De ce inseala barbatii femeile?

zici ca sunt baba cloanta, am ajuns sa sperii lumea.
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 19:52
ti-as spune ce zic...cu totul altceva, doar stii...
pik_nik
Postat pe 24 Iulie 2009 20:42
kyra, nu te lasa ca te abureste
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 20:45
EU CRED CA UNII BARBATI NU STIU CEEA CE VOR IN VIATA SI APLICA NISTE METODE PE CARE LE-A AUZIT DE LA PRIETENI, MAMA, SORA ETC CA SI IN CAZUL MEU. DUPA 7 ANI SI JUM NE-AM DESPARTIT DIN CAUZA MAMEI LUI SI IN ACEASTA SITUATIE NU MAI ESTE LOC DE IMPACARE DEOARECE I S-AU PUS NISTE CONDITII FOARTE SEVERE, PANA AS PIERDE SI LOCUL DE MUNCA , ASTA DACA SE VA IMPACA CU MINE.I-AM OFERIT DRAGOSTE, IUBIRE SI TOT NU A MERS. CEA MAI MARE IUBIRE A LUI ESTE BAUTURA SI FEMEILE FARA CARACTER. AM AJUNS SA-L CUNOSC DESTUL DE BN. MA CAUTA MEREU SI VREA SA VB CU MINE........DAR CRED CA NU MAI ARE NICI UN ROST CAND DE FAPT ALTII II DIRIJEAZA VIATA.AM AJUNS SA NU MAI AM INCREDERE IN BARBATI DEOARECE AM AJUNS LA CONCLUZIA CA MAJORITATEA SUNT LA FEL, DORNICI SA INSELE SI SA TE MALTRATEZE PSIHIC
Margareta_Aurelia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:17
Pe aceasta tema s-au purtat N discutii s-au facut studii etc.
Concluzia la care am ajuns eu? de exmplu: daca nu le dai sex non stop pleaca.
no_identify
Postat pe 25 Iulie 2009 13:09
De la: no_identify, la data 2009-07-25 13:09:09Pe aceasta tema s-au purtat N discutii s-au facut studii etc.
Concluzia la care am ajuns eu? de exmplu: daca nu le dai sex non stop pleaca.


oare?
daca mananci prajitura tot timpul - ti se apleaca, nu? zic si eu, nu dau cu parul!
lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 13:11
no_
nu e asa. barbatii nu-s niste tampitei care vor numai ce zici tu.

ca vrem sau nu a recunoste, ei cauta femei cu personalitate si ceva minte.

si_totusi
Postat pe 25 Iulie 2009 13:14
Nu este asa.....
Sexul fara dragoste nu duce nicaieri......
Daca nu tii la pertener,daca nu este respect reciproc,daca nu este admiratie,se termina totul cu un esec,indiferent daca mai repede sau mai tarziu....
TEODORRD
Postat pe 25 Iulie 2009 13:52
Ei, nu sunt sfinti, n-am spus asta...si nu refuza niciodata o ocazie dar cred ca au mari pretentii de la cea pe care o aleg sa le fie alaturi si nu cred ca, in cuplu, nevoile lor se reduc la sex...
lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 14:06
De la: si_totusi, la data 2009-07-18 12:09:01nu numai baietii. in primul rand fetele.

a intra in voie unui barbat e ceva normal, numai in masura in care si el face acelasi lucru pentru ea
cand echilibrul se rupe apar infidelitatile. si de o parte si de alta.

sunt femei si barbati care inseala de prea mult bine

adica, li se ofera totul fara a lupta putin pentru acel "tot"

de fiecare data , in astfel de cazuri, unul ofera mereu iar celalalt considera ca totul i se cuvine si nu apreciaza gestul. ba, dimpotriva.

sunt multe femei ce se tot intraba "de ce"? cand ele fac totul pentru a fi celalalt fericit. tocmai pentru asta. ca fac prea mult si uita sa primeasca. mai bine zis, uita ca e normal ca cele gesturi sa se reintoarca.


doar acum am vazut asta!
subscriu!!!

lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 14:11
buna sunt flori eu am fost inselata si am suferi enorm si sufar si akum....si nustiu dece ma inselat imi pun intrebarea asta de un an de zile
garbo029136
Postat pe 25 Iulie 2009 14:18
De la: garbo029136, la data 2009-07-25 14:18:27buna sunt flori eu am fost inselata si am suferi enorm si sufar si akum....si nustiu dece ma inselat imi pun intrebarea asta de un an de zile


Nu ti-o mai pune (intrebarea). Daca te intrebi inseamna ca iti cauti vina si nu e corect! Nu are nici o scuza daca tu nu l-ai inselat niciodata - singura scuza valabila!
lady_corina
Postat pe 25 Iulie 2009 14:29
Chiar,oare de ce??Si inca inselam zilnic...!In primul rand cu privirea,cand ne uitam lung la o femeie ce-si mangaie gratios parul deranjat de vant,sau ce-si saruta dulce copilasul din brate,imselam cand oferim bratul unei doamne la coborarea din autobuz sau tren,inselam cand spunem:multumesc,fetei ce te-a servit cu zambetul pe buze la magazin..In mod cert,nu inselam cu vecinul de la 3 sau cu cel de la gaz ce vine la citit contorul.Noroc si sanatate!
Ariesh
Postat pe 25 Iulie 2009 20:27
De la: TEODORRD, la data 2009-07-25 13:52:38Nu este asa.....
Sexul fara dragoste nu duce nicaieri......
Daca nu tii la pertener,daca nu este respect reciproc,daca nu este admiratie,se termina totul cu un esec,indiferent daca mai repede sau mai tarziu....


