avem sanse sa ne impacam?

ok si daca tot nu aveti rabdare sa cititi atunci va spun problema pe scurt. Tin foarte mult la un baiat cu care am si umblat o perioada de timp. Ne-am despartit pentru ca el a dorit acest lucru, dar in acelasi timp el ma tot cauta. A facut destul de multe prin care mi-a demonstrat ca inca mai tine la mine. Nu stiu ce l-a facut sa vrea sa se desparta de mine , dar va pot spune ca si l-a ziua mea toata noaptea a stat cu mine si a dansat cu mine. Saptamana viitoare plecam in Germania, apoi voi vedea ce se intampla. Dati-mi un sfat ce sa fac daca doriti. Si daca vreti sa stiti detalii despre relatia mea cu el sau cum mi-a demonstrat ca tine inca la mine atunci va rog faceti-va timp si cititi textul care am incercat sa-l refac cat de bine posibil. Iertati-ma pentru primul text, dar obisnuinta.
blueeyes
Postat pe 10 Iulie 2009 22:01
piiiiik. tu chiar ai citit? da si aici sa-ti pup urechile!
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 22:01
giani, am citit fix ultimele patru randuri
da' un tip istet stie sa dea sfaturi altora si numai uitandu-se la impricinati, nu?
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 22:01
pik, ai promovat testul de inteligenta la categoria grei (nu de cap, of course, my horse). fara sa participi. tztz. ia uite, dom'le ce noi recruti avem pe aici! toata floarea cea ne-vestita - inca!
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 22:03
ok am sa incerc sa ma gandesc la ce imi spuneti:).
deci, chestia ii simpla: imi place inca de el, am umblat cu el, a hotarat sa ne despartim, dar a continuat sa ma caute si a facut multe lucruri prin care imi demonstra ca inca tine la mine. La ziua mea a dansat cu mine si toata noaptea a stat cu mine si a fost foarte dragut si atent. Plus, de cadou sa nici nu mai zic: cadou f. scump si un buchet mare de trandafiri rosii. Plecam saptamana viitoare in Germania si din cate se pare el deja a hotarat ca sta cu mine in autocar;)). Ce se va intampla voi vedea. Inca odata imi pare rau pentru primul text. Daca cineva are rabdare si chef sa afle detalii despre relatia mea cu el ca sa poata sa-mi dea un sfat mai bun atunci sa citeasca textul refacut. Multumesc mult pentru tot.
blueeyes
Postat pe 10 Iulie 2009 22:08
nustiu dece sunteti asa fitosi..fiekre scrie cum vrea...vreti sa ziceti ca voi niciodata nu ati scris asa?..dak a inceputul unul hop toti ..k sa aratati k sunteti toti tampiti..sa nu raman unul mai prost decat celalalt...vai de voi.....eu am intels povestea...si dak ai zis k nu poate el face primul pas,profita ca stai cu el in autocar si fa tu primul pas.....si nu-ti face griji pt primul text ca am intels...poate celorlalti le trebuie aparatura speciala
justmeeee
Postat pe 10 Iulie 2009 22:59
Uite alti muci in fasole!
Aemulus
Postat pe 10 Iulie 2009 23:04
mai, no 22715. tu nu ai inteles ideea de baza (nici nu ma mira...). avem nevoie sa scrieti corect pentru a va intelege si urmari. sa va putem da raspunsuri la problemele expuse, nu la pitici pe care-i intelegem noi din agramarea voastra. vreti raspunsuri pe bune? atunci scrieti corect. tu nu ai inteles ca aici nu primim bani pentru desteptaciune. deci nici nu e logic sa ne zbatem. doar incercam sa ajutam lumea. dar sa primim asa injurii... mai bine ne lasam de sportul asta.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 23:40
pai ar fi bine sa va lasati..fiecare scrie cum poate...la ditai povestea unde vreti voi sa mai scrie si corect si alineat....nu credeti k aveti prea multe pretentii??
justmeeee
Postat pe 10 Iulie 2009 23:43
nu. mai ales pentru ca ea vrea sfat. noi ne putem lipsi de intrebarea ei. parol.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 23:44
uite un ex bun pt MOMENTE GRELE...pt fiecare inseamna altceva,asa i blueyes??
