valorile reale

nataly????ce ai pampusico?????di ci???
nazirra
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:40
Puterea cuvantului!
AMELYY
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:42
exemplului, amy

mai, nataly, parca esti irinuca, parol!
numai ea vorbeste singura, ca televizorul, 'ntelegi?
zambila
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:52
De la: Nathaly_Albu, la data 2009-10-30 14:37:10
Mai, Garbo ! Cine te plateste, ca m-ai enervat ! Bai, io am postat aicia ca mi-a placut de ceilalti care au postat ! Altfel, pt. mine, nu insemnai nik, decat un rahat in ploaie(scuze... )! Valoarea ta este data de cei care au mers pe mana ta, si nu de tine ! Ia mai du-te tu undeva !
ce bausi
yanyacharberet
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:59
Inca nu reusise, dar urmeaza!
AMELYY
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:12
yanyo...nu bau...trasa pe nas oaresce....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 03:11
Natalicule , vad ca tot ai probleme cu Garbo..
Idee: scrie-ti mesajele in word si pe urma copiaza-le aici.
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:48


Buna seara ! Ei, m-am cam ofuscat pe Garbo, asta, ca ma cenzureaza... Adevarat ca nu prea ma pricep cum "devin" unele chestii, dar, sa transpir incercand sa postez, ca simplu muritor,pe acest site, mi se pare ridicol...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:16
nu cred ca te cenzureaza. o fii mergand netu'rau . si mie de cateva zile mi se dechid greu paginile. si ma scoate afara cand nu m-astept. da' gasim solutii.
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:18


Ba am cont, ba n-am cont...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:18
inseamna ca n-ai!
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:24


Blue... Poate tu gasesti solutii, ca esti mai priceputa decat mine pe net...Personal, am vrut doar sa comunic cu niste oameni ale caror postari (mesaje), mi-au placut . Dar.............................. ...Se pare ca tipul asta de "comunicare" nu face prea multe parale...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:26
lasa mai, gasesti si tu cu timpul.asa inveti .la nevoie. aici din aia de comunicare.
bluelight
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:28


Draga mea ! Aici e vb. de comunicarea SCRISA...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:40


Apropo de valori...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:42
nath....ai grija la " anumite" cuvinte...ne le accepta filtrul garbo...si e posibil ca de-aia sa nu-ti ia postarile....am patit-o si eu...
tutankhamon
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:46


Tuth...mi-a placut ceea ce au scris altii...Asta e si motivul pt. care am "marsat"... Dar, nu suport sa transpir incercand sa postez chestii minore...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 22:55
nath...si mie mi s-a intamplat sa trimit postare si sa nu o ia...sigur e de la un cuvant scapat.... cand mai ai dubii copiaza textul si, daca vezi ca nu a luat postarea, mai vezi o data textul si mai da-l o data.....
tutankhamon
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:01


Buna ziua ! Pai, Tuthule, am vazut ca injurii aduse de unii, altora, sunt postate cu mare succes ! Nici urma de cenzura! Paradoxuri, paradoxuri...
Nathaly_Albu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:47



Asa ca, mi-am zis : ia sa incerc si eu ! Si, cand am vorbit urat, mi-au luat postarile...
Nathaly_Albu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:52


Apropo de valori...
Nathaly_Albu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:54
apropos, de ....VALORI.

IDEEA VALORII este relativa, caci fiecare o masoara dupa propriul INTERES.
sophia1971
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:49
De la: ready_vivus, la data 2009-10-25 05:08:22Vor veni, Melanio, ca m-am gandit io...
dar pentru asta va trebui sa mai curga apa pe Dambovita, vreo 30 de anisori cel putin. Adica tot cam atata apa cata a curs din 1945 pana prin 1990...

Valori reale? Mergeti in orice tara asa zis civilizata si le veti vedea la tot pasul. Incepand cu modul in care omul de rand intelege sa pastreze curatenia, chiar daca strada ii asigura anonimatul total, si terminand cu felul in care cetateanul este tratat atata timp cat isi respecta obligatiile si nu face abuz de drept.

