e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu?

De la: moment31, la data 2009-10-18 01:20:27
De la: double_chock, la data 2009-06-14 11:40:25Buna!
Ma intalnesc de putina vreme cu un politist din orasul meu.
nu am devenit inca intimi dar ne placem reciproc.
ceea ce ma surprinde neplacut este faptul ca imi rascoleste trecutul.
s-a interesat de sorin, si de alti prieteni pe care i-am avut.
sper sa nu afle m ales de relatia cu tiganusul meu.

in plus, e urat ca un barbat sa-ti zica:
1. la ce varsta ti-ai inceput viata sexuala?
2. cu cati barbati te-ai culcat?

oricum l-am mintit,dar e normal ca un barbat sa puna astfel de intrebari?
Pai eu cred ca poate el vrea sa afle cu cine o sa se incurce,asa sunt politistii isi cam baga nasul peste tot.Eu zic ca nu ii bine sa minti,pt ca minciuna are picioare scurte si mereu va iesi la iveala.


Nu-i bine sa mint?Ohooo, dar ce ar fi trebuit sa-i zic?:
,, ..Dragul meu, avem 22, l-am iubit pe primul f m si, dupa vreo 3 luni de abstinenta, m-am aruncat in bratele unui necunoscu, duminica, in ziua de Past!Ah, pardon, nu era tocmai necunoscut: il stiam de sambata, adica o zi...
M-am intalnit cu el inca vreo 3-4 luni, pt ca era f voinic si viril si-mi arata ca sexul fara sorin e, totusi, ok.
Si m vr sa stii ceva , dragul meu?......am plecat singura la mare si am avut o aventura: nici nu m stiu cum il chema.......
Apoi m-am intors in oras si am trait timp de un an o poveste de dragoste de film cu un tigan care m-a iubit pana la nebunie.Un tigan pe care l-am respins din vanitate si prostie: meritam ceva mai bun! si nu piteam renunta asa de usor la blazonul familiei pt el!
Apoi am cun unul pe net si am repetat aventura din vara: un necunoscut!
A! Si acum ai intrat tu in viata mea! "

Asta ar fi trebuit sa-i spun? .........sinceritatea inainte de toate,nu?
double_chock
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:17
plesnit-ar mai fata mai, desteptaiunea mai mi s-au incrucisat ochi citind postarea ta, dar..... nu pricepui nik
yanyacharberet
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:33
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-03 21:33:00 plesnit-ar mai fata mai, desteptaiunea mai mi s-au incrucisat ochi citind postarea ta, dar..... nu pricepui nik


Poate pt ca ai venit prea tarziu......
Urmareste ghilimelele,te va ajuta
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 10:05
Cred ca ai o viate interesanta, ca esti mult mai inteligenta decat lasi sa se vada si asta e un lucru bun. Adevarul e ca incet-incet povestea ta a inceput sa ma prinda... Am si eu insa o intrebare: e vreo diferenta intre iubitii romani si tigani? Ma refer la felul de a fi, etc., cum v-ati inteles fiind de etnii diferite (daca tu esti romanca), dat fiind faptul ca nu prea auzim lucruri bune despre tigani si totusi tu ai vorbit in termeni buni despre el. Si e prima oara cand aud asta... Sper sa nu ma intelegi gresit si sa nu consideri intrebarea mea o ofensa. Numai bine
lela
Postat pe 4 Noiembrie 2009 22:47
...lela, nu face descremenare ca si tigani e om...

...cioculet, sorin o fost un porc..da cu taganu ai fost fraiera...

