e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu?

De la: kyra, la data 2009-06-19 00:04:22marinaresc , mi-ar fi pocnit urechile


neeee... alea-s rezervate, soare, nu-s pentru orisicare urechiuse... si le am pe categorii: pentru pirande, pentru doamne, pentru domnisoare si pentru soacra-mea.

da alea pentru soacra-mea seamana mai mult cu blestemele, nu stiu de ce
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:08
De la: kyra, la data 2009-06-19 00:07:43adica a fost cu repetir ? he.. he..i-a placut prima oara si-a mai vrut odata..

trista? e treaba aia de incepe cu l...?


nu poci sa spui, e rusine
DAAAA, AIAAAAA!!!!
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:09
micabiso, ce sindrom fata.. e sextil d-ala..

important e ca arati de 36 , prima-ntai...
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:11
blesteme? pai ce vrei sa-i iei pacatele ?
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:12
De la: kyra, la data 2009-06-19 00:12:50blesteme? pai ce vrei sa-i iei pacatele ?


ce sa-i iau, surioara,ca i-as mai da si de la mine!....
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:17
las-o mami, avusei si eu una d-asta..acum mi-e mila de ea, sincer..
de cand nu mai gandesc rau, asa de bine ma simt, cum nu-ti poti inchipui..

fiecare face in viata asta, cat il duce capul si inima...
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:22
norocoaso! te invidiez de-a drepul... citisem eu ceva, la timpul trecut, intr-o postare cu alt nick
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:26
nu iti spui care nick, sa nu te deconspir, ca probabil ai tu motivele tale ...
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:27
ioi, ce-mi place ca esti baiat destept
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:28
he-he-heeee... si mie imi place, ca imi amintesti de o zona folclorica draga mie... cu ioi-ul tau! si wife zise azi ceva cu ishtenem
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:29
vidare, un sfert din sange, e d-ala..

gata, ma bag la nani, iooote cat e ceasul ..
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:31
chiar ma gandeam cand mai faci nani? noapte buna si sa visezi pe cine vrei tu.
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 00:32
dap !
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:33
draga double shock.....dar nu trebuie sa ii dai si amprentele fiecaruia??????....nu te lasa fata...trage tare si tine-o si tu pe a ta....sa iti spuna si el cate fete a avut....
tutankhamon
Postat pe 19 Iunie 2009 00:54
Spunea cineva: teoria ca teoria dar practica te omoara.Nu este firesc si nici fair play ca un barbat sa se intereseze de trecutul unei femei dar...este normal sa-l cunoasca.Mai devreme sau mai tarziu 99% ,este posibil sa-l afle fara sa vrea de la vreun bun samaritean ori in cazul in care devii persoana publica ( ) il ajuta presa si ce faci daca tu ai spus ca ai fost nefericita de 2,3 ori si el afla de 5-6 ?In cazul de fata dat fiind faptul ca e militian s-ar putea ca cifrele sa nu insemne mare lucru.
Ideea este ca increderea face parte din succesul unei relatii dar ea se formeaza in timp si pe etape iar atunci cand se vorbeste despre consolidarea ei spui tot, bineinteles la momentul potrivit.
Oricare dintre parteneri asteapta de la celalalt sa primeasca ceva unic, poate fi gradul de incredere, respect, felul in care fac dragoste , ceva ce stie ca numai el(ea) a primit...caci daca intr-o relatie vorbim numai despre responsabilitati ...cati dintre noi au ca hobby doar "dus gunoiul, luat paine, sifoane..."
Partea proasta este ca , ( ) casnicia a inceput sa capete un sens peiorativ si sa devina punctul de plecare intr-o relatie, cand ar trebui sa fie etapa finala de incununarea cu succes a unei relatii.
Intrebare: -ce faci cu un fostulescu( -easca) pe care il(o) musca piticul aducerilor aminte (nostalgia) si vrea sa repete o experienta placuta (sex) si te opreste pe strada zambind agale si in momentul (total) nepotrivit apare si partenerul de drept , iar acela face parte dintre cei pe care nu i-ai adus aminte ?
Iar acum faptul ca este militian ...chiar daca nu fac parte ditre cei mai sprinteni la minte...raman si ei oameni si sa nu uitam ca dau copii sanatosi societatii si mai ales au cu ce sa-i intretina .
Intr-un final depinde de ce fel de casnicie isi doreste fiecare si mai ales cum doreste sa o inceapa.
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 08:10
santa,

