avem sanse sa ne impacam?

da am inteles asta gianiblue:). multumesc si macar am invatat ca doar cat traim tot invatam. si macar acuma am invatat sa scriu cat de cat si corect. ca si mama tot pe asta se criza cu mine:))
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:20
Aleluia ochisori!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:23
erika, multzam fain de apreciere. noapte buna si somn usor!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:27
ce-i micabis?:))..am reusit si eu sa-mi deschid ochisorii sau..?
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:27
da mersi erika pentru sfaturi si noapte buna:)
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:27
blue, mai in gluma - mai in serios: cine trece prin mainile noastre (adica se lasa trecut...) nu scapa fara ochii larg deschisi. asa ca lasa-te pe mana noastra. oferim si garantie 3 ani.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:28
Yeap! Vezi ce bine iti face comunicarea?
Iar pentru mine (nu stiu pentru altii) "aleluia" inseamna ca s-a rezolvat o problema, ti-ai luat o piatra de pe inima, Gata!, Kaput! intelegi?
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:30
am observat sincer...sunteti un pic mai duri decat ma asteptam si spuneti ce aveti de spus, dar e ok:)..am nevoie de sfaturi si de ajutor si macar stiu ca aici il voi primi:)
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:31
da am inteles micabis...chiar incep sa ma simt intr-un fel mai bine:)
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:32
blue, vino zilnic. te punem pe picioare cat ai zice peste!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:35
am sa vin. dar pe picioare la ce te referi?...cu problema asta pe care o am acuma sau asa in general?
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:36
avem raspunsuri la toate. adica fa-ti abonament la garbo. va fi mai important decat ala de cablu!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:42
ok imi fac. da daca tot suntem la discutii as mai avea nevoie de un sfat: cum s-o conving pe mama sa ma lase in excursia asta de 2 saptamani in care merg cu el?...ca eu deja am platit 260 de euro plus asigurare si toate alea , normal, banii fiind dati de mama, dar pe ea acuma o apoucat-o crizele si cica nu mai vrea sa ma lase sa merg ca vine si el si are ea ideile ei. saptamana viitoare plecam si mie singura chestie ce imi mai trebe ii imputernicirea aceea fara de care nu pot iesi din tara. ce sa fac ca s-o conving sa ma lase, mai ales ca la inceput a fost de acord si acuma nu stiu ce a apucat-o pe ultima suta de metri?
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:46
blue, amenint-o ca fugi in lume. cam in 70% din cazuri tine figura.
exemplu de amenintare similara dar pentru alt motiv: un adolescent si-a amenintat parintii ca pleca de acasa daca acestia alunga cainele familiei care-i bagase pe toti in spital, la chirurgie.
parintii s-au resemnat si au indurat operatii si tot tacamul fara sa cracneasca. nici macar nu au avut voie sa bata cainele pentru ca le-a rupt carnea.
da-mi voie sa spun ca solutia asta are cea mai mare sansa de castig; trebuie sa-ti infricosezi parintii. merge cel mai bine!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 00:50
Ochisori, fii diplomata! Se vede pe fata ta cit de mult iti doresti sa fii cu el as ca afiseaza indiferenta.
Ba chiar adu in treacat vorba ca iti place altul cu care ai de gind sa te imprietenesti cind te intorci din excursie.

Geanico, nu-i frumos santajul iubito.Adica o fi ok pe termen scurt dar pe termen lung cam zguduie increderea. Asa vad eu lucrurile.

