e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu?

anakin-baiatu'

no comment,mami...
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2009 09:43
"E normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu?"

-da...atata vreme cat nu ai o problema cu asta si nu te deranjeaza si nu ai ce sa ascunzi si atata timp cat tu ca persoana iti esti asumata si impacata cu tine si cu viata...
-nu...atata timp cat te deranjeaza si consideri ca-i o problema doar a ta...

personal ii zic inainte de a ma intreba...mi se pare normal si firesc...
so, intrebarea asta ti-o pui...atata timp cat nu te cunosti prea bine pe tine...altfel nu ar trebui dezbatuta ca si o problema...e chestie simpla si logica de optiune a cuplului
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 11:11
o-la-la....iaso, ai fost prea blanda la faza asta!!

eu n-am nimic cu fata, la inceput am zis ca-mi pare rau de ea, dar pe parcurs a cam luat-o razna!!

si cum vine asta? ce treaba au eventualele escapade ale sotului cu moralitatea ta?? ha?

oi fi eu blonda, dar nici chiar asa!!

si apropo, asta nu-i relatie, cand de la inceput ai lucruri de ascuns, sau ti-e rusine cu tine! sorry...
zambila
Postat pe 8 Iulie 2009 11:15
zambila,

frumusica.
pai..nu-i pacat sa bagam noi in seama chestii de genu' asta?
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2009 16:28
ba da, dar nu-i pacat sa-si bata altii joc, dupa ce ai incercat sa-i ajuti??

in fine...
zambila
Postat pe 10 Iulie 2009 08:58
zambila,

ba mami... ne pastram firea razboinica pt cine merita....
ca si razboaiele astea le duci atunci cand ai cu cine....

ce voiai sa fac?

sa fac urat?

n-ai sa vezi...
iasomia
Postat pe 10 Iulie 2009 09:48
"nu,vidar, nu e vb de o dubla silueta: am doar 46 de kg.nu sunt uratica, dar nici zana."

pai in cazul asta, n-ai grija, nu vei ramane nedescoperita ca elodia... la greutatea ta, tu si din pamant te ridici la suprafata, d'apoi din apa

"folosesti expresii care imi indica f bn gradul tau de civilizatie.
te rog ca, pe viitor, sa te abtii.

mi-ar face nespusa placere daca ai renunta la acest limbaj."

ok... in lumina noilor tale postari devine peremptorie senzatia apriorica ce se cristalizeaza tot mai mult intr-o convingere ca aprehensiunea ce isi face loc in subconstientul tau incepe sa se situeze intr-un raport indubitabil de subcontrarietate cu opinia ta personala despre sinele tau propriu, opinie in mod voit exacerbata prin faptul ca iti hiperbolizezi capacitatea intelectuala in mod complet nejustificat.

ei, cum e? asa-i ca ti-a luat vreo 2 zile sa traduci?
cultura mea, fata draga, nu are nimic a face cu topicul tau, dimpotriva...
sau ai vrut o discutie inteligenta? gaseste atunci un subiect pe masura.

PS: aprehensiunea nu e falsa deloc la tine.
Thor
Postat pe 10 Iulie 2009 10:50
las-o, vidare, cu lectiile de limba romana si vorbitul in epitete....oricum, discutia e de la inceput perimata...iar ideea de a fi combinata in acelasi timp cu un politai si cu un tigan mi se pare absolut hilara si ireala.....mai ales cu un politai care cica ar sari la gatul ei si daca cineva ar zice in gluma ca a fost cu ea aseara...si ea a fost acasa.....ma intreb pare oachesu' tot asa de 'teligent e????
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 11:03
De la: tutankhamon, la data 2009-07-10 11:03:39las-o, vidare, cu lectiile de limba romana si vorbitul in epitete....oricum, discutia e de la inceput perimata...iar ideea de a fi combinata in acelasi timp cu un politai si cu un tigan mi se pare absolut hilara si ireala.....mai ales cu un politai care cica ar sari la gatul ei si daca cineva ar zice in gluma ca a fost cu ea aseara...si ea a fost acasa.....ma intreb pare oachesu' tot asa de 'teligent e????