mareeeee dreptate ai!!! Mai stiu si altii sa traiasca asa?
Asta e asa de fatada , de ochii lumii adica, dar ce se intampla de fapt si de drept in societatea noastra, vai mama ei....si a noastra!!!
amarezza
Postat pe 27 Iulie 2009 10:04
pai daca nu vb cu sotul despre probleme si nu ai pe cine sa te bazezi cand ai o dificultate la ce-ti mai trebuie?incerci sa te descurci doar cu prietenii care ii ai si atunci nu trebuie sa stii sa fi si sotie si amanta vei fi numai amanta!
lenuja
Postat pe 27 Iulie 2009 16:46
sunt si barbati care pleaca daca le dai prea mult............
lenuja
Postat pe 27 Iulie 2009 16:48
De la: lenuja, la data 2009-07-27 16:46:53pai daca nu vb cu sotul despre probleme si nu ai pe cine sa te bazezi cand ai o dificultate la ce-ti mai trebuie?incerci sa te descurci doar cu prietenii care ii ai si atunci nu trebuie sa stii sa fi si sotie si amanta vei fi numai amanta!


ei la ce, pe cine mai speli, dupa cine mai stangi, cine te acuza de toate relele, etc?
lady_corina
Postat pe 27 Iulie 2009 16:49
nu neapartat mintea mai bine ar fi daca nu esti mai desteapta ca ei,nu cred ca exista barbat sa-si doreasca femeie mult mai inteligenta decat ei!
lenuja
Postat pe 27 Iulie 2009 16:50
De la: lenuja, la data 2009-07-27 16:50:45nu neapartat mintea mai bine ar fi daca nu esti mai desteapta ca ei,nu cred ca exista barbat sa-si doreasca femeie mult mai inteligenta decat ei!


eu cred ca nici ei nu stiu ce vor cu adevarat...
lady_corina
Postat pe 27 Iulie 2009 16:52
dupa tine strangi si mai bine te judeci tu decat altul si cred ca esti in avantaj
lenuja
Postat pe 27 Iulie 2009 16:56
oferiti-le voi...ceea ce stiti ca ar trebui si mai apoi...intrebati-va...daca mai vor ceva!!
chestia asta...egoista...ca...nu le oferim...pt ca ei tre sa ofere...duce de multe ori la astfel de drame!!!
adevaru` e ca...nici barbatii...uneori...nu vor sa-si calce orgoliul...si...de aici...alte drame!!

deci...parerea mea...e nevoie de comunicare...si...de doi...pt a face asta!
sa nu se iste...un dialog al surzilor!!
si...sunt convins ca...persoanele cu ceva experienta...pot defini ce anume lipseste!
ovidiu42
Postat pe 27 Iulie 2009 16:58
corino, un lucru e cert: eu, ca barbat, nu mi-as dori o femeie ca lenuja!
si eu chiar imi doresc - si am - o femeie cel putin la fel de inteligenta ca mine (doar nu ai fi vrut sa spun mult mai inteligenta, ca nu ma credea lenuja )
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 17:00
Thor, simt eu ca e scorpiuta pe linga tine, hai recunoaste...
Aemulus
Postat pe 28 Iulie 2009 03:00
Buna dimineata :)
nimeniorin
Postat pe 28 Iulie 2009 03:03
Lily, cu mine vorbesti?
Buna dimineata la tine!
Aemulus
Postat pe 28 Iulie 2009 03:04
Incercam si eu sa intru in vorba...doar ce mi-am facut si eu cont pe aici...
nimeniorin
Postat pe 28 Iulie 2009 03:07
Ai nimerit un moment linistit, esti norocoasa.
Aemulus
Postat pe 28 Iulie 2009 03:11
norocoasa? da, poate ai dreptate :)
nimeniorin
Postat pe 28 Iulie 2009 03:17
buna dimineata si buna seara
pik_nik
Postat pe 28 Iulie 2009 03:23
acum se trezeste lumea buna?
nimeniorin
Postat pe 28 Iulie 2009 03:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASATORIA MAI ESTE CA PE VREMURI? MAI DUREAZA O VESNICIE? Ne putem baza pe faptul ca vom imbatrani langa sotul, sotia de langa noi? 260 De la: tutankhamon 18 Decembrie 2009 22:33
nu- stiu daca il mai iubesc si nu stiu daca il mai vreau langa mine!!! 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:54
Dureri fizice și psihice anii la rand.. 26 De la: garbo_6129 19 Aprilie 2016 21:03
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Setari Cookie-uri