Teama sau orgoliu ?!

..nu stiu daca unii barbati chiar au sentimente profunde la un moment dat..sau asa ne place noua sa credem ca ar avea..cand colo..s/ar putea sa fie doar iluzia pe care ne/am facut/o noi asupra lor..ei la o adica avnd tupeul sa zica...ca n/au lasat sa se inteleaga astfel de lucruri...si asta/i o lovitura nu gluma..
garbo055472
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:43
pfff poi cam prin asta trec si eu aq...
la me e vb de certurile astea mici din nimicuri care indeparteaza si aq el e indecis...
nici eu nuj ce sa fac...
e tare greu...
ne iubim si totusi..alegem mereu sa lasam orgoliu sa ne desparta.
a inceput sa se sch..
aqm ...orice e mai important decat me,dar imi sp mereu ca ma iubeste desi nu ma mai cauta nu mai da semne ca ar vrea sa fie q me.....
eu ce sa mai inteleg???????????
as vrea sa te ajut cumva...dar..si eu sunt intr-o situatie asemanatoare....
irina07
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:00
irino, mie mi se parea normal sa te si cafteasca de cel putin trei ori pe zi

pai la cum scrii, de unde dreaq sa inteleaga el lista de cumparaturi ce i-o lasi zilnic lichita de frigider?
normal ca se enerveaza omu', pana si eu m-as enerva pe tine si ti-as da doar apa... in cap, sa te trezesti din lesin...
ready_vivus
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:09
prin ce treci tu trec si eu....... dar nu cred ca mai e nimic de facut sunt prea orgoliosi sau alcineva mai e in viata lor
cristyna38
Postat pe 30 Noiembrie 2009 08:47
De la: , la data 2009-06-01 17:53:10Buna tuturor..Am nevoie de cateva sfaturi de la voi daca ati mai trecut prin ce trec si eu..Am avut un prieten cu care am stat 8 luni.A fost foarte greu pt ca era din alt oras,insa l-am iubit f mult si inca il mai iubesc.Ne-am despartit acum 3 luni din vina mea,fara sa vreau,dintr-o simpla discutie...insa am mai facut greseli de genul asta,iar el a trecut peste si am mers inainte,isi dorea o relatie serioasa,iar eu la fel.Eu cred k nu am zis ceva exagerat cand ne-am certat,dar imi spune ca s-a acumulat totul si nu mai poate trece peste de data asta.Eu vreau sa-i demonstrez ca imi pare rau si ca am gresit fara sa vreau:(In acest timp ne-am mai intalnit de cateva ori si se comporta normal cand ne intalnim..insa acum nu-si mai doreste o relatie serioasa..ci una "neserioasa".El este o persoana foarte orgolioasa si putin dificila.Se poate sa fie nehotarat si sa-si revina in timp...sau doar ma chinui sa-l aduc inapoi ?!
pai daca el vrea ceva neserios nu accepta sa fii jucaria lui....Incearca sa il cuceresti dar sa nu te lasi condusa de el,sa il lasi sa te domine..Incearca sa te comporti frumos,,daca vezi ca nu intelege asta este,,daca stii ca este orgolios nu il mai provoca nici tu.....Ca stii un rau il faci imediat,,dar mai greu pana il speli..De asta este bine sa te gandesti de 2 ori,inainte sa faci ceva....
garbo027119
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:56
si_totusi
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:57
De la: irina07, la data 2009-11-19 23:00:38pfff poi cam prin asta trec si eu aq...
la me e vb de certurile astea mici din nimicuri care indeparteaza si aq el e indecis...
nici eu nuj ce sa fac...
e tare greu...
ne iubim si totusi..alegem mereu sa lasam orgoliu sa ne desparta.
a inceput sa se sch..
aqm ...orice e mai important decat me,dar imi sp mereu ca ma iubeste desi nu ma mai cauta nu mai da semne ca ar vrea sa fie q me.....
eu ce sa mai inteleg???????????
as vrea sa te ajut cumva...dar..si eu sunt intr-o situatie asemanatoare....
pai draga iubirea se domosteaza prin fapte nu prin vorbe...Asa ca un om promite si zice multe,,dar trebuie sa si demostreze....Asa ca daca vrei sa cunosti un om,uitate la faptele lui,si la gandirea lui,....pt ca un om poate zice multe,,dar sa faca nimic....Nu va mai luati fetelor dupa vorbe,,si fapte nema...
garbo027119
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:00
io nu am nemica cu fetili care posteste si vorbeste despre almanahele in care sicrie de pa goagal si copieste si pasteste din carte sfanta in care vorbeste despre fetele care trebe sa fie cuminti si sa nu preacurveste ca e pacat ca tu ca fata sa te duci cu mai multi barbati deodata ci e mai bine cu cate unul pe rand eventual chiar in aceeasi noapte ca sa faci bani si sa nu ii mai ceri la baba bani de parfumuri si de alte odicoloane ca baba nu are si daca iti da te spune la fata ei care are un copil mic si mai pleaca de acasa si atunci fata posteste pe internetele din alte tari si atunci vorbeste de barbatii care nu merita fetele care e cuminti si daca se da barbatii la fetele cuminti astea le bate peste gura ca asa trebuie fetele sa faca azi sa carpeasca barbatii si sa nu-i lase sa cante precum cocosul ca fetele trebuie sa conduca casa si barbatul trebuie sa fie supusul ei si sa nu iasa de sub papucul ei ca altfel e porc si nu mai merita increderea ei si nici nu merita sa-i faca copii ca nu ii va creste cu el si ea nu are din ce sa ii creasca ca ea muunceste cinstit ca se duce si la munastire si se roaga dar nu se duce la popa ala pacatos care o trage de limba ca ala nu stie nici macar sa citeste din biblie si o sa vada ea ca o sa-i spuna ca nu stie sa citeasca cartea aia si o sa-l invete ea cum se citeste.....
tutankhamon
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:36
Tuth, ai domostat si tu
ca aia de deasupra ta
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:39
ioi tut...ai avut rabdare sa scrii atata...?
tut...mi-e o leneeeee...da ,
l_flory
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:42
rv...ori se potoleste bestia.....ori innebunesc eu cu ea pe aici........vreau si eu sa vad cat reziste ea la copy/paste despre porcariile ei.....si cat o mai lasa adminii pe aici.....io randare am si tenacitate...sunt nascuta in zodia leului.....
tutankhamon
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:48
multzam flory...am scris cu un efort supraomenesc...
tutankhamon
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:50
sa se fi potolit, nu cred, mi-e teama ca scrie vreun roman pe care sa ni-l dea de vreo 10 ori copy/paste...
sora_ilsi
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:51
ioi...tut
am vrut sa spun "gata, ma potolesc"....
l_flory
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:52
ilsi...roman?????...ioooi...nu stioe cu cine se pune.....mai vin si sarbatorile....muuulte zile libere......nu o vad bine.....
tutankhamon
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:54
Tuth, tinem steagul sus!
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:59
tati...io nu-l mai laaaaaas.....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:01
floryo, ce martan bagashi iar la avataru' ala bre?

