Doi barbati si eu la mijloc?????


ti-am zis si azi ca nu esti sanatos?
...de-a v-ati ascunselea, ceva?
god, deja m-ai obosit...hm, asta-i o calitate
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 02:19
de regula, la oboseala se cedeaza mai usor
vezi ca ai si horoscopul lunii iulie
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:20

citeste-l tu...iti dau voie...mai mult, chiar te rog
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 02:23
Ai grija ce rugaminti adresezi, sa nu regreti dupa aceea toata viata.
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 16:17
hey, 007...intelept ca-ntotdeauna ...doar ca daca provoaca rugamintea...s-o ia la bucata cu doza de risc, nu?he he...de ce sa cada vina doar pe omul politicos?aud, 007?
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 16:27
Nu am asistat la toata discutia decat la una sau doua replici finale.
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 16:36
yep...la o adica...finalu' face totu'...si zice multe, nuuu?
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 16:49
Finalul, seamana cu o cortina de teatru.Ai lasat-o sa coboare, dar fapotul ca noi cei din sala nu mai vedem ce se inbtamplka pe scena, nu inseamna ca drama nu se mai continua.Singurul lucru este ca ia alte forme.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 08:56
ei uite...acum ai vorbit exact pe intelesu' meu...mai la fix nici ca ma nimereai...pentru asta merita sa te pup...ca ai lovit exact cu trimitere
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 10:59
Si uite cum actioneaza ispita si ii face pe unii oameni dependenti de pupici.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 16:47
da...da...heyyy, adica cum?aud?
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:55
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:58
mai...si unde e drama??? sau la cine???? ca io nu pricep....nu dati.....sunt blondaaa...
tutankhamon
Postat pe 16 Iulie 2009 13:21
tut, drama e la mijloc, ca e facuta aia sandvich
sau franjuri?
tu nu te uiti la titlu?
Thor
Postat pe 16 Iulie 2009 13:26
si drama a cui e? a feliilor de paine sau a salamului??
tutankhamon
Postat pe 16 Iulie 2009 13:33

s-a rezolvat intre timp...s-a ales una bucata felie paine cu una bucata salam ...ca era un sandvis...dintr-ala mai bogat in testosteron
mia79x
Postat pe 16 Iulie 2009 18:07
si n-a uns felia cu nimic??? niscai frisca naturala ceva....
tutankhamon
Postat pe 17 Iulie 2009 00:39

astea-s deja detalii...si nu mai stiu...ca nu a dat informatii de genu'...important e ca s-a ajuns la one to one...
mia79x
Postat pe 19 Iulie 2009 10:40
mai...important e ca s-a decis fata.....
tutankhamon
Postat pe 19 Iulie 2009 11:15
De la: erdema, la data 2009-05-22 14:06:35
De la: tutankhamon, la data 2009-05-22 12:22:26nu maaa.....pierde verzisorii...nu intelegi??? fata e materialista si nu poate sta fara parai....