da, scumpica, mea, tiganusul meu a demonstrat mult m multa inteligenta si bun simt decat oricare dintre fostii mei iubiti.
in plus, nu am doua relatii paralele pt ca:
1. m-am despartit de tiganus in urma cu cateva luni.
2. relatia cu politistul s-a limitat doar la cateva plimbari, dintre care, 1/3 in compania altor persoane.

al doilea aspect: eu m-am exprimat altfel:
,, politistul mi-ar suci gatul daca cineva i-ar spune ca m-a vazut in compania altui barbat si nu ca a petrecut el insusi o seara cu mine.
desi amanuntele nu conteaza, ideea este oricum aceeasi, multumesc.
dar, pt veridicitate, trebuia sa fac precizarea.

double_chock
Postat pe 10 Iulie 2009 12:47
cioc,

tu cum mai esti?

ca imi fac griji....
iasomia
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:18
Clar are o problema de gelozie f mare daca il intereseaza trecutul tau. La inceput o sa ti faca placere, ca vezi doamne e gelos, il intereseaza, dar mai tarziu ai sa realizezi ca stai cu un tampit!!!
mika_mika
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:29
cioc

are niste teme f misto,o sa le ridic eu din cand in cand...

desi.. devenise ciudatica,eu am prins drag de ea,si am incercat sa-i fiu de folos..

si anakinu' o simpatiza...
iasomia
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:46
Asa este, Iaso, o simpatizam intrucat avea povestire cursiva, stia sa scrie, prezenta ok situatia. Totul a durat pana la momentul in care a imprumutat din caracterul lui Bacilis...

mika, asa, ca sfat.. citeste si ultimile postari, nu doar pe prima. Ajuta mai mult decat crezi
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:41
anakin-baiatu'

lasa mami ..ca postarile ei sunt parfum, fata de ce vedem acum p-acilea...
iasomia
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:46
De la: iasomia, la data 2009-10-13 16:18:58cioc,

tu cum mai esti?

ca imi fac griji....


Buna si multumesc frumos pt grija!

Sunt bine! si spun asta cu sufletul larg deschis!
Joi, pe 29 oct, voi implini 25 de ani si nu trebuie sa calculez mult ca sa inteleg ca, intr-un an, am realizat atatea: profesional, financiar si personal.
M-am echilibrat sufleteste am reusit sa uit, sa iert.
Nu sunt un om nou doar m matura!

Noapte buna!
double_chock
Postat pe 17 Octombrie 2009 22:01
De la: double_chock, la data 2009-06-14 11:40:25Buna!
Ma intalnesc de putina vreme cu un politist din orasul meu.
nu am devenit inca intimi dar ne placem reciproc.
ceea ce ma surprinde neplacut este faptul ca imi rascoleste trecutul.
s-a interesat de sorin, si de alti prieteni pe care i-am avut.
sper sa nu afle m ales de relatia cu tiganusul meu.

in plus, e urat ca un barbat sa-ti zica:
1. la ce varsta ti-ai inceput viata sexuala?
2. cu cati barbati te-ai culcat?

oricum l-am mintit,dar e normal ca un barbat sa puna astfel de intrebari?
Pai eu cred ca poate el vrea sa afle cu cine o sa se incurce,asa sunt politistii isi cam baga nasul peste tot.Eu zic ca nu ii bine sa minti,pt ca minciuna are picioare scurte si mereu va iesi la iveala.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 01:20
De la: moment31, la data 2009-10-18 01:20:27
De la: double_chock, la data 2009-06-14 11:40:25Buna!
Ma intalnesc de putina vreme cu un politist din orasul meu.
nu am devenit inca intimi dar ne placem reciproc.
ceea ce ma surprinde neplacut este faptul ca imi rascoleste trecutul.
s-a interesat de sorin, si de alti prieteni pe care i-am avut.
sper sa nu afle m ales de relatia cu tiganusul meu.

in plus, e urat ca un barbat sa-ti zica:
1. la ce varsta ti-ai inceput viata sexuala?
2. cu cati barbati te-ai culcat?

oricum l-am mintit,dar e normal ca un barbat sa puna astfel de intrebari?
Pai eu cred ca poate el vrea sa afle cu cine o sa se incurce,asa sunt politistii isi cam baga nasul peste tot.Eu zic ca nu ii bine sa minti,pt ca minciuna are picioare scurte si mereu va iesi la iveala.

