Si barbatii..plang.... (?)

De la: ovidiu42, la data 2009-05-26 20:51:58giani...e o controversa aici!!!
zau!!!
din pct meu devedere...nu esti nic!
si..uneori...rascolesti tot...si...esti TOT!

TARE GREU E!!!
PREFER SA NU VB!



ovidache,

hai sa fac ca voi, ca sa bagi la cap!
vezi? dadui copy dupa toi.

ai dat-o gata!

nu-i asa giani ca te-a dat pe spate?....
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 21:08
hoooopa. interpretabil. cum poate sa te vada gabishor, hmm?
dar accept si aceasta minciuna frumoasa. ca in real life am parte numai de adevaruri urate. si ajungem la cuvantul scris al lui iaso ca nu avem nevoie de adevaruri ci de minciuni convenabile.
multumesc, ovi. e bun pentru tonus sa citesc ca te sensibilizez. chiar daca nu-i deloc asa.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 21:10
iaso, pe mine ma da pe spate DOAR realitatea. eu nu percutez astfel la afirmatii pe care nu le pot verifica. dar apreciez curtoazia lui ovi. este un dragutz cand vrea. de ce vrea acum sa fie dragutz chiar nu stiu. dar nu ma intreb si nu-l intreb.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 21:12
gianica!!!...zau...nu te astepta de la mine ...sa primesti circumstante!!!
iar ...glum,ele tale...poate...vor fi si gustate...candva!!!cat priveste chestia cu redirectionarea...cine stie ...poate va reusi!!!
poti face ce te face pe tine sa te simti bine!!!
si...cum eu...nu-s tocmai ceva ce-ti face bine...asta e!!!
de ce vrei tu...sa iasa scantei aici?
ca...zau...chiar nu ne stim...si...cred carealu`...nu-i la fel cu virtualu`!!!
deci...reiau...de ce vrei sa ai aceatsa imagine?

ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 21:16
giani,

ba mami ,iti bagasi poza aia in care te tii de coc?
stii cand isi umbla femeile in par ,nu?

cand isi cauta partener,este un mesaj subliminal cel mai ades subconstient,o sa zapacesti baietii astia p-acilea.

este adevarat ce spun,dar binenteles nu este cazul la tine,iti spuneam asa ca fapt divers...

iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 21:18
iaso!!!...e grele ...nene...
si...suntem caposhi amndoi!!!
asa ca...nici o shansa!!!
dceci...apreciez aportu` tau!!!
poop pt asta!!!
asa batran cum sunt eu!!!
dar pe gianina...n-o iert!!!
ca prea se da in stamba ...si...n-o las!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 21:19
giani,

in sensul ca.. am inteles dezamagirea ta in ale virtualului,stiu ca preferi viata reala, doar ti-am spus ce exprima poza ta....

mi-a zis si mie un om cu studii de specialitate,a murit saracu'...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 21:23
ovidache,

eram la cabinet la omu' asta,si ii povesteam eu niste lucruri grele despre viata mea,printre altele ii spuneam cat de porci E barbatii.

stii ce mi-a zis?

"daca vrei sa nu mai ai belele ,nu-ti mai umbla prin par,ce faci tu acum se traduce cam asa: vino,sunt dispusa si disponibila"

m-am rusinat ca fatucile alea de 15 ani,am simtit ca-mi ia fata foc.

peste ani..cand ma surprindeam cu mana in freza de cate ori vorbeam cu un mascul mishto,ma gandeam:
fiebe sangele in tine panarama ce esti! gataaaa! fii cuminte,si eram...

iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 21:29
iaso, multumesc de grija de a nu ma jigni. am toata increderea. dar chiar as vrea sa stiti toti de ce am pus poza aceea, nedandu-mi seama, evident, de mesajul subliminal...
ei, cautam sa o mai schimb si eu pe poza asta a mea. si am gasit-o pe cea in culpa. si mi-am spus ca "uite ce zambet frumos!". ca parca nu ar fi al meu caci, sincer, eu sunt o grava si zambesc rar. plus ca viata mi-a dat motive sa plang si nu sa zambesc macar.
asa ca, ovi, nu fii rau si "iarta-ma". macar in urma ultimelor dezvaluiri. cine stie?! poate te induri sa rad un pic si cu tine. poate acum te lasi mai moale.
of, ovi. in timp ce-ti par o aroganta, mie imi tremura sufletul pentru tot ce-i in jurul meu.
glumeam cu a pastra o aparenta total diferita de esenta. sa spunem ca faceam un fel de haz de necaz.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 21:30
ehhhh..

