cum sa-l fac sa ma ierte?

De la: Ioana007, la data 2009-04-18 12:07:23Decat sa repare greseala, mai bine repara gardul.[/

Eu stiu ca atunci cand iubesti pe cineva nu ii faci rau. Ca se intampla sa ranesti persoana pe care o iubesti din greseala da se mai intampla...............
sophia
Postat pe 5 Iulie 2009 11:41
tzapa! cea care a deschis topicul e disparuta de mult....
tutankhamon
Postat pe 5 Iulie 2009 12:13
Ai vazut?L-a inselat pe iubit si a disparut cu amantul.Sa mai ai incredere in femei.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:18
tineo tot asa pina te vei satura si mai lasa iubitul si ertatul pe alta data.
garbo800008
Postat pe 30 Iulie 2009 16:04
Draga Cora_Petronela si eu sunt in situatia ta si sti ce cred ca daca s-au impacat cu noi ne-au si iertat dar datorita faptului ca-i iubim deschis ei observa regretul nostru de pe suflet si ca sa ne raneasca si ei pe noi cum i-am ranit si noi la momentul respectiv ne chinuie cau subiectul asta de discutie din care fac repros si am impresia ca sunt si un pic las se ancoreaza in trecut. Stai linistita ca te-a iertat dar un timp trebuie sa-i suporti reprosurile...
amoor
Postat pe 30 Iulie 2009 17:19
pik_nik
Postat pe 30 Iulie 2009 17:22
acest lucru n se iarta,sh pana und ai mers cu inselatul?sh atunci knd iubesti cu adevarat pers d langa u incerci sa fc lucruri k sa o ti langa u n sa o distantezi.dk v-ati impakt arata-i k il iubesti sh k iti pare rau c ai facut sh dk te iubeste va intelege,vb cu el sh spune-i k n conteaza trecutul atunci knd iubesti p cineva cu adevarat,conteaza prezentul sh viitorul kre vi-l doriti,asta dk vreti sa aveti un viitor impreuna.e greu sa stii k pers p kre o iubesti sh kre ti-e alaturi te-a inselat,yo una nush dk as putea ierta asa ceva,trb doar sa vb sh sa ajunge-ti la un comun acord.
dennysutza
Postat pe 31 Iulie 2009 00:40
Amor si Cora.Daca ati dansat lambada la buricelul vesel, parerea mea este ca iertarea nu ajuta cu nimic, doar ca sa mentina o anumita stare tensionala a relatiei care la un moment dat s-ar putea sa explodeze. Este o chestiune de bun gust sau de lipsa acestuia sa vii pe forum, si sa cauti sa fii mangaiata pe crestet si aprobata pentru deciziile tale gresite din viata.Cel mai bine este sa schimbi drumul pe care mergi.
Ioana007
Postat pe 31 Iulie 2009 18:54


Sincer, ruptura este definitiva si irevocabila...
Ai gresit, desi este omeneste... accepta...fii demna ... gata s=a terminat cu aceasta relatie .
Mai mult consider ca indiferent daca femeia isi inseala partenerul sau barbatul isi inseala partenera ...RUPTURA ESTE DEFINITIVA .

CONCLUZIA ... ACESTA ESTE UN CAZ INCHIS...SUNT SIGURA !?

NU TE UMILI...SI UN SFAT ...INTOTDEAUNA SA ITI PASTREZI DEMNITATEA...
biatrice30
Postat pe 31 Iulie 2009 22:39
tanti avocata...