..cum adica cu cine o sa se incurce?..ce legatura are el cu fostii..ei??normal sau nu..conteaza mai putin..ce conteaza e ca daca chestia asta deranjeaza..si isi da si el seama de asta..sa nu mai continue..pentru ca ..chiar daca are in cap ceva bun..in astfel de conditii o sa iasa prost...cred ca mai depinde si de femei..posibil ca unora sa li se para incitanta o astfel de poveste..dar pe altele clar le poate deranja...
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 01:47
Mai bine sa fi sincera, asta este, daca ai place de tine - bine...daca nu - nu... Nu poti cladi nimic pe minciuna. In rest, e foarte usor sa judeci pe altul...Numai bine
lela
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:50
cioc,

vaz ca nu-i mami asa...

da' nu mai conteaza,si LMA pt ziua ta...
iasomia
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:05
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:05:34cioc,

vaz ca nu-i mami asa...

da' nu mai conteaza,si LMA pt ziua ta...


multumesc mult.
25 de ani si 2 zile,
sunt pe drumul cel bun,nu?
la anul, ce dracu ma va mai astepta?
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:07
LMA....

sa dea domnul sa-ti dea minte sa nu te mai incurci cu incurca lume...
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:13
De la: iasomia, la data 2009-06-19 08:36:51bai mami, eu aveam un amic care spunea:

ale draq, toate spun ca sunt al doilea, pe prima care imi spune ca sunt al saselea, o iau de nevasta.

pana si in problemutele astea gasim o gramada de nuante...


ma ia de nevasta si daca ii spun ca a fost al 7 lea?
pt ca 6 au fost toti:s. primul,tiganul al 4 lea, politistul al 6 lea,( amicul tau va fi nr 7 ) iar intre ei campul plin cu flori.......
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:16
De la: tutankhamon, la data 2009-10-31 20:13:20LMA....

sa dea domnul sa-ti dea minte sa nu te mai incurci cu incurca lume...


Chia asa am de gand!
merci pt urare!
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:18
ba mami..numa' nu-i mai spune ca "e al doilea",barbatii cand aud textu' asta, se simt ciudat.
si nu vorbesc despre tine aici,in general..
eu zic ca cel mai sanatos este sa nu stie numarul...
cand incepi o legatura trebuie sa existe prezent si viitor,da-l draq de trecut,uneori este extrem de nociv.

tragi invataminte din el, si cam atat.
iasomia
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:21
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:21:13ba mami..numa' nu-i mai spune ca "e al doilea",barbatii cand aud textu' asta, se simt ciudat.
si nu vorbesc despre tine aici,in general..
eu zic ca cel mai sanatos este sa nu stie numarul...
cand incepi o legatura trebuie sa existe prezent si viitor,da-l draq de trecut,uneori este extrem de nociv.

tragi invataminte din el, si cam atat.


100% sunt de partea ta......
am facut lucruri care m-ar costa totul daca s-ar afla...
mi-e frica de asta,dar altfel ,sa fiu a naibii daca am pe constiinta ceva....
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:25
soc...nu mai da mama din casa...ce...ei sunt virgini???? mai au intreaga ata???? ete....na...pai ce mama ma-sii...da...ai avut o relatie care nu a mers....atat si la revedere...
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:26
dar chiar asa pana la urma ce conteaza al catalea este el?
si ce spui tu ca ar putea sa te faca sa pierzi totul, eu am 19 ani si prietenul meu este al 2 lea, aveam o prietena care mi-a spus sa ma prefac ca inca mai sunt virgina, ca poate nu-si dadea seama, pana la urma daca te place te place asa cum esti cum imi spuneau si fetele p aici, si te va iubi cu toate ale tale ca doar acestea te-au facut si implinita p plan profesional si mai matura, daca nu-i convine sa ast p l familiile cu fete de 9-10 ani si sa stea numai p langa ele ca sa le ia "curate" daca vrea femeie l 25 de ani neprihanita, el oare e neprihanit sau doar un frustrat?
alintici
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:34
adina,

stiu iubita cateva,ca doar mi-ai mai povestit...da' cred ca avem cu totii secrete bine pazite,lucruri mai putin curate,de care nu suntem mandri..

