divort

am o antrebare sotia ahotarat sa bage divort.nustiu ce motive are ca eu nu am jignito nu neam certat nu am avut nici un motiv de cearta an ultimi 10 ani. dar ea a luat hotararea de a divorta deodata.
daca nu sant de acord sa semnez divortul ce se va antampla.
antreb ca ma gandesc ca e confuza ca eu unul no recunosc cu era anainte si cu este acum
si ma gandesc ca poate asi da seama ca nu este bn ce face,dasta nu vreau sa semnez divortul,de moment nu sa anaintat nici un divort dar urmeaza.
ANTRBARE- daca nu vreau sa semnez divortul ce se poate antampla/
nu avem copii.dar ma gandesc ca o sasi dea seama ca nu e bn cf
garbo_407430
Postat pe 27 Noiembrie 2014 22:39
Mai 430 , tu ai fost la aceeasi scoala cu asta ?........

http://i6.tagstat.com/p1/0/8zXKp0eXTVrg53CZDmXzlWOFZN8TnLVRAJ-yUfyNlmBwLabehnMjwQ==.jpg


In ce priveste problema , de ce nu o intrebi pe nevasta_ta ?
Rotty
Postat pe 28 Noiembrie 2014 09:32
De la: Rotty, la data 2014-11-28 09:32:50Mai 430 , tu ai fost la aceeasi scoala cu asta ?........

http://i6.tagstat.com/p1/0/8zXKp0eXTVrg53CZDmXzlWOFZN8TnLVRAJ-yUfyNlmBwLabehnMjwQ==.jpg


In ce priveste problema , de ce nu o intrebi pe nevasta_ta ?


Bună dimineaţa.

De und' le scoţi, bre, că m-am prăpădit de rîs...era să cad din nuc.
VasileDinNuc
Postat pe 28 Noiembrie 2014 10:54
De la: Rotty, la data 2014-11-28 09:32:50Mai 430 , tu ai fost la aceeasi scoala cu asta ?........

http://i6.tagstat.com/p1/0/8zXKp0eXTVrg53CZDmXzlWOFZN8TnLVRAJ-yUfyNlmBwLabehnMjwQ==.jpg


In ce priveste problema , de ce nu o intrebi pe nevasta_ta ?


Bună dimineaţa.

De und' le scoţi, bre, că m-am prăpădit de rîs...era să cad din nuc.
VasileDinNuc
Postat pe 28 Noiembrie 2014 10:54

Asta da "antrebare"! Si nu cred ca poti semna divortul, nici sa vrei...
Schmetterling
Postat pe 28 Noiembrie 2014 10:54
" nu sa anaintat nici un divort dar urmeaza."

Fluturas , eu banuiesc ca o sa puna "dejtiu` " .

Vasile , stai frate acolo nu cadea , ca te shubrezesti si tu...las` ca ajunge cu mine.
Zi buna :)
Rotty
Postat pe 28 Noiembrie 2014 12:18

Na, eu "anteleg" ca nenea e suparat, dar.... Poate o 'antreaba', lamuresc si nu se mai ajunge la scris, semnat
Schmetterling
Postat pe 28 Noiembrie 2014 12:32
Este necesar sa semnati actiunea de divort, numai in cazul in care introduceti actiunea impreuna cu sotia, fiind vorba deci despre un divort prin acord.


