e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu?

iasomia,

"mie omu' meu nu mi-a povestit despre fostele iubiri...stiu vreo doua, da' asa de la altii..." imi da dreptate la ceeace afirmam mai devreme (ca se poate intimpla si cauzeaza neplacere)

iar

"in afara de acceptarea aia mai exista ceva:

Libertatea de opinie..."

ca vorbim despre acelasi lucru numai ca in termeni diferiti...

si sperand ca nu voi reusi sa mai provoc ofuscari, spor la exprimarea libera de opinie in toate locurile si felurile
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 09:08
santa,

hai ba mami ce te 'nervasi acu'?

tu nu stii sa dialoghezi,iti plac monologurile bag seama...
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 09:10
bre mos cracila...

vaz ca le ai cu ofuscarile alea... una e sa ai opinii contradictorii pe teme de viata, si alta e sa rupi lantzu' si sa sari la om... noroc cu iasomeaua ca te trase de barba si se vazu' elasticu de sub caciula...

zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:12
...cine io ? ...nu, dar la un moment dat mi s-a parut ca nu te-ai trezit si nu gasesti cuvintele potrivite, acum ca ti-ai revenit ...putem dialoga.Deci ?
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 09:13
...zambi, pe tine nu ma ofuschez, fata te ajuta sa ramai charmant, cum de reusesti sa te mentii asa tanar ?
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 09:15
gerovitale , taica...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:16
...si la mine, observand totusi ca am deviat de la tema si totodata mai avand de impartit si ceva cadouri (apropo ' se dau in tot timpul anului nu numai de craciun) ma retrag si va doresc o zi placuta, calma si calda.Spor la dezbateri
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 09:20
moshule...

hai bre, mai vino si descarca sacu' acilea, daca tot lucrezi full time... om gasi noi ceva sa ne placa, p-acolo...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:24
hop si eu la spartul targului, da` rontzai de-un covrig, mi-e foame al dreaq..
iasomico, nici eu n-am vrut sa-i stiu gagicile nici inainte, nici dupa..
asta si-apropo de comparatii, nu m-a intersat sa vad cu cin` ma compara..acu` nu stiu daca a fost orgoliu sau self-esteem d-ala...

dar santa are si el dreptatea lui, unii vor sa stie..
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 09:33
dap... lumea e plina de obsedati d-astia...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:37
mda.kyralino.

inseamna ca nu stii sa traiesti prezentul,ce sa caute fostele mele(ale lui) iubiri intre noi?

nu am face decat sa ne murdarim dragostea...tot ce conteaza este acel NOI DOI,si atat...
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 09:42
de control ..he, he..vestea proasta e ca e fals controlul asta, e doar nesiguranta de sine..
zambilu`
ce faci mami asa de dimineata ? ia zi la fata 2-3 filme misto de le vazusi, ca-n wk fac cinemateca,..mi-am fluesrat gagicile aseara, si-o dam pe bere, seminte, filme si potol...

iaso, bingo!
cat santem NOi DOI, sa traim frumos nene, ce rost are sa ruminezi despre trecut ? doar nu m-oi intreba cat ma mangaie nenea pe chiept, daca al alteia era para sau mar..
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 09:43
kyro...

ca ar fi numa' de control, mai treaca-mearga... da' eu crez ca-i de-a dreptu' perversiune acilea... ala de vrea sa stie, abia asteapta sa-si prinda partenera cu matza-n sac, ca s-o bage sub sa si s-o chinuie toata viata... e si asta un fel de superioritate de cuplu...

e valabil si pt unele gagici, sa-i ia mintile omului in felu' asta... santaj, sau cum dreacu' ii zice?...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:47
buna dimineata tuturor! am citit mesajele si cred ca e si asta o forma de nebunie, in rest nimic......
ana02
Postat pe 19 Iunie 2009 09:50
mosule, la ani aia ai matale acumulasi ceva intelepciune..

