Barbatii aromani

Am auzit tot felul de zvonuri, tot felul de spuse cum ca ei nu se casatoresc decat cu fete aromance ? Este adevarat ? Asa imi spun prietenele, asa imi spune mama. El imi spune ca nu ii pasa, picioare, sani si chip frumos sa aiba. Dar pur si simplu nu stiu ce sa mai cred, problema unei casatorii oricum nu se pune pentru ca el mi-a spus in mod repetat ca daca mai pun in discutie dilema asta se va casatori... cu alta. Pe langa asta as dori sa aflu daca toti acesti indivizi sunt atat de aroganti, atat de nesimtiti, atat de hotarati si atat de priceputi la ce fac, sau doar al meu asa este. Mai toti verisorii lui pe care mi i-a prezentat prezinta caracterele de mai sus si pe langa asta, toti umbla cu mai multe. Simt ca sunt jucata in picioare, dusa cu zaharelul si sunt topita dupa el. Este singurul care nu imi ofera nimic decat cand vrea el spre deosebire de toti fostii mei care nu m-ar fi tratat ca el niciodata. Pana si la pat este mai bun ca toti. Sunt sah-mat:(
z3m3123
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:36
mda , sexul conteaza in rest nu mai conteaza , in ce hal decad femeile
yanyacharberet
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:41
nu stiu..

n-am avut...
iasomia
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:25
si iar ajungem la faza din prea multa iubire am indurat de toate......
ce scuza buna pentru multe femei!
Helen29
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:42
Si acum ce vrei de fapt?
Dap, din cate auzisem si eu pe vremea cand stateam in Constanta, aromanii erau o comunitate inchisa, ca rromii, dar asta o auzisem acum vreo 20 de ani si mai bine...
Adica practicau casatoriile in interiorul comunitatii, in special pentru conservarea respectiv inmultirea averii, pentru ca ei au avut dintotdeauna averi...

Acum nu stiu cat se mai tine la obiceiul asta, cei mai in varsta probabil ca inca mai trag de el...
ready_vivus
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:29
Draga mea ..nu mai cauta pretexte si noduri in papura ca de ce sunt asa barbatii aromani....sunt destui barbati pe lumea asta si unul sigur va vedea la tine ceea ce el nu a putut vedea...tu ai spus ca lui nu ii pasa..."picioare, sani si chip frumos sa aiba"..daca pentru el doar astea conteaza lasa-l ca nu e de tine...el vrea doar sa se distreze si sa-si traiasca viata la maxim...NU E SINGURUL BARBAT...daca te-ar fi iubit doar pe tine ti-ar fii apreciat si respectat dragostea ta pentru el...dar asa nu te merita .Mergi mai departe ..e viata ta si tu trebuie sa fii fericita . nu vei ajunge departe cu el.
loraia
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:50
3123...de ce nu l-ai pus inca pe ,,liber" nu se intelege aici...sper ca nu iubesti un asemenea specimen..indiferent ce etnie ar avea...e doar o simpla panarama de om..lasa-l sa-si triasca fuckingul perpetuu si retrage-te cat mai repede din ecuatie, nu are sens sa ramai langa unul ca el.
reyya
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:56
L-am pus pe liber si fix o saptamana am rezistat fara el. De fapt nici macar nu imi mai pasa ce va urma, ma bucur de luna decembrie alaturi de el si ce se va fi dupa ... sper sa nu imi franga inima. Il iubesc, nu am fost in stare sa iubesc persoane care mi-ar fi oferit si soarele de pe cer si am ajuns sa fiu atatasata de o persoana total atipica care stiu ca ma manipuleaza dar la naiba, in acceptiunea mea asta inseamna un barbat adevarat. L-as iubi neconditionat, trebuie doar sa ma obisnuiesc cu stilul lui de "don't give a damn" cu absolut orice care nu ii aduce o atingere interesului lui. Are absolut tot ce ii trebuie unui barbat, poate ca daca era un pic mai inalt era mai bine. Chiar el mi-a spus ca tot ce are nevoie pe lumea asta este o singura viata. La naiba sunt topita :X
z3m3123
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:36
iote,cica "am visat ca imi dai add"...
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:38
vezi ca esti in faza incipienta Sindromului Stockholm( cand ai timp citeste despre asta ) Nu este indicat sa ramai langa tipul ala, e o chestiune de Vointa sa pleci de langa el. Lucreaza la capitolul vointa , succes!
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:41
cine,io?!?
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:44
foarte tare.
bluelight
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:44
nu precioss, cea care a deschis topicul :-)
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:45
stiu,mami
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:47
sa ghicim ce vrea fata cadou de mos ??
bluelight
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:48
cine,io?!?
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:49
nu tu mai, 53z 21 xyw 43
bluelight
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:51
dap..vrea cadou Nebunu"de sah
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:52
dap. sau o parasuta . nefunctionala.
bluelight
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:53
da' si io vriau moshu'!
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:53
ba sa nu fie mos, preci .
si sa fie pe cal alb, de preferinta
bluelight
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:55
pe cal - da!!!
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:56
daca nu parasuta , macar o coarda elastica daca nu....asta e ..o sa trebuiasca sa exerseze tipurile de ,,aterizari" ca la judo
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:56
eu vreau de la mos doar sacul daca nu macar punguta cu doi bani
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:57
Dar de ce crezi ca este raul suprem ? Poate sunt doar eu carcotasa si prapastioasa cum am fost de cand ma stiu sau poate am inebunit. Urmeaza acum ziua lui, urmeaza Craciunul chiar nu vreau sa ma despart de el. As vrea sa il fac sa inteleaga ca ma face sa sufar ca am tot timpul impresia ca este cu alta iar el zambeste, si cu un calm incredibil ma linisteste si imi spune ca nu exista o alta care sa ii faca atatea probleme si ca el nu s-a dat niciodata usa de biserica si ca totul este in mintea mea. Poate chiar totul este in mintea mea...
z3m3123
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:57
Asta e cu totul altceva...daca doar ai senzatia, mai ,,examineaza-l " si vezi ce si cum tu iti faci o imagine clara.
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:59
salut pe toata lumea
ma lamureste si pe mine careva?
adica, cum barbati aromani?
Begonia
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:10
adica machidoni bre Begonio
sau macedoneni, descendenti din triburile tracice de la sud de Dunare in special...
ready_vivus
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:18
adeca straini,bre...
preciouss
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:18
de situatie....
eladaela
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie intre femeia capricorn si un peste 6 De la: vax 27 Octombrie 2009 09:33
Ce ati alege? 57 De la: fleur_du_mal 2 Noiembrie 2009 12:27
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
relati cu barbati insurati.......interesant...(cred:) 184 De la: reyya 19 Aprilie 2010 02:13
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
Setari Cookie-uri