cum sa-l fac sa ma ierte?

eu zic sa l lasi ca viata buna nu mai ai si gaseste altul si daca mai faci cce ai facut sinceritatea pastreazo ptr popa.asta daca nu vrei sa devii sclava actualului prieten de la care cersesti iertare .de cate ori deschizi gurita o so inchida el (intelegi ce vreau sa spun da?).
-hai succes si nu ramane cu el ca esti mancata.
-uite i ti spun eu ceva: are sigur pe cineva,altfel nici nu se mai uita la tine asta daca nu este un lache.
-viata merge inainte din greseli invatam .
garbo010939
Postat pe 11 Septembrie 2009 02:06
De la: Micass, la data 2009-04-09 21:11:09Pai tocmai ca n-a iertat-o. Acum o pedepseste de fapt.



Am fost si eu in situatia ta... Si foarte multe femei inseala, de ce sa facem acum pe sfintele?! Il iubesti acum ( nu mai suport sa ma atinga altcineva), atunci nu il iubeai. Cand iubesti nu inseli! La mine cel putin a fost greu pana am inceput sa iubesc(adica pana cand nu am mai inselat). Si cand el a devenit centrul universului meu, intr-un moment de sinceritate (ma simteam vinovata) i-am spus... Cea mai mare tampenie pe care am facut-o in viata mea... ne-am certat,dupa cateva zile am reluat discutia si mi-a marturisit ca si el m-a inselat...la inceput am crezut ca e o gluma, ca vrea sa ma pedepseasca (si vroia...), doar ca m-a pedepsit pentru ca mi-a zis (chiar ma inselase)... Dupa acest incident, nici eu nici el nu am mai fost la fel si dupa o perioada de un an (relatie de 2 ani jumatate) ne-am despartit... Draga mea, sa stii ca niciodata nu va uita, iar daca tu i-ai spus ca l-ai inselat si nu te-a parasit motivul este ca se simte la randul lui vinovat, dar nu vrea s-o recunoasca, ca sa te faca pe tine sa te simti prost! Se spune ca timpul le vindeca pe toate, dar trage si tu o concluzie din ceea ce am scris mai sus...
Multa bafta!
Pupicei!

A.
eva_2506
Postat pe 11 Septembrie 2009 05:26
povestea cu inselatul imi place, de obicei este apanajul barbatului, la el este o onoare, o normalitate, la noi este dezastru ; totusi ar trebui sa sti ca daca vrei sa spui cuiva acela este popa, du-te si te spovedeste, de ce trebuie sa-i incarci altuia viata cu problemele tale, caci da pentru tine a devenit o prtoblema de vrei sa spui cuiva. Tine minte nimeni nu trebuie sa-ti stie viata altfel ti-o faci un chin. problema cum sa te ierte e mai dificila, nimeni nu uita, nimeni nu iarta. unii se intorc pentru a se razbuna sau pentru ca vor sa te sicaneze, astfel de lucruri omul nu este facut sa le poata uita. simtul proprietatii este prima conditie a existentei. cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa pleci si sa faci o pauza in viata ta - vis-a-vis de barbati, singuratatea este cel mai bun sfetnic, daca are sentimente profunde fata de tine va veni daca nu...asuma-ti viata...
garbo002777
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:59
De la: garbo002777, la data 2009-09-11 15:59:20povestea cu inselatul imi place, de obicei este apanajul barbatului, la el este o onoare, o normalitate, la noi este dezastru ; totusi ar trebui sa sti ca daca vrei sa spui cuiva acela este popa, du-te si te spovedeste, de ce trebuie sa-i incarci altuia viata cu problemele tale, caci da pentru tine a devenit o prtoblema de vrei sa spui cuiva. Tine minte nimeni nu trebuie sa-ti stie viata altfel ti-o faci un chin. problema cum sa te ierte e mai dificila, nimeni nu uita, nimeni nu iarta. unii se intorc pentru a se razbuna sau pentru ca vor sa te sicaneze, astfel de lucruri omul nu este facut sa le poata uita. simtul proprietatii este prima conditie a existentei. cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa pleci si sa faci o pauza in viata ta - vis-a-vis de barbati, singuratatea este cel mai bun sfetnic, daca are sentimente profunde fata de tine va veni daca nu...asuma-ti viata...
garbo010939
Postat pe 11 Septembrie 2009 19:22
De la: garbo002777, la data 2009-09-11 15:59:20povestea cu inselatul imi place, de obicei este apanajul barbatului, la el este o onoare, o normalitate, la noi este dezastru ; totusi ar trebui sa sti ca daca vrei sa spui cuiva acela este popa, du-te si te spovedeste, de ce trebuie sa-i incarci altuia viata cu problemele tale, caci da pentru tine a devenit o prtoblema de vrei sa spui cuiva. Tine minte nimeni nu trebuie sa-ti stie viata altfel ti-o faci un chin. problema cum sa te ierte e mai dificila, nimeni nu uita, nimeni nu iarta. unii se intorc pentru a se razbuna sau pentru ca vor sa te sicaneze, astfel de lucruri omul nu este facut sa le poata uita. simtul proprietatii este prima conditie a existentei. cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa pleci si sa faci o pauza in viata ta - vis-a-vis de barbati, singuratatea este cel mai bun sfetnic, daca are sentimente profunde fata de tine va veni daca nu...asuma-ti viata...