..apropos de tzarile civilizate!..cum ziceti voi ca noi n/am fi civilizati...vb. de vizite oficiale nu???..ca si noi daca primim vizite oficiale..x/ulesti si ygreculesti de prin alte tzari...cum sunt primiti de catre oficialii tzarii noastre?...cu tot tacamul coloanelor oficiale..etc...cum se prezinta la stiri..ca doar nu merg aia pe jos prin cartiere de la marginea Bucurestiului
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:04
...sau altceva..iti vine vreo ruda din afara tzarii? cum o primesti in casa??...in traiul banal de zi cu zi?...cred ca nu..ca ar da rau in ochii musafirului..nu?..
....adica poate face cineva afirmatia ca a plecat in afara tarii si a ajuns sa cunoasca tzara respectiva atat de bine incat sa stie si partile negative...de iese atat de prost prin comparatie cu cea natala??
....nu stiu dar chestia asta ca Romania asta ar fi singura tzara ne/civilizata din lume...mi se pare o parere care nu e de bun simt deloc...si clar ca vine din partea unor oameni care nu sunt de bun simt....e ca si cand ti/ai critica casa ...in care stai...stai asha...daca e asha de rea de ce mai stai in ea??sau de ce nu pui mana pe treaba sa faci ceva sa schimbi daca nu iti convine???
....hai sa fim seriosi...cum le sta bine unor oameni care au pretentia ca sunt maturi si cu capul pe umeri..!!
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:11
CEA MAI MARE VALOARE PTR MN E SINCERITATEA:x
garbo074428
Postat pe 16 Decembrie 2009 03:39
Valorile crestine. In legatura cu aceste valori, recomand blogul urmator:

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/

Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole; videoclipuri ; filme documentare ; legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio); carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator); articole; adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritabile.

Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 16 Decembrie 2009 04:14
...valori si non-valori...io stiu ca vb. singura pe topicul asta...ca poate or citi altii candva....si nu tre sa le placa neaparat..trebuie doar ca informatia sa se regaseasca macar partial in ...ceea ce stiu ei....
....subiectul asta cu valorile reale...ar fi putut fi dezvoltat la un anumit nivel...prin mesaje postate de forumisti care chiar ar fi avut ceva de spus....cu riscul de a fi spus/o altii imainte...asha in general...caci pe forumul asta sigur nu au scris....
....ar zice unii...pai dezvolta tu daca esti asha desteapta....pai tocmai asta e ideea...le/as raspunde eu....acolo unde e numai unu destept...nu e nici o valoare reala....
...in orice caz timpul e o valoare reala........se zice..nu?..toate la timpul lor!..asta inseamna...ca teoretic ar fi timp in viatza asta de detoate...cu conditia sa/l respectam....intereseant ar fi daca am respecta si trecerea lui....a timpului...sau sa ne dam seama cand ne/a trecut noua timpul....si sa nu cerem ..inca putin timp....caci aia ar fi totul.......
.....ei hai ca am batut si io campii si am deviat de la subiect...pentru ca stiu ca am vrut sa spun altceva......
........valorile reale sunt alea de care nu putem trece daca nu stim nimic despre ele...cred!
garbo055472
Postat pe 31 Decembrie 2009 17:49
"Principala cauza a societii noastre este ...CONFUZIA de VALORI..., dar nu le confundm cu nite valori reale, ci le confundm ntre ele...
:
sophia1971
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:32
Nimic nu este batut in cuie.De Absolut nu mai vorbim...Fiecare are volorile lui. Adevarat e cerul, real e campul, nu?Daca te referi la moralitate, legea morala trebuie sa fie in tine, spunea Kant.Cu alte cuvinte, sa faci ce e drept cu onestitate si sa nu incalci legea de aur.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:44
De la: cercelmarilena, la data 2010-01-14 13:44:31Nimic nu este batut in cuie.De Absolut nu mai vorbim...Fiecare are volorile lui. Adevarat e cerul, real e campul, nu?Daca te referi la moralitate, legea morala trebuie sa fie in tine, spunea Kant.Cu alte cuvinte, sa faci ce e drept cu onestitate si sa nu incalci legea de aur.
sophia1971
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Modele plinute 9 De la: Kardula 22 Ianuarie 2013 09:29
Indemnizatie ing 1 De la: Loredana_Nicoleta_Chirila_1 11 Ianuarie 2012 10:31
papucei.ro 2 De la: prometeus_wife 13 Februarie 2009 23:30
Divorturile sunt foarte dureroase pt copiii...Eu cred ca ei simt ca lumea lor se destrama.. 15 De la: xenaluptatoareainimoasa 18 August 2010 22:55
Ochelari de soare 12 De la: ema174 18 Aprilie 2013 15:40
Setari Cookie-uri