cum interpretam ce citim in biblie-apocalipsa-

am citit aici pe site,o aberatie in legatura cu apocalipsa.inainte sa postezi ceva,informeaza-te.nu alerta lumea,nu difuza informatii false,sau mai bine zis nu dezinforma.cine citeste sau spicuieste din apocalipsa,va gasi la un moment dat,expresia ardere in ......iad,cataclisme pamantul se sfarseste.bla bla bla.nici macar cei care conduc ,institutia numita biserica,nu au asemenea afirmatii.sigur este un subiect sensibil,nu multa lume,intelege sau triaza multimea de informatii.suntem bombardati cu asemenea informatii,dar nu stim sa discernem?arderea despre care am amintit mai sus,ne duce mai degraba,catre o traducere plina de iubire pt divinitate.adica inima sa ''arda''de iubire pt.tatal nostru divin.d-zeu nu sta la panda cu un caietel sa ne scrie greselile.el ne iubeste,neconditionat.doar ne atentioneaza din cand in cand,pt a nu o lua pe cai care,ne vor duce spre ceva care mai tz ne va cauza in viata.este vb de bumerang,adica rau faci,rau gasesti.gandesti pozitiv ,vei sti sa gasesti calea spre implinire.aceasta asa zisa apocalipsa,este de fapt schimbarea unei lumi cu alta mai buna.o alta era.vor fi transformari,asa este.orice schimbare se face,cu transformari.polii se vor schimba.dovada este si schimbarea suferita de clima.vom lasa vechiul intr-o alta era si vom evolua din toate punctele de vedere,inclusiv spiritual.stiinta,aparatura ,comportamentu,toate se vor schimba benefic.de fapt trebuia sa scrie evolutie,dragoste de bine,multi nu se pot adapta acestei schimbari,altii deja o asteapta.sunt f multe de discutat in acest sens.va fi o lume total paralela fata de ''iadul''de acumde pe pamant.caci aici este tot raul,iar noi il provocam.ma voi opri aici,pt a nu fi interpretata gresit,de unii.iubiti divinitatea,iubiti-va pe voi si pecei de langa voi.fiti pozitivi si totul va fi pace,lumina si iubire.divinitatea nu doreste ,sfaramarea a tot ce a cladit.d-zeu ne iubeste.
allexanndrra
Postat pe 7 Iunie 2009 20:40
Ai dreptate papusha...nu-nteleg de ce-o fi aberat si evanghelistu' ala Ioan...i-a dat la cap exilul...dar tie???
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 20:47
crez ca o sa te stearga zambilu' de la prieteni....
iasomia
Postat pe 7 Iunie 2009 20:48
Pe cine?
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 20:50
Deci care e ideea la topicul asta? Pro sau contra apocalipsa?
Aemulus
Postat pe 7 Iunie 2009 20:53
valici,

doar nu pe tine,zambilu' are doar gagici in lista...
iasomia
Postat pe 7 Iunie 2009 20:54
papusica cu multi de n, l si r.....mami.......am si eu o curiozitate...de ce nu ai postat tu acolo unde ai citit aberatiile de te cutremurara????de ce ai deschis topic nou????...pentru a-ti promova ideile cretze???...stai fata calma pe courul tau ca fiecare are in sufletul si inima lui religia lui, nu ne mai baga pe gat ideile tale crestine de morala si educatie religioasa.... stim cu toti unde sa ne indreptam ochii si la cine sa cerem ajutorul spiritual....nu trebuie sa ne indrumi tu...
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 20:56
Aha,m-am lamurit.O sa-mi pun si io o poza shic,sa vaz daca ma invita...al drek fustitele astea mini...
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 20:57
valentino.....vezi ca pentru fustitza mini trebuie sa te depilezi......sa nu uiti.....si pe chept....si la subbrat......si intr0un loc sensibil....sa daca bate vantul si ridica fustita...sa nu se vada padurea neagra, nu?
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 21:00
Oi fi nebun,dar nu pin-acolo...gasesc destule poze pe net.S-apoi pe cit sint de aratoasa,isi rupe gitu' mosu fugind...
valentino
Postat pe 7 Iunie 2009 21:02
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 21:06
, ce imaginatie ai tutanco..
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 00:00
pai na...sa vaza si berbantii ce fac muierile de dragul lor.....la ce chinuri zmulgacioase ne expunem.....
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 00:03
de dragul lor ? pai de ce fata ?
eu ma gandesc ca asa-i firesc, fac astea, asa cum ma spal pe fata..