Daca nu va dati consimtamantul, casnicia poate fi oricum desfacuta de catre instanta, daca sotia introduce divort din culpa dvs exclusiva si dovedeste vinovatia dvs. in destramarea casniciei.
avocatpaulalupu
Postat pe 29 Noiembrie 2014 16:09
daca vorbesti cum scrii o inteleg
Valib22
Postat pe 30 Noiembrie 2014 06:33
Omul asta are o problema din care cauza e suparat.
Poate de asta a scris cu greseli,poate din alta,dar oare e bine si normal sa radem de el?
Eu nu am o experienta de viata sa-i dau un raspuns,poate are nevoie si de putina intelegere si sustinere.
Candva tatal meu a suferit un accident intr-o zona putin circulata si a fost carat mai mult de 2 km in spate de un cioban.
Omul n-avea scoala ca a trebuit sa munceasca de copil,dar n-a stat pe ganduri si cu mult efort l-a dus pe tata la spital.
Si i-a salvat viata. Conteaza ca nu stia sa scrie?
Imi pare rau,dar santem tare superficiali si rai.
Bianca17
Postat pe 2 Decembrie 2014 10:45
Bianca17, frumoasa gandire ai, eu iti doresc sa-ti ramana intacta de-a lungul vietii!
Exemplul tau, foarte frumos-toti ar trebui sa facem asta cand e cazul, nu are nicio legatura cu subiectul in cauza, ciobanul macar nu a putut merge deloc la scoala, iar in situatia data se exclude total capacitatea sa de a scrie sau citi.Este un exemplu de omenie.
Nu pot sa cred ca cineva, la modul serios poate sa scrie asa. Oricine are posibilitatea sa faca macar patru clase,ar trebui sa stie sa scrie cat de cat romaneste,or in situatia de mai sus, e exclus. Ma mira ca stie sa foloseasca pc-ul.
Iar, in momentul in care decizi sa scrii ceva public, trebuie sa fii constient daca esti in stare sau nu.Iar raspunsurile si alinarea nu le va gasi aici...La fel ca si omenia, bunatatea, in viata, un nivel de cultura trebuie sa te reprezinte ca om.Macar la modul de a scrie corect in propria-ti limba.
Schmetterling
Postat pe 2 Decembrie 2014 12:54
servus Rotty............nu are rost....atat m-am putut distra.....Doamne,de unde ai scos(fisierul ...)transmis...lui....mai 430????????????
e tare...biletelul.....Mare e gradina.....
Pupici din Ar.....Lvia
leealeo
Postat pe 8 Decembrie 2014 18:46
Servus Lea
Asa-i ca-i tare ?
Rotty
Postat pe 8 Decembrie 2014 19:14
buna seara, nu stiu daca solutia este cea mai onesta, dar ia-o ca atare,, semneaza divortul, pentru ca el se poate face si in lipsa ta,si fara voia ta,,si impotriva ta!!!!.Oricum in contextul ca o vei convinge sa ramana totusi in relatie,relatia va fi rece, ceva este rupt de realitate, ea a simtit asta si tu ai simtit-o, nu stiu ce,, dar este prea tarziu sa mai poti face ceva in sensul sa ramaneti totusi impreuna,este cel mai bine pentru amandoi,,stiu ca nu este foarte placut sau usor de zis si greu de facut, ia viata in piept si mergeti inainte,,dai voie sa fie libera,si tu la fel,si mai probabil nu sunt sentimente, de aceeasi parte, si daca nu sunt,, nimic nu este, poti sa ai situatie financiara,materiala si tot nu este suficient, nu esti primul sau ultimul care divorteaza!!!.Un sfat:daca tii cu dintii de relatie, te complaci singur,, si ai mare probabilitate ca unul dintre voi sa fie infidel,, si asta doare!Atunci se va schimba cursul firesc al lucrurilor,si tot unul dintre voi va ajunge la separare,, si decat umilit si infidel,,mai bine de acum ,,,,, libertate,, este mult mai onest sa acoperi un divort pe cale amiabila decat sa va murdariti amandoi si vietile si orgoliile. In contextul ca peste timp ea nu va avea un alt partener si se va intoarce la tine,, sa fii sigur ca se va intoarce de buna voie, si sunt totusi sentimente nerecunoscute de catre voi,le veti recunoaste dupa un timp dupa separare,, acum nu le veti recunoaste, in functie de ceea ce simte si cat de mult simtiti acea dorinta de dor reciproca si sa nu va faceti nici unul dintre voi o alta relatie,asta ar fi o conditie,,dar lasati timpul sa treaca si veti avea amandoi de castigat sau nu!.parerea mea,, nu trebuie sa fie un sfat!
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 8 Decembrie 2014 21:45
o relatie de peste sase ani,care nu evolueaza,adica in care nu apar copiii,se destrama pana la urma....singurul lucru pe care poti sa il faci,este sa discuti cu ea,omeneste,prieteneste,sa o intrebi care e motivul,sa ii explici ca ai dreptul sa stii motivul asa e corect,si sa incerci sa o asculti fara sa comentezi imediat.....daca reusiti o asemenea discutie,poate se vor rezolva unele probleme,se vor descarca altele.....dicutia este solutia,ascult-o intai,si abtine-te sa ii raspunzi imediat.....spune-i doar ca o intelegi,este foarte important!
daniilia
Postat pe 14 Decembrie 2014 06:20
si eu am divortat dar imi pare rau ..... nu stiu daca e prea tirziu dar asi vrea sa ne impacam
garbo_407920
Postat pe 17 Decembrie 2014 19:45
copii incheaga o familie , nu am reusit sa am un copil si sa destramat tot asta pt. ca dragostea dintre noi a devenit obisnuita


garbo_407920
Postat pe 17 Decembrie 2014 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 9 De la: picaturaderoua 10 Ianuarie 2016 18:31
tema de casa 14 De la: nathalie 3 Decembrie 2011 23:41
E O GRESALA SA IUBESTI SI SA AI INCREDERE IN BARBATI? 81 De la: pissy79 22 Noiembrie 2009 12:15
Asa doare pe toata lumea? 141 De la: MirelaClaudia 15 Ianuarie 2016 19:09
It`s complicated! 25 De la: AleSim 9 Decembrie 2010 12:56
Setari Cookie-uri