Doi barbati si eu la mijloc?????

Giani , uneori traim alteori viata ne traieste...
blanca
Postat pe 22 Mai 2009 19:47
Face binne la dieta.Mie unu mi-ar place sa fiu la mijloc, cu conditia ca in fata sa stea Giani.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:17
De la: Ioana007, la data 2009-05-22 20:17:06Face binne la dieta.Mie unu mi-ar place sa fiu la mijloc, cu conditia ca in fata sa stea Giani.



cine nu se afla in situatia asta le-ar placea sa stea la mijloc intre doua femei sau doi barbati dar cine se afla nu stie cum sa scape
erdema
Postat pe 22 Mai 2009 21:11
Ce-ai vrut sa zici Ioano ? Ca azi nu prea inteleg ..
blanca
Postat pe 23 Mai 2009 08:54
Pierdeti timpul, parerea mea. Mai aveti cativa ani din tinerete si ar trebui sa o traiti frumos. Nu conteaza o casa sau ceva bani in plus, dar conteaza enorm un suflet langa tine. Stiu ca e greu sa-ti pierzi confortul de zi cu zi. Important e ce v-ar face pe voi mai nefericite:pierderea casei, a sigurantei materiale sau pierderea omului drag. Si atunci e simplu raspunsul. Sunt oameni care pun accentul in viata lor mai mult pe o casa sau pe ceva material si atunci e ok sa alega asta pentru ca altceva i-ar face nefericiti. Oricum, idiferent de ce ati alege nu exista ca nu o sa aveti regrete. Dar ele trebuie asumate.
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 11:07

,,cine nu se afla in situatia asta le-ar placea sa stea la mijloc intre doua femei sau doi barbati dar cine se afla nu stie cum sa scape"

Nu cred.Daca sint toti trei impreuna,atunci sa vezi partida...
valentino
Postat pe 23 Mai 2009 16:27
De la: valentino, la data 2009-05-23 16:27:49
,,cine nu se afla in situatia asta le-ar placea sa stea la mijloc intre doua femei sau doi barbati dar cine se afla nu stie cum sa scape"

Nu cred.Daca sint toti trei impreuna,atunci sa vezi partida...


iauzi sa vezi partita
erdema
Postat pe 23 Mai 2009 16:42
De la: erdema, la data 2009-05-23 16:42:26
De la: valentino, la data 2009-05-23 16:27:49
,,cine nu se afla in situatia asta le-ar placea sa stea la mijloc intre doua femei sau doi barbati dar cine se afla nu stie cum sa scape"

Nu cred.Daca sint toti trei impreuna,atunci sa vezi partida...


