De ce fug barbatii???

De la: andre24, la data 2009-05-25 14:39:13sunt alaturi de el chiar si acum dupa ce ne-am despartit si cand ma gandesc cate CV'uri am depus eu la anumite firme,am intrebat in stanga in dreapta..dar nimic
a avut parte de tot ce si-a dorit...nu s-a simtiti niciodata ingradit..a avut mereu libertatea de a face ce-si doreste..i-am dariut toata intelegerea si iubirea de care a avut nevoie.
daca vroia la bere cu baietii ii uram distractie placuta,daca vroia sa faca eu stiu ce..eu eram acolo,sustinandu-l
Mi-a spus ca a fost extrem de fericit,ca a fost cea mai frumoasa perioada din viata lui.
Prietenii nostri ne spuneau mereu ca le e ciuda pe noi(in gluma normal)eram minunati..si chiar nu exagerez spunand asta...deci cu siguranta femeia crampon nu am fost...poate mi-am pus multe sperante in noi,am crezut prea mult.
El e un familist convins,isi iubeste enorm mama si sora...deci sotia lui va fii o fericita,la fel si copii...si tocmai ptr asta vrea sa se regaseasca,vrea sa lupte ptr a putea sa le ofere tot ce inseamna familie
E un om bun..poate il alint eu prea mult acum...dar el nu mi-a fost alaturi :(
M-am certat cu parintii mei si oarecum mi-au spus sa plec de la ei din casa..eu ranita si suparata foc..am sarit cu gura pe iubitul meu,sa facem ceva,sa ne mutam odata,sa se angajeze oriunde(un prieten ii oferise un post care nu era chiar ok,lucra mult,dar castiga frumos,nu era ce-si dorea el..dar era un venit)...iar el foarte impacat cu el mi-a zis ca nu poate,ca s-ar plafona,ca daca lui nu-i place ce face o sa devina frustrat...asta am inteles,dar modul lui de-as pune mainile in san si de-a nu face nici un sacrificiu ptr noi..mi-a dat de gandit
Eu eram dispusa sa-mi mai iau un job,daca vedeam si din partea lui putina vointa,ca sa ne intretinem pana puteam sa ne punem pe picioare..el a fost cel care mi-a intors spatele,cand am avut problema cu ai mei..dar eu l-am iertat si inca lupt ptr noi..si el ce face?El alege sa plece..ca cica e mai bine asa
Nu stiu unde sa mai apuc...simt ca-l pierd si nu pot face nimic sa-l aduc inapoi..parca nici nu mai exist ptr el :(



Andre, concluzia mea e ca acest barbat nu te mai vrea, nu te mai iubeste. Nu te-a iubit cu adevarat niciodata ci i-a placut relatia cu tine pana s-a pus problema mutatului impreuna.Nu mai insista, nu mai plange si nu-l mai cauta. Intr-o zi ai sa uiti, n-o sa mai doara, ai sa vezi. Cauta-ti un alt barbat, sunt destui singuri si se va gasi si pentru tine unul potrivit. Iti doresc o viata buna!
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:22
De bine niciodata,numai de rau
53_nono
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:08
ca sa face ex. cardio.
bluelight
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:18
barbati fug de femeile cicalitoare(fiindca o mama e destul..de cicalitoare). Tu trebuia sa-l sprijini si sa ii sugerezi...dar nu prea mult..la urma urmei isi cauta si el...sau se poate ca a gasit pe altcineva si...e doar un pretext sa se desparta de tine..(parerea mea)
garbo057755
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:03
ladyDY
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:05
de femeile care nu sunt fidele ,care umbla din p....a in p....a care sunt mincinoase si care pozeaza in femei cinstite .dar sunt cinstite ca iuda.
garbo020969
Postat pe 7 Aprilie 2010 15:46

ce-i aia " din p...in p..."?
zambila
Postat pe 7 Aprilie 2010 15:48
De la: garbo020969, la data 2010-04-07 15:46:20de femeile care nu sunt fidele ,care umbla din p....a in p....a care sunt mincinoase si care pozeaza in femei cinstite .dar sunt cinstite ca iuda.


HE HE..de ce fugi...de aia nu scapi..
roby_cado
Postat pe 7 Aprilie 2010 15:51
din parc in parc...
Tylly
Postat pe 7 Aprilie 2010 15:51
969, tu vrei sa fii ciufulit...asta e un site, pt femei...fii atent la exprimare, te rog....
nuti_vio
Postat pe 7 Aprilie 2010 15:56
De la: nuti_vio, la data 2010-04-07 15:56:21 969, tu vrei sa fii ciufulit...asta e un site, pt femei...fii atent la exprimare, te rog....


corect...,nu le mai aminti de....P....si...P...eeeeee.....
roby_cado
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:00
Roby, a trecut postul....ai grija....
nuti_vio
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:04
De la: garbo020969, la data 2010-04-07 15:46:20de femeile care nu sunt fidele ,care umbla din p....a in p....a care sunt mincinoase si care pozeaza in femei cinstite .dar sunt cinstite ca iuda.

da ce? numai de asa ceva ai avut parte?!
chery
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:29
daca asa vorbesti cu toate femeile..............
chery
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:30
De la: nuti_vio, la data 2010-04-07 16:04:04Roby, a trecut postul....ai grija....


din nou corect..,nu trebuie sa vi se aminteasca...
roby_cado
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:32
Sunt unele femei care sar din barbat in barbat,ca maimuta care sare din copac in copac dupa cautare de banane
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:41

maimute???
ce ai cu suratele mele??ha??
LILO
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:45
De la: LILO, la data 2010-04-07 17:45:09
maimute???
ce ai cu suratele mele??ha??
Scuza-ma daca ti-am jignit rasa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:49
vrea banane!
pik_nik
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:49
vrem banane
elodia
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:19
De la: garbo020969, la data 2010-04-07 15:46:20de femeile care nu sunt fidele ,care umbla din p....a in p....a care sunt mincinoase si care pozeaza in femei cinstite .dar sunt cinstite ca iuda.
gmpa
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:51
dragule dar tu dupa ce femei alergi cele ce umbla din manastire in manastire? astea sunt femeile de care fugiti dar tot la ele ajungeti
gmpa
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:55
De la: garbo020969, la data 2010-04-07 15:46:20de femeile care nu sunt fidele ,care umbla din p....a in p....a care sunt mincinoase si care pozeaza in femei cinstite .dar sunt cinstite ca iuda.


