cum sa-l fac sa ma ierte?

omul are in el instinctele de a se razbuna si doar cu rugaciune poate inlatura asta.Pt ca razbunarea duce doar la suferinta.
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:39
De la: moment31, la data 2009-10-26 20:39:26omul are in el instinctele de a se razbuna si doar cu rugaciune poate inlatura asta.Pt ca razbunarea duce doar la suferinta.



incerc sa intzeleg...
omul are in el instincte de a se razbuna....?????
care vra sa zaka asea omul are instincte de tot felul,dar pt iri razbunarea instinct este cea mai cea...


in alta dezordine de idei... rugaciunea poate inlatura instinctul...io nu'ntzeleg

poti scapa de instincte??????????daca ele s-or nascut odata cu tine?????
LILO
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:45
De la: LILO, la data 2009-10-26 20:45:20
De la: moment31, la data 2009-10-26 20:39:26omul are in el instinctele de a se razbuna si doar cu rugaciune poate inlatura asta.Pt ca razbunarea duce doar la suferinta.



incerc sa intzeleg...
omul are in el instincte de a se razbuna....?????
care vra sa zaka asea omul are instincte de tot felul,dar pt iri razbunarea instinct este cea mai cea...


in alta dezordine de idei... rugaciunea poate inlatura instinctul...io nu'ntzeleg

poti scapa de instincte??????????daca ele s-or nascut odata cu tine?????
LILO ce facusi ai intrat in labirintul stiintei
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:47
De la: LILO, la data 2009-10-26 20:45:20
De la: moment31, la data 2009-10-26 20:39:26omul are in el instinctele de a se razbuna si doar cu rugaciune poate inlatura asta.Pt ca razbunarea duce doar la suferinta.



incerc sa intzeleg...
omul are in el instincte de a se razbuna....?????
care vra sa zaka asea omul are instincte de tot felul,dar pt iri razbunarea instinct este cea mai cea...


in alta dezordine de idei... rugaciunea poate inlatura instinctul...io nu'ntzeleg

poti scapa de instincte??????????daca ele s-or nascut odata cu tine?????
Pai instinctele le ai,dar prin rugaciune poti intelege ca nu este bine.Stii noi oamenii ne nastem toti la fel,copiii nu sunt rai.Acum depinde ce invataturi au avut de acasa.Stii omul se poate autoeduca atunci cand el intelege ca nu este bine.Omul se inraieste pe parcursul vietii,datorita pacatelor.Pacatele dintrug caracterul uman.Provoci suferinta,primesti suferinta si asa omul se inraieste.La fel ca o femeie in prima relatie,este buna,credula,sincera.Dar dupa ce sufera incepe sa se inraiasca,la fel ca si un barbat....
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:54
Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct siei fac la fel exact cum au primit.Dar asta sa intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........msi sunt si exceptiiii
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:00
De la: moment31, la data 2009-10-26 20:54:53
De la: LILO, la data 2009-10-26 20:45:20
De la: moment31, la data 2009-10-26 20:39:26omul are in el instinctele de a se razbuna si doar cu rugaciune poate inlatura asta.Pt ca razbunarea duce doar la suferinta.



incerc sa intzeleg...
omul are in el instincte de a se razbuna....?????
care vra sa zaka asea omul are instincte de tot felul,dar pt iri razbunarea instinct este cea mai cea...


in alta dezordine de idei... rugaciunea poate inlatura instinctul...io nu'ntzeleg