iauzi sa vezi partita
partida
erdema
Postat pe 23 Mai 2009 16:42
Papusa,mai descreteste fruntea...s-apoi,pe bune,dac-ai face-o cu odata...ce n-ai mai auzit??
valentino
Postat pe 23 Mai 2009 16:45
erdemutzo.....lasa-i pe amandoi ca sa nu mai fii in cumpana si cauta-ti altul....e mai sigur asa si nu-ti mai faci atatea griji si atatea procese de constiinta.
albinutza45
Postat pe 23 Mai 2009 16:47
Da. DAr asa ii va fi dor de amandoi si o sa ii para rau de amandoi.
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 18:54
De la: valentino, la data 2009-05-23 16:45:54Papusa,mai descreteste fruntea...s-apoi,pe bune,dac-ai face-o cu amindoi odata...ce n-ai mai auzit??
valentino
Postat pe 23 Mai 2009 20:06
tot ce-am avut am investit in casa... hai sa fim seriosi .. nu conteaza? hmm... pe primul loc pentru mine este sufletul... dar daca sta si confortabil... cu atat mai bine... nu? sincer acu..
nu vreau sa fiu si nu sunt o materialista si o fitzoasa din aia ... stii... pitzioanca, asa mai updatat, dar...nu as da cu piciorul chiar asa ca o fraiera...
Micass: gandeste mai bine... pe de o parte ai dreptate... dar pe de alta... stii... eu chiar am crezut ca e pt totdeauna, ma repet, stiu, dar asta a fost... nu m-am gandit
NU am vrut asta, Valentino... pe bune.. mi-am iubit sotul, jur ca nu am vrut sa se intample sa IUBESC pe altcineva.
Vreau numai un iepure... dar care sa il aleg... cat am timp.. ca asa cum zice cineva pe aici, viata e prea scurta sa pierzi timpul..
Llorenna
Postat pe 24 Mai 2009 03:30
Stiu ca ai crezut ca e pentru totdeauna. Toti credem asa ca doar nu ne casatorim sa ne aflam in treaba. Banii se fac. Dar dragostea? Cel la care ar trebui sa te duci chiar e lipit pamantului? Daca da o iei de la zero si gata. E normal sa vrei sa ai unde sta cu cel pe care il iubesti, dar... asta e viata. Daca mai stai mult sa te gandesti s-ar putea sa il pierzi. Care rezista sa stea sa astepte o nehotarata care ar vrea si cu botul uns si cu slanina in pod?
Micass
Postat pe 24 Mai 2009 08:45
Nu, Micass, nu e lipit pamantului...e o persoana normala... nici sarac lipit, nici bogat.
Da, ai dreptate... s-ar putea sa-l pierd definitiv ... era sa-l pierd... si acum mi-a dat ultimatum: ori cu el ori cu celalalt...
Llorenna
Postat pe 25 Mai 2009 17:45
he heeeeeeee!!!!!!!!......cand e vb de obtinut ceva...cum se mai desfac sentimentele alea...care le credea toata lumea...de nemishcat!!!
ce inseamna materialismu`!!!
si ne miram apoi...de ce ne doare sufletu`...si...de ce nu suntem fericiti!!!
pt ca...in final...nu stim ce vrem de la viata!!!
vrem...partea materiala sa primeze?...ok!!!
ceea ce se intampla ulterior...nu va trebui blamat!!!
am ales!!!
daca vrem altceva....tindem catre!!!
dar...cum spunea cineva pe aici...si cu slanina-n pod...si cu varza grasa...nu se poate!!!
deci...va trebui sa alegem!
si...va trebui sa fim si responsabili de alegerea facuta!!!
dar...daca ne place sa alegem mereu...suportam si consecintele!!!
nu e normal asa?
ovidiu42
Postat pe 25 Mai 2009 18:48
Cred ca nu exista un moment anume, o varsta, un anotimp, o zi din saptamana cand un om trebuie sa se hotarasca sa fie fericit, sa-si puna ordine in viata si in ganduri...Spui ca iubesti, ca M. probabil te face sa simti ca traiesti...si sincer in situatia pe care ai descris o chiar nu sunt motive sa ramai cu o casnicie de parada- nu este corect pentru nici unul din voi 3 sa continui asa- sotul tau, crezi ca ii e bine sa te stie cu gandul la altul in timp ce ti dau lacrimile privind-ul pe el? Crezi ca poti construi o intreaga relatie doar pentru ca iti sunt socrii simpatici sau pentru niste bani investiti in apartament?...Numai tu poti lua o decizie insa cred ca trebuie sa faci in asa fel incat sa ajungi la un echilibru-precaritatea asta nu poate decat sa- ti dauneze.
ioana_crp
Postat pe 26 Mai 2009 17:53
poetul, in poezia sa, a vrut sa spuna ca e gata sa ma injunghie pe la spate. gata analiza literara!
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 19:09
Llaura,intotdeauna e bine sa mergi pe principiul: ce tie nu-ti place...cred ca a fost destul de intelegator ca ti-a dat posibilitate sa alegi...si poate am spus putin: intelegator...
valentino
Postat pe 26 Mai 2009 19:19
Llaura,intotdeauna e bine sa mergi pe principiul: ce tie nu-ti place...cred ca a fost destul de intelegator ca ti-a dat posibilitate sa alegi...si poate am spus putin: intelegator...
valentino
Postat pe 26 Mai 2009 19:19
Viata e grea,uneori te pune la mari incercari,iar daca nu rezisti incercarilor ai sansa sa te ineci in propiile capcane.E greu sa iubesti doi (a) in acelas timp,sau cel putin asa sa crezi ;e bine cand stai cu unu e rau cand nu-l ai pe altu nu sti pe care vrei,fiecare are felul lui ;fiecare te face sa-l iubesti in felul lui.Poate ca unu ma face sa-l iubesc ptr ca-mi vorbeste frumos iar celalalt ptr ca e frumos si ma alinta asta e doar un expl ;deci in concluzie ,sunt derutata azi zic ca renunta la unu,maine la altu azi zic ca raman cu unu,maine cu celalalt si tot asa ma amagesc singura..
erdema
Postat pe 26 Mai 2009 19:34
Mai erdemuta,mama,spune-mi tu mie sincer : stii ce vrei in viata???.Indeciziile astea te ruineaza in primul rind pe tine.Daca vrei sa-ti traiesti viata,sa probezi pe cit de multi te tin balamalile,nu te mai gindi la ceva serios,fa-o ca o meserie...Daca,in skimb,te gindesti la un viitor in stil traditional,atunci da-ti o regulata.Nu poti merge la infinit asa si nici nu ti-ar place altul sa faca cu tine asa...Ce zici?
valentino
Postat pe 26 Mai 2009 19:41
De aia ramanem cu degetelul in gura si il sugem ca un biberon.
Ioana007
Postat pe 26 Mai 2009 21:33
Poetul poate sa tina in brate frumusetea, fara sa transforme gestul in ceva obscen, sau pervers.
Ioana007
Postat pe 27 Mai 2009 10:50
n-am inteles nimic............
ana02
Postat pe 5 Iunie 2009 13:32
Iepurasii nu sunt pentru vitrina.Asa ca unul trebuie sacrificat si papat, iar celalalt lasat sa pasca iarba si sa roada morcovi.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 19:51
De la: Ioana007, la data 2009-06-06 19:51:51Iepurasii nu sunt pentru vitrina.Asa ca unul trebuie sacrificat si papat, iar celalalt lasat sa pasca iarba si sa roada morcovi.