e sentiment d-ala de inferioritate , transformat dreaq in complex, se simte si ala puternic asa, ca altfel..

da nene, emotional d-ala..lume sarmana mosule..
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 09:52
secretu' in cuplu e sa-i lasi si celuilalt un domeniu in care sa ti se simta superior... c-asa-i in tenis... daca mananca unu tot chachatu', alalaltu' moare de foame si se radicalizeaza... incepe revolta subterana, daca ma-ntelegti ce vreau sa zic...

si cele mai tari jigniri sunt alea in care ii terfelesti celuilalt tocma'i setul de valori in care pana atunci l-ai lasat sa se simta tare... gagicile iau in bascalie potentza masculului, iar el ii pune-n cap oala cu ciorba-n cap, pe motiv ca s-a ars patrunjelu'...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:59
dap..cooorect!
eh..femei d-alea masculine zambilu`, mie imi place sa se simtza barbatul tare, asa ma simt si eu ocrotita, e obositor sa fii tot timpul puternic...dar sa stie si cate parale fac..
si omu` ala sa stie, ca obosit fiind, isi poate odihnii capul in poala nevestei, sa primeasca o mangaiere..

sa concurezi unul cu altul, pe motiv de cine stapineste teritoriul, e o timpenie, dar putini inteleg asta..

kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 10:10
De la: kyra, la data 2009-06-19 10:10:19sa concurezi unul cu altul, pe motiv de cine stapineste teritoriul, e o timpenie, dar putini inteleg asta..



'neatza, dragilor... ca buna nu e deloc. daca era buna, eu eram acu' pan' caraibe pe undeva, dand la peste (sau la boboci dupa chefu' de cu seara).

kirutzzo, faza cu teritorialitatea m-a dat gata... da' asa ajungem la ce spuneam anterior, cu simturile animalice, denumite pompos amu' "necesitati primare"... adica hrana, caldura, adapost si continuitatea genelor...

asta e, vrem, nu vrem, tre' sa acceptam ca intr-o masura sau alta fiecare barbat vede intr-o femeie, constient sau nu,o posibilitate de a-si conserva zestrea, iar o femeie intr-un barbat, o oportunitate de a da patriei soldatei cat mai vigurosi. Cu cat sunt mai multe/multi, cu atat mai bine. Parerea mea. Care este!

Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 11:43
De la: ana02, la data 2009-06-19 09:50:26buna dimineata tuturor! am citit mesajele si cred ca e si asta o forma de nebunie, in rest nimic......


rogu-te, lumineaza-ne, nu ne lasa asa in intunericire...

ne vrajesti, ne incalzesti, ne seduci si ne abandonezi... pai treaba e asta, fatuca?
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 11:45
Mai oameni buni...noi sintem produsul unei societati destul de bolnave.Principiile de viata pe care am cere ca altii sa le respecte nu corespund nici pe departe cu cele respectate de noi insine...Mi-ar place(vorbesc la general,adresindu-ma la persoana intii)sa am toata libertatea,sa fac ce-mi trece prin creier inima sau...,sa nu dau cont nimanui de trecutul sau prezentul meu,dar,sigur,nu-mi place ca si celalalt sa faca la fel.Daca ar fi acea dragoste sincera,nici nu ai putea sa nu-ti destainui trecutul.Nu se pot pune niste baze solide altfel.Dar cum stim ca e trecator si ziua de mine n-o stie nimeni,cu cit ne deskidem mai putin,cu atit ni-e mai usor la sfirsit...sfirsit care,in acest fel,nu facem decit sa-l grabim.Cit priveste militianul,nu ma mir sa vina-n pat cu casketa centura si bocanci...fac parte din el.
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 15:20
De la: gianiblue, la data 2009-06-17 20:42:29superbule, daca voi aveti de ales intre poame si ne-poame, noi suntem blestemate pe viata sa va alegem poame gata. mai, mai. da' ce-si inchipuie lumea? ca se intalneste unul cu una de 40 de ani - sa zicem si ca aia mai tre' sa fie si virgina? tztz. fiecare isi incearca relatiile. daca nu merg, nu merg. tre' sa ramanem langa indolenti, batausi, alcoolici, etc doar pentru a nu ne alege cu o eticheta naspa?
superbule, te contrazic flagrant: cine este respectabil nu gandeste despre ceilalti ca ar fi nerespectabili. hotul se teme de hot si cinstitul vede numai cinstiti in jurul sau. parerea mea este ca cine cerceteaza mai abitir si se teme de un trecut, el insusi/insasi are un trecut nedemn de lauda. judecam dupa noi insine aproape in toate cazurile. opinia mea, mon cher.


