Iubire sau atractie fizica?

Ea casatorita, el nu. Ea mai mare decat el cu 5 ani. Colegi de serviciu. NU stiu daca e iubire sau e doar atractie fizica dar in cele 5 luni de relatie ascunsa parca iubirea sau atractia e din ce in ce mai intensa. Cum va evolua relatia si ce final va avea? Va dura oare?
mandy11
Postat pe 23 Mai 2009 09:49

E o relatie pur ipotetica sau "ea" esti chiar tu?
Este important de stiut, caci daca e doar rodul fanteziei, vei primi raspunsuri din aceeasi gama...
Ella34
Postat pe 23 Mai 2009 09:54
e vb de mine.
mandy11
Postat pe 23 Mai 2009 10:00
pai problema e pusa ca la emisiunile alea cu clarvazatori...intrebarea-i daca se merita?care-i relatia dintre tine si sot?ce simti tu fata de unul, dar fata de celalalt?...la intrebarile puse de tine...doar "mersul lucrurilor" isi va spune cuvantul, nu?viata, eventual tu...dar noi de unde sa stim...daca, cum, pana cand?...sau poate ai vrut sa-ntrebi, subtil ce parere avem despre jocu'-n trei...or la intrebarea asta eu ma abtin, ca nu-mi cade bine...
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 10:20
Pai pe sot in iubesc. Dar si pe el cred ca il iubesc sau cel putin asa cred. Ma face sa ma simt speciala, sa ma simt ca o printesa. Si sotul se poarta f frumos dar nu la fel ca el.
mandy11
Postat pe 23 Mai 2009 10:32
off, aveti grija cu nou-ul asta, misterios, special, etc...sa nu pierzi ce ti-e mai drag...in viata asta intalnesti n oameni speciali, draguti,care te atrag, etc, de sex masculin...ce naiba facem?le dam tuturor cate o sansa doar ca ne simtim noi altfel, mai speciale?daca acasa e cald si bine si iubire...ce naiba face nenea ala acolo de 5 luni?nu stiu, eu ma retrag cu sfaturile pentru ca nu sunt cu paralelismul asta in relatie si poate vad dintr-un punct de vedere mai "ingust"...vreau cu unul, o termin cu celalalt, simplu...nu-mi place sa-mi fac singura probleme de genu', cu atat mai mult sa ma consum in n parti...ma consum in una si bine...acum ce sa zic?ai grija sa-ti fie bine...dar atata vreme cat esti in 2 luntre, nici o sansa...nu vi-e greu sa faceti jocul asta dublu?sincer acum...pe mine una nu m-ar duce...eu cand incep un nou drum, ma asigur dinainte ca am incheiat pe cel anterior definitiv...si uite asa dorm si eu bine noaptea:)ma rog, suntem diferiti, so actionam in consecinta...
mia79x
Postat pe 23 Mai 2009 10:53
Eu nu cred ca-l iubesti pe sot indiferent in ce gama de bine esti cu celalalt.
Dar si eu probabil sunt demodata .
blanca
Postat pe 24 Mai 2009 12:28
Eu cred ca intre tine si sot a intervenit monotonia.............iar amantul e ceva nou ..........dar va intervenii si cu el monotonia stai linistita.............cred ca mai bine ar fi sa incerci sa faci lucrurile sa mearga cu sotul tau.........sa faci ceva nou...........iesit din comun.
Pt ca amanti care sa te faca sa te simti bine(printesa),,,,,se gasesc f multi............dar un sot iubitor.....de nadejde....mai greu!!!!
Zic si eu............acum nu trebuie s am si drepate1
mika_mika
Postat pe 5 Iunie 2009 16:13
De la: mandy11, la data 2009-05-23 10:32:26Pai pe sot in iubesc. Dar si pe el cred ca il iubesc sau cel putin asa cred. Ma face sa ma simt speciala, sa ma simt ca o printesa. Si sotul se poarta f frumos dar nu la fel ca el.


chiar daca nu ar fii el ar fii altul in locul lui ,oricare amant face femeia sa se simta speciala
yavrum
Postat pe 5 Iunie 2009 16:17
De la: mandy11, la data 2009-05-23 10:32:26Pai pe sot in iubesc. Dar si pe el cred ca il iubesc sau cel putin asa cred. Ma face sa ma simt speciala, sa ma simt ca o printesa. Si sotul se poarta f frumos dar nu la fel ca el.