de unde sti tu ca sunt materialista?singurul lucru de care mi-e frica e sa nu-i pierd pe amundoi deci in concluzie cu unul singur vreau sa raman chiar daca nu are averi si palate
fata draga ce fain iti sta cu destu in gura ca ma trec fiori...de placere, daca fugi dupa doi iepurii ce puii mei crezi ca prinzi, fel si fel de topicuri care mai decare sa te excite nu gluma
yanyacharberet
Postat pe 19 Iulie 2009 22:15
De la: Llaura, la data 2009-05-22 15:23:45Buna la toata lumea!
Citesc de mult forumul dar cred ca nu am avut curaj sa scriu pana acum... si recunosc... a existat o oarecare frica sa nu fiu judecata sau, mai rau, luata in ras... dar am decis sa-mi asum acest risc.
M-am casatorit cu L acum aproape 3 ani (vor fi in august) - un baiat linistit, bun, cu care puteam "sa fac casa", calm, atent, inteligent - cu convingerea ca va fi pentru totdeauna... am fost fericita, mandra de el; varsta nici n-a contat: are cu 11 ani mai mult decat mine... dar nu m-a interesat si cred ca nici nu ne-a afectat acest lucru...
Dupa aprox. un an... da, un an...suna ca un cliseu... dar asta e ... s-au mai schimbat unele lucruri, pe ici pe colo prin punctele esentiale: diferente de opinii... cicaleli care se repetau cu regularitate... ii spuneam ca nu e tatal meu, e sotul meu... viata sexuala nu era o prioritate nici la inceput si nu o consider nici acum... insa acum lipseste total...cu un an in urma ne-am deschis o afacere care nu a mers.. am riscat mult si ... am pierdut; dupa esec, mi-am gasit altceva de lucru (inainte fusesem prof. de engleza) mai bine platit... dar el nu si-a gasit.
Pana la urma a plecat vreo trei luni in Germania (la un atelier auto)... timp in care eu... m-am imprietenit cu cineva... cu un barbat din alt oras, M, ... pe net (mess, web, stiti voi)...
Acum... problema daca era doar asta... era bine... dar prietenia s-a transformat in flirt... apoi ne-am placut.. ne-am intalnit de 2 ori (in dec si in martie)... ne-am indragostit... ne-am iubit...
Credeam ca o sa treaca... dupa prima intalnire... ca totul e doar o faza prin care trec... pe care toate cuplurile casatorite o au... mai mult sau mai putin, insa n-a fost asa.
Am incercat sa pun capat definitiv...de 3 ori... in lunile alea stia fiecare in orice moment ce face celelalt... ne spuneam de toate... apoi ma gandeam...ca e o greseala sa iubesc pe altcineva... ca nu e normal... apoi gandeam... dar de ce iubesc pe altcineva? inseamna ca ceva nu e in regula...ca scartaie...si cum spuneam .. am pus punct...
I-am spus adevarul lui M...care stia ca am deja o relatie... dar nu stia si de "ceferticat"...si cu asta l-am distrus... a fost dezamagit... suparat... nu am mai vorbit vreo 2 sapt .. pana am sunat eu si am plans amandoi si spuneam ca nu putem sa stam o zi fara sa vb, fara sa ne auzim.
L este la fel... venit din Germ din ian... nu lucreaza... momentan lucrez doar eu ...comunicam... strictul necesar... fiecare are hobby-urile lui, el pescuitul eu ma mai intalnesc cu fetele...
Nu l-as critica niciodata... este priceput la toate, este sufletist, dar ma uit cateodata la el si imi dau lacrimile... ca acum...si ma gandesc ca oricat de greu ar fi... trebuie sa recunosc ca am facut o greseala... una cu "acte". E fff. greu de acceptat.. si am atatea de "de ce?" ca nu ma mai suport eu pe mine.
Acum M, care ma iubeste sincer, vrea sa divortez de L si sa fim impreuna ... si il cred, il cred ca ma iubeste, il cred ca vrea mai mult de la mine decat o relatie la distanta. Acum cateva zile zicea ca nu vrea sa se mai chinuie si sa mai vb cu mine pana nu stie un lucru sigur.. daca il vreau sau nu... eu il sunasem doar sa-i aud vocea ... ma calma si puteam sa imi continui ziua...
De obicei... sunt o fire puternica... dar situatia asta e peste mine si nu as vrea sa ranesc pe niciunul dintre ei...
Niste sfaturi pentru cei/cele care au trecut prin asta mi-ar fi de folos si va rog... as aprecia daca nu as fi luata in ras... traiesc asa de 8 luni.. trebuie sa fac ceva




Esti intr-o situatie complicata dintr-o greseala a ta.Cand esti casatorita trebuie sa fii fidela.
Afla ce vrei cu adevarat si cum e mai bine pentru toti(caci sunt mai multe destine implicate,nu?),iar mai tarziu poti regreta ce ai facut si altii te pot invinovati.Iubirea cu fluturasi in stomac nu tine mult,dupa ce te vei muta cu M nu va mai fi la fel ca acum cand ti se pare ca totul se sfarseste si ca e iubirea vietii tale.Alege varianta de drum lung,oricare ar fi asta.Oricum trebuie sa vorbesti cu sotul tau sa-i spui ca relatia voastra nu e in regula si ca trebuie sa schimbati ceva.Oricum pot spune ca daca as fi in locul lui M(pana la urma i-ai spus) nu m-as incurca cu o femeie casatorita cu copil(e egoist si nu se gandeste la altii) si din acest motiv nu il pot considera un om cu moralitate.Trebuia sa stie de la inceput,altfel nu ar mai fi indraznit poate,dar nu mai conteaza.Fa ce simti si ce trebuie.Insa ar trebui sa-l cunosti mai bn pe M,uneori iubirea e oarba.
Sebastian37
Postat pe 23 Iulie 2009 00:33
Da, trebuie sa fii fidel intr-o casatorie, tocmai de aia tb sa isi puna ordine in ganduri si ideei si sa vada dak chiar nu mai este nici o sansa pentru reinsufletirea relatiei cu sotul. Si dak nu......atunci dc sa se condamne singura la o viata trista alaturi de un barbat care nu o mai doreste? Sa se intrebe toata viata cum ar fii fost dak ar fi plekt la cel pe care il iubea si o iubea? Asta inseamna psihic terminat.
nelly05
Postat pe 12 August 2009 22:22
Exact in aceasi situantie ma aflu si eu , te inteleg perfect pt ca eu traiesc acest calvar al indeciziei de vreo 7 luni , cred ca doar un psiholog ne-ar putea ajunta in privinta deciziei pe care ar trbui sa o luam .
garbo038689
Postat pe 15 August 2009 18:11
Si eu te inteleg perfect pentru ca sunt in aceeasi situatie, un sfat in acest sens nu pot sa iti dau pentru ca nici eu la randul meu nu stiu cum sa procedeez, pot sa iti spun doar ca daca iti e bine asa cu amandoi de ce tb sa alegi?
Oricum timpul le rezolva pe toate...
garbo039749
Postat pe 16 August 2009 21:33
De la: tutankhamon, la data 2009-05-22 15:33:26sincer???001901...divorteaza....o sa-ti para rau ca il vei pierde pe cel care te iubeste si te implineste atat de frumos....stiu ca poate nu ai putere sa o faci, sa-l parasesti pe cel caruia i-ai giuruit credinta vesnica...dar ce viata e aia cu un sot care nu are munca si nici nu face nimic sa iasa din starea asta, cu care nu ai mai facut dragoste...care nu te-a mai alintat.....