poti scapa de instincte??????????daca ele s-or nascut odata cu tine?????
Pai instinctele le ai,dar prin rugaciune poti intelege ca nu este bine.Stii noi oamenii ne nastem toti la fel,copiii nu sunt rai.Acum depinde ce invataturi au avut de acasa.Stii omul se poate autoeduca atunci cand el intelege ca nu este bine.Omul se inraieste pe parcursul vietii,datorita pacatelor.Pacatele dintrug caracterul uman.Provoci suferinta,primesti suferinta si asa omul se inraieste.La fel ca o femeie in prima relatie,este buna,credula,sincera.Dar dupa ce sufera incepe sa se inraiasca,la fel ca si un barbat....
si asta pt ca el nu a stiut sa se fereasca de rau.Pt ca nu aprimit invataturile necesare acasa, nu a avut protectia lui Dumnezeu.Pt ca daca te rogi Dumnezeu te invata sa te feresti de rau,sa intelegi si sa simti intentiile oamenilor.....
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:04
Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct siei fac la fel exact cum au primit.Dar asta s-a intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........mai sunt si exceptiiii,pt ca eu niciodata nu iam ascultat pe parintii mei,pt ca am simtit ca nu sunt ok............
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:08
De la: moment31, la data 2009-10-26 21:08:52Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct si ei fac la fel exact cum au primit.Dar asta s-a intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........mai sunt si exceptiiii,pt ca eu niciodata nu iam ascultat pe parintii mei,pt ca am simtit ca nu sunt ok............
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:10
va doresc o seara faina ca eu ies mai vb papapapappa
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:11
se spune, si asta este pt moment31, sa nu iei numele domnului in desert, dar ajunge, fetito,pt numele lui Dumnezeu, nu mai profita de faptul ca te dai credinciosa, ca, ce este mult mai si strica....ajunge cu aceste comentarii care nu au legatura cu credinta si D-zeu
anmari
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:18
Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct si ei fac la fel exact cum au primit.Dar asta s-a intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........mai sunt si exceptiiii,pt ca eu niciodata nu iam ascultat pe parintii mei,pt ca am simtit ca nu sunt ok..........
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:19
anutzaaa..nu te chinui mama...e setata pe automat....nu vede...nu aude.....
tutankhamon
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:22
Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct si ei fac la fel exact cum au primit.Dar asta s-a intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........mai sunt si exceptiiii,pt ca eu niciodata nu iam ascultat pe parintii mei,pt ca am simtit ca nu sunt ok..........
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:26
De la: tutankhamon, la data 2009-10-26 22:22:10anutzaaa..nu te chinui mama...e setata pe automat....nu vede...nu aude.....
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:27
pt moment31, sfatul meu, mai domol si nu-ti exprima aici ciudateniile din capul tau, ma repet, mai bine mutate pe un topic de credinta, decat sa dai raspunsuri aberante
anmari
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:21
zat de-acilea, irino...

wife_de_zmeu
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:32
n-auzi, bre, ca nu vede si nu aude???
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:05
da sufla?????
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:17
ioaii.fetele..m-am ratacit in labirintul stiintei momentane
peste tot este numai zidarii din instincte...
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:19
nazziii..vad ca mai sufla inca.....sau o fi cyborg d-ala???
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:39
mami baga i destiu in ochi!!!!
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:41
da, tuta,e clar ca nu vede si nu aude, e dusa fata...ii recomand cu caldura balaceanca, din cate stiu au locuri disponibile...
anmari
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:46
de ce oare nu lasati userii in pace si-i flituti ? vi se pare mai interesant ?
Yres
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:57
mai, care l-ati suparat pe baiatul asta serios??
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:58
Care-i mai serios? Mie-mi plac seriosii.
AMELYY
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:04
Da` eu de ce n`am bula?
AMELYY
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:06
amelico,

eu n-am bula de mult, si iote ce verde sunt...
iasomia
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:10
Chiar si multi oameni buni,curati ajung sa sufere,apoi ei din instinct si ei fac la fel exact cum au primit.Dar asta s-a intamplat pt ca ei nu au avut protectia lui Dumnezeu,nu au stiut sa se apere de rau.De asta a ajuns sa se inraiasca.Pt ca atunci cand ne nastem,toti suntem la fel,curati.Acum depinde ce cunostinte acumuleaza de la parinti,pt ca copiii copie totul de la parinti.Nu chiar toti copiiii...........mai sunt si exceptiiii,pt ca eu niciodata nu iam ascultat pe parintii mei,pt ca am simtit ca nu sunt ok..........
irina31
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:21
pik_nik
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:22
aparura "instinctele" aparura si astia
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Studiu de caz plus intrebare... 46 De la: Luminitza 28 Mai 2009 10:56
Barbatzii n-au fost facutzi monogami, dar nici Femeile, proaste 45 De la: garbo210772 24 Iulie 2011 00:24
Genereaza gelozia o stare de nesiguranta sau nu? 14 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 01:25
amanta - sotie 1098 De la: garbo108099 21 Martie 2010 17:31
Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea? 328 De la: garbo090878 22 Decembrie 2016 20:54
Setari Cookie-uri