nu e adevarat!
nu ma stie tot cartierul!
adik, dupa ce m-am desp de s, am lasat impresia(involuntar) ca n-am depasit momentul.nimeni nu m-a vazut cu nimeni.
n-am adus barbati in casa,ba m mult, nici unul dintre barb cu care m-am culcat nu locuieste pe raza judetului.
am o reputatie f buna.
pe verificate!
si apropo!
s-a straduit ff f mult, dar toti cei care ma cun i-au vb numai de bine!
deci,sunt o fata desteapta pt ca a reusit sa nu rasufle nimic.
dar, tipul meu are cu adevarat o mentalitate medievala,nu e vb doar de profesia lui.si nu m prezinta interes.
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:07
cioc,

s-a dus si asta?

tiganu' ce mai face?...

schimba-i mami ca pe ciorapi,ce floarea mea!

da' sorin? te mai cauta?
iasomia
Postat pe 7 Iulie 2009 10:10
De la: Vidar, la data 2009-06-18 18:54:14
De la: wife, la data 2009-06-14 11:42:56categoric NU !!!

un " domn" nu pune asemenea intrebari, parerea mea...


wifo, pai ce facusi, sora mea alba? era vorba de un militian, nu de un domn! si mai incepusi si cu un categoric nu!...


buna!
s s-a casat.
tiganul ramane cel m bun barb din viata mea.

iar politistul se comporta ca un agent FBA.a intrecut masura.
si nu mi-e frica atat de ceea ce ar putea afla ci mai ales de faptul ca, in probabilitatea unei relatii, el este genul de om care mi-ar suci gatul pt ca cineva i-a spus ,, am vazut-o cu unul ieri" cand eu CHIAR am fost acasa, singura.intelegi ce vr sa spun?

are o parere f proasta despre femei.
nu stiu inca de ce.

si m mult: cred ca incearca sa se apropie de s pt a afla ce s-a intamplat atunci. eu nu i-am spus nimic si e f curios sa stie iar situatie devine f.f aiurea pt ca s are o sotie acum. nu vreau sa-i lase impresia lui s ca eu sunt obsedata de el.
l-am iubit, dar, sincer, am uitat.nu ma m gandesc la el si, in situatia in care nici macar mama, tata nu m-au intrebat nimic niciodata,straduindu-se sa nu-mi mai aduca suferinta la suprafata, cum poate un strain sa sape atat ?
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:22
De la: Vidar, la data 2009-06-18 18:59:53dubla noastra draga... apropos, de unde vine dublura? sper ca nu de la silueta.
hai sa-ti spun acilishea ceva: militienii, chiar daca ii pacalesti angelic, cum incepusi tu, fac pe dracu-n patru si tot afla ce vrea muschiu lor... sau neuronu lor. daca a inceput cu d'astea, lasa-l, fata, nu esti genul care sa-i faci fata (de spate nici nu mai zic, da' ar fi bine sa-i arati cum e spatele tau in timp ce fugi de el). nu de alta, da' peste fo doo luni te vedem cu un nou topic:"e normal sa fiu batuta preventiv?" sau ceva de genul asta.