- bravo, ai totala dreptate te felicit este foarte corect ce spui, bravo, bravo.
garbo010939
Postat pe 11 Septembrie 2009 19:23
De la: garbo010939, la data 2009-09-11 19:22:07
De la: garbo002777, la data 2009-09-11 15:59:20povestea cu inselatul imi place, de obicei este apanajul barbatului, la el este o onoare, o normalitate, la noi este dezastru ; totusi ar trebui sa sti ca daca vrei sa spui cuiva acela este popa, du-te si te spovedeste, de ce trebuie sa-i incarci altuia viata cu problemele tale, caci da pentru tine a devenit o prtoblema de vrei sa spui cuiva. Tine minte nimeni nu trebuie sa-ti stie viata altfel ti-o faci un chin. problema cum sa te ierte e mai dificila, nimeni nu uita, nimeni nu iarta. unii se intorc pentru a se razbuna sau pentru ca vor sa te sicaneze, astfel de lucruri omul nu este facut sa le poata uita. simtul proprietatii este prima conditie a existentei. cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa pleci si sa faci o pauza in viata ta - vis-a-vis de barbati, singuratatea este cel mai bun sfetnic, daca are sentimente profunde fata de tine va veni daca nu...asuma-ti viata...



da...sunt si eu de acord cu s-a scris mai sus,in ceea ce priveste o relatie de genul asta, dar am o intrebare sincer pt voi toti si anume de ce spuneti ca iubiti la nebunie pe cineva daca in doi timpi si trei miscari calcati gres...mmm???....oare chiar credeti ca iubirea ,afectiunea catre persoana in cauza exista cu adevarat la nivelul la care v-o imaginati voi?.
iubirea exista numai, daca este impartita la doi...pt ca altfel devine un nonsens,asa ca mare grija sa nu cumva ceea ce spunem sa contrazica cu ceea ce facem pt ca nu este ok,in genere faptele cantaresc mai mult decat vorbele,parerea mea.
garbo015269
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:28
Buna,sant Dana te inteleg perfect ,eu l-am inselat ca sa ma razbun desi il iubeam si-mi pare rau.as da orice sa fim impreuna,dar odata ce raul este facut.... e greu nu stiu ce poti sa faci,doar sa-i recastigi increderea si daca intradevar te iubeste si isi doreste sa fie cu tine te va ierta.
garbo012335
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:55
buna seara...daca tot se confeseaza lumea pe aici m-am gandit sa o fac si eu

cam asa e...ii dau dreptate lui 777...stii ce spui
eu mi-am tinut pliscul...am facut-o ca sa ma razbun pentru ca el o facea mereu, apoi se tanguia cu saptamanile in genunchi pe la geamul meu, pe la usa...dupa ce il iertam era bine o perioada dupa care o facea din nou..

nu puteam sa ma despart de el pentru ca e un om foarte insistent..ar fi trebuit sa ma mut in alta tara ca sa nu ma mai gaseasca...ar totusi..ma simteam calcata in picioare..si dupa cativa ani mi-am luat inima in dinti si am facut-o si eu...

iar el nu a aflat niciodata consider ca asta e doar problema mea...nu o sa-i spun niciodata...e un om cu simtu proprietatii foarte dezvoltat si daca e inselat nu se mai intoarce inveci...asa ca nu vad de ce i-as spune...lasa-l sa se simta doar el vinovat...s-ar simti mai bine daca ar putea sa arunceo piatra si in mine

incerc sa fiu de piatra si sa nu ma simt vinovta
la urma urmei suntem oameni, toti facem greseli


dar vorba aia...unele lucruri chiar nu se spun
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:11
adica pe de o parte el e un om foaaaarte insistent si nu poti sa-l parasesti si pe de alta l-ai inselat dar nu-i spui ca nu se mai intoarce niciodata.
Traiasca logica!
blanca
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:15
offf blanca...stii cum e?rau cu rau dar mai rau fara rau

am plecat ...am incercat sa imi fac o alta relatie...dar asa cum e el...tot mai bun e

asa e dragostea asta...ce sa-i faci?are dragostea vreo logica? a avut vreodata?