Cate-o-data cand vad cum va lasati purtate de niste vise amagitoare, mi se pare tragic, pentru ca tot tu vei suferii in cele din urma.

Cand ti-ai cunoscut sotul, el nu te facea sa te simti speciala si sa-ti spuna ce mult te iubeste si blalala? Ia incearca sa-ti aduci aminte.
Daca in locul sotului tau ar fi fost actualul amant, si l-ai fi intalnit pe sotul tau, el fiind in locul amantului si, ar fi incercat sa te cucereasca, eu zic ca tot la fel ai fi reactionat.
Nu va mai imbatati cu apa rece si, aveti grija de casele si de familiile voastre.

Daca toata lumea s-ar lasa purtata asa de niste stari emotionale, ar insemna sa nu mai existe notiunea de familie.

Iar eu nu cred ca poti iubii doua persoane in acelasi timp.
Spune si tu ca tii la ei, ca-ti pasa foarte mult de ei etc, nu ca-i iubesti.
A iubii nu inseamna a ranii. Daca sotul ti-ar face la fel, ti-ar place?
Ori momentan nu te intereseaza pentru ca il ai pe amantul.
Treaba ta, eu nu te judec, doar incerc sa-ti spun ceea ce gandesc, atat.
Decizia iti apartine.
persidadamian
Postat pe 5 Iunie 2009 16:51
De la: mandy11, la data 2009-05-23 09:49:26Ea casatorita, el nu. Ea mai mare decat el cu 5 ani. Colegi de serviciu. NU stiu daca e iubire sau e doar atractie fizica dar in cele 5 luni de relatie ascunsa parca iubirea sau atractia e din ce in ce mai intensa. Cum va evolua relatia si ce final va avea? Va dura oare?


1. ea va fi tot mai atrasa de coleg, va cocheta cu el pana cand va ajunge la concluzia ca numai si numai cu el e fericita

2. se va desparti de sot

3. dupa aproximativ un an de convetuire cu cel coleg, va ajunge la concluzia ca nu a fost o asa mare smecherie cea dragoste. nu mai e fior, nu mai e emotia aceea ce ti-o da clandestinitatea.

4. viata iar devine monotona, colegul sforaie si el ca si fostul, vrea sa se uite la meci in loc sa-i scrie mesaje fierbinti pe telefon, la servici nu-i mai arunca ocheade patimase, nu-i mai da intalniri in "case conspirative"

poate vine alt coleg. mai stii? inca se mai fac angajari



si_totusi
Postat pe 5 Iunie 2009 17:45
exact
persidadamian
Postat pe 5 Iunie 2009 18:17
De la: mika_mika, la data 2009-06-05 16:13:30Eu cred ca intre tine si sot a intervenit monotonia.............iar amantul e ceva nou ..........dar va intervenii si cu el monotonia stai linistita.............cred ca mai bine ar fi sa incerci sa faci lucrurile sa mearga cu sotul tau.........sa faci ceva nou...........iesit din comun.
Pt ca amanti care sa te faca sa te simti bine(printesa),,,,,se gasesc f multi............dar un sot iubitor.....de nadejde....mai greu!!!!
Zic si eu............acum nu trebuie s am si drepate1


Ba ,ca tare bine mai zici.....
walkiria
Postat pe 5 Iunie 2009 20:04
Iertat sa-mi fie dar eu nu-nteleg cum poti iubi doi oameni deodata .
Eu de cate ori am iubit pe cineva nu vedeam pe nimeni in jurul meu, putea sa fie Fat-frumos-cu-stea-in-frunte in zona sau cine mai vreti voi.
blanca
Postat pe 5 Iunie 2009 20:57
Superficialitate la max., plictiseala din lipsa de activitate, prea multe telenovele urmarite...Fata trezeste-te! E viata ta nu a alteia.
Te face colegul sa te simti printesa? E normal, esti maritata esti o prada sigura pentru el, fara batai de cap.
Aemulus
Postat pe 5 Iunie 2009 21:05
Asa e!
blanca
Postat pe 5 Iunie 2009 21:23
De la: mandy11, la data 2009-05-23 10:32:26Pai pe sot in iubesc. Dar si pe el cred ca il iubesc sau cel putin asa cred. Ma face sa ma simt speciala, sa ma simt ca o printesa. Si sotul se poarta f frumos dar nu la fel ca el.