...pe rind,cite unul...
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 19:50
erdemutza mama...din ceea ce spui tu trag concluzia ca tu nu-i iubesti pe nici unul cu adevarat...e doar o atractie....pentru amandoi....dar nici unul nu a trezit in tine acea dorinta sublima de a calca peste orice si de a ramane cu el....pentru ca atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat, si nu pentru un motiv anume, iubesti si cum arata, si cum se poarta, si cum plescaie la masa, si ca te spala pe spate la dus, si ca ii put picioarele.... etc...intelegi unde vreau sa ajung???
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 12:27
FEMEIA:
Gradinita:se joaca cu baieteii,ii uraste ptr ca sunt rai si egoisti,dar totusi la serbare isi doreste sa danseze cu unul sa se joace bla bla bal
SCOALA :ocupata cu invatatul alfabetului,mici dicutii cu colega de banca despre ochelarii lu POPESCU uraste baietii dar se gandeste la primul pupik macar pe obraz
Liceu :adolescenta se plimba cu prietenele ,vesnic suparata si indragostita ,nu ii plac tinerii care se intalnesc cu fetele cele mei frumoase din scoala ,viseaza la prima dragoste eterna dar tot sufera din cauza baietilor
Casatoria:descopera ca barbatii sunt un rau indispensabil si in final,trebuie sa aleaga unul. CE FACE ? SE PRICOPPSESTE CU DOUA EXEMPLARE MPLARE SI DILEMA

EU CU CINE VOTEZ
yavrum
Postat pe 9 Iunie 2009 12:55
pai na..pana gaseste raspunsul...nu mai merge la vot.....iar dupa aia se razgandeste si pune stampila pe al treilea candidat....
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ? 139 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Zdruncinarea familiei 12 De la: garbo_489377 21 Mai 2018 15:13
Relatii paralele 38 De la: garbo031138 24 Iulie 2009 16:22
pedepse-porunci 81 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
mi am inselat barbatul! 229 De la: gabrielahapy 21 Iunie 2016 12:10
Setari Cookie-uri