969, doare rau ?? frustrari?? :-) As crede ca da..si dupa modul cum vorbesti se pare ca ai avut ceva probleme si acum cred ca sufli si in iaurt , dar vezi sa nu pierzi prea mult timp cu suflatul si sa uiti sa traiesti FRUMOS SI AUTENTIC o relatie si sa speri sa nu fie toate femeile in real conform descrierii tale, desi pui ,,etichete" mult prea facil :-))
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:00
si 969..daca cumva descoperi ca toate suntem la fel...da-o in ascetism :-)) Sau... Sper sa nu te ,,citim" scriind la ACCEPT :-)
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:05
andre24,acum la aproape 1 an de and ai deschis topicul nu stiu daca te mai intereseaza sfaturile cuiva.Oricum ai primit multe raspunsuri la intrebarea ta.
Parerea mea umila este ca "barbaelul" tau inca nu e destul de matur(sa nu spun ..Barbat)Multe persoane de pe site confirma asta.Daca-si dorea intradevar sa faca un cuplu ,sa intemeieze o familie cu tine,ar fi acceptat orice slujba pana si-ar fi gasit ceva corespunzator pregatirii lui,doar pentru a fi ...cu tine!Nu cred ca l-ai fi desconsiderat daca vedeai ca sapa santuri sau cara caramizi si pune pavaje,doar pentru a nu te pierde.Cel putin vedeai la el dorinta asta de a lupta pentru voi.Cine asteapta sa-i pice din cer slujba dorita,nu o va capata oricate CV-uri trimite.Lucru pe care tinerii cu pregatire din ziua asta nu-l pricep,si nu-l inteleg,mai ales daca acasa la parinti au un loc caldut,si ceva bani de buzunar.Au trecut vremurile in care la terminarea facultatii primeai automat un loc de munca,conform pregatirii si specializarii tale.Iar in ritmul in care ies pe banda anual peste 200.000 de absolventi,vor fi destui licentiati muncind ca si necalificati ,oriunde pot castiga bani...in asteptarea unui serviciu corespunzator pregatirii lor.Barbatii adevarati vor face asta.Rasplata nu va intarzia sa apara.Vor gasi femeia care sa-i sprijine,pentru ca merita,femeia care sa-i iubeasca si de care nu au de ce sa fuga cautand diferite pretexte.
numai bine iti doresc!
Ariesh
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:25
De la: Ariesh, la data 2010-04-08 11:25:47 andre24,acum la aproape 1 an de and ai deschis topicul nu stiu daca te mai intereseaza sfaturile cuiva.Oricum ai primit multe raspunsuri la intrebarea ta.
Parerea mea umila este ca "barbaelul" tau inca nu e destul de matur(sa nu spun ..Barbat)Multe persoane de pe site confirma asta.Daca-si dorea intradevar sa faca un cuplu ,sa intemeieze o familie cu tine,ar fi acceptat orice slujba pana si-ar fi gasit ceva corespunzator pregatirii lui,doar pentru a fi ...cu tine!Nu cred ca l-ai fi desconsiderat daca vedeai ca sapa santuri sau cara caramizi si pune pavaje,doar pentru a nu te pierde.Cel putin vedeai la el dorinta asta de a lupta pentru voi.Cine asteapta sa-i pice din cer slujba dorita,nu o va capata oricate CV-uri trimite.Lucru pe care tinerii cu pregatire din ziua asta nu-l pricep,si nu-l inteleg,mai ales daca acasa la parinti au un loc caldut,si ceva bani de buzunar.Au trecut vremurile in care la terminarea facultatii primeai automat un loc de munca,conform pregatirii si specializarii tale.Iar in ritmul in care ies pe banda anual peste 200.000 de absolventi,vor fi destui licentiati muncind ca si necalificati ,oriunde pot castiga bani...in asteptarea unui serviciu corespunzator pregatirii lor.Barbatii adevarati vor face asta.Rasplata nu va intarzia sa apara.Vor gasi femeia care sa-i sprijine,pentru ca merita,femeia care sa-i iubeasca si de care nu au de ce sa fuga cautand diferite pretexte.
numai bine iti doresc!

Ce fruuuumoooos, felicitari, Aries!Iti doresc succes !iti doresc noroc, il meriti , baiat bun.



liaiedera
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:23
dak ii convine sa se lamenteze desi zice k te iubeste decat sa ia atitudine sa fie barbat si sa-si caute de munca............iubito..........cred k tre sa-ti gasesti pe altcineva
asta nu stie ce vrea de la viata
anuska82
Postat pe 3 Mai 2010 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
Help mee..!!!!! 53 De la: esme 22 Decembrie 2011 00:25
Se pare ca totul sa terminat.... 83 De la: little_angel1151 4 Februarie 2010 09:39
Teama sau orgoliu ?! 60 De la: nely45 4 Decembrie 2009 09:42
buna! 5 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:48
Setari Cookie-uri