Dragoste sincera sau prefecatorie?

Discutam cu niste amice despre cum trebuie sa te porti cu un barbat astfel incat acesta sa nu se plictiseasca prea repede de relatia in care e implicat.
Una dintre ele sustinea ca trebuie sa ii arati ca il iubesti, daca il iubesti. Sa simta ca ai semtimente curate, sincere si sa ii si spui acest lucru sincer atunci cand simti aceasta. Relatia intima trebuie sa fie sustinuta de sentimente si nu de interese meschine.
Cealalta, in schimb, sustinea contrariul. Daca ii spui si ii arati ca tii la el se plictiseste reepede si pleaca la alta. E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna, iar relatia intima sa fie eventual condimentata cu ceva caoduri si atentii, altfel te considra o prada usoara, o mocofanca si pleaca curand.
Voi ce parere aveti? Oare atunci cand un barbat simte ca e iubit sincer de o femeie pe care o place va pleca de bine ce-i e? Mai bine vesnic cuceritor decat iubit si apreciat?


"PREFACATORIE"..
scuze pentru alte eventuale greseli de scriere
amarezza
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:48
mda...unii sunt "prea" siguri pe ei... au impresia ca pot face "orice"...si culmea ca dup'aia sunt foarte "dezamagitzi"....
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:54
daca e implicat,nu se plictiseste...
daca nu e implicat,poti sa faci si acrobatii pe sarma,risti doar sa/ti frangi gatul
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:55
De la: elodia, la data 2009-12-15 20:55:41daca e implicat,nu se plictiseste...
daca nu e implicat,poti sa faci si acrobatii pe sarma,risti doar sa/ti frangi gatul
amarezza
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:49
antonius2500
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:53
stelutza de zi,adica?
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:57
lodiutza ...e implicat rau...
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:03
De la: amarezza, la data 2009-12-15 19:48:18 Discutam cu niste amice despre cum trebuie sa te porti cu un barbat astfel incat acesta sa nu se plictiseasca prea repede de relatia in care e implicat.
Una dintre ele sustinea ca trebuie sa ii arati ca il iubesti, daca il iubesti. Sa simta ca ai semtimente curate, sincere si sa ii si spui acest lucru sincer atunci cand simti aceasta. Relatia intima trebuie sa fie sustinuta de sentimente si nu de interese meschine.
Cealalta, in schimb, sustinea contrariul. Daca ii spui si ii arati ca tii la el se plictiseste reepede si pleaca la alta. E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna, iar relatia intima sa fie eventual condimentata cu ceva caoduri si atentii, altfel te considra o prada usoara, o mocofanca si pleaca curand.
Voi ce parere aveti? Oare atunci cand un barbat simte ca e iubit sincer de o femeie pe care o place va pleca de bine ce-i e? Mai bine vesnic cuceritor decat iubit si apreciat?


"PREFACATORIE"..
scuze pentru alte eventuale greseli de scriere
Acum depinde si ce interese are barbatul....sunt multi barbati care le place sa isi traiasca viata,,fara sa se implice in relatiii....Poat la inceput zice ca da,,,dar cu timpul sa iti dai seama ca el practic vrea sa se distreze,sa umble cu mai multe femei....Eu cred ca varianta cea mai corecta,,,este sa ai ganduri curate....Dar mai intai sa ii spui gandurile tale curate,,mai intai asculta-i gandurile lui....Pt ca apoi sa nu sa se transforme in ingeras,pt o perioada ca sa obtina ce are de gand.....Ca sa te implici sufleteste cu o persoana,,mai intai trebuie sa te impretenesti cu el....Sa vezi cum gandeste,,,sa vezi cu ce prieteni umbla...Pt ca este o vorba...Spune-mi cu cine umbli ca sa iti spun cine esti....Veszi ce parinti are...Ca sa vezi ce educatie ar avea el...Ca stii tu,,la inceput toti oamenii se comporta frumos,,,apoi in timp vezi ce ii poarta capul....Daca ii cunosti prietenii,,,parintiii...Poti sa iti dai seama rapid ce fel de baiat este,, te pupik si bafta
garbo027119
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:06
De la: amarezza, la data 2009-12-15 19:48:18 E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna

sa indrazneasca numai! La prima fitza am trimis-o la ma-sa!
N-am inteles! E dragoste sau "care pe care"? Ne iubim sau ne facem fitze unul altuia, doar-doar unul din noi o fi mai fraier si va pune botul... Ca de nu, vezi doamne, cucuveaua pleaca la ma-sa...
Iote fleoshc! Duca-se! Mie sa nu-mi faca fitze, ca nu-i sangele regal din franzela care m-a luat pe mine, acarul Paun!...
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:07
ma flory,imi place tare chestia asta
"nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi...deci dormi mai mult sa ma visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi"
am gasit/o la stelutza de zi si cred ca suna asa,emo
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:08
iote la ready...ce ne-am potrivi noi doi ...doo secunde...

lodi...mai ales ca sta pe un pod ...si jos probabil e calea ferata... saracu asteapta trenul de 12....
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:11
sa iubesti sincer este o calitate. Si o calitate atit de rara incit este pacat sa nu o recunosti. Cred ca sint atitea persoane carora nu li se intimpla nici macar o data in viata.

