De ce inseala barbatii femeile?

nope, la ala de-o iubeste, he, he...doar daca e Maica Tereza..

pikulane, tu esti fratele lui batman, nu ?
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 11:18
ia hai sa spunem lucrurilor pe nume
o femeie uita de a fi femeie daca si numai daca simte ca nu este iubita


o femeie care se stie dorita, va fi frumoasa, va zambi mereu, va fi sigura pe sine, va face totul pentru barbatul de langa ea.

cand ala o considera un fel de bun personal, cand nu mai are ochi pentru ea ca femeie, cand o trateaza ca pe o salariata ce are obligatii stricte, sigur ca apar astfel de transformari

mi-i ciuda si pe femeile care accepta un astfel de comportament.
in loc sa lupte, accepta si trec in extrema cealalta. devin ursuze, geloase, cicalitoare sau incearca ceea ce ne spunea carolina; sa devina un fel de maimutoi care fac tumbe numai si numai ca ei sa fie multumiti

aici e buba. tumbele nu apropie ci, departeaza.
acasa ai claunul mereu dispus sa te gadile, indiferent de magariile facute, in sat apar damele fitoase. ele te fac sa simti ca trebuie sa lupti putin pentru a avea ceva.

si_totusi
Postat pe 18 Iulie 2009 11:46
Brava !!!
Baieti, bagati la cap !
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 11:51
nu numai baietii. in primul rand fetele.

a intra in voie unui barbat e ceva normal, numai in masura in care si el face acelasi lucru pentru ea
cand echilibrul se rupe apar infidelitatile. si de o parte si de alta.

sunt femei si barbati care inseala de prea mult bine

adica, li se ofera totul fara a lupta putin pentru acel "tot"

de fiecare data , in astfel de cazuri, unul ofera mereu iar celalalt considera ca totul i se cuvine si nu apreciaza gestul. ba, dimpotriva.

sunt multe femei ce se tot intraba "de ce"? cand ele fac totul pentru a fi celalalt fericit. tocmai pentru asta. ca fac prea mult si uita sa primeasca. mai bine zis, uita ca e normal ca cele gesturi sa se reintoarca.
si_totusi
Postat pe 18 Iulie 2009 12:09
in primul rand inseala de prosti!eu consider ca in momentul in care stai cu cineva stai pentru ca iti place si nu pt a o insela..ceea ce nu inteleg eu daca tot pot insela de ce nu isi parasesc prietenele sa ramana cu amantele daca ele ii fac fericiti?adica asa ar trebui in momentul in care simt ca cev anu mai merge sa termine relatia nu sa isi bata joc de sentimentele persoanei respective...
garbo019155
Postat pe 18 Iulie 2009 12:48
prea se ia in serios subiectul asta.Sunt lucruri greu de controlat.
Nu e un capat de tara daca te inseala atata timp cat asta nu devine obisnuinta si nu ai de suferit.Exista lucruri mult mai grave care sa duca la destramarea unei relatii.Cine a cunoscut adevarata tradare....isi da seama de faptul ca acest lucru atata timp cat nu implica sentimente,poate fi denumit "schimb de experienta". Hai sa fim seriosi...iubirile absolute exista doar in poeme si basme!!!!
walkiria
Postat pe 18 Iulie 2009 13:27
De la: walkiria, la data 2009-07-18 13:27:17prea se ia in serios subiectul asta.Sunt lucruri greu de controlat.
Nu e un capat de tara daca te inseala atata timp cat asta nu devine obisnuinta si nu ai de suferit.Exista lucruri mult mai grave care sa duca la destramarea unei relatii.Cine a cunoscut adevarata tradare....isi da seama de faptul ca acest lucru atata timp cat nu implica sentimente,poate fi denumit "schimb de experienta". Hai sa fim seriosi...iubirile absolute exista doar in poeme si basme!!!!


p.s.A nu se intelege ca daca il prind ,trec cu vederea.
walkiria
Postat pe 18 Iulie 2009 13:32

si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 13:41
De la: kyra, la data 2009-07-18 13:41:19
si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..
...ori e "prea" in regula in gradina,si devine plictisitor...
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2009 13:47
roby, de ce ma ingani nene, asta am spus si eu..