"Intrebare: -ce faci cu un fostulescu( -easca) pe care il(o) musca piticul aducerilor aminte (nostalgia) si vrea sa repete o experienta placuta (sex) si te opreste pe strada zambind agale si in momentul (total) nepotrivit apare si partenerul de drept , iar acela face parte dintre cei pe care nu i-ai adus aminte ?"

sper sa nu te superi, dar este aberant ce sustii...adica barbatu' meu trebuie sa-mi faca o lista cu gagicile lui in care sa-mi dea :nume,prenume,semnalmente..?

hai ca m-ai distrat...
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 08:21
si barbatii si femeile se intereseaza de trecutul partenerilor... cel putin in faza preliminara...

numa' ca interesu' e diferit... in timp ce masculii se intereseaza sa fie primii, femeile vor mai mult sa fie ultimele... trecutu' agitat al barbatului e un semn bun pt partenere... le satisface orgoliul ca din atatea cautari pischeru' a ales-o tocmai pe ea, pana la urma...

spirit de turma, deh...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 08:32
bun. am inteles motivatia femeilor dar a barbatilor? de ce sa fie primii? adica, vor una la care nu s-a uitat nici dracul ? sau doresc una bucata fumeie buna de imbrobodit?
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 08:36
bai mami, eu aveam un amic care spunea:

ale draq, toate spun ca sunt al doilea, pe prima care imi spune ca sunt al saselea, o iau de nevasta.

pana si in problemutele astea gasim o gramada de nuante...
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 08:36
Gresala, Zambi...altii au dat de gustul prospaturilor ca au devenit dependenti.S-apoi s-a dus moda cu...primul,e multa bataie de cap si riscuri,pe deasupra.SINT MINORE.
valentino
Postat pe 19 Iunie 2009 08:39
totushoaico...

barbatii se tem de comparatii... niciodata nu stii daca una experimentata te-a ales pt ca esti cel mai bun, sau pt ca esti cel mai prost...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 08:40
ma bucur daca am reusit sa-ti provoc vre-un zambet (ranjet?) , dar era un fapt practic care se poate intimpla oricand, ti-a provocat cumva neplaceri exemplul ?
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 08:41
banuiesc ca vorbesti cu mine..

la asa remarca, asa raspuns:

no comment.
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 08:44
...dap, si vorbind de remarci aberante , banuiam ca fecare e liber sa-si exprime parerea inspirata mai mult sau mai putin din propriile experiente si tratat ca un punct de vedere ...si acceptat si discutat.Datele unei probleme se schimba din mers cateodata si ACCEPTAREA te poate face ,macar, sa ai rabdare sa citesti enuntul.
no offense.iasomnia.pardon.iasomia
SantaKlaus
Postat pe 19 Iunie 2009 08:50
zambilu, iote ca m-am luminat . barbatii se tem de competitie. asa, mai vii de acasa. iote ce frumos recunosc ei adevarul gol golutz
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 08:54
bre nene... unde mai vazui eu atata pasiune pt jocuri de cuvinte rasuflate?.. parca tot p-acilea, da avea alta moaca...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 08:56
totushoaico..

pai la varsta mea, nu prea ma mai tem de adevaruri... nu de alta, da' nici pe la competitii nu ma mai duc... he,he,he...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 08:58
santa,

dap,mi se pare aberant sa merg pe strada si sa stiu toate fostele iubirii ale partenerului,acu' daca tu faci asta..eventual poate te si saluti cu ei(ele),este strict problema ta.

mie omu' meu nu mi-a povestit despre fostele iubiri...stiu vreo doua, da' asa de la altii...

si am rabdare cu caru',insa situatia propusa de tine mi s-a parut aiurea.

a! si din moment ce-ti expui propriile opinii sper ca nu doresti sa primesti ovatii,in afara de acceptarea aia mai exista ceva:

Libertatea de opinie...

no offense...
iasomia
Postat pe 19 Iunie 2009 09:01

ai ochit ca a aparut mos gerila si te-ai facut cumintel
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 09:04
dap, nu vazusi?... ca pensionarii... stau pe bancutza si trag cate-un vant, la deruta...
zambil
Postat pe 19 Iunie 2009 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
In ce consta frumusetea unei femei ? 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
intrebare 9 De la: garbo_11804 4 Aprilie 2013 11:51
Mi_a dat semne ca ma place și acum ma evita 1 De la: garbo_501959 6 Martie 2020 01:01
barbatul divortat.....se merita ? 111 De la: garbo025622 1 Octombrie 2009 18:34
Setari Cookie-uri