PS: chestiile astea ti le-a spus un fost ofiter militian, care si-a dat seama totusi, la timp, ca treaba asta nu e de el.


nu,vidar, nu e vb de o dubla silueta: am doar 46 de kg.nu sunt uratica, dar nici zana.

da, e genul care ,, bate preventiv".e absurd, oricum: are impresia ca fiecare barbat care ma saluta pe strada mi-a fost amant.
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:28
De la: Vidar, la data 2009-06-18 23:32:47kyrutzzo, nu fi geloasa, soare, ca am pretenii pentru toata lumea


folosesti expresii care imi indica f bn gradul tau de civilizatie.
te rog ca, pe viitor, sa te abtii.

double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:32
De la: Vidar, la data 2009-06-18 23:26:49Draga double... cre' ca ma cam prinsei cum vine treaba cu dublura: pai tu esti omu' extremelor, fata hai! Pai cum asa? Cand cu puradelu', cand cu militianu'?
Acu', fie vorba intre noi, militianu ca militianu'... daca afla de reprezentantu' ala al natiunii conlocuitoare cu abilitati lautaresti (ca sa fiu politically correct), nu cre' ca se intampla mare lucru... un contact-doua cu directa lui de dreapta, mai un machiaj naturel de 2-3 zile pe la ochi si gata... Te-ai scapat!
Da' daca afla puradelu?

Haoleooo, manca-tz-as! Mucles, mo, ca ala e mai periculos! Imi si inchipui cum ar plange, mititelu', pe umarul tau: "Faaiii, pai io te luam de piranda si tu o arzi cu concurenta??!!!" Si, nu de alta, da' alde astia, pe langa abilitatile lautaresti, mai au si talente chirurgicale, cu bisturie de transat elefantii. Nu as vrea sa te vad vedeta, sectiunea "Stirile de la ora 5", cu implanturi de buzunare pe la abdomen, pe pielea goala. Prefer topicul ala cu bataia preventiva.

Dublo mama, aranjeaza-ti, fata, sertarasele alea cu sentimente... da' vezi sa le pui si lacate d'alea mai solide, ca nu se stie care din aia doi te lasa, vorba aia, si cu sentimentu' furat, si cu ochii machiati.


mi-ar face nespusa placere daca ai renunta la acest limbaj.

double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:34
De la: iasomia, la data 2009-07-07 10:10:51cioc,

s-a dus si asta?

tiganu' ce mai face?...

schimba-i mami ca pe ciorapi,ce floarea mea!

da' sorin? te mai cauta?


draga mea, daca tu ai cun doar un singur barbat, nu inseamna ca esti si fericita.
nu afisa o moralitate pe care pot sa ti-o anulez prin escapadele sotului tau( si care, crede-ma, sunt certe!)
statistic vorbind.
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 10:44
hai ca m-ai avut la faza asta,esti tare...

cioc,

musti mana care te-a mangaiat,ha?

ai noroc ca sunt in pasa buna,ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 7 Iulie 2009 11:06
eu am tinut din prima cu baiatul oaches . stiam eu ca e cel mai bun. da tu, nu si nu ca n-are distinctie. iote la astia ce baieti de baieti sunt
si_totusi
Postat pe 7 Iulie 2009 11:47
mami iaso,

si eu am tinut cu cioc pana cand a inceput sa arunce cu noroi unde nu era cazul; in plus, nici nu impartaseam aceeasi baltoaca. Dar ai dreptate, are un pic din Bastus... (ce dementa cu Dinica in rolul asta, pfff)
anakin
Postat pe 7 Iulie 2009 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el sau familia mea? 3 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 18:57
S-a indragostit de o prostituata 4 De la: ana02 4 Octombrie 2009 17:50
viol 43 De la: reyya 7 Decembrie 2011 22:10
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
coopiii 19 De la: snowflake 17 August 2009 13:21
Setari Cookie-uri