De ce inseala barbatii femeile?

De la: luceafarul_de_zi, la data 2009-06-19 15:32:17Barbatii insala femeile care nu stiu sa fie si sotii si amante !!!care se poarta grosolan cu ei care ii sufoca cu pretentiile si cu problemele ei zilnice....care nu stiu sa se descurce singure in viata si tot timpul sunt obligate sa depindea de cineva...

bati campii si cauti scuze unor iresponsabili!
veta13
Postat pe 3 Iulie 2009 11:30
Dupa parerea mea(si nu numai),singurul motiv este lasitatea.Cei care inseala refuza sa accepte problemele de cuplu, sa discute despre acestea, sa incerce sa le rezolve.Si atunci, e mai simplu sa fuga in alte brate(sau intre alte picioare). Dar cum nimeni nu poate fugi la nesfarsit, raman singuri- singuri, debusolati, si fara sa inteleaga nimic din viata.
veta13
Postat pe 3 Iulie 2009 11:39
dc?intrebare cu 1000 de raspunsuri
garbo025131
Postat pe 12 Iulie 2009 15:37
In primul rand pentru ca nu sunt siguri pe ei,nu stiu ce vreau de la o femeie.E la moda cunoasterea pentru sex,pentru a se convinge ca sunt virili.Apoi e sa nu se faca de ras in fata prietenilor ca stau cu o singura persoana si cum sa fie injositi...Din prostie,din razbunare,pentru ca se poarta...
Dalimi
Postat pe 13 Iulie 2009 09:15
Dragule,din pacate traim intr-o lume care nu mai stie ce e iubirea care inseamna calitate, ci intr-o lume a superficialitatii, imoralitatii, fara sa ne pese ce lasam in urma, ca altii sufera din cauza noastra, mai ales copiii. Dragilor, asta se cheama nesimtire. Voi barbatii va ascundeti dupa tot felul de scuze de doi bani doar ca sa va ascundeti superficialitatea.
garbo000046
Postat pe 13 Iulie 2009 09:58
De ce inseala barbatii femeile?
Pentru ca asa vor si pentru ca vor si cele cu care inseala.
lia_liviu
Postat pe 13 Iulie 2009 11:22
daca nu gasesti intelegere acasa nu e normal sa o cauti in alta parte?
si lipsa de comunicare intre parteneri te dduci acolo unde poti comunica cu cineva.cind un barbat isi inseala femeia atunci nu e numai vina lui e si ia de vina.parerea mea
garbo017185
Postat pe 13 Iulie 2009 13:22
ca si femeile tot din instinct ,dar problema este caci ei considera caci ei au voie ,dar femeile nu
piper
Postat pe 13 Iulie 2009 18:24
De la: dalimi, la data 2009-07-13 09:15:06In primul rand pentru ca nu sunt siguri pe ei,nu stiu ce vreau de la o femeie.E la moda cunoasterea pentru sex,pentru a se convinge ca sunt virili.Apoi e sa nu se faca de ras in fata prietenilor ca stau cu o singura persoana si cum sa fie injositi...Din prostie,din razbunare,pentru ca se poarta...
pentru ca sint unele ca voi din aceasta cauza inseala.UN barbat inseala nevasta lui cu nevasta altuia care si ea la ridul ei isi inseala barbatul asa ca nu va mai dati asa lovite
marian_sss
Postat pe 13 Iulie 2009 21:02
E f simplu m-a zis o colega de serviciu si are perfecta dreptate:daca omul are acasa tot ce ai trebuie nu mai merge in alta parte.Iar divorturile f des intilnite astazi sint din cauza ca prea multi se reprofileaza,a venit valul vestic si etc...

Postat pe 13 Iulie 2009 21:59
Nu este asa.Daca barbatul are acasa tot ce ai trebuie nu mai merge in alta parte draga,si voi de ce va reprofilati dragele mele,bine este asta si la barbati de aceea sint aititea divorturi.Toate femeile sint bisexuale numai ca nu vor sa recunoasca..asa a spus o tipa din Anglia asa ca lasa povestile draga fetita...kissssssss