auzi la el "prea in regula" , iar faci niznai..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 13:50
dupa umila mea parere,atunci cand unul din parteneri inseala,totul pleaca de la lipsa de comunicare.si a incerca sa gasesti tot felul de argumantari pentru astfel de fapta,m-i se pare inutil...
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2009 14:34
Cand inseli ,ori nu iubesti partenerul,ori ai probleme de educatie.....
TEODORRD
Postat pe 18 Iulie 2009 16:07
De la: TEODORRD, la data 2009-07-18 16:07:10Cand inseli ,ori nu iubesti partenerul,ori ai probleme de educatie.....
educatia nu are nici o legatura cu asta Teo...
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2009 16:10
Am intrebat si eu odata pe cineva de ce insala barbatii sotiile si uitati-va ce mi-a raspuns respectivul: eu, mi-am inselat sotia pentru ca: nu comunica cu mine,nu tine pasul cu mine(evolutie, inteligenta,),pe langa ca nu aduce nimic nou in viata noastra,mai dadaceste si monotonia.Intr-un cuvant a ramas o femeie posomorata,monotona.Si nu reusesc s-o trezesc la viata,nicicum ..Recunosc ca stie sa faca cele mai bune sarmale,dar cu astea ma satur cam 3 ore..Dar cum ar fi daca ar accepta o plimbare sau o noapte romantica? Ca nu vreaaaaaaa! Totusi are si noroc, nu o insel cu multe femei , caci am gasit una care le are pe toate(adica calitati)
garbo019364
Postat pe 18 Iulie 2009 16:21
De la: kyra, la data 2009-07-18 13:41:19
si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..
daca se duce dupa gard...ce poate sa faca pipi ...sau mai poate face si altceva uitanduse la vecina in ograda? totusinu pricep , cred ca isi face efectul palinca
yanyacharberet
Postat pe 18 Iulie 2009 16:45
De la: garbo019364, la data 2009-07-18 16:21:14Am intrebat si eu odata pe cineva de ce insala barbatii sotiile si uitati-va ce mi-a raspuns respectivul: eu, mi-am inselat sotia pentru ca: nu comunica cu mine,nu tine pasul cu mine(evolutie, inteligenta,),pe langa ca nu aduce nimic nou in viata noastra,mai dadaceste si monotonia.Intr-un cuvant a ramas o femeie posomorata,monotona.Si nu reusesc s-o trezesc la viata,nicicum ..Recunosc ca stie sa faca cele mai bune sarmale,dar cu astea ma satur cam 3 ore..Dar cum ar fi daca ar accepta o plimbare sau o noapte romantica? Ca nu vreaaaaaaa! Totusi are si noroc, nu o insel cu multe femei , caci am gasit una care le are pe toate(adica calitati)
daca canta la TAMBAL nu-i mai tre nici o calitate
yanyacharberet
Postat pe 18 Iulie 2009 16:48
De la: roby_cado, la data 2009-07-18 13:47:34
De la: kyra, la data 2009-07-18 13:41:19
si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..
...ori e "prea" in regula in gradina,si devine plictisitor...

touche!!!
sandy_bell
Postat pe 18 Iulie 2009 16:52
De la: sandy_bell, la data 2009-07-18 16:52:43
De la: roby_cado, la data 2009-07-18 13:47:34
De la: kyra, la data 2009-07-18 13:41:19
si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..
...ori e "prea" in regula in gradina,si devine plictisitor...

touche!!!
pai touche touche,dar nu ne-ai spus,tu de ce ai sarit gardul?de rau ce era in gradina?s-au de bine?
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2009 17:43
atata timp cat ai ce-ti trebuie in gradina...nu sari gardul.
Dar hai sa fim seriosi...cati oameni pe pamantul asta...se uita si isi vad numai de gradina lor???Involuntar tot isi arunca privirea.Si daca sunt nemultumiti...fiecare sare gardul sa ia o "roshie"mai frumoasa si mai gustoasa din gradina altuia.Sau mai exista varianta de a "fura"idei pentru a-ti face gradina mai buna...dar oare cati oameni fac asta???Dupa mine este cea mai constructiva si sanatoasa idee.Numai ca suntem prea egoisti ca sa recunoastem asta!!!E prea greu sa reconstruim gradina dupa conceptul altcuiva si sa acceptam ca altcineva poate gandi mai bine decat noi...mai bine mergem pe ideea noastra gresita,mai bine sarim gardul in gradina altcuiva....
walkiria
Postat pe 19 Iulie 2009 12:51
corect walki !
kyra
Postat pe 19 Iulie 2009 12:57
kyruta...cine e trecut prin apa si foc...stie ce inseamna si sa te arzi...si dushul rece...
walkiria
Postat pe 19 Iulie 2009 13:48
De la: kyra, la data 2009-07-18 13:41:19
si fetele totusico, cum nu ? cuplul e facut din doi, nu ?
walki, iubitul prea mult dauneaza grav sanatatii, trebuie sa existe un echilibru in toate
si cand se duce dupa gard, inseamna ca ceva nu-i in regula in gradina, asta-i valabil pentru amandoi..

