si low, asa cum fac cu predilectie multe `delicate` si `pretioase`, care-si ascut dintii in `hai sa vedem cum reactioneaza `mnealui, daca-l scarmanam`.

esme
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:31
ba, esme as considera ca a fost total gentleman!
Mi-a respectat vointa proprie!

Ar fi fost nedemn sa traga de mine, sa ma constringa sau sa ma manipuleze - e drept ca astea sint scenariile de telenovela proasta pe care le respira pisi....
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:34
Va multumesc tuturor pt raspunsuri, le-am parcurs cu mare atentie ! Da, am avut mare curaj ! Intr-adevar am parcurs 7 km pe jos, si nu de la bloc, ca sa pot lua un taxi, ci dintr-o comuna in orasul cel mai apropiat ! De ce ? Pt ca a incercat sa ma compare cu fosta si....intr-o fractiune de secunda mi s-a pus pata !Mentionaz ca suntem doi oameni maturi , eu 50, el 57 ani ! asa am simtit, asa am facut....m-am dat jos din pat, m-a intrebat ce fac ? Am zis : "plec acasa !"...eram fara masina mea, m-a luat cu a alui, l-am rugat sa-mi deschida poarta, fara sa mai comentez nimic, am plecat....si, dupa cum zicea un prieten care mi-a raspuns aici, am sperat tot timpul ca va veni dupa mine !...numai eu stiu cate rugaciuni am spus pana am ajuns acasa, si vreau sa stiti ca drumul nu a fost tocmai usor, a trebuit sa trec si peste un pod al unei ape, pustietate, plangeam si ma rugam sa ajung cu bine ! A mai zis o prietena de aici : cine stie ce putea sa imi iasa in cale !?...dar, intotdeauna noi, femeile, suntem vinovate !...suntem sensibile dom'le !
Pur si simplu, sunt confuza...imi placea cu el, dar nu ,acum nu stiu cum sa procedez ?!...am discutat cu el o singura data de cand s-a intamplat (25 ian ),la telefon, prin mesaje ,de mai multe ori...tot pe mine ma considera vinovata ca am plecat...nu stiu ce sa fac ?
...sunt f.f.f.f confuza !...totusi, consider ca putea face gestul de a veni dupa mine, macar din grija de a nu mi se intampla ceva! Nu credeti ?
Inca o data, va multumesc tuturor pt ceea ce ati scris , si, astept sa discutam in continuare ! Sunt un om singur, ca majoritatea, presupun !Va doresc o viata frumoasa !
garbo078762
Postat pe 31 Ianuarie 2013 19:51
imi place ceva aici. dragostea nu are varsta!

'62, evul mediu e dus...pe pluta istoriei.cine mai viseaza la cavaleri si domnite ? mie una, mi se parea normal sa te insoteasca, chiar daca gestul tau ii parea nebunesc sau iti respecta decizia.
macar sa protejeze "nebuna". da... vrem sa fim egale cu barbatii. asta-i pretul platit.
Eugenia_
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:00
Multumesc Eugenia !...mai ai un pic pana la varsta mea....da, intr-adevar, nu mai gasim domni si domnite, dar macar bun simt !...asa ma gandesc si eu ...asta este...ei se cred atotcuceritori si ,da, poate am avut si eu un moment de nebunie , nu zic, mi-a trebuit ceva nebunie sa iau decizia de a pleca in puterea noptii, dar...m-am gandit ca musai o sa vina dupa mine !...uite ca nu a fost asa !...in fine, decizia mea a fost luata din acel moment, inapoi nu mai dau, dar tare imi face placere sa aud si parerile voastre !...nu de alta, dar , nu vreau sa-i dau circumstante atenuante !...seara buna sa ai !
garbo078762
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:09

un mic exercitiu, iti propun, daca nu te superi.
mi-ar fi placut sa te conduca, fara masina ,pana acasa, unde ai fi fost in siguranta. tu ce-ai fi facut mai apoi? l-ai fi lasat sa se intoarca singur, prada tuturor primejdiilor?
Eugenia_
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:14
" Pt ca a incercat sa ma compare cu fosta"

.....Si asta banuiesc in detrimentul tau,ca altfel nu te enervai sa pleci.Asta a fost din start un gest de mitocan din partea lui. Un "domn" adevarat nu face asta.
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:34
Pt. Eugenia :...vezi , asta e !...eu nu l-as fi lasat sa plece noaptea pe jos...sa ma conduca , tot pe jos, nu se pune problema, ca e foarte comod, nu se misca fara masina ! Pt Rotty :...normal ca e mitocan din moment ce mi-a zis ca " aia " nu ar fi facut asa , ( era vorba de un mod mai imperativ !) , dar, am fost prea multi ani singura, mi-ar placea ca barbatul de langa mine sa aiba ceva mai multa dulceatza !
...sau nu se mai poarta asa ceva ?!
va multumesc !
garbo078762
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
contraceptie 6 De la: cary 11 Iulie 2011 17:31
Concurs rochie Larissa Fashion 1 De la: laridelia 7 Martie 2011 11:00
un soț zgarcit. cum sa traiesti cu el? 63 De la: garbo_407720 14 Ianuarie 2015 07:57
lapte praf 1 De la: kidz008208 20 August 2010 12:25
buna 2 De la: ana02 7 Iulie 2009 23:11
Setari Cookie-uri