Postat pe 13 Iulie 2009 22:03
vezi? d-aia vleau io sa melg de mana cu Mica..
kyra
Postat pe 13 Iulie 2009 22:05
am sa te cotrazic am un coleg de servici care si-a inselat sotia
ane_mary39
Postat pe 13 Iulie 2009 22:06
De la: dalimi, la data 2009-07-13 09:15:06In primul rand pentru ca nu sunt siguri pe ei,nu stiu ce vreau de la o femeie.E la moda cunoasterea pentru sex,pentru a se convinge ca sunt virili.Apoi e sa nu se faca de ras in fata prietenilor ca stau cu o singura persoana si cum sa fie injositi...Din prostie,din razbunare,pentru ca se poarta...
Draga mea nu toti barbati sint la fel poate cei tineri...eu de ex.am fost inselat de femei pt ca eram prea bun cu ele.Cind esti bun te considera prost,si otipa spunea:ce prost e ca nu a pus nici mina pe mine...nu e vb de mine dar asta e.Eu sint un tip da moda veche si am suferit pt ca majoritateta erau bisex.dar nu asta e problema..prefer sa fiu inselat de o tipa cu o alta tipa decit sa se culce cu un barbat dar au fost cazuri in care cind gaseau o fata eu stateam si asteptam o luna si mai mult pina se simteau bine si apoi ma intrebau:ce ai facut tu in acest timp.Eu daca iubesc pe cineva nu insel pt ca tin cu adevarat la persoana respectiva si prefer sa ma masturbez decit sa o insel...am gasit si o fata care a fost virgina si a zis ca vrea sa intre curata in biserica dar am fost plecat in strainatate si nu m=a asteptat...asta e poate totusi o sa gasesc ceea ce doresc,respectele mele,ioan

Postat pe 13 Iulie 2009 23:03
De la: garbo017185, la data 2009-07-13 13:22:59daca nu gasesti intelegere acasa nu e normal sa o cauti in alta parte?
si lipsa de comunicare intre parteneri te dduci acolo unde poti comunica cu cineva.cind un barbat isi inseala femeia atunci nu e numai vina lui e si ia de vina.parerea mea
Foarte bine spus,corect..zece plus,sint de acord,respectele mele,Ioan

Postat pe 13 Iulie 2009 23:06
Chirule, hai in lume fata ca nu mai e loc de nebuni pe aici!
Aemulus
Postat pe 13 Iulie 2009 23:09
De la: piper, la data 2009-07-13 18:24:01ca si femeile tot din instinct ,dar problema este caci ei considera caci ei au voie ,dar femeile nu
Au si femeile voie...eu ma inteleg mai bine cu femeile decit cu barbatii.poti avea o aventura dar te intorci acasa si nu uiti marea iubire si totul se poate intelege intre parteneri daca se iubesc cu adevarat,respectele mele,Ioan.kisss

Postat pe 13 Iulie 2009 23:09
De la: veta13, la data 2009-07-03 11:39:00 Dupa parerea mea(si nu numai),singurul motiv este lasitatea.Cei care inseala refuza sa accepte problemele de cuplu, sa discute despre acestea, sa incerce sa le rezolve.Si atunci, e mai simplu sa fuga in alte brate(sau intre alte picioare). Dar cum nimeni nu poate fugi la nesfarsit, raman singuri- singuri, debusolati, si fara sa inteleaga nimic din viata.
Ei draga eu am 36 de ani si o colega mi-a spus;daca barbatul are acasa tot ce-i trebuie nu mai merge in alta parte.Poti sa ai o mica aventura si sa revi la marea iubire dar sa nu inseli tot timpul pt ca astia sint opsedati sexual..poate sint de moda veche dar stiu pt ca am trecut prin multe in cei 36 de ani.Eu nu am avut norocul de a avea o casnicie deoarece majoritatea erau bisexuale si cind era lumea mai draga gaseau o tipa si eu astepam pina se termina treaba o perioada si apoi o luam de la capat pt ce iubeam persoana respectiva si preferam sa ma masturbez decit sa o insel si i-mi convenea sa ma insele cu o tipa decit cu un barbat,kisss

Postat pe 13 Iulie 2009 23:17
De la: garbo017185, la data 2009-07-13 13:22:59daca nu gasesti intelegere acasa nu e normal sa o cauti in alta parte?
si lipsa de comunicare intre parteneri te dduci acolo unde poti comunica cu cineva.cind un barbat isi inseala femeia atunci nu e numai vina lui e si ia de vina.parerea mea
Scuze am crezut ca esti femeie dar nu este important,important este ca ai perfecta dreptate,have a nice day

Postat pe 13 Iulie 2009 23:23
De la: lenuja, la data 2009-06-07 05:51:12nu sunt de acord cu infidelitatea dar este o vb:barbatul inseala ca sa-si demonstreze virilitatea iar femeia inseala cand nu e fericita in cuplu.
Femeia inseala si din cauza financiara,poate si reprofilare si sint multe de spus din ce cauza

Postat pe 13 Iulie 2009 23:35
De la: wife, la data 2009-06-18 13:27:30da-mi voie sa fiu putin banala...