si daca totul e ok, se mai gasesc motive, in functie de imaginatia fiecaruia :
- ma iubesti prea mult
- nu-mi place cum ma iubesti
- esti maniaca curateniei
- m-am plictisit
- asa-s barbatii, trebuie intelesi
- nu are nicio legatura ce fac eu, cu viata de familie
- ma controlezi ( daca intrebi ce a mai facut azi la serviciu
- pentru revigorarea rel din familie e nevoie de o aventura pe an
....... si cate si mai cate gogosi..pe care cred ca le invata unii de la altii sau la vreo scoala speciala , ca doar se vb ca educatia e permanenta
amarezza
Postat pe 23 Iulie 2009 18:44
Totushico eu cred ca esti sora mea geamana ca prea bine ai spus-o, asa ca mine pe alt topic.

Asa e cum spune Totushica!!!!!

Lumea se obisnuieste cu ceea ce vine de-a gata.Omul e un razboinic si vrea mereu sa cucereasca ceva altminteri se plictiseste, se ingrasa, face chelie....
Aemulus
Postat pe 23 Iulie 2009 18:51
Sunteti sigure ca asta cu cuceritul nu este valabil si pentru femei????
TEODORRD
Postat pe 24 Iulie 2009 15:36
nu stim, noi avem experiente doar cu barbatii
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 15:38
Chirule unde ai dreptate, ai dreptate!
Aemulus
Postat pe 24 Iulie 2009 18:22
si unde nu are dreptate, sa nu indraznesti sa o contrazici?
pik_nik
Postat pe 24 Iulie 2009 18:59
De la: garbo019155, la data 2009-07-18 12:48:46in primul rand inseala de prosti!eu consider ca in momentul in care stai cu cineva stai pentru ca iti place si nu pt a o insela..ceea ce nu inteleg eu daca tot pot insela de ce nu isi parasesc prietenele sa ramana cu amantele daca ele ii fac fericiti?adica asa ar trebui in momentul in care simt ca cev anu mai merge sa termine relatia nu sa isi bata joc de sentimentele persoanei respective...





wowwwwwww.........cat pragmatism!!!!.....si nu numai!
se vede si-o doza de misandrism si putina lipsa de respect si...dar nu vreau sa fiu rau!!
avand langa tine o persoana care gandeste si vb in acest hal...eu unu`...sigur as cauta altceva!
sper sa nu se mire ca in viitoru` apropiat va ramane cu astfel de epitete pe care le va cita singura!
mi-e greu sa cred ca cineva ar sta legat de ...altcineva...fara a pune in balantza si modul in care e tratat!
ovidiu42
Postat pe 24 Iulie 2009 19:16
De la: pik_nik, la data 2009-07-24 18:59:55si unde nu are dreptate, sa nu indraznesti sa o contrazici?


nope, ma poti contrazice, dar cu argumente valide
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 19:47
upssssss...!
credeam ca ai plecat
pik_nik
Postat pe 24 Iulie 2009 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am fost parasit. 10 De la: Popa_Catalin_Andrei_1 12 Iunie 2016 18:39
Infidelitate cu scopul de a-ti proteja partenera- e acceptabil? 96 De la: Mirela37 8 Septembrie 2011 16:50
RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL? 334 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
Infidelitatea e ceva stupid sau casatoria e ceva stupid? 84 De la: Ciresica 29 Septembrie 2009 06:28
Setari Cookie-uri