hai, noapte buna tuturor... maine de la capat
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:05
ready....iar te iei de avatara/rul..meu...
hai incoa...
e catzelushul lu fii-mea aia mare.... si doarme-n casa ,cica...
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:08
nu-i martan bre readyule.....ii cutzu ala de la ce ne everveaza de-i cauta flory nume....ii codita....catzalu far de coada....si care doarme in pat....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:09
da tut...in patul lu ramo/fica -mea.
ioi da,vine dimineatza... sa vezi atunci...
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:13
cand face pishu pe covooooor......ioi doamne ...[arca vad patrupeda mea......tusti din pat, basti pe covor......cracanila si........piiiiissssssssshhhhhhhhh....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:09
ioiiii tut....io-l pun in patutzu lui micutz si el iasa...
ramona doarme dusa...
io fac cu nervii...
ramo ,vine de la scoala si spala covorashul...

acu iar ma duc sa vad ce face ala mic...cutzu adica..
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:16
trebe muuulta rabdare cu puiutzu......ca e nebunatic si vrea sa se joace.....ca un bebe.....dara asa cum il inveti, asa il ai......a noastra si acuma, la 3 ani si 6 luni, doarme cu noi in pat.....asa s-a obisnuit.....si are 40 de kile.....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:21
pfffffuuuiiii....tut ma laaaashi....?
io dau in disperare ...copiii astia -i mei se tzacanesc rau de la o vreme ...
andreea vrea cu pisica ,ailalta cu catzelul...
pe mine ma manaca pielea toata...tot ai caut de pureci ,dar nimik..
nu le suport in casa ...da, astea plang frate intruna ca e frig afara..
n-am ce face ,asta e..
vai de parintzii care n-asculta de copii.

aha ...pisica s-a cerut afara..
e spre bine...


tut ..noapte buna . ..ca pic pe taste...
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:28
doamneeeee....mai ramane una sa vrea papagal si una hamster...ca ai pus-o...menajeria circului globus e la tine in casa.....ok...noapte buna.....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:31
tut...papagal nu mai ...
ca-s io ,vorbesc singura intr-una...
hamster , nuuuuuuuuuuu..
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:38
ba daaaaaa......ca aia fac necesitatile in cusca.....nu e nevoie sa-i plimbi......ba daaaaaa....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:47
daaaaa... cand am avut hamsteri(2) ,a fost si prima si ultima...
o zi au stat in casa mea...
noaptea am visat ca mi-au ros hainele...
a doua zi ,ushcheala de unde au venit...brrrrrr
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 02:00
ai mare dreptate micass...dar cand tu nu mai faci ce l deranjeaza si el iti tot face reprosuri ca de fapt tu continui sa faci acel lucru?spre ex mie imi reprosa ca faceam mici glumite la munca...cand nu mai vorbeam absolut cu nimeni la munca imi reprosa acelasi lucru?eu cred ca de fapt cauta motive...
nely45
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
avatar 9 De la: wife 21 Iunie 2009 19:24
m am despartit de iubitul meu si nu stiu cum sa fac sa l uit 61 De la: Ioana007 6 Iulie 2009 16:21
dezorientata.am nevoie de un sfat 66 De la: garbo061173 13 Octombrie 2009 10:45
Buna, 10 De la: irinutza5655 15 Februarie 2013 15:08
Setari Cookie-uri