in viziunea mea, - si nu sustin ca e cea buna - cand simti iubirea aia ca pe un destin, nu-ti mai arde de inselat

pentru ca cel de langa tine te completeaza atat de deplin incat ceilalti iti par neinteresanti

sau, ai ghinionul sa dai peste cineva care nu da doi bani pe tine ca persoana si te inseala, si nu pentru ca cealalta ar fii mai buna, ci pentru ca s-a nimerit sa fie acolo...si s-a impiedicat de ea, ca de everest, asa...
Foarte bine spus,corect,no coment,bye

Postat pe 13 Iulie 2009 23:44
PENTRU CA SI FEMEILE INSALA BARBATII. PROBLEMA ESTE,CARE INSALA PRIMUL, SI DECE? CAND INSALA BARBATUL,SIGUR FEMEIA LUI ESTE DE VINA SI INVERS. COMUNICAREA ESTE LIANTUL UNEI CASATORII DURABILE.
CASATORIA INTRE UN PROST SI UN DESTEPT SE RUPE REPEDE, LA FEL DACA UNUL ESTE BOGAT SI CELALAT SARAC. O CASATORIE DURABILA ESTE INTRE ,DOI DESTEPTI,SARACI SAU BOGATI, SAU INTRE DOI PROSTI,SARACI SAU BOGATI. DE ASEMENEA EXCESUL DE BOGATIE SI SARACIE DAUNEAZA GRAV CUPLULUI. SA AUZIM NUMAI DE BINE.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 14 Iulie 2009 15:18
De la: alexandru_revnic_yhoo_com, la data 2009-07-14 15:18:23PENTRU CA SI FEMEILE INSALA BARBATII. PROBLEMA ESTE,CARE INSALA PRIMUL, SI DECE? CAND INSALA BARBATUL,SIGUR FEMEIA LUI ESTE DE VINA SI INVERS. COMUNICAREA ESTE LIANTUL UNEI CASATORII DURABILE.
CASATORIA INTRE UN PROST SI UN DESTEPT SE RUPE REPEDE, LA FEL DACA UNUL ESTE BOGAT SI CELALAT SARAC. O CASATORIE DURABILA ESTE INTRE ,DOI DESTEPTI,SARACI SAU BOGATI, SAU INTRE DOI PROSTI,SARACI SAU BOGATI. DE ASEMENEA EXCESUL DE BOGATIE SI SARACIE DAUNEAZA GRAV CUPLULUI. SA AUZIM NUMAI DE BINE.


haoleooooo!
ana02
Postat pe 14 Iulie 2009 15:21
nea yuhu-ule... bre, domnu!

nu mai zbiera acilea, bre, ca ne spargi timpanele!
dezactiveaza caps look-ul ala, ca si asa e destula poluare fonica in jurul nostru.



PS: as auzi eu numai de bine daca m-ai lasa matale sa aud...
Thor
Postat pe 14 Iulie 2009 15:21
vrea sa fie sigur ca l-a auzit toata lumea!
ana02
Postat pe 14 Iulie 2009 15:27
Si eu sunt femeie... pentru intrebarea topicului"De ce insala barbatii?" sunt multe raspunsuri..dar nu pune nimeni intrebarea "De ce insala femeile?"..pt mine sunt niste raspunsuri clare si de fiacere data am ajuns la aceesi concluzie. Barbatii insala din animalism iar femeile din razbunare.
claudette4
Postat pe 14 Iulie 2009 19:57
sanchi..
kyra
Postat pe 14 Iulie 2009 20:00
clodetto... adanca rau de tot cujetarea ta!

o sa ma mai gandesc
Thor
Postat pe 14 Iulie 2009 20:02
Barbatii le insala pe femei din aceleasi motive pentru care si femeile ii insala pe ei.
Cel mai important este plictisul, care se instaureaza treptat cand ceva nu merge in relatia dintre cei doi (certuri, lipsa de comunicare, asteptari, preocupari si stiluri de viata diferite etc).
Infidelitatea unuia dintre parteneri e dovada cea mai clara ca relatia nu merge si ca trebuie sa se termine.
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iulie 2009 14:51
Pentru ca pot dom'le de aia!
Ce va tot dati de ceasul mortii sa aflati raspunsuri la intrebari existentiale frate?
E exact ca in povestea cu drobul de sare.
Mai putina lamentare si mai multa actiune.
Aemulus
Postat pe 16 Iulie 2009 04:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
Ce parere aveti despre barbatul ideal? 81 De la: nuti_vio 28 Mai 2010 16:05
Am nevoie de liniste si de un sfat 14 De la: garbo_410646 20 Iunie 2015 09:29
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
Setari Cookie-uri