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 23:47
puteti va rog sa nu va mai tot certati?... Am inteles situatia, mi-am cerut scuze, am incercat cat de cat s-o rezolv. Am nevoie de sfaturi, nu de discutii pe tema scrisului. MA gandeam ca daca imi scriu situatia macar primesc si niste sfaturi de la oameni care vad din afara situatia. Ca sfaturile si parerile prietenilor le-am auzit, dar la ei totul ii cam subiectiv. De aceea am recurs la voi si sper sa gasesc si o solutie.
blueeyes
Postat pe 10 Iulie 2009 23:49
poi asa ceva l_erika. Adica imi este alaturi oricand. Si cand ma cert cu parintii sau am ceva probleme stiu ca pot sa-l un si dupa aceea ma calmez si imi gasesc linistea. Si el ii la fel. Iar cand si-a luat carnetu am fost prima persoana care a anuntat-o. Si in ziua aceea m-a dus sa-i cunosc parintii, desi noi doi nu mai eram impreuna. De aceea nu stiu ce sa cred.
blueeyes
Postat pe 10 Iulie 2009 23:52
sincer esti prea tanara sa ti bati capul cu asa ceva!!baieti sunt destui si sunt ferm convinsa ca nue iubirea vietii tale,daca totusi ma insel impacarea va veni de la sine.pana at gandeste te ca la 15 ani sunt si alte chestii la care ar putea sa ti stea capu,o sa ai tot timpu din lume sa "suferi din dragoste"
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 23:52
mda...asa este numai ca prima dragoste si primul iubit se uita f. greu si mai ales in situatia mea cand nici el nu se lasa.
blueeyes
Postat pe 10 Iulie 2009 23:58
Ochi albastrii ai citit mesajul meu?
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:02
si prietenul meu mi a fost alaturi doi ani de zile cat timp nu aveam prea multe probl iar cand am inceput sa le am dintr o data m am trezit singura...dupa 2 ani...am putin mai mult ca tine (ma ref la varsta) de asta zic la varsta asta cel mai bine e sa studiezi sa ti vezi de scoala,iar baietii tre luati mai usor la varsta asta.a;at solutie ar fi (una mai directa si mai simpla) ii spui ;bai eu vreau sa vb cu tine,ii spui cum stau lucrurile si va lamuriti.cred ca asa e cel mai bine,intr o rel comunicarea e pe primul loc!
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:07
scuze micabis da nu l-am citit...mi l-ai putea rescrie te rog? sau sa-mi spui macar unde il gasesc:)
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:07
cred ca mai bine nu cauti mesajul lui micabis
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:09
Mergi la prima pagina exct sub mesajul tau.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:09
Erika?????
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:10
scz micabis am crezut ca de celalalt mesaj vb scz :)
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:12
oricum l_erika mesajele scrise din rautate sau in care comenteaza ceva urat pe mine nu ma ating. intotdeauna am fost invatata sa dau inapoi cu o vorba buna la cei care imi vorbesc urat sau ma fac sa sufar:).
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:13
mi am cerut scz credeam ca e vb de celalalt mesaj pt 22nus tiu cat (cu mucii in fasole)0 SCZ
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:13
ok am vazut si eu. l-am remarcat micabis. ms de sfat si imi cer si eu scuze.
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:14
corect blueyes ideea e sa faci asa cum zici si at e bine
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:15
blueeyes, pe garbo nu stiu ce numar apostrofam. nu pe tine. am vazut ca ai inteles perfect ideea si te-ai conformat. aici suntem pentru a te ajuta si e necesar doar sa te pricepem bine.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:15
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:16
micabis??
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:18
dupa ce am primit si eu niste sfaturi f bune acum imi arde de glume multumesc oricum tuturor!! cred ca ar trebui sa ma car de aici sa ma culc noapte buna tuturor!!!! nici nu mai stiu cum am dat de garbo dar nimic nu se intampla degeaba v am pupat
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiti sau nu? 25 De la: rcc 13 Noiembrie 2009 10:11
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
ce sa fac? 20 De la: garbo070672 24 Noiembrie 2012 00:01
Cum sa ma despart de el...numai pot... 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
divort 1 De la: garbo_499110 5 Aprilie 2019 19:59
Setari Cookie-uri