sincer...imi pasa mult de parerea lui si chiar daca ne vom desparti n-as suporta sa fie din cauza mea

asa sunt eu...prefer sa ii las pe altii sa greseasca decat sa am eu remuscari


aici o sa spui...da da da ...u gresesti , dar nu recunosti

nu e asa....am gresit...o data...si nu cred ca o s-o mai fac
garbo032370
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:40
De la: blanca, la data 2009-09-22 22:15:53 adica pe de o parte el e un om foaaaarte insistent si nu poti sa-l parasesti si pe de alta l-ai inselat dar nu-i spui ca nu se mai intoarce niciodata.
Traiasca logica!


cred ca logica asta e ca-n bancu ala cu politistii: "daca n-ai acvariu' acasa esti homosexual"...
snowflake
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:50
offf...ce ma mai taxati
asta e....cum am mai zis...asa e viata...asa e drgostea...nu prea au logica
asa e...vroiam sa scap...dar si fara el mi-era greu
asa ca la un moment dat am lasat totul asa cum era si nu am mai vrt sa scap...am sperat doar ca se va linisti
naiva...o sa spuneti..asa e , naiva
garbo032370
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:55
ca sa citez un psiholog dintr-o revista de business: " o fi si ceva bun la chesti asta de te tine proptita pe loc... "
snowflake
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:58
da da .
multumesc fulguletz
acum e tarziu , dr promit ca data viitoare explic exact cum a fost totul...promit
nu am explicat pentru ca nu vreau sa plictisesc pe nimeni...sunt noua p'aici
o seara buna v doresc
ma bag la somn ca maine e o alta zi
garbo032370
Postat pe 23 Septembrie 2009 01:02
Care logica sa traiasca?
Ioana007
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:39
Dar ce parere aveti cand lucrurile acestea se intampla dupa 16 ani de casnicie? Este mult, mult mai greu.
liliana29
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:42
De ce? Doare cocoasa mai tare din cauza reumatismului?
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:55
nu trebuie sa-l lasi daca il iubesti si te iubeste...[-x...niciodata nu trebuia sa-i spui...lasa momentele de sinceritate daca vrei sa fii cu el...;) ...iara daca zice k tu l-ai inselat lasa-l...baietilor le place cateodata sa le tachineze pe fete..am patit si eo asa cv..nu-i stres...va trece peste asta daca te iubeste...demonstreaza-i de fiecare data cat de mult inseamna el pentru tn si va uita incet...
madalynna06
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:18
De la: cora_petronela, la data 2009-03-12 22:22:14Fetelor, va rog sa-mi dati si mie un sfat.
Mi-am inselat prietenul desi il iubeam f. mult.Intr-un acces de sinceritate i-am spus si m-a parasit. Abia atunci mi-am dat seama ce proasta am fost.
Puteti sa-mi spuneti orice: ca eram usuratica, fraiera, imatura, dar nu ca nu-l iubeam. L-am inselat si pe cel dinainte pt ca nu-l iubeam si inselatul a devenit pt mine ceva la fel de firesc ca fidelitatea pt altii. Se spune ca femeile se implica cand inseala. Eu inselam ca barbatii, doar ma distram. Nici macar nu aveam motive. Nu cu o persoana anume, ci cand aveam ocazia.
M-am schimbat radical, in sensul ca nu mai suportam nici sa ma atinga altul.
Dupa multe insistente si mesaje mai lacrimogene ca-n telenovele ne-am impacat.Dar el imi face faze si cand ii atrag atentia imi spune: Tu m-ai inselat! Adica sa zic mersi ca nu m-a lasat de tot.
Ce pot sa fac sa ma ierte? Stie ca-l iubesc la nebunie.
Pai eu cred ca ai gresit foarte mult ca l-ai inselat.Pt ca din moment ce ai o relatie stabila cu un baiat nu este corect sa te incurci cu alt baiat.Daca tu il iubesti atunci aceptai critica pt ca o meriti pt ca asa ceva nu se face.Zii mersi ca te iertat,pt ca inseamna ca ii barbat sufletist pt ca alt barbat iti dadea un sut in fund de mult.Daca il iubesti cu adevarat,atunci incearca sa il vezi numai pe el si sa nu mai iesi cu alti baieti,sa te lasi imbratisata si sarutata de alti baieti.Pt ca atunci cand iubesti o persoana cu adevarat nu o inseli ci te te dedici doar lui.Incearca sa nu iei critica lui persoanala,ci intelege ca l-ai ranit si asta a fost doar vina ta.Data viitoare sa nu mai faci asa ceva pt ca este ceva foarte urat,sa ai prieten si sa te culci cu altul.Asa niciodata nu vei putea fii iubita de nimeni din toata inima pt ca ii va fii frica ca il vei insela.Asa ca fii mai precauta si atenta pe viitor pupici si multa bafta