Draga mea tu gandesti cu fluturii in stomac acum. E foarte simplu sa dai cu piciorul unei casnicii. Zic eu ca mai intai trebuie sa te lamuresti asupra sentimentelor tale. Esti confuza. Tu nici nu sti clar pe cine si cat iubesti. Esti o privilegiata a sortii si iti cam bati joc de ea. Te-ai intrebat vreodata cum este sa fi inselata? Ai suferit stiind ca esti umilita iar barbatul pe care il iubesti sa te minta si de langa tine sa plece langa alta? Pune in balanta si trezeste-te indiferent de varsta pe care o ai.
Mai vorbim cu siguranta.
MihaelaMi
Postat pe 18 Iunie 2009 20:09
se poate sa intervina monotonia in cuplu sau sotul sa fie bolnav si sa cauti inalta parte .dar totusi cred ca,trebuie sa discuti cu sotul problemele care va afecteaza in viata de cupluhttp://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/5463.html#
ane_mary39
Postat pe 21 Iunie 2009 11:25
iubirea asta e in proportie de 90 la suta atractie fizica mai prelungita. cand se termina atractia, dispar si cele 10 procente platonice.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 11:28
aoleo, mami...tu ma surclasezi pana si pe mine la cinism...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 11:30
noi astia cu multe experiente personale zicem ca suntem realisti, nu cinisti
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 11:34
yeap...

iote, eu fac eu o infuzie de realism cu Chilian...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 11:35
fa-mi si mie una cu menta si busuioc
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 11:40
nope...da' asculta asta...

http://www.trilulilu.ro/alin_onet/e86fbc334edc4e
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 11:42
Daca te ajuta cumva si parererea unei pustoaice... sa zicem asa,ar suna ceva de genu... 1 la mana asculta de toti dar din mintile tale sa nu iesi asta chiar e un sfat din batrani care a dat si va continuua sa dea roade. 2 niciodata nu se stie cand apare soarele pe strada ta eu zic sa continuui cu lover-ul tau si vezi ce iese si daca dai gres as zice sa nu ai constiinta mustrata...nu prea ai de ce cei mai iubitori soti posibili isi isala sotia sa fim sincere ispite sunt la tot pasul. 3 mai e chestia cu odata ai sa te trezesti daca nu o sa iese bine...dar sa spunem asa ca realizezi pentru prima data ca a fost doar o mare passiune si nu iubire si sincer ma bazez pe asta ca deocamdata cam asta va leaga daca ar fi iubire ti-ai parasii dotul cat ai zice peste fara sa te gandesti la vreun dar sau poate. acum doar n-ai fi singura care face asta.STI? pana la urma ORICIE INEPUT ARE SI-UN SFARSIT eu iti urez SUCCES IN ALEGEREA PE CARE O FACI
amoor
Postat pe 23 Iunie 2009 07:17
Cum va evolua?
Depinde de ce vrei tu, daca stii ce vrei.
Nu iti iubesti sotul cu adevarat daca ai pe altcineva de atat timp.
E evident ca mariajul tau nu e chiar ok daca ai ajuns in situatia asta si daca te intrebi daca va dura cu celalalt.
Blue_Tattoo
Postat pe 23 Iunie 2009 14:57
mandy, parerea mea e mai bine sa n-o afli.
pik_nik
Postat pe 23 Iunie 2009 15:00
cred ca intr-un final va trebuii sa alegi si de aceea nu va dura .
garbo025131
Postat pe 12 Iulie 2009 15:47
uneori este usor sa te minti pe tine insuti decat sa vezi adevarul din jurul tau, intr-o relatie de dragoste se impune respect si daruire, imi aduc aminte acum o expresie..."minte ma frumos.....si tot asa de frumos iubeste ma" .....acum fiecare intelege ce vrea di aceasta expresie....
camelia73
Postat pe 12 Iulie 2009 15:55
acum raspunzand la intrebarea care este si titlul topicului..

e doar atractie fizica..
kyra
Postat pe 12 Iulie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
no comment 39 De la: quasaria 1 Martie 2010 00:39
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
De ce se ascunde?? 41 De la: garbo_397638 19 Februarie 2014 10:56
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
Setari Cookie-uri