Mi e greu mie sa iau o decizie, care nu sunt casatorita(asta este singura diferenta, in rest totul este identic), i ti dai seama ca ea trebuie sa renunte la o casnicie, una nereusita intradevar,dar, totusi, este cam naspa!!!!
mika_mika
Postat pe 17 August 2009 15:19
DIVORTEAZA, nici nu sti cat conteaza clipele alea de fericire pe care ti le poate oferii cel de care esti cu adevarat indragostita!
mika_mika
Postat pe 17 August 2009 15:36
Stii faza cu cine alearga dupa doi iepuri,.... nu?
la un moment dat trebuie sa decizi... chiar daca ti se pare ca e bine cu amandoi... nu sunt vreo usa de biserica, sa nu-ti inchipui asta, dar nu e corect fata de niciunul din ei. Si nici fata de tine... cand te enerveaza unul, iti place mai mult celelalt si vrei sa fii cu el... si invers! deci, ai intotdeauna un refugiu... de ce refugiul asta sa nu-l gasesti in doar unul dintre ei? cantareste totul... nu stiu ce implicatii ar avea despartirea de oricare dintre ei, dar tu le stii, asa ca gandeste!

Llorenna
Postat pe 18 August 2009 16:05
Sebastian... chiar nu am planuit sa ma indragostesc de unu' din capatul celelalt al tarii, serios...numai drumul cat ma costa pana acolo...:)
Am luat hotararea...am renuntat la M, asa cum a zis toata lumea ca e bine, asa cum m-am autoconvins ca e bine, asa TREBUIE sa faca o femeie casatorita ... sa fie fidele sotului ei! Faza a trecut, fluturasii la fel, ne-am intalnit in final luna trecuta si i-am spus ca s-a sfarsit... M-am simtit bine cu mine vreo saptamana, am fost convinsa ca am facut bine, insa dupa.... mi-au revenit toate sentimentele inapoi, culmea!
Sebastian, M nu stia ca sunt casatorita cand ne-am cunoscut... doar ca sunt intr-o relatie... si nici nu am copil.
Acum nu mai vorbesc deloc cu M si mi-e cumplit de greu... e oribil sa iti dai seama ca decizia luata tot de tine a fost una gresita, dar ca acum nu mai ai ce sa faci...e luata
Voi incerca sa fac ceva sa salvez... ce a mai ramas din casnicie... pana acum nu am reusit, insa tot mai sper
Llorenna
Postat pe 18 August 2009 16:38
Mika... daca nu eram casatorita... daca nu depindeau multe de decizia pe care as fi luat-o - ca in cazul meu - alegeam de mult. Asa ca tu... nu cred ca ai la ce sa gandesti si nu are de ce sa fie greu ... daca e situatia identica
oricum, succes
Llorenna
Postat pe 18 August 2009 16:43
.......hmmmm.....
dar unde e toata lumea?
Llorenna
Postat pe 18 August 2009 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Ajutati-ma sa inteleg ce mi se intampla!:( 49 De la: garbo077923 28 Decembrie 2011 23:26
Minciuni si regrete 9 De la: garbo_428155 14 Februarie 2016 15:42
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
Setari Cookie-uri