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:33
De la: cora_petronela, la data 2009-03-12 22:22:14Fetelor, va rog sa-mi dati si mie un sfat.
Mi-am inselat prietenul desi il iubeam f. mult.Intr-un acces de sinceritate i-am spus si m-a parasit. Abia atunci mi-am dat seama ce proasta am fost.
Puteti sa-mi spuneti orice: ca eram usuratica, fraiera, imatura, dar nu ca nu-l iubeam. L-am inselat si pe cel dinainte pt ca nu-l iubeam si inselatul a devenit pt mine ceva la fel de firesc ca fidelitatea pt altii. Se spune ca femeile se implica cand inseala. Eu inselam ca barbatii, doar ma distram. Nici macar nu aveam motive. Nu cu o persoana anume, ci cand aveam ocazia.
M-am schimbat radical, in sensul ca nu mai suportam nici sa ma atinga altul.
Dupa multe insistente si mesaje mai lacrimogene ca-n telenovele ne-am impacat.Dar el imi face faze si cand ii atrag atentia imi spune: Tu m-ai inselat! Adica sa zic mersi ca nu m-a lasat de tot.
Ce pot sa fac sa ma ierte? Stie ca-l iubesc la nebunie.
Acum am inteles ca daca tu ii atragi atentia in ceva ce te deranjeaza,ti aduce aminte mereu ca tu l-ai inselat si ca nu ai dreptul sa il critici.Eu cred ca nici el nu are dreptul sa se razbune si daca te-a iertat asta nu inseama ca trebuie acum sa ii suporti tot ce iti face el,practic el se razbuna.Eu zic sa discutati serios despre asta,cat timp o sa iti mai reproseze asa ceva? Pt ca daca te iarta atunci sa nu tot sa iti reproseze si tu sa ii suporti toate toanele.Vezi data vitoare fii mai atenta si nu mai insela baiaetii ca astia o sa iti faca zilele fripte si or sa se razbune prin comportamentul lor ca nu or sa dea nici 2 bani pe tine.De asta te sfatuiesc pe viitor sa fii fidela si nu sa nu povestesti la alti baieti ca l-ai inselat pe fostul,ca poate si ala o sa iti faca la fel,pt ca barbatii tin unii cu altii si sunt foarte precauti pupiciii
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:41
Buna! Este destul de greu sa mai poti repara acesta greseala! Daca te iubeste suficient de mult s-ar putea ca in timp totul sa intre in normal. Eu unul nu as pute ierta . Asta e! Succes!
Timidul
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:32
..stai linistita...poti fi sigura ca nici el nu e usa de biserica!
Crede-ma am mai multa experienta.... nimeni nu invata din greselile altora....doar din greselile proprii...! Nicole.
24niki
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:24
eu sincera sa fiu nu as ierta, pt ca am avut un prieten care m insela si a facuto desi lam iertat o data, de 2 ori asa ca si tu o sa o mai faci...poate incerci sa explici mai detaliat de ce faci lucrul asta, sunt chiar asa de irezistibili tipii aia? daca tot nu e o pers anume?
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:00
De la: 24niki, la data 2009-10-22 23:24:42..stai linistita...poti fi sigura ca nici el nu e usa de biserica!
Crede-ma am mai multa experienta.... nimeni nu invata din greselile altora....doar din greselile proprii...! Nicole.
Dar stii tu ca hotul neprins este negustor cinstit.............
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:44
irinuco, ma uimesti!
pik_nik
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:46
aia vroiam sa zic si eu!!
ptiu, drace
zambila
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:47
breeeeeeeeeeee...!
cine-i dracu???
pik_nik
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:50

nu stiu, ai tu vreo idee?
zambila
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:54
De la: pik_nik, la data 2009-10-26 17:50:37breeeeeeeeeeee...!
cine-i dracu???
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 18:06
De la: pik_nik, la data 2009-10-26 17:46:15irinuco, ma uimesti!
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma minte sau nu? 38 De la: OanNa_Oana_2 28 Aprilie 2017 12:40
prea multa durere 164 De la: badbadkitty 14 August 2010 21:44
Obiceiul - traditie sau NU ? 6 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 00:04
ciclu neregulatt...ovare anovulatoare 1 De la: garbo_482131 31 Ianuarie 2018 10:34
... raspunsul sotiei 97 De la: zambila 2 Decembrie 2010 09:56
Setari Cookie-uri