Eu de pilda mi-as lasa copilul sa plece unde vrea cu prietena ba chiar i-as da si niste prezervative la pachet ca sa fiu eu sigura ca am facut tot ce se poate.Dar nu toate mamicile vad lucrurile asa.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:54
mama ii genu care nu crede ca plec...stie ca tin prea mult la familie si asa ii pentru ca asa m-au crescut. asta am cam inceput sa fac micabis si a ramas un pic surprinsa numai mi frica ca n-a tine. bine mama ii si genu de persoana care inainte cu o zi de a pleca sa-mi faca imputernicirea. odata inainte cu cateva ore de a pleca in polonia mi-a facut-o, credeam ca imi scot parul din cap. da cred ca aici ii si problema ca is totusi 2 saptamani si inca asa mult n-am stat departe de ea:|.
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 00:59
Pai fii si tu tandra si lipicioasa, si spune-i sa te ajute sa-ti faci bagajele, si ia-ti o poza cu mama ta ( vezi ca ea sa vada ca faci asta) si spune-i ca o iei ca sa te protejeze ca 2 saptamini e mult pentru tine sa stai departe de ea...stii tu dragalashenii de astea care topesc sufletelul mamelor.
Sau cum zic banditii mei :"hai sa facem puppy eyes ca sa ne lase"
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 01:03
am sa incerc micabis...noroc ca il am pe tata de partea mea..el vrea ca eu sa plec..numa problema ii ca mai ii si bunica care ii baga prostii in cap la mama..batranii din ziua de azi...
eu merg la culcare...multumesc de sfaturi ..mai vorbim oricum sa va spun cum decurge situatia...noapte buna si somn usor
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 01:05
Vise placute copilash!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 01:06
mda..vad ca iara sunt aia mica...peste tot eu reusesc sa fiu cea mai mica:))...si acuma din gasca care mergem in germania is cea mai mic.
da acuma chiar copilas nu sunt...stiu ca imi place rozu si alea dar totusi:))
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 01:11
Hai copilash nu te supara ca pe urma esti de doua ori copilash.
Ca daca vrei pot sa-ti zic domnisoara dar e prea oficial.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 01:13
neee...mai bine copilash apoi:)..ok ma duc la culcare ca s-o trzit bunica mea si urla si vreau sa mai ies maine pe afara:))..somn usor
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 01:15
mda...am revenit si azi pe site si am o noua problema. acuma am aflat ca un vecin de al meu pe care de cand eram mica il cunosc , dar singura chestie ce faceam era sa-l salut, ii place de mine numai ca este destul de timid. in ultimul timp, am vazut ca ma priveste mai ciudat si imi zambeste si se balbaie un pic cand ma saluta, dar niciodata nu m-am uitat la el ca si la un iubit. nu zic...a devenit un baiat foarte dragut si ii foarte cumsecade. azi am vorbit cu el si mi-a cerut nr de telefon si idul de messenger. i l-am dat. si m-a intrebat daca as vrea sa mai iesim. i-am spus ca mai vedem. ce ziceti? ar fi bine sa-l accept? eu tin foarte mult la tipu despre care v-am povestit, dar nu stiu daca merita sa astept dupa el.
blueeyes
Postat pe 11 Iulie 2009 21:35
ooochiiiiiiiiiiisoooorrrrrrrrrrrrrrr, iesi, mami cu baiatul nou! poate-ti trece de celalalt. poate tipul nou e pentru tine. cum sa ratezi asa ceva? tztz
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 21:38
Si daca te vede mam cu baiatul cel nou te lasa si in excursie cu celalalt .
Aemulus
Postat pe 12 Iulie 2009 06:21
micabis, isteata foc!
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 07:12
Ce faci Gianico asa devreme? Ti-ai plimbat cutzu, acuma treci in pat.
Aemulus
Postat pe 12 Iulie 2009 07:36
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 00:50:19blue, amenint-o ca fugi in lume. cam in 70% din cazuri tine figura.
exemplu de amenintare similara dar pentru alt motiv: un adolescent si-a amenintat parintii ca pleca de acasa daca acestia alunga cainele familiei care-i bagase pe toti in spital, la chirurgie.
parintii s-au resemnat si au indurat operatii si tot tacamul fara sa cracneasca. nici macar nu au avut voie sa bata cainele pentru ca le-a rupt carnea.
da-mi voie sa spun ca solutia asta are cea mai mare sansa de castig; trebuie sa-ti infricosezi parintii. merge cel mai bine!
Si daca vezi si vezi ca nu tine,pui in practica amenintarea,s-o pui cu botu' pe labe odata si odata,ca nu se mai poate asa... .Pff...,te ia cu frisoane frateeee... ."blueeyes"...,am si eu un sfat pentru tine,daca-mi permiti..,STAI DEPARTE DE SITE-ul asta puiule.
roby_cado
Postat pe 12 Iulie 2009 08:33
cam nerecunoscator esti, roby_cado. parca forumul asta te-a scos din c... la un moment de viata. ei, asa-i omu': NERECUNOSCATOR.
daca ai venit sa ma combati pe mine, poftim: treci si fa-o! dar vezi ca si altii vad... ca ai intors armele impotriva celor care te-au leganat la un moment dat. si atunci ce credibilitate sa ai?!
cat despre sfatul dat de mine fetei in cauza... afla ca eu - spre deosebire de altii- stiu ca trebuie echitate in tot ce se intampla. cui da rau... doar nu oi fi proasta sa-i mai fac si bine. ai inteles ceva din asta? caci te priveste si pe tine...
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 09:18
micabiso, io vara ma trezesc la 5 si iarna la 6.30. e adevarat ca statul cu voi pe aici a amanat trezirea. dar astea erau regulile inainte de a va cunoaste.
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 09:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
Chiar conteaza studiile si parerea altora intr-o relatie? 33 De la: fitze_21 7 Septembrie 2012 23:49
casnicie sau cosmar....? 155 De la: cameea_kidz 13 Decembrie 2010 11:33
eUniversum 1 De la: eUniversum 4 Decembrie 2011 01:46
Descurajata, descurajata si jignita ce mai urmeaza 31 De la: Freya__ 26 August 2011 23:20
Setari Cookie-uri