da' si eu ca si tine, de ce nu?ma pot uita oricand in oglinda in ochii mei...

misto este sa stii sa te ierti,si sa fim bineintelesi nu ma refer aici numai la maciuci si alcool,omu' poate sa greseasca in fel de fel de moduri...
iasomia
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:36
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:36:43adina,

stiu iubita cateva,ca doar mi-ai mai povestit...da' cred ca avem cu totii secrete bine pazite,lucruri mai putin curate,de care nu suntem mandri..

da' si eu ca si tine, de ce nu?ma pot uita oricand in oglinda in ochii mei...

misto este sa stii sa te ierti,si sa fim bineintelesi nu ma refer aici numai la maciuci si alcool,omu' poate sa greseasca in fel de fel de moduri...


Eu ti-am m spus despre politistul meu, dar pe alt topic. Nu am reusit insa sa dau amanunte, pt ca atunci nu prea aveam chef, dar acum am.

De cand m-a cunoscut a intins o adevarata retea de urmarire: vroia sa afle in permanenta ce fac, unde si cu cine sunt.
Locuiesc intr-un oras foarte mic, iar fiecare strada este monitorizata de catre politie. In plus, vasta lui retea de informatori ,care ,(multumesc lui Dumnezeu!) n-au scos din trecutul meu nimic (doar pe fostul titular: sorin) - am fost fata super desteapta!......ei,bine,toate astea ma faceau sa ma simt ca o adevarata vedeta de cinema urmarita de paparazzi.
Pentru ca simteam si stiam ca sunt supravegheata.
double_chock
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:03
De la: double_chock, la data 2009-11-03 20:03:45
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:36:43adina,

stiu iubita cateva,ca doar mi-ai mai povestit...da' cred ca avem cu totii secrete bine pazite,lucruri mai putin curate,de care nu suntem mandri..

da' si eu ca si tine, de ce nu?ma pot uita oricand in oglinda in ochii mei...

misto este sa stii sa te ierti,si sa fim bineintelesi nu ma refer aici numai la maciuci si alcool,omu' poate sa greseasca in fel de fel de moduri...


Eu ti-am m spus despre politistul meu, dar pe alt topic. Nu am reusit insa sa dau amanunte, pt ca atunci nu prea aveam chef, dar acum am.

De cand m-a cunoscut a intins o adevarata retea de urmarire: vroia sa afle in permanenta ce fac, unde si cu cine sunt.
Locuiesc intr-un oras foarte mic, iar fiecare strada este monitorizata de catre politie. In plus, vasta lui retea de informatori ,care ,(multumesc lui Dumnezeu!) n-au scos din trecutul meu nimic (doar pe fostul titular: sorin) - am fost fata super desteapta!......ei,bine,toate astea ma faceau sa ma simt ca o adevarata vedeta de cinema urmarita de paparazzi.
Pentru ca simteam si stiam ca sunt supravegheata.

........si toate astea in ce scop manifestate in conditiile in care el are o sotie acasa?
Iar sotia lui ma suna pe 28 oct, pe 29 era ziua mea - implineam 25 de ani- si-mi spune adevarul.
Eu ce sa mai cred? Ce are omul asta?
Nu o sa-mi ramana cicatrici pentru o scanteie...... cand eu am trecut prin foc acum 2 ani si, fara operatie, tot piele frumoasa am?
Intelegi la ce ma refer,nu?
Seara faina!
double_chock
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie SPEED DATING 1 De la: speed_date 3 Octombrie 2009 19:57
plang si barbatii .... 27 De la: anakin 16 Noiembrie 2009 22:02
Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ? 328 De la: liaiedera 13 Aprilie 2010 08:34
Amic/Iubit 63 De la: garbo_472576 23 August 2017 09:24
Paradoxu' Pandorei 31 De la: charmelen 4 Aprilie 2013 14:54
Setari Cookie-uri