demnitatea si-o pastreaza aia de-au avut-o vreodata... da' de cele mai multe ori, in cuplurile de succes unu' e sclav si altu e stapan-su...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 22:46
domnisoara, esti adepta solutiilor drastice, fara compromisuri
ca si cadru general, recomandari de principiu, sunt potrivite.
in situatiile punctuale insa intervin si aspecte specifice, negenerale.
nici nu sunt de acord cu tine, da' nici nu te pot contrazice. doar ma gandeam si eu cum ar fi mai bine...
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 22:48
foarte clar si concis...
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 22:49
Eu nu-l inteleg pe acel "?"
AMELYY
Postat pe 31 Iulie 2009 22:55
..cred ca se minuneaza de sigurantza verdictului.
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 22:57
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 23:04
Da Ioana 007 dar eu nu am venit aici pe forum cum ai spus u pentru mangaiere pe crestet or ceva de genu-i m-am dat pe mine spre exemplu sa se simta si ea mai bine sa vada ca nu-i singura care trece prin asta...A... si in privinta drumului care-l am de ales nu is decisa cred ca las lucrurile sa vina de la sine. Oricum o sa tin cont de sfatul tau!
amoor
Postat pe 1 August 2009 21:09
Cunosc un caz in care sotul inselat ani de zile a pus la masa un al treilea tacim. Nu uita ca barbatii nu sunt la fel de permisivi si iertatori ca femeile, ceea ce ai facut tu lasa sechele si este de neiertat.
Nimeni nu merita asa ceva, dar din pacate la tine se pare ca este patologic, asa ca ai face bine sa cauti ajutor si sa reflectezi adinc la ceea ce ai facut.
danielaelena
Postat pe 24 August 2009 20:07
De la: danielaelena, la data 2009-08-24 20:07:12Cunosc un caz in care sotul inselat ani de zile a pus la masa un al treilea tacim. Nu uita ca barbatii nu sunt la fel de permisivi si iertatori ca femeile, ceea ce ai facut tu lasa sechele si este de neiertat.
Nimeni nu merita asa ceva, dar din pacate la tine se pare ca este patologic, asa ca ai face bine sa cauti ajutor si sa reflectezi adinc la ceea ce ai facut.


Ce furculita in ochi vedea de la mine.....

Dar de fapt de ce sa dau prilej de macel?
Mai bine fiecare pe drumul lui si gata! Dar el, ticalos, nu a vrut sa se desparta probabil pentru ca era prea lenes sa caute in alta parte si tinind-o pe aia in psihoza de fapt profita de ea.
Cine e ticalosul intr-o astfel de situatie? Cine e lipsit de demnitate?

Aemulus
Postat pe 24 August 2009 20:13
draga, treaba cu tacimul, nu stiu daca e buna,, oare cite tacimuri trebuia sa i puna ea lui? sau daca a facut asta din vina lui, poate acel tacim ii da o stare de bine, uneori amintirile fac bine ,nu crezi?
mylayv
Postat pe 24 August 2009 20:14
corect Mica!
sa nu mai vorbim cat o mai iubea!
blanca
Postat pe 24 August 2009 20:16
Pai nu-i asa Mielutz? Cine isi inseala partenera/partenerul din prea multa dragoste/atentie/daruire????

Nimeni!
Deci daca unul o face e clar si net vina celuilalt!
Si vorbesc de pe pozitia celei inselate. De ce sa-l terorizez ca ma inseala cind eu nu aveam nici usoara dorinta de a fi cu el? Ne-am despartit si gata!
Aemulus
Postat pe 24 August 2009 20:20
Asa cred si eu !! de asta sustin ca inselatul nu exista.
Nu stiu om sa iubeasca din toata inima pe cineva si sa-i trebuiasca un altul/a.

blanca
Postat pe 24 August 2009 20:25
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 20:30
tu stii??
blanca
Postat pe 24 August 2009 20:35
asa mielu`, asa !
kyra
Postat pe 24 August 2009 20:39
ete nah. O sa stai acum sa tot "platesti" ca l-ai inselat...
In fond, trebuia sa se hotarasca de cind a aflat: poate sau nu sa treaca peste asta. Nu poate, adio si un praz verde. Daca poate, atunci sa va continuati viata ca si cum nu s-ar fi intimplat.
Chestia asta, ca sint cu tine da' nu te iert, e cea mai paguboasa. Si pt tine, si pt. el.
quasaria
Postat pe 24 August 2009 20:42
o fii avand o doza de erotism jocul asta "de-a victima si calaul"
mai economisesti neshte catushe si-un bici !
blanca
Postat pe 24 August 2009 20:45

Si-a gasit altu', stati linistiti...
garbo025622
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:38
Si ce face cu el?
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:06
De la: Ioana007, la data 2009-09-04 20:06:36Si ce face cu el?



Ei...na...Doar ii aplica acelasi tratament. Eu asa cred.
Da stii ceva? Mie imi place ca dup'aia, are macar grija de sufletelul lor.
Adica intra in incurcatura, nu stie "cum sa faca ca stimabilul sa faca...X, sa gandeasca...Y" si cere sfatul altora...si...of!, of!, of!
E al naibii de greu...




garbo025622
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
buna 39 De la: quasaria 14 Ianuarie 2011 23:08
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
De ce exista amantele?? 376 De la: KNIGHT_31 18 Septembrie 2010 00:32
Setari Cookie-uri