quasaria
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:12
Q...
cred ca ne-am nimerit intr-o lume de involuati, care habar nu au pe ce fata a pamantului traiesc...
Mor cand vad atata ingamfare... auzi la ele, "fitze"...
Si de ce? Doar ca sa tina pe shantieristu' langa ele! Offf... sfanta naivitate! Ca sa nu zic prostie...
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:16
De la: quasaria, la data 2009-12-15 22:12:02sa iubesti sincer este o calitate. Si o calitate atit de rara incit este pacat sa nu o recunosti. Cred ca sint atitea persoane carora nu li se intimpla nici macar o data in viata.



si e atat de trist cand acea "calitate" e calcata in picioare...
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:17
trist pentru el.
quasaria
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:19
'na seara ...ce-i aici???
cely
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:19
Acum depinde si ce interese are barbatul....sunt multi barbati care le place sa isi traiasca viata,,fara sa se implice in relatiii....Poat la inceput zice ca da,,,dar cu timpul sa iti dai seama ca el practic vrea sa se distreze,sa umble cu mai multe femei....Eu cred ca varianta cea mai corecta,,,este sa ai ganduri curate....Dar mai intai sa ii spui gandurile tale curate,,mai intai asculta-i gandurile lui....Pt ca apoi sa nu sa se transforme in ingeras,pt o perioada ca sa obtina ce are de gand.....Ca sa te implici sufleteste cu o persoana,,mai intai trebuie sa te impretenesti cu el....Sa vezi cum gandeste,,,sa vezi cu ce prieteni umbla...Pt ca este o vorba...Spune-mi cu cine umbli ca sa iti spun cine esti....Veszi ce parinti are...Ca sa vezi ce educatie ar avea el...Ca stii tu,,la inceput toti oamenii se comporta frumos,,,apoi in timp vezi ce ii poarta capul....Daca ii cunosti prietenii,,,parintiii...Poti sa iti dai seama rapid ce fel de baiat este,, te pupik si bafta
garbo027119
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:19
bre, floryo, amu cine-i de vina ca va avantati si voi prea sus cu iubirile alea, ha? cine-i vinovat ca va intindeti mai mult decat va e plapuma?
ca si eu as iubi-o pe Caroline de Monaco, da' ea sigur mi-ar calca dragostea in picioare... si atunci eu ce sa fac? sa ma plang ce courve-s fomeile?
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:21
irino,
marsh de aici ca-ti rad conturile. si fii atenta ca de data asta nu glumesc! Andra Micu de abia asteapta sa ii dau un telefon ca sa te stearga iar.
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:22
ready...eu doar glumeam ....
cat despre fitze...nu ma obosesc...chiar nu-si au rostul.
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:22
De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:22:17irino,
marsh de aici ca-ti rad conturile. si fii atenta ca de data asta nu glumesc! Andra Micu de abia asteapta sa ii dau un telefon ca sa te stearga iar.
ai telefoane multe ????
cely
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:23
Cely, scuza-mi grosolania dar in seara asta chiar sunt intr-o dispozitie foarte kkcioasa, asa ca nu inteleg glumele cu substrat...
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:25
seara buna lumeeeeeeeeeee, si asa imi vine cateeeee odataaaaaaaa sa dau cu cutatuuuuuu in piatraaaaa lalalaaaaaaaaalalalalalaaaaaa, vivus mai deoarte nu mai stiu, dar spune tu
yanyacharberet
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:25
De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:25:02Cely, scuza-mi grosolania dar in seara asta chiar sunt intr-o dispozitie foarte kkcioasa, asa ca nu inteleg glumele cu substrat...
ok ..scuze de deranj ...o seara buna!!!!
cely
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:26
yanya,
da' n-am inteles, m-ai angajat pe post de gurist de serviciu?
scobeste-te la buzunar si continui... 5 euro cuvantul. fara TVA si vezi ca e reducere, asta e discountul pentru tine ca te cunosc...
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:28
buna seara tuturor,
yania, ca mai faci fata?
nelly05
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:31
De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:28:04yanya,
da' n-am inteles, m-ai angajat pe post de gurist de serviciu?
scobeste-te la buzunar si continui... 5 euro cuvantul. fara TVA si vezi ca e reducere, asta e discountul pentru tine ca te cunosc...
iti dau cati euroi vre tu, numai canta vivus, tzucutzi portofelul tau, asa pe shustache sa nu auda sau sa vada soacra ta
yanyacharberet
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:33
nellyo,
puteai sa ma intrebi pe mine ce fac... si eu iti spuneam ca te asteptam. da' te minteam
yanya are nevoie de menestreli, tocmai cauta pe aici si m-a gasit pe mine mai prost imbracat si mai slab pregatit
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:33
De la: nelly05, la data 2009-12-15 22:31:22buna seara tuturor,
yania, ca mai faci fata?
iote un pic pe garbo tu ce mai faci? nu te-am mai citit de mult
yanyacharberet
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:34
yanyo, care soacra bre?
fuse si se duse... spre norocul meu da' si al fiica-si (sau mai ales al fiica-si!)
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, ceva idei 33 De la: AdrianaR 18 Februarie 2010 10:49
as dori un sfat 8 De la: dolce_farnientte 25 Decembrie 2011 17:20
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
peniss mai mare!!! 44 De la: Rha 30 Iunie 2010 14:08
el sau familia mea? 3 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 18:57
Setari Cookie-uri