chestie de igiena si de ...feminitate, pana la urma..
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 00:12
corect.....dar se mai intampla uneori ca barbatul sa-ti urle in ureche....e...mare lucru...ti-ai dat si tu jos padurea!!!!
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 00:19
vai !!
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 00:24
stii...mi-as dori si eu macar o data sa vad cum rezista pe viu un barbat la epilat total.....peste tot.....da unu' din ala mararos.....am eu un exemplar acasa.....ar fi bun.....
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 00:56
Curat apocalipsa epilarea asta totala!
Aemulus
Postat pe 11 Iunie 2009 04:38
tutanco,

esti sadica fata, iote ce vise are....
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 10:24


tuta!!!!!!esti bestiala
rizzibizzi
Postat pe 11 Iunie 2009 10:29
Ce tragedie si apocalipsa asta...
valentino
Postat pe 11 Iunie 2009 21:13
scapashi bre de marar??????
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 22:48
Al drek si moda asta...nu mai pricep nica.Acu se poarta barberit,1mm peste tot.Kiar si pe brate.Nu era destul cu barberitul zilnic pe fata.Cred ca am sa ma duc la mare cu tunica de popa,scap de nacazuri,cred.
valentino
Postat pe 11 Iunie 2009 22:53
copii, va multumesc pentru comentarii, m-am emotionat..chiar nu ma asteptam
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 23:07
Sintem modesti,Gabitu,si sinceri...
valentino
Postat pe 11 Iunie 2009 23:09
sa fiti iubiti ..
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 23:10
si tu gabelu...si tu....
tutankhamon
Postat pe 12 Iunie 2009 23:10
allexanndra... exista unele pareri, sustinute de niste argumente foarte pertinente, conform carora Apocalipsa reprezinta de fapt ISTORIE si nu VIITOR.

problema ai enuntat-o si tu in titlu... cum o interpretam...

din pacate nu oricine poate sa interpreteze acel text, argumentat si cu bun simt. NIMIC din Biblie nu se poate lua stricto sensu (sau mot a mot, daca iti vine mai bine).

Pentru lamuriri... iti recomand sa faci cunostinta cu papa de la Roma, ca ala e printre cei mai in masura pamanteni sa te lumineze... ai fi uimita sa afli cate secrete detin popii aia in bibliotecile si arhivele lor...
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 12:15
a, inca ceva: subiectul deschis de tine este mult prea pretentios pentru a putea fi dezbatut in cateva pagini pe forum... treci si tu la de-alea mai serioase, fata, gen "am orgasm, cum ma tratez?"
Thor
Postat pe 19 Iunie 2009 12:17
vidar taica......la alea nu o duce capul.....n-auzi ca e 'telectuala?????...si mai nou...inteligenta????nu vezi ca de cand a deschis topicul nu a mai revenit nici macar cu un comment???
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 02:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STUDII ONLINE???? 2 De la: pik_nik 16 Octombrie 2009 17:08
crestinii 10 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:38
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:48
De ce am alergie la oameni mincinosi si prefacuti? 9 De la: demonsauinger 13 Iunie 2011 23:56
COMPATIBILITATE INTRE SCORPION CU SCORPION 2 De la: Poison 5 Septembrie 2009 19:21
Setari Cookie-uri