ma duc sa ma plimb copilasi.

multumesc pt conversatie.

distractie placuta ,si mos ene pe la gene,ca tare bine este cand vine pacatosul si uitam de toate.

chiar ma gandeam cum ne dam de buna voie lui,practic,murim in fiecare seara...noroc ca vine soarele sa ne trezeasca.

pa-pa...:)
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 21:36
iaso, si eu multumesc pentru postarile tale valoroase. fac viata mai frumoasa... o seara buna, calda, linistita iti doresc.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 21:46
giani...zau ca...esti extrem de imprevizivibila!!!
imi pare rau ca...in tot acest dialog...chiar a trebuit sa spun lucrurilor pe nume!!!
dar...asa cum spuneam eu...asa`s yo!!!
sa ma mance-n...undeva...si sa spun ce gandesc!
sincer...se prea poate sa fiu greu perceput!!!
o seara placuta si...sper sa nu mai intru aici...unde...pe langa lacrimile barbatilor...mai dai si peste...alte cele!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 21:58
o seara buna, ovi. eu sper sa mai intri pe aici...
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 22:01
Hai nene, ca imi placura chestiile lui gabontzu.. luati de aici un cantec din alea "de beut si de pupat pe gura", cum s-a exprimat Leon Negrescu (alias Octavian Niculescu) in filmul lui Caranfil "restul e tacere", un oltenism asa cum il descrie zambilu'...
http://www.youtube.com/watch?v=RPe3w37DaYU&feature=related
anakin
Postat pe 26 Mai 2009 23:24
anakine,

a fost sextil d-ala..am fost inspirata..
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:19
De la: gabitzza, la data 2009-05-24 21:09:51M-as multumi cu unul care nu ma face pe mine sa plang..

M-ati vazut voi pe mine vesela pe aici, dar din ianuarie imi cam plange sufletul Mica..

E greu sa vezi ca ti se pune sufletul la incercare, si tu esti sincer, dar poate o veni si soarele pe strada mea..


Stii tu cum se spune ca se intoarce roata.Binenteles ca o sa vina soarel si pe strada ta.Eu deja parca vad o raza care se indreapta catre tine...
Aemulus
Postat pe 27 Mai 2009 05:17
gabel, ma autocitez: plangem pana radem ca apare si pe la noi soarele. cine nu sufera inainte de a fi fericit ori minte, ori a avut noroc cu carul sa intalneasca fericirea, multumirea repejor...
vorba cantecului: cand s-o-mpartit norocu' fost-am dus eu la lucru, si la toti le-o dat cu caru', numa' mii cu paharu'.
Cesaria Evora spunea ca e mai bine sa incepi prin a avea parte de fiere ca mai apoi sa ai parte de miere. eu impartasesc 100%. si mai vezi mataluta daca nu cumva esti nascuta noaptea, ca si mine. astia de-s nascuti noaptea sunt fericiti si se realizeaza in partea a doua a vietii. nu-i mishto, promit.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 06:33
bine ca s-a depasit starea aia lacrimogena indusa de doamnele misandrine, ca prea era plina de panseuri rasuflate...

zambil, sub poza de cinic, pune degetul pe rana, si puncteaza la marele fix...

wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 10:57
Multumesc,Gavril ,La cei 49 de ani pe care ii am ,am trecut prin multe ,am iubit,am fost inselata ,dar am avut puterea sa iert (mai greu sa uit ),incerc sa vad partea buna a problemei cu care ma confrunt si asta am incercat sa-i arat si fiului meu .
DA viata are si urcusuri si coborasuri si mult conteaza sa fii inconjurat de oameni care gandesc pozitiv , ORCE se rezolva in VIATA si cum se spune Dumnezeu te mai pune la incercare si nu-ti da mai mult decat poti duce -NOI oamenii ne impovaram prea mult .
INCA ODATA MULTUMESC -si doresc tuturor sa poate trece de fiecare data peste problemele vietii (pe care de multe ori tot noi oamenii ni le facem -uneori vrem prea mult de la altii si unii nu stiu sa si dea ).
Va doresc ca DUMNEZEU sa va LUMINEZE calea atunci cand este nevoie
si fiecare sa-si gasesca drumul cel mai usor in viata ,cu fericire ,intelegere , multa cumpatare si iertare.
sweet_marylin
Postat pe 27 Mai 2009 12:12
ovidache, ba s-o lasi pe giani in pace.
si, in alta ordine de idei, stii de ce barbatii se fotografiaza stand cu picioarele cracanate ? sa zic ?
iasomico, oare de ce femeile fac din ochi?
si_totusi
Postat pe 27 Mai 2009 15:55
Micabis

Giani, noaptea sunt nascuta fata, cam pe la 2 juma` ...

gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 17:25
eeeeee. vezi, gabel? ai putzintica rabdare ca apare si soarele tau pe strada personala.
totushel, multumesc. eu sper ca l-am imblanzit pe ovi. ca ia si el in calcul ca-s fata buna.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 21:07
totusico,

cum fac fata din ochi? ca nu pricep...ce zici...



iasomia
Postat pe 27 Mai 2009 21:21
pai, ia uita-te la avatarul tau. nu faci din ochi? iote la mine, ce elegant stau intr-o rn. parca-s ultimul betiv la masa
si_totusi
Postat pe 27 Mai 2009 21:23
pt mine a inceput sa fie o adevarata aventura sa intru pe site,nu-mi apar postari,acu' in 5 minute m-a dat afara de trei ori...

tusico,

eu m-am distrat cand am vazut ca te tine unu' de subtiori,ehe,he,he...iote i se vad degetele pe blanita ta...
iasomia
Postat pe 27 Mai 2009 21:28
pai....macar de subtiori sa ma tina
si_totusi
Postat pe 27 Mai 2009 21:31
De la: si_totusi, la data 2009-05-27 15:55:44ovidache, ba s-o lasi pe giani in pace.
si, in alta ordine de idei, stii de ce barbatii se fotografiaza stand cu picioarele cracanate ? sa zic ?
iasomico, oare de ce femeile fac din ochi?



tusica...yo o las bre`!!!
numa ca...ea nu ma lasa!!!
si...e ca dreaq!~!!
ca...ma mananca rau...cand o vaz ca...se ia de mine!!!
si...cum sunt yo...inima larga...nu poci zau...s-o dau cu curu` de pamant!!!
cu toate ca...mi-ar place!!!
da...nu poci!!!
norocu` ei!!!
da...nu crez ca...mai dureaza mult!!!
voi deveni chiar nesimtit!!!
si...cine stie!
imi cer scuze anticipat...zau!!!
ma mananca rau!!!
ovidiu42
Postat pe 27 Mai 2009 21:31
ovidele...da' tu de ce nu poti sa o dai pe gluma, suflete ?

wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:33
wifo, l-am intrebat obsesiv si eu chestia cu relaxarea si gluma. nu vrea si pace.
ovi, te invit sa-mi citesti poezia chinuita de la Lumea cuvintelor noastre. poate nu am batut degeaba shaua.
mentionez ca eu sunt matematiciana si nu poeta.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 21:39
wife...asa ma vezi si tu?
ca...n-as putea?
doar ca...nu vreau asa...cu oricine!!!
sant persoane...cu care chiar nu vreau...
e atat de greu de priceput?
la dreaq!!
ovidiu42
Postat pe 27 Mai 2009 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 2 De la: Sal_a_toi 27 Noiembrie 2011 18:37
Ajutooor :)) 9 De la: Sky 5 Octombrie 2009 07:12
Oare ma place?! 69 De la: garbo_467177 7 Octombrie 2017 19:30
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
CE LEGATURA EXISTA INTRE SEX SI DIVORT? 84 De la: garbo003632 16 Octombrie 2009 12:01
Setari Cookie-uri