...ai grija cu nenea melitanu, ca astia e periculos....zai sa-t dea sa el lista cu pitipoance...eventual si adresa
daria_
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:12
De la: lela, la data 2009-11-04 22:47:28 Cred ca ai o viate interesanta, ca esti mult mai inteligenta decat lasi sa se vada si asta e un lucru bun. Adevarul e ca incet-incet povestea ta a inceput sa ma prinda... Am si eu insa o intrebare: e vreo diferenta intre iubitii romani si tigani? Ma refer la felul de a fi, etc., cum v-ati inteles fiind de etnii diferite (daca tu esti romanca), dat fiind faptul ca nu prea auzim lucruri bune despre tigani si totusi tu ai vorbit in termeni buni despre el. Si e prima oara cand aud asta... Sper sa nu ma intelegi gresit si sa nu consideri intrebarea mea o ofensa. Numai bine


Nu,draga Lela,nu am cum sa consider intrebarea ta drept ofensa!
Acum, raspunzandu-ti treptat la fiecare intrebare:
1.Da,e mare diferenta intre romani si tigani in general, si, in consecinta si intre iubitii din doua etnii diferite.Tiganul meu a fost m sufletist. Avea un mod particular de a privi viata. A fost singurul barbat care m-a iubit cu adevarat, atat de mult incat ajunsese in pragul nebuniei.
Adeseori, traind in preajma lui, intre tiganii lui, am simtit pe pielea mea cat de dureros este sa fi discriminat - stare pe care nu o cunoscusem pana atunci.In acest sens pot povesti un episod care m-a jignit profund: Eram cu el si cu prietenii lui (tigani) intr-o cafenea in alt oras (nu m-am expus in al meu) si, in mod normal, plata consumatiei se face la final, cand se aduce nota.
Ei, bine, noua ne cereau banii inainte, fiindu-le frica sa nu plece tiganii fara sa plateasca, ceea ce era aberant: oamenii sunt si ei.
De multe ori m-am simtit privita insistent cand eram in preajma lui :,, o fi si ea tiganca?"

M-a iubit. Alaturi de el am trait o minunata poveste de iubire, exact ca in filme,de basm!De la el mi-au ramas cele mai frumoase amintiri.
Vorbea foarte bine tiganeste (am invatat si eu!) , dar nu avea tiganisme in limbaj si comportament, nu suporta manelele, ci rock-ul, era citit si dus la Biserica.
Familia lui este superioara familiei mele: eu am avut niste parinti inconstienti si iresponsabili, tiganii nu sunt asa fata de copiii lor. Aparentele ,insa...
Dupa ce ne-am desp, m-am cuplat cu un politist din orasul meu,care era, defapt insurat: lucru confirmat in ajunul aniversarii mele.
Tiganul a jucat cu cartile deschise: asta sunt, nu am nimic de ascuns, asta sunt , dar sunt tigan si nu vreau sa traiesc intre romani.
Sunt onorata ca nu am trait inutil timp de 25 de ani: cineva m-a iubit enorm,pana la Dzeu si inapoi, da, ma simt cu adev onorata cand ma gand ca in viata uni om eu, Eu,A.M., raman iubirea vietii lui, femeia perfecta.
Imi pare f rau ca l-am parasit.
Daca as da timpul inapoi, alta ar fi decizia mea.
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:41
De la: daria_pet, la data 2009-11-04 23:12:32...lela, nu face descremenare ca si tigani e om...

...cioculet, sorin o fost un porc..da cu taganu ai fost fraiera...

...ai grija cu nenea melitanu, ca astia e periculos....zai sa-t dea sa el lista cu pitipoance...eventual si adresa


Esti nedreapta si foarte rea!
Sper ca intr-o buna zi, Dzeu sa-ti dea posibilitatea sai cunosti asa cum i-am cunoscut eu.
Toate bune!
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:42
cioc, io propun sa-ti schimbi ziua de nastere, ca parca-i blestemata!!
facem schimb?? da' vezi ca nici asa nu iesi prea bine
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:45
De la: zambila, la data 2009-11-05 09:45:43cioc, io propun sa-ti schimbi ziua de nastere, ca parca-i blestemata!!
facem schimb?? da' vezi ca nici asa nu iesi prea bine


Esti simpatica!
Dar am alta solutie: Sa fie ziua noastra in fiecare zi a anului( poate prindem una cu soare - doar sunt atatea!)
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:58


eu am prins cateva, si nici nu stiu daca era soare, au ba
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:02
De la: zambila, la data 2009-11-05 10:02:06

eu am prins cateva, si nici nu stiu daca era soare, au ba

Iti mai amintesti daca s-a nimerit si 29 octomb printre ele?
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:03
ziua de nastere a unui imparat al imperiului roman, dar si a winonei ryder
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:10
Poate mi-a scapat ceva sau poate nu am inteles eu bine, scuza-mi intrebarea, dar mai esti cu politistul dupa ce ai aflat ca e insurat? Este atat de urat din partea unui barbat sa-si insele nevasta, dar sa le insele pe amandoua ...e deja prea mult...Ma bucur pentru tine ca ai avut in viata ta pe cineva sa te iubeasca, daca inveti din greseli si nu le repeti va fi bine. Da, cred ca poti sa intalnesti in viata o persoana pe care sa o iubesti cu adevarat sa ai oferi totul, iar celalalt sa nu fie capabil sa pretuiasca ceea ce ai oferi. Cand iubesti, se intampla sa i-ti pierzi capul si sa fie cam tarziu cand ti se aprinde beculetul... Atunci, e bine sa pui punct si sa o iei de la cap, dar cu atentie, sa nu se mai repete. Din pacate, e usor sa judeci o femeie...atat timp cat nu ti-e mama sau sora. Ma gandesc ca ai totusi o varsta la care trebuie sa gandesti bine inainte, mai ales ca ai intampinat atatea. Recunosc, m-a uimit sinceritatea si taria ta si desi eu am peste douazeci de ani de casnicie (si dintr-un anumit punct de vedere, nu prea ma pricep sa i-mi dau cu parerea), stiu ca e usor sa dai un sfat cand esti simplu spectator, ma gandesc ca oricine ar fi putut avea soarta ta...Cu permisiunea ta, as vrea sa te mai intreb ce sfaturi poti da tu la randul tau celorlalte tinere, asa, ca intre fete (poate ca mai sunt multe fete in situatia ta), fiindca, sunt sigura ca ai ce le spune. Oricum ar fi, i-ti doresc tot binele
lela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:20
De la: pik_nik, la data 2009-11-05 10:10:31ziua de nastere a unui imparat al imperiului roman, dar si a winonei ryder


n-am stiut.
Cum se numea imparatul?
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:32
De la: lela, la data 2009-11-05 12:20:54 Poate mi-a scapat ceva sau poate nu am inteles eu bine, scuza-mi intrebarea, dar mai esti cu politistul dupa ce ai aflat ca e insurat? Este atat de urat din partea unui barbat sa-si insele nevasta, dar sa le insele pe amandoua ...e deja prea mult...Ma bucur pentru tine ca ai avut in viata ta pe cineva sa te iubeasca, daca inveti din greseli si nu le repeti va fi bine. Da, cred ca poti sa intalnesti in viata o persoana pe care sa o iubesti cu adevarat sa ai oferi totul, iar celalalt sa nu fie capabil sa pretuiasca ceea ce ai oferi. Cand iubesti, se intampla sa i-ti pierzi capul si sa fie cam tarziu cand ti se aprinde beculetul... Atunci, e bine sa pui punct si sa o iei de la cap, dar cu atentie, sa nu se mai repete. Din pacate, e usor sa judeci o femeie...atat timp cat nu ti-e mama sau sora. Ma gandesc ca ai totusi o varsta la care trebuie sa gandesti bine inainte, mai ales ca ai intampinat atatea. Recunosc, m-a uimit sinceritatea si taria ta si desi eu am peste douazeci de ani de casnicie (si dintr-un anumit punct de vedere, nu prea ma pricep sa i-mi dau cu parerea), stiu ca e usor sa dai un sfat cand esti simplu spectator, ma gandesc ca oricine ar fi putut avea soarta ta...Cu permisiunea ta, as vrea sa te mai intreb ce sfaturi poti da tu la randul tau celorlalte tinere, asa, ca intre fete (poate ca mai sunt multe fete in situatia ta), fiindca, sunt sigura ca ai ce le spune. Oricum ar fi, i-ti doresc tot binele


Buna seara!
Relatia mea cu politistul s-a oprit in punctul in care am primit acel telef (si m-am gandit ca, in urma cu un an, tiganusul meu radia in dragoste si atentii de ziua mea - aveam 24 de ani!).
Chiar azi l-am intalnit prin oras si nici macar nu m-am obosit sa-i raspund la salut.
Da, e f simplu sa critici cand vii din tribuna si nu ai o istorie sufleteasca cat de cat asemanat cu cea a personajului.

Ce le sfatuiesc pe fete?
Sa nu fie vulgare, indiferent pe cine iubesc, sa invete sa se pretuiasca , atat in viata personala cat si in cea profesionala.

Sa fie decente si discrete. sa nu se expuna, pt ca indifernt de rezultatul unor alegeri, e mult m bine sa nu mai stie si ceilalati.
double_chock
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:38
De la: double_chock, la data 2009-11-05 09:42:52
De la: daria_pet, la data 2009-11-04 23:12:32...lela, nu face descremenare ca si tigani e om...

...cioculet, sorin o fost un porc..da cu taganu ai fost fraiera...

...ai grija cu nenea melitanu, ca astia e periculos....zai sa-t dea sa el lista cu pitipoance...eventual si adresa


Esti nedreapta si foarte rea!
Sper ca intr-o buna zi, Dzeu sa-ti dea posibilitatea sai cunosti asa cum i-am cunoscut eu.
Toate bune!



cioculet, nu prea pricep de ce sant foarte nedreapta si rea
...sa-ti traduc ce am scris: lela, nu face discriminare ca si tiganii sunt tot oameni (raspunsul nu-ti era adresat)

...cioculet, sorin a fost porc (m-am referit la postarile tare anterioare referitor la modul in care s-a purtat acesta cu tine) da ai fost fraiera ca nu ai ramas cu tiganul (asta puteai citi printre randuri la raspunsul pentru lela)....

...ai grija cu militianu (nu ai spus de la inceput ca era casatorit) ca este un om periculos si nu are dreptul sa te intrebe cu cine ai fost inainte...sa-ti spuna si el cu cine a fost inaintea ta...

...este prima si ultima data cand iti fac "traducerea" unui text scris de mine....citeste cu atentie daca nu vrei sa-ti atragi critici pe forum....

daria_
Postat pe 6 Noiembrie 2009 01:06
scuze,m-am grabit. am crezut ca te referi ca am fost fraiera pt ca m-am apropiat de el si nu la faptul ca l-am parasit. mii de scuze.
da, sorin a fost cel mai mare porc din cati pot exista, iar politistul ceva tot in genul, dar jur, nu am stiut ca e casat.
Oricum vreau sa iau o pauza cu barbatii. Abstinenta.
Nu stiu cat, dar simt nevoia sa stau departe de aceasta categorie care vietuieste pe planeta noastra, alaturi de alte animale.
Am si eu greselile mele. pe care le-am fpus aici, pe tepet, in forma bruta, fara nimic infrumusetata, dar, la inceputuri, cand eram inca inocenta, ca om si nu ca femeie, vina ii apartine doar lui sorin.
si apoi, altii, si altii...
si cam atat!
noi sa fim sanatoase (cum prea bine spunea iasomia)
double_chock
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:13
In general nu cred ca esta decent din partea unui barbat sa-si intrebe prietena despre trecutul ei. ,,Viata(trecutul)unei femei este ca un ocean .Cu cat cobori mai adanc cu atat este mai intunecos''Asa ca dragi barbati luati de buna doar ce vrea fata sa aflati!
garbo066857
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:46
De la: garbo066857, la data 2009-11-07 17:46:34In general nu cred ca esta decent din partea unui barbat sa-si intrebe prietena despre trecutul ei. ,,Viata(trecutul)unei femei este ca un ocean .Cu cat cobori mai adanc cu atat este mai intunecos''Asa ca dragi barbati luati de buna doar ce vrea fata sa aflati!


Imi place ce spui. Si chiar asa si e!
Eu niciodata nu am intrebat un barbat:
1.La ce varsta ti-ai inceput viata sexuala? (cu cine, unde si cum a fost prima data?)
2. Cu cate femei te-ai culcat?
Nu vreau sa aud un barbat vorbind de fostele, desi, atunci cand o face (prin modul in care se exprima) iti dai seama de multe aspecte ale caracterului lor.
Unii barbati sufera (dar mai rar) iar altii (cel mai multi) isi bat joc.
E un fapt unanim recunoscut ca barbatii au ,, un suflet" destul de superficial: azi sunt , maine.....pa!
Trec fara remuscari de la o femeie la alta.
In realitate, barbatii sunt adevaratele c......!

double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:35
De la: pik_nik, la data 2009-11-05 10:10:31ziua de nastere a unui imparat al imperiului roman, dar si a winonei ryder

tot nu mi-ai raspuns la intrebare!
double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:36
henric al III-lea, cel negru, imparat al sfantului imperiu roman de rasarit.

dar si tatal cometei halley
pik_nik
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:41
De la: pik_nik, la data 2009-11-10 10:41:30henric al III-lea, cel negru, imparat al sfantului imperiu roman de rasarit.

dar si tatal cometei halley

merci
double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:48
chock, s-a inteles,sper, ca nu imparatul a descoperit cometa
pik_nik
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:59
De la: pik_nik, la data 2009-11-10 10:59:51chock, s-a inteles,sper, ca nu imparatul a descoperit cometa


Off, desigur, dragul meu....
Atatia neuroni am si eu, incat sa nu contopesc cele doua informatii pe care mi le-ai dat tu!
Iti doresc o zi senina!
double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:10
nuuuuuu.....a descoperit-o winona ryder....
tutankhamon
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:11
multumesc.
idem
pik_nik
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:12
De la: tutankhamon, la data 2009-11-10 11:11:34nuuuuuu.....a descoperit-o winona ryder....

a?
double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:28
De la: double_chock, la data 2009-11-10 10:35:35
De la: garbo066857, la data 2009-11-07 17:46:34In general nu cred ca esta decent din partea unui barbat sa-si intrebe prietena despre trecutul ei. ,,Viata(trecutul)unei femei este ca un ocean .Cu cat cobori mai adanc cu atat este mai intunecos''Asa ca dragi barbati luati de buna doar ce vrea fata sa aflati!


Imi place ce spui. Si chiar asa si e!
Eu niciodata nu am intrebat un barbat:
1.La ce varsta ti-ai inceput viata sexuala? (cu cine, unde si cum a fost prima data?)
2. Cu cate femei te-ai culcat?
Nu vreau sa aud un barbat vorbind de fostele, desi, atunci cand o face (prin modul in care se exprima) iti dai seama de multe aspecte ale caracterului lor.
Unii barbati sufera (dar mai rar) iar altii (cel mai multi) isi bat joc.
E un fapt unanim recunoscut ca barbatii au ,, un suflet" destul de superficial: azi sunt , maine.....pa!
Trec fara remuscari de la o femeie la alta.
In realitate, barbatii sunt adevaratele c......!

Buna! Doresc sa afli ca am fost foarte sincer si nu sant de acord cu cei care se intereseaza de trecutul partenerului! Dar...? Observ ca dv incercati sa aruncati toate esecurile existentiale ale femeilor pe spatele bietilor barbati! Putem dezvolta acest subiect dar cred ca nu are rost!!
garbo066857
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:08
pssssssst, venerel, se scrie "sunt", ba mai e acceptata si forma "sint", insa in nici un caz "sant".
da' nu mai spui nimanui, da?
pik_nik
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:13
pik, din nefericire nu mai sunt in acea situatie delicata...

da' poci sa te rog sa sezi mumos ?

ca acu' "miss" delicata la mansarda
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatilor le place sa insele??????????? 1 De la: garbo059815 12 Octombrie 2009 13:59
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
CE LEGATURA EXISTA INTRE SEX SI DIVORT? 84 De la: garbo003632 16 Octombrie 2009 12:01
party 21 De la: si_totusi 6 Septembrie 2009 19:09
CEL MAI TICALOS BARBAT PE CARE L-ATI INTALNIT PANA ACUM.?...SI EVIDENT SI "DE CE" S-A DOVEDIT A FI ASA! 115 De la: fleur_de_lis 13 Septembrie 